Strona 20 z 29
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 290

Dlaczego ciężarne nie upominaja się o swoje prawa?

Junior Member
    Gracjanka

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-03-08 zobacz kalendarz
    Ale i z ciężarnymi różnie bywa - ba znam osobiście dziewczyny, które w 10tc - w zdrowej ciąży - siedziały na L4, chodziły po galeriach, a w kolejce dopominały się o pierwszeństwo. Przez takie osoby "normalna" ciężarna jest źle postrzegana.
    dla mnie najważniejszy jest serwis volkswagen

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Famii
    Mieszka w
    Gdynia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-02-19 zobacz kalendarz
    Gracjanka ja poszłam na zwolnienie w 4 miesiącu ciąży, koleżanka z pracy gdzieś w 12 tygodniu. Ona źle się czuła, Zresztą u mnie w pracy ( pracuję w markecie ) boją się "trzymać" ciężarne. Nawet nie będąc w ciąży nie raz dostałam wózkiem od klienta w brzuch bo Pani " mnie nie zauważyła", więc w sumie sama się im nie dziwię. Fakt, że będąc na zwolnieniu nie biegałam po galeriach, tylko zwyczajnie odpoczywałam w domu. Zresztą prawda jest taka, że ludzie są różni - znam przypadek, że dziewczyna po pierwszym teście biegła po zwolnienie do lekarza, bo raz już ciążę straciła w pracy ( złodziej uciekając popchnął ją i niefortunnie upadła ).
    Zagłosuj na swoją położną! Uhonoruj ją i pozwól jej wygrać cenne nagrody! Ty także możesz wygrać.
    Więcej informacji na www.poloznanamedal.pl i na fb Poloznanamedal.pl

U mnie też się boją, choć uważam że przyszłe mamy bardziej uważają na siebie bo to jest juz w głowie więc jeśli jesczze chca to niech pracują

Najlepszefiltry kieszeniowe

A ja od razu poszłam na zwolnienie. ludzie sa zawistni. nie patrza nie uwazaja i nieszczescie gotowe

_____

Szaloneimprezy integracyjne zakopanesprawdź

Junior Member
    Joanna82

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-11-15 zobacz kalendarz
    Ja od razu poszłam na zwolnienie. Pracuje w laboratorium, bardzo długo czekałam na ciążę, w końcu udało mi się po in vitro. Moja szefowa od razu powiedziała mi, że mam się nie przejmować i iść na zwolnienie, bo zdrowie moje i dziecka jest najważniejsze, a ona nie ma możliwości zaplanowania mi pracy w miejscu bez odczynników i oparów chemicznych. Jakoś tak się złożyło, że w poniedziałek zaczynałam L4, a w niedziele zaczęły mi się plamienia. W zasadzie pierwszy trymestr praktycznie przeleżałam/przesiedziałam w domu. Dopiero niedawno lekarz pozwolił mi na lekką aktywność fizyczną (spacer i czasem basen). Dla mnie spacer to też czasem było pójście na spotkanie z koleżanką do galerii, nie wydaje mi się, żeby 2 godzinki spokojnie przechodzone z koleżanką dyskwalifikowało moje L4.
    Co do życzliwości to od niedawna mam brzuszek i w zasadzie to dopiero wczoraj w luxmedzie weszłam poza kolejnością na badanie krwi. Już pani w recepcji kazała mi wejść w pierwszej kolejności, a później jeszcze jeden pan ok 30 powiedział, że mam wejść pierwsza, bo jestem w ciąży. Jak wyszłam z gabinetu to podziękowałam, bo uważałam, że to będzie ładnie z mojej strony. Ostatnio miałam dziwną sytuację jak pojechałam do marketu i stanęliśmy z mężem na parkingu na miejscu dla rodzin z dziećmi i kobiet w ciąży. Jakiś mężczyzna ok 30 zwrócił mi uwagę czy mam dziecko, a ja mu spokojnie powiedziałam, że jestem w ciąży. Ale jakoś dziwnie się poczułam (trochę odczułam to jako napaść), bo nigdy nie zdarzyło mi się stanąć na miejscu uprzywilejowanym, nie mając do niego uprawnień. Zaczęłam zastanawiać się czy przepytuje każdego, kto staje na takim miejscu.
    Z komunikacji rzadko korzystam, a jak już muszę to idę na pętlę (akurat mam niedaleko domu) i wtedy nie mam problemu z miejscem siedzącym. Ale chyba wolałabym postać (w sytuacji, gdy czuje się dobrze) niż być narażona na jakieś głupie komentarze.
    Ostatnio edytowane przez Joanna82 ; 10-06-14 o 12:15

Junior Member Awatar Psota
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-04-05 zobacz kalendarz
    Mi się wydaje, że najbardziej trzeba edukować mężczyzn, kiedyś facet był dżentelmenem, a teraz nie ma pojęcia co to kultura i dobre wychowanie. Będąc w ciąży to kobiety zawsze ustępowały miejsca, zwracały uwagę, mężczyźni uciekają gdzieś wzrokiem, nie zauważają. Przez moje obserwacje obiecałam sobie, że ja będę swego syna uczyć by zawsze szanował osoby starsze/kobiety w ciąży/osoby chore. Powinny być częściej akcje społeczne uczące dobrego wychowania, kultury, bo gdzieś ona zanika.

Senior Member Awatar joasia1985
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-07-28 zobacz kalendarz
    Powinno się uczyć od małego i chłopców i dziewczynki, że ustępuje się starszym, kobietom w ciąży i kobietom z dziećmi.
    W środę byłam na zakupach z siostrą, podchodząc do kas spojrzałam się na kasę z pierwszeństwem (oczywiście z 6 osób stało i jakoś nie widziałam, żeby któraś z tych osób była w ciąży, niepełnosprawna, czy z dzieckiem) i przechodząc obok powiedziałam, że teoretycznie to mogłabym się przy tej kasie ustawić jako pierwsza. Jakiś chłopak ok. 30 spojrzał się na mnie jak na jakąś nienormalną, a kasjerka nie wiedziała co ma zrobić. No cóż nawet się nie ustawiłam na końcu tej kolejki, tylko dwie kasy dalej. Nie wiem po co są te kasy pierwszeństwa, może kiedyś będę z nich korzystać, teraz wolę przejść do innej kasy i odstać swoje.
    Pozdrawiam

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Niestety dziś ogólie jest mało życzliwości, mało dobroci mało łagodności.

_____

Pachnącakąpiel aromaterapeutyczna

Wszystko zależy na jakich ludzi trafisz. Często jest tak, że są nieuprzejmi a często też mogą miło zaskoczyć.

Junior Member
    sylwia_

Mieszka w
    sosnowiec
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-09-16 zobacz kalendarz
    Moim zdaniem jest to kwestia wychowania

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów