Strona 11 z 29
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 290

Dlaczego ciężarne nie upominaja się o swoje prawa?

Uważam że kobiety w ciąży są bardzo dobrze traktowane. Z nielicznymi wyjątkami (oczywiście głównie mężczyźni w sile wieku) ludzie traktują kobiety w ciąży naprawdę dobrze. Niestety wszystko zmienia się o 180 stopni w momencie gdy rodzi się dzidziuś. Już mama z noworodkiem nie jest mile widziana, a im dziecko starsze tym nienawiść większa.

2. dzieckozakupy.pl
    Member
    m.m.

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-03 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez JLMania Zobacz posta
    Ta dyskusja jest ... glupia. Jak najbardziej jestem za tym by kobiety w ciazy mialy pierwszenstwo- ale nawet w tym stanie trzeba widziec drugiego czlowieka- a co jesli on jest chry i nie moze stac? co byscie zropbily gdyby sie okazalo ze wymusilyscie pierwszernstwo bo wam sie to nalezy a za chwile czlowiek by zemdlal bo np zle sie czul? czasem trzeba myslec takze o innych... Co do kas pierwszenstwa, to ja powiem cos za co wszyscy zaraz na mnie napoadniecie: skoro w sklepie sa kasy oznaczone dla kobiet w ciazy i z malymi dziecmi to po jaka cholere taka osoba wpycha sie do normalnej kolejki? w ten sposobn sama rezygnuje ze swoich praw a potem oburzona jest bo jej nikt miejsca niue ustapil. Masz kase gdzie idziesz bez kolejki to tam idz, wejdz nawet pierwsza bez pytania o to czy ktos cie przepusci bo to ci sie nalezy.

Zastanowmy sie czasem, ciaza jest stanem w ktorym pewne rzeczy sie nam naleza ale zyja na tym swiecie osoby ktore tak samo potrzebuja zyczliwosci bo w przeciwienstwie do ciezarnych oni nie maja powodu by swoim stanem sie cieszyc.

Dokładnie tak! Już gdzieś o tym pisałam, ale życzliwość powinna działać w obie strony...

Senior Member
    JLMania

O mnie
    Jestem mama, moje dziewczynki urodzily sie 03.06.2013
    Cytat Zamieszczone przez m.m. Zobacz posta
    Dokładnie tak! Już gdzieś o tym pisałam, ale życzliwość powinna działać w obie strony...
    no nie mozna o tym zapominac, ale to nie tylko o to chodzi. Bo to ze spoleczenstwo jest niekulturalne i niekiedy chamskie to jedna sprawa a bezpieczenstwo naszych dzieci to druga. Zamiast czekac na to az reszta zmadrzeje wole chyba posluchac kilka glupich komentarzy i je olac niz pozwolic na to by moim dzieciom cokolwiek sie stalo. Jesli czuje sie zle, czuje ze nie dam rady ustac, to ide do kasy dla ciezarnych, zajmuje miejsce oznaczone w autobusie i nikogo sie o zdanie nie pytam- dla mnie najwazniejsze sa dzieci a nie to co inni powiedza. oczywiscie majac przy tym na uwadze ze inni takze moga potrzebowac zyczliwosci ale mowimy tutaj glownie o ludziach ktorzy sa po prostu niewychowani. naprawde wolalabym juz zeby ktos powiedzial mi cos przykrego(co i tak bym olala) niz uderzyc sie np brzuchem w rure alebo co gorsza sie przewrocic bo balam sie poprosic o ustapienie miejsca. Ludzie nie stana sie zyczliwi z dnia na dzien- to potrwa pewnie dlugo, jezeli w ogole kiedys nastapi, nie mam zamiaru bezczynnie do tego czasu czekac i narazac swoje maluchy na jakiekolwiek niebezpieczenstwo. co nie oznacza ze jestem przeciwna takim kampaniom- nie, ciesze sie ze sa, ale my sami takze powinnismy cos robic, przeciez to chodzi o nasze dzieci.

Senior Member
    JLMania

O mnie
    Jestem mama, moje dziewczynki urodzily sie 03.06.2013
    Cytat Zamieszczone przez crisisgirl Zobacz posta
    Uważam że kobiety w ciąży są bardzo dobrze traktowane. Z nielicznymi wyjątkami (oczywiście głównie mężczyźni w sile wieku) ludzie traktują kobiety w ciąży naprawdę dobrze. Niestety wszystko zmienia się o 180 stopni w momencie gdy rodzi się dzidziuś. Już mama z noworodkiem nie jest mile widziana, a im dziecko starsze tym nienawiść większa.
    nie bardzo rozumiem... niby gdzie ta nienawisc do dzieci?

Member
    m.m.

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-03 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez JLMania Zobacz posta
    Ludzie nie stana sie zyczliwi z dnia na dzien- to potrwa pewnie dlugo, jezeli w ogole kiedys nastapi, nie mam zamiaru bezczynnie do tego czasu czekac i narazac swoje maluchy na jakiekolwiek niebezpieczenstwo. co nie oznacza ze jestem przeciwna takim kampaniom- nie, ciesze sie ze sa, ale my sami takze powinnismy cos robic, przeciez to chodzi o nasze dzieci.
    Ja tez nie jestem przeciwna takim kampaniom, tylko chciałam zwrócić uwagę, że nie tylko ciężarnym życzliwość wskazana.
    A żeby "coś z tym zrobić", to może właśnie warto nasze pociechy uczulać na różne sytuacje? uczyć tej życzliwości do ludzi?

Junior Member Awatar Multiwitamina
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-11 zobacz kalendarz
    Różnie to bywa... Ja jak byłam w ciaży to zdarzało mi sie mieć nieprzyjemne spięcia z ludźmi. Głównie zdarzało mi sie to w marketach przy kasie dla ciężarnych. Wiiecie, leciały w moją stronę komentarze że nie powinnam sie wpychać etc. I raz też mi sie zdarzyło w kolejce na pobranie krwi, kobiety w ciąży tez są tam przyjmowane poza kolejnością, no i dostało mi sie za to od pewnej kobiety w średnim wieku :/
    Każdy dzień jest cudem

Senior Member
    Paulinka84

O mnie
    Mój Aniolek ;*
    Polacy to glupi narod, i to kazdy wie od dawna, to sa ludzie zazdrosni i zawistni, ciezko przepuscic ciezarna, bo zbawia ich dwie minuty! Ciezko stanac na pasach normalnemu czlowiekowi, a co dopiero kobiecie w ciazy, czy pchajacej wozek z dzieckiem, bo po co? Ciezarna nie ma prawa miec przywilejow, jest gorsza od reszty spoleczenstwa? Boli mnie zachowanie Polakow, ktorzy nie licza sie z tym, ze mogly ciezarnej najnormalniej w swiecie spuchnac nogi, mogl rozbolec brzuch, moglo ja zemdlic i woli byc wczesniej w domku. Przykre to jest mi sie niadwno zdarzylo,ze starsza pani wpuscila mnie w kolejke w markecie, bo mialam kilka rzeczy, a nie bylam jeszcze wtedy w ciazy, ja kiedys wpuscilm pana z malym dzieckiem, bo tez mial kilka malych rzeczy i nawet dziekuje mi nie odp.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member Awatar swiniu
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-03-23 zobacz kalendarz
    Odświeżam post, bo ostatnio coraz częściej widzę takie problemy...

W Polsce ludzie z natury są nieżyczliwi, każdy tylko pilnuje swojego nosa i broń Boże! żeby zauważył, że ktoś obok słabnie, jest blady, mdleje czy ma atak... Oczywiście nie można generalizować - jest wiele osób serdecznych, które zawsze pomogą i uśmiechną się. Jednak ogół naszego społeczeństwa jest tak przejęty własnymi problemami, że kobieta w ciąży czy przemęczona i niewyspana matka z maleńkim dzieckiem na rękach lub w wózku nie robi wrażenia i staje się niewidoczna. Nawet jakby zasłabła i opadła na podłogę autobusu to pewnie ludzie, którzy by wychodzili i wchodzili na przystanku mogliby ją zdeptać...

Mieszkałam ponad rok w Anglii i od razu zauważyłam ogromną różnicę. Tam owszem - ciąża to nie choroba a tylko taki przejściowy stan, wyjątkowy ale w żaden sposób nie blokujący (zdaniem lekarzy, pracodawców, ba! samych ciężarnych) prowadzenia normalnego trybu życia. O dziwo jednak ludzie są tam 100 razy życzliwsi na co dzień niż Polacy, niezależnie od wieku, choć osoby starsze dominują zawsze i wszędzie w tych sprawach. Kwestia wychowania. Natomiast będąc jeszcze tam w ciąży, nie zdarzyło się ani razu żeby ktoś mi w czymś nie pomógł, nie ustąpił miejsca, nie przepuścił w kolejce, nie zapytał nawet o samopoczucie z uśmiechem i serdecznością.

Ja nie lubiłam nigdy wykorzystywać tego, co mi się należy lub powinno należeć. O ile człowiek się czuje dobrze, wszystko jest w porządku, można spokojnie być jak sprzed okresu ciąży. Ale jeśli rzeczywiście nogi bolą tak, ze nie można wystać, chce się baaardzo do łazienki, atakują mdłości i bóle głowy nie warto ryzykować i czekać mając nadzieję, że wszystko minie. Bezpieczeństwo dziecka i mamy najważniejsze!.
    Szkoda, że Polsce daleko do tego, by być bardziej optymistycznym i ludzkim, zwłaszcza dla przyszłych matek, które często borykają się z wieloma problemami i trudnościami
    Ostatnio edytowane przez swiniu ; 18-02-14 o 12:51
    "Jeśli nie wiesz człowieku, jak postąpić, na wszelki wypadek postąp uczciwie"
    /A. Słonimski/

Temat rzeka i można by gadać i gadać... niestety mało dobrego. Sytuacja z przed tygodnia, stolica. Wsiadam do autobusu z moim prawie 3 letnim synkiem, a obecnie jestem w 4 m-cu ciąży i jak na 4 m-c to brzuszek mam spory. A że było mi bardzo duszno więc kurtkę miałam rozpiętą i było widać, że jestem w ciąży. Wszystkie miejsca zajęte więc wraz z synkiem musieliśmy stać. Młody chwycił się mnie kurczowo za nogę żeby utrzymać równowagę a ja sama ledwo stałam. Nikt nie ustąpił nam miejsca a że mocno zachrypnięta to nawet nie miałam ochoty się kłócić z nikim o to by nam miejsce ustąpił. W całym takim zamieszaniu przykre są komentarze innych typu "sama chciała to niech się męczy" albo "gówniara wpadła to teraz ma"- wyglądam na kilka lat młodszą, szczególnie w pierwszej ciąży. W tedy też częściej jeździłam komunikacją i miałam tą nie przyjemność często słyszeć takie komentarze. Taką mamy mentalność, że każdy myśli tylko o sobie i obawiam się, że żadna kampania tego nie zmieni.

Senior Member
    Agnieszka3

Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-05-16 zobacz kalendarz
    Ja tutaj troszkę miodu doleję, bo będąc w ciąży wiele razy doświadczałam uprzejmości ze strony innych osób. Teraz Maluch ma prawie 5 mcy i też zdarza się, że ktoś przepuści mnie w kolejce do kasy, przypadkowi ludzie przytrzymują drzwi, pomagają np wnieść wózek. W przychodni też niejednokrotnie przepuszczano mnie tylko z tego względu, że byłam z Dzieciątkiem. Macie oczywiście dużo racji, bo nie zawsze tak jest, ale jest coraz lepiej, zauważamy kobiety w ciąży i mamy z wózkami. Akcja jest jednak jak najbardziej na miejscu, trochę jeszcze do zrobienia w Polsce jest w tej kwestii. Życzę Wam spotkania na swojej drodze takich uczynnych ludzi jakich ja spotykam w komunikacji miejskiej czy sklepach w Poznaniu

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów