Strona 21 z 29
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 290

Dlaczego ciężarne nie upominaja się o swoje prawa?

Junior Member
    caalineczka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-09-08 zobacz kalendarz
    A po cóż teoretyzować, wózek przed siebie i "przepraszam", "przepraszam" - ustawiam się tuż za osobą, która obecnie jest "kasowana" - w życiu mi się nie zdarzyło, żeby mi ktoś zwrócił uwagę - ale faktycznie korzystam od momentu, gdy ciąża jest widoczna.
    W poprzedniej ciąży 6 lat temu też nie miałam z tym problemu. A gdyby nawet - wystarczy pokazać znaczek nad taką kasą i iść dalej.

Cytat Zamieszczone przez joasia1985 Zobacz posta
    Powinno się uczyć od małego i chłopców i dziewczynki, że ustępuje się starszym, kobietom w ciąży i kobietom z dziećmi.
    W środę byłam na zakupach z siostrą, podchodząc do kas spojrzałam się na kasę z pierwszeństwem (oczywiście z 6 osób stało i jakoś nie widziałam, żeby któraś z tych osób była w ciąży, niepełnosprawna, czy z dzieckiem) i przechodząc obok powiedziałam, że teoretycznie to mogłabym się przy tej kasie ustawić jako pierwsza. Jakiś chłopak ok. 30 spojrzał się na mnie jak na jakąś nienormalną, a kasjerka nie wiedziała co ma zrobić. No cóż nawet się nie ustawiłam na końcu tej kolejki, tylko dwie kasy dalej. Nie wiem po co są te kasy pierwszeństwa, może kiedyś będę z nich korzystać, teraz wolę przejść do innej kasy i odstać swoje.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez caalineczka ; 16-06-14 o 11:13

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar joasia1985
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-07-28 zobacz kalendarz
    Ja jednak wolę przejść do innej kasy, niż czuć na sobie wzrok innych ludzi. Może to jest spowodowane tym, ze się dobrze czułam do tej pory. Gdybym dzisiaj była w jakimś sklepie na zakupach - pewnie bym się upomniała o swoje prawa.
    Ostatnio edytowane przez joasia1985 ; 23-06-14 o 21:02

Junior Member
    kinia14

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-06-18 zobacz kalendarz
    bo nie jesteśmy tego nauczone....a powinnyśmy bo bedąc w ciąży mamy swoje prawa chociazby w kolejce w sklepie

---------------------------------------

Najlepszypsychoterapeuta dziecięcy szczecin
    Ostatnio edytowane przez kinia14 ; 24-06-14 o 10:53 Powód: pomyłka literówka

Junior Member Awatar kiki69kiki
    Mieszka w
    Torun, Poland
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-11-29 zobacz kalendarz
    EEE szkoda nerwów na walczenie . Ja w 8 mc stojąc w kolejce na poczcie zasłabłam i co?? i jak się ogarnęłam musiałam stać od początku w kolejce. Nie wiem czy śmiać się czy płakać

Junior Member Awatar Unia
    Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-10 zobacz kalendarz
    Zgadzam się z większością opinii. Jeśli dochodzimy swoich praw, wówczas traktuje się nas jak" święte krowy". Doświadczam tego po raz kolejny w drugiej ciąży.

Junior Member Awatar Anblack
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-10-18 zobacz kalendarz
    a ja upominam się o swoje prawa i korzystam z nich, mimo iż czasem słucham komentarzy, czy widzę niechętne wobec mnie reakcje. Nauczyłam się to olewać, bo po prostu mam prawo i należy mi się, a jeśli komuś nie podoba się, to już jego problem , a nie mój. Nasze społeczeństwo jest chamskie i mało empatyczne, ale nie dajcie się zwariować, a już w szczególności wciągać się w dyskusje z cynikami i prostakami. Jeśli będziemy konsekwentnie upominać się o swoje prawa, ludzie nauczą się dostrzegać ciężarne. Seniorzy nie mają takich skrupułów, potrafią zwrócić uwagę tym, którzy nie ustępują im miejsca w środkach lokomocji, a nawet ich ostro zrugać. Nie wiem, może ta odwaga przychodzi z wiekiem...
    Ostatnio edytowane przez Anblack ; 27-06-14 o 11:20

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kiki69kiki Zobacz posta
    EEE szkoda nerwów na walczenie . Ja w 8 mc stojąc w kolejce na poczcie zasłabłam i co?? i jak się ogarnęłam musiałam stać od początku w kolejce. Nie wiem czy śmiać się czy płakać
    Wiesz co, ja bym w tej sytuacji jednak nie odpuściła. Przecież wszyscy widzieli, że zemdlałaś. Może trzeba było się upomnieć, to nie "musiałabyś" stać od początku w kolejce.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    JLMania

O mnie
    Jestem mama, moje dziewczynki urodzily sie 03.06.2013
    Cytat Zamieszczone przez Anblack Zobacz posta
    a ja upominam się o swoje prawa i korzystam z nich, mimo iż czasem słucham komentarzy, czy widzę niechętne wobec mnie reakcje. Nauczyłam się to olewać, bo po prostu mam prawo i należy mi się, a jeśli komuś nie podoba się, to już jego problem , a nie mój. Nasze społeczeństwo jest chamskie i mało empatyczne, ale nie dajcie się zwariować, a już w szczególności wciągać się w dyskusje z cynikami i prostakami. Jeśli będziemy konsekwentnie upominać się o swoje prawa, ludzie nauczą się dostrzegać ciężarne. Seniorzy nie mają takich skrupułów, potrafią zwrócić uwagę tym, którzy nie ustępują im miejsca w środkach lokomocji, a nawet ich ostro zrugać. Nie wiem, może ta odwaga przychodzi z wiekiem...
    Popieram

Junior Member Awatar Anblack
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-10-18 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez kiddo1980 Zobacz posta
    Hasło "ciąża to nie choroba" spowodowało kompletną znieczulicę.

Zastanówcie się proszę, szczególnie te, które byłyście całą ciążę aktywne i zdrowe, czułyście się dobrze, czy przypadkiem głosząc wszem i wobec takie hasła, nie ukręciłyście bicza na inne ciężarne.

Ciążę każda z nas znosi inaczej. Teraz ciąże są późne, obarczone ryzykiem- takie czasy. Moja koleżanka pierwszą znosiła dobrze, pracowała prawie do końca, w drugiej w 3 mcu nie dała już rady i odpuściła. A nie jest to osoba, która nie lubi pracę i czyha tylko, żeby nie przyjść. To osoba bardzo pracowita, towarzyska i nie lubiąca siedzieć w domu.

Inna koleżanka obie ciąże zniosła super i pracowała do końca. Jeszcze inna od razu miała kłopoty i musiała polegiwać w domu.

Dlatego moim zdaniem to wina nagłaśniania przez media i same kobiety tego hasła. To spowodowało kompletną znieczulicę.
    Chyba przez tą właśnie znieczulicę w Warszawie w środkach komunikacji miejskiej wiszą plakaty nawołujące wobec życzliwości wobec ciężarnych. Mam wrażenie, że jeszcze dziesięć lat temu był niewspółmiernie większy szacunek do kobiet w stanie błogosławionym. Nie wiem, może mi się tak wydaje, ale pamiętam, że był nawet taki ,,kult Matki Polki", a przynajmniej tak to widziałam jako bezdzietna. Teraz kiedy jestem w ciąży, kiedy odczuwam znieczulicę na własnej skórze, albo czytam wypowiedzi na różnych forach dla matek i przyszłych matek widzę to inaczej.
    Media też robią swoje. Jakiś czas temu na wp.pl trafiłam na artykuł, w którym atakowano ciężarne, że chodzą na zwolnienia lekarskie, bo zamiast tego powinny brać urlopy bezpłatne (ciekawe kogo na to stać).
    Dostrzegam niesamowitą zmianę mentalności społeczeństwa w kwestii życzliwości wobec ciężarnych, a także wobec osób niepełnosprawnych
    Smutne to...

Junior Member
    ewelinkaaa2384

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-07-27 zobacz kalendarz
    witam was,
    Ja nie mam problemów z miejscem siedzącym a autobusie. Zdarzyło mi się wracac do domu linia miejska i co ku mojemu zdziwieniu kobieta w wieku może kolo 50 ustąpiła mi miejsce. Trochę mi było głupio ale potem jak już usiadłam to okazało się bardzo pożyteczne. Był straszny upał i raczej bym nie ustała. Ale niestety są i tacy co właśnie maja to gdzies.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów