Strona 13 z 29
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 290

Dlaczego ciężarne nie upominaja się o swoje prawa?

Senior Member
    Paulinka84

O mnie
    Mój Aniolek ;*
    Boze, ta ludzka znieczulica! Przykro jest, jesli kobieta jest kobiecie wilkiem wkurza mnie to, ze ludzie traktuja ciezarne jak tredowate,a potem potrafia sie zachwycac dzieckiem, zapominajac, ze kilka tygodni wczesniej mieli gdzies fakt, ze mama tego bobaska " nie miala zadnych praw jako ciezarna "

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Aroma24
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-08-18 zobacz kalendarz
    I właśnie utwierdzono mnie w przekonaniu że ciężarne są nielubiane i że nie mają swoich praw. Byłam w piątek na zakupach. W związku że strasznie bolał mnie kręgosłup i nogi popuchły jak banie to stojąc w kilometrowej kolejce poprosiłam panią na początku by mnie przepuściła bo źle się czuję. Nie musiałam mówić że jestem w ciąży bo brzusio wystaje i ciężko nie zauważyć. Niestety pani mi odpowiedziała żebym siadła sobie na wózku z zakupami i poczekała jak wszyscy. Pokłóciłam się z nią i poszłam na swoje miejsce. Na szczęście jedna z ekspedientek po obsługiwaniu klientki poprosiła mnie do przodu i obsłużyła poza kolejnością. Oczywiście komentarzy innych kolejkowiczów nie brakowało. I ten wilczy wzrok. UFF i bądź tu człowieku tolerancyjny dla starszych ludzi.

No właśnie to jest bardzo ciężkie w takim przypadku nie stracić cierpliwości. Ale ja sobie w podobnych sytuacjach mówię, że trzeba być mądrzejszym, a starszych ludzi niestety już się nie zmieni, bo jeśli przez tyle lat pielęgnują w sobie takie myślenie to ciężko coś takiego wyplenić na starość…
    Ale oczywiście jestem ogólnie pełna szacunku dla starszych - tylko czasami trudno jest sobie uświadomić, że nie wszyscy są tacy jak pani z historii Aroma, albo że takie zachowania mogą być np. wynikiem choroby lub innych przypadłości starczych, a nie złej woli.

Senior Member
    Paulinka84

O mnie
    Mój Aniolek ;*
    Ja jestem zdania, ze jesli starsza osoba jest dla nas nieprzyjemna, to badzmy tacy sami, dlaczego mam miec szacunek dla kogos, kto nie ma go dla mnie? Ciezarna kobieta sie szybko meczy, nie zawsze ma sile stac dlugo w kolejce, niech wszyscy okazuja jej szacunek!

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez Juli Zobacz posta
    Z tymi prawami to jest tak, na drzwiach gabinety ładny obrazek ciężarnej i hasło "jak możesz to przepuść w kolejce". Kto może: NIKT. Kto wymyślił takie debilne hasło? Powinno być:"przyszłe mamy wchodzą bez kolejki" i to wszędzie. Do życzliwości trzeba ludzi zmuszać inaczej nic się nie zmieni. Co do przyszłości, to wszystko w naszych "rękach". To jak my potraktujemy w przyszłości ciężarne, jak wychowamy swoje pociechy .
    Nikogo nie powinno się do tego zmuszać.
    W tym samym gabinecie może być właśnie kobieta, która czuje się stosunkowo gorzej.
    Ja jestem za tym by szanować siebie nawzajem. Czy jest się w ciąży, czy nie. Czy ma się dziecko, czy nie. Czy jest się starym, czy młodym.

Mieszka w
    Bielsko-Biała
    O mnie
    Niektórzy staruszkowie potrafią zaleźć za skórę. Śmieję się że jak będę taka sama to kijem w łeb i do piachu. Jeśli mam dobry dzień do stoję cierpliwie w kolejce, raz miałam gorszy, poprosiłam o przepuszczenie w kolejce i widać jak to się skończyło. Dlatego "ciężarówki" nie dociekają swoich praw.

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez Aroma24 Zobacz posta
    Niektórzy staruszkowie potrafią zaleźć za skórę. Śmieję się że jak będę taka sama to kijem w łeb i do piachu. Jeśli mam dobry dzień do stoję cierpliwie w kolejce, raz miałam gorszy, poprosiłam o przepuszczenie w kolejce i widać jak to się skończyło. Dlatego "ciężarówki" nie dociekają swoich praw.
    Ci staruszkowie są z reguły w stosunkowo gorszym stanie niż ciężarna, której jedynym dyskomfortem jest to, że ma przed sobą ogromny brzuch.
    Nie byłabym w stanie [kultura by mi na to nie pozwoliła] wepchnąś się w kolejce komuś starszemu.
    Wyniosłam z domu, że osobom starszym się ustępuje.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    O mnie
    Ja z doświadczenia wiem że jeśli staruszek nie da rady iść do sklepu bo źle się czuje to prosi kogoś z rodziny lub znajomych o zrobienie zakupów. Większość godzinami potrafi stać pod kościołem albo pod blokiem i plotkować więc stanie w kolejce nie powinno stanowić problemu. Ja mam szacunek do starszych osób i także mnie tego w domu nauczono, że starszym się ustępuje. Czasami przysłowie " Nie pamięta wół jak cielęciem był" się sprawdza. I dlaczego mam szanować kogoś kto mnie nie szanuje? Wybacz ale nie można dawać sobą pomiatać bo ktoś jest straszy (doświadczony)? Uwierz że często młodzi ludzie dostali bardziej po dupie od życia niż nie jeden starszy człowiek. Znam wiele starszych osób i utrzymuję z nimi bardzo dobre kontakty, pomagam jeśli potrzebują pomocy i zawsze dziękują. A inni? Pomożesz a później zadek obrobią z koleżankami z kółka kościelnego. A z resztą można się tu kłócić i wykłócać, a i tak każdy będzie miał odmienne zdanie. Poza tym trzeba byłoby stworzyć inny temat bo do obecnego nie pasuje.

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez Aroma24 Zobacz posta
    Ja z doświadczenia wiem że jeśli staruszek nie da rady iść do sklepu bo źle się czuje to prosi kogoś z rodziny lub znajomych o zrobienie zakupów. Większość godzinami potrafi stać pod kościołem albo pod blokiem i plotkować więc stanie w kolejce nie powinno stanowić problemu. Ja mam szacunek do starszych osób i także mnie tego w domu nauczono, że starszym się ustępuje. Czasami przysłowie " Nie pamięta wół jak cielęciem był" się sprawdza. I dlaczego mam szanować kogoś kto mnie nie szanuje? Wybacz ale nie można dawać sobą pomiatać bo ktoś jest straszy (doświadczony)? Uwierz że często młodzi ludzie dostali bardziej po dupie od życia niż nie jeden starszy człowiek. Znam wiele starszych osób i utrzymuję z nimi bardzo dobre kontakty, pomagam jeśli potrzebują pomocy i zawsze dziękują. A inni? Pomożesz a później zadek obrobią z koleżankami z kółka kościelnego. A z resztą można się tu kłócić i wykłócać, a i tak każdy będzie miał odmienne zdanie. Poza tym trzeba byłoby stworzyć inny temat bo do obecnego nie pasuje.
    Odbije pałeczkę. Ciężarne mają siłe, żeby do Centrum Handlowym zapieprzać na zakupy, a w kolejce 5 minut dłużej nie moga postać.
    Wsadzasz wszystkie osoby starsze do jednego worka, a chamstwo to osobna jednostka, która jest w każdym przedziale wiekowym.

Member Awatar juliette1115
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-07-25 zobacz kalendarz

Ciąża to okres pomijany przez psycholgię

Witam Serdecznie,
    jestem mama 1,5 rocznej Emilki oraz Studentką Psychologii, w czasie ciąży zastanawiałam się dlaczego nikt nie interesuje się postawami i odczuciami kobiet w ciąży, dlatego też w mojej pracy magisterskiej zajęłam się Postawami Kobiet ciężarnych. Bardzo proszę o pomoc w anonimowych badaniach na ten temat i wypełnienie ankiety., która znajduje się poniżej Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy!

http://www.ankietka.pl/ankieta/13883...ia-online.html

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów