Strona 18 z 29
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 290

Dlaczego ciężarne nie upominaja się o swoje prawa?

Senior Member Awatar Young Lady
    Mieszka w
    Pomorze Zachodnie
    Cytat Zamieszczone przez ewelina34 Zobacz posta
    Wg mnie kobiety powinny poprosić np o ustąpienie miejsca w tramwaju. To nic nie kosztuje i milej jest.
    Poprosić zawsze można, choć czasem szkoda jest nerwów na dopominanie się ustąpienia miejsca jak zdarza się usłyszeć jeszcze negatywny komentarz.. A kobiety w ciąży nie powinny się denerwować

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar joasia1985
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-07-28 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Young Lady Zobacz posta
    Nie tylko mężczyźni wykazują się w takich sytuacjach egoizmem. Kobiety też potrafią...
    Witam wszystkich,

potwierdzam, kobiety też są egoistkami. Oczywiście nie mówię, że wszystkie, bo już różnych sytuacji doświadczyłam i przepuszczenia w kolejce w markecie, ustąpienia miejsca w autobusie ale i nie przyjemnych sytuacji. Ostatnio na wizycie u lekarza okazało się, że skróciła mi się szyjka macicy i lekarz zaproponował założenie specjalnego krążka i zaznaczył, że jeśli uda nam się go kupić to jeszcze tego samego dnia go założy. Odwiedziliśmy z mężem kilka aptek i w końcu się udało, gdy wróciłam do przychodni i spytałam się czy mogę wejść na chwilę usłyszam, że nie, bo każdy mówi, że na chwilę i już jest godzinne opóźnienie. Dodam, że żadna z pań nie była w ciąży a przynajmniej widocznej, a ja jestem w końcówce 6 miesiąca i brzuszek jest bardzo widoczny.
    Nie upominałabym się o przepuszczenie w kolejce, gdyby sytacja tego nie wymagała. Nawet przed ciążą nie zdażało mi się wchodzenie do lekarza bez kolejki, zawsze cierpliwie czekałam na swój czas. Teraz w modzie jest w przychodni do której chodzę, że panie tylko z wynikami wchodzą bez kolejki. I żadna z pań się nie przejmuje, że w kolejce siedzą dziewczyny w ciąży - jeśli wejdzie na 5 -10 min. to jest dobrze, ze dwa miesiące temu jedna z takich pań siedziała godzinę,a potem nawet przepraszam nie było czy dziękuję.
    Co najśmieszniejsze starałam się zawsze przepuszczać w kolejkach czy ustepować miejsca w autobusach kobietom w ciąży i kobietom z małymi dziećmi - to teraz mam zapłatę za swoją życzliwość. No ale cóż trzeba mieć nadzieję, że może takie akcje pomogą i ludzie będą inaczej patrzeć na kobiety w ciąży.

Junior Member
    klaudia789

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-08-25 zobacz kalendarz
    To wcale nie jest takie proste, każda kobieta inaczej przechodzi ciąże. Kobiecie ciężarnej tylko i wyłącznie zależy na dziecku.
    Ekologiczne środki czystości Simple Green

Junior Member
    Assillia

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-07-11 zobacz kalendarz
    Jestem obecnie w 30 tyg ciąży i brzuszek jest już bardzo widoczny. Niestety na palcach jednej ręki mogę policzyć przypadki życzliwości jaką mi okazano ze względu na ciążę. Jakoś nadal nie mogę się przemóc żeby upomnieć się o swoje prawa. Może to błąd, może powinnam domagać się ich głośno i wyraźnie ale życie nauczyło mnie bycia samowystarczalną i mówiąc potocznie, nie lubię się prosić. Najgorzej jest w sklepach i kolejkach do kas. Nawet w tzw. kasach pierwszeństwa zawsze trafi się ktoś kto patrzy na ciężarną jak na trędowatą. Z przykrością muszę stwierdzić, że w takich sytuacjach najgorsze są właśnie kobiety 40+. Czasem zastanawiam się czy one nie mają dzieci, czy już zapomniały jak to jest być w ciąży. Z jednej strony my ciężarne nie upominamy się o swoje prawa, z obawy przed niemiłymi komentarzami, ale z drugiej strony kasjerzy też nie reagują. Myślę, że gdyby kasjer częściej zwracał uwagę żeby przepuścić ciężarną, ludzie w końcu nabraliby takiego nawyku.

Mnie zdarzyło się zostać zbesztaną przez uprzejmą panią w kolejce, mimo że kasjer poprosił mnie do przodu. Nie ma jak usłyszeć w sklepie: A ty (niecenzuralne słowo) to w ciąży jesteś, czy (przecinek) chora... Reszta kolejki wzięła mnie dość energicznie i zdecydowanie w obronę, więc dobrzy ludzie są wśród nas Co nie zmienia faktu, że łzy w oczach już prawie miałam i gdyby mnie inna pani za rękę nie złapała uspokajająco to chyba bym się tam rozryczała jak jakaś głupia

Senior Member Awatar Young Lady
    Mieszka w
    Pomorze Zachodnie
    monii, strasznie wredna baba... Ale dobrze że ktoś stanął po Twojej stronie, są i dobrzy ludzie na świecie

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak myślicie, czy potrzebne są nowe przywileje dla ciężarnych? a może wystarczyłoby, gdyby te, które obecnie teoretycznie obowiązują, były po prostu przez wszystkich uznawane i przestrzegane?

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar joasia1985
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-07-28 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez asia Zobacz posta
    Jak myślicie, czy potrzebne są nowe przywileje dla ciężarnych? a może wystarczyłoby, gdyby te, które obecnie teoretycznie obowiązują, były po prostu przez wszystkich uznawane i przestrzegane?
    Myślę, że wystarczyłoby przestrzeganie obecnie obowiązujących przywilejów.

Senior Member Awatar aspire.
    O mnie
    Mama na pełnym etacie :)
    wybaczcie,ja trochę nie w temacie,bo ciężarną już nie jestem a mamą małego dziecka ale chciałam coś jeszcze dopisać o ludzkiej "życzliwości"
    przedwczoraj poszłam z Synkiem na pocztę. kolejka była średnia ale posuwała się w ślimaczym tempie. równocześnie ze mną przyszła dziewczyna,z której zachowania można było wywnioskować,że raczej nigdzie się nie spieszyła. stanęła przede mną. od początku Synek się niecierpliwił,ja stale tłumaczyłam,że jeszcze chwilka,jeszcze troszeczkę,pokazywałam mu tu to,tu tamto a przy okazji mdlały mi ręce,bo każda próba postawienia Go na podłodze kończyła się fiaskiem. dziewczyna przede mną doskonale słyszała jaka jest sytuacja ale mało tego,że nie zdobyła się na życzliwość i nie ustąpiła nam miejsca. posunęła się nawet do tego,że jak była już prawie przy okienku to całą sobą zastąpiła drogę jakby się bała,że mogę ją o coś poprosić. nie wymagam takich rzeczy od ludzi starszych,chorych bądź zabieganych,spieszących się ale ten kto może to chyba mógłby okazać trochę wyrozumiałości? ta jedna osoba mniej owszem, "zbawiłaby" mnie bo nie łatwo jest dźwigać 16,5 kg dziecko.
    a owa dziewczyna może za jakiś czas być w mojej sytuacji a ja mogę stać przed nią w kolejce na relaksie i mieć ją gdzieś,ciekawe czy byłoby jej wtedy miło??
    to samo się tyczy sklepów. jestem z dzieckiem,mam dwie rzeczy a ktoś z pełnym wózkiem pcha się przed nas. o czekaniu przed przejściem dla pieszych nie wspomnę. stoję,już prawie nie czuję rąk a najczęściej NIKT się nie zatrzyma.
    i jeszcze raz przepraszam, że napisałam nie w temacie

Senior Member Awatar Famii
    Mieszka w
    Gdynia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-02-19 zobacz kalendarz
    Panna doskonale wiem o czym mówisz. W ciąży byłam dwa razy, miejsca w autobusie ustąpiono mi raz. Jestem kasjerką w markecie, sama staram się przepuszczać kobiety z brzuszkiem ( a ile potem muszę się nasłuchać, nawet nie macie pojęcia jacy wredni potrafią być ludzie po odejściu takiej kobiety od kasy... ). Zdarzało mi się robić zakupy w mojej pracy - moje koleżanki otwierały nową kasę, żeby klienci się nie burzyli, lub wołały, że mam podejść a nie stać z tym brzuchem na końcu jednak w innych sklepach... no cóż, zdarzyło mi się, że jeden Pan zapytał czy może wejść przede mnie bo ja miałam więcej zakupów a on tylko jeden produkt. Na temat kolejki do laboratorium się nie wypowiadam - jedna Pani po schodach mnie wyprzedziła, żeby wejść jako pierwsza :P
    Zagłosuj na swoją położną! Uhonoruj ją i pozwól jej wygrać cenne nagrody! Ty także możesz wygrać.
    Więcej informacji na www.poloznanamedal.pl i na fb Poloznanamedal.pl

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów