Strona 17 z 29
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 290

Dlaczego ciężarne nie upominaja się o swoje prawa?

Senior Member Awatar h@nka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-09-23 zobacz kalendarz
    Jestem na L4, więc na szczęście nie muszę się przejmować codziennym porannym i popołudniowym tłokiem w tramwaju, ale odkąd dowiedziałam się o ciąży i akurat muszę się przemieszczać komunikacją miejską - SIADAM, jeśli tylko jest wolne miejsce. Nie będę ryzykować upadku, uderzenia o coś, jazdy w ścisku. To moje dziecko, jeśli ja o nie nie zadbam, to nikt o nie nie zadba, a już na pewno nie obcy ludzie w komunikacji zbiorowej.

2. dzieckozakupy.pl
    Cytat Zamieszczone przez h@nka Zobacz posta
    odkąd dowiedziałam się o ciąży i akurat muszę się przemieszczać komunikacją miejską - SIADAM, jeśli tylko jest wolne miejsce. Nie będę ryzykować upadku, uderzenia o coś, jazdy w ścisku. To moje dziecko, jeśli ja o nie nie zadbam, to nikt o nie nie zadba
    Jak jest wolne miejsce to każdy siada. Chodzi o to, by poprosić o ustąpienie miejsca, wtedy kiedy wolnego nie ma. Nie każda ciężarna się na to odważy, żeby nie usłyszeć, że "ciąża to nie choroba"...

Gdy byłam w ciąży przez całe 9 miesięcy nikt nie ustąpił mi miejsca w tramwaju ani w sklepie , Ja sama nie upominałam się o ten przywilej jedynie gdy w sklepie widziałam kasy pierwszeństwa to tylko tam mogłam podejść bez wahania . Wiele kobiet odczuwa dyskomfort gdy ma się o coś dopraszać , tym bardziej że ludzie w mieście są znieczuleni na ciężarne kobiety . Bardzo często zdarza się że prosząca spotyka się z niemiłymi komentarzami lub odmową ustąpienia miejsca . Niektóre wyobrażają se te nieprzyjemności i wolą zaoszczędzić se tego . Ja sama spotkałam się z odmową ustąpienia mi miejsca w sklepowej kolejce mimo że byłam w 8 miesiącu .

Cóż... taka już ta nasza mentalność... ludzie w pogoni za wszystkim co przyziemne zapominają być dla siebie mili.

Junior Member
    agusiiia

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-09-18 zobacz kalendarz
    Przed zajściem w ciążę starałam się ustępować kobietom, które spodziewały się dziecka miejsca w autobusie, kolejce w sklepie, czy kolejce do ubikacji w publicznym miejscu. Wiem, że jest to stan wyjątkowy, i że kobieta ma naprawdę ciężko, kiedy jej środek ciężkości z każdym dniem się zmienia, a rosnący brzuszek często przeszkadza w codziennych prostych czynnościach. Uważam, że będąc przy nadziei mamy pełne prawo korzystać z przywilejów jakie nam przysługują, a nie robić z siebie bohaterki, ponieważ nie chodzi tutaj tylko o nasz zdrowie, ale również o życie małego człowieczka, znajdującego się pod naszym serduszkiem. Nie uważam również żeby kobieta w ciąży prosząc o miejsce w autobusie, albo o przepuszczenie w kolejce do kasy jest źle wychowana, czy jest egoistką, przecież nie myśli w tym przypadku tylko o sobie. Faktycznie ciąża to nie jest choroba, ale stojąc w kolejce z pełnym pęcherzem w tzw. "kasie pierwszeństwa" w supermarkecie, w której przede mną stali pełnosprawni i na pewno nie w ciąży panowie w wieku 30-35 lat, którzy bardzo się starali żeby nie dostrzec mojego brzuszka, nie omieszkałam zapytać się czy mogliby mnie przepuścić. Panowie trochę speszeni zaczęli mnie przepraszać, że nie zauważyli, i że oczywiście mogę stanąć przed nimi. Ładnie podziękowałam i biegiem do toalety

Witam wszystkie Ciężarne, przyszłe Mamy!
    Proszę o wypełnienie ankiety dotyczącej Waszych praw w pracy, która posłuży mi do celów naukowych. Ankieta jest anonimowa, ma w sumie 30 pytań i wypełnienie jej zajmie dosłownie chwilkę. Myślę że te badania są również w Waszym - przyszłe Mamy, interesie. Będę bardzo wdzięczna za pomoc, Pozdrawiam i przesyłam link do ankiety
    http://moje-ankiety.pl/respond-61211.html

Kazda kobieta będąc w ciąży powinna upomiec się o swoje prawa a facet który nie chce ustąpic kobiecie w ciąży pierwszeństwa to jest egoistą.Walczmy o swoje prawa!

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Young Lady
    Mieszka w
    Pomorze Zachodnie
    Cytat Zamieszczone przez hania002 Zobacz posta
    a facet który nie chce ustąpic kobiecie w ciąży pierwszeństwa to jest egoistą.
    Nie tylko mężczyźni wykazują się w takich sytuacjach egoizmem. Kobiety też potrafią...

Cytat Zamieszczone przez Young Lady Zobacz posta
    Nie tylko mężczyźni wykazują się w takich sytuacjach egoizmem. Kobiety też potrafią...
    I takie sytuacje najbardziej bolą Wydawałoby się, że kobiety powinny potrafić się wczuć w sytuację, a okazuje się, że bywa z tym niestety różnie.

Wg mnie kobiety powinny poprosić np o ustąpienie miejsca w tramwaju. To nic nie kosztuje i milej jest.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów