Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 8 z 60
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Senior Member
    rilla

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-12 zobacz kalendarz
    Nie wiem czy mogę tu wstawić ten link, ale wstawiam. Cała prawda o jeżdżeniu autobusem w ciąży:
    http://demotywatory.pl/2684719/Byly-szybsze-niz-ja

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-07 zobacz kalendarz
    Tego demotywatora ostatnio miałam u siebie na fb wrzuconego Niestety taka jest brutalna prawda. Nigdzie w Szczecinie jeszcze nie spotkałam się z plakatami informującymi o akcji. Ani w przychodni, ani w aptekach, nigdzie. Może przydałoby się jednak bardziej akcję rozreklamować i bardziej wypromować. Tv, radio, internet, dużo jest miejsc, gdzie można to promować. Nie zapominając o takich miejscach właśnie jak przychodnie, apteki czy komunikacja miejska. Chociaż, wybaczcie za stwierdzenie, moherom nie wytłumaczysz. Nie raz słyszałam w autobusie czy tramwaju chamskie odzywki do kobiety w ciąży, która prosiła kogoś o ustąpienie miejsca. I to właśnie od starszych osób, nie tych młodych. Pomijam już teksty w stylu "gdybyś nie rozkładała nóg to byś teraz problemu nie miała" itp. Bo to już jest poniżej jakiejkolwiek krytyki. Ale i takie teksty można usłyszeć.

Senior Member
    rilla

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-12 zobacz kalendarz
    Niestety tak Albo, że "kiedy ja byłam w ciąży to nie miałam żadnych przywilejów, a teraz te młode to tak się cackają ze sobą" itd...

Senior Member Awatar Joasia
    Mieszka w
    Masovia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-27 zobacz kalendarz
    Wpisów
    2
    Może nie na temat, ale mnie demotywator natchnął: http://komixxy.pl/577235/Ciaza

Kiedyś był inne czasy. Położna mi opowiada, że żeby dostać zwolnienie na ciąże, to musiałby być naprawdę mega przypadek. Teraz się pozmieniało i kobiety tego nie rozumieją. Większość tych, które tak gada, miały ciąże bez komplikacji i gdzieś mają, że może być taka, która ma problemy, obrzęki, obolałe nogi itd. Każda w końcu inaczej ciąże przeżywa...

Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Ja kończę 3 miesiąc, ale mam już od jakiegoś czasu problem z długotrwałym staniem bądź spacerowaniem. Dłuższe wyjście do sklepu, wyjście do miasta itp. samemu po prostu nie wchodzi w grę. Albo idę z mężem bądź koleżanką albo nie idę wcale. Są dni, że wyjście do sklepu pod blokiem jest zbyt męczące. Wczoraj próbowałam ugotować obiad niestety nie dałam rady i musiał mnie zastąpić mąż. Najzwyczajniej w świecie zaczęły mi się robić przed oczami ciemne plamy. Ale w życiu nikt widząc mnie nie powiedziałby, że coś może być nie tak, okaz zdrowia i tyle. Mam nadzieję, że wraz z końcem przeziębienia zmniejszą się moje problemy bo nigdzie nie będę w stanie się sama ruszyć. Na szczęście mieszkam przy pętli tramwajowej, więc miejsce siedzące mam zawsze, gorzej jak w mieście trzeba się przesiąść do innego tramwaju lub autobusu. Tu zaczynają się schody.

Senior Member Awatar ola0203
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    Szczęśliwa mamusia♡♡♡
    Data
    19.04.11 r. / 11.03.15 r.
    Cytat Zamieszczone przez rilla Zobacz posta
    Nie wiem czy mogę tu wstawić ten link, ale wstawiam. Cała prawda o jeżdżeniu autobusem w ciąży:
    http://demotywatory.pl/2684719/Byly-szybsze-niz-ja
    Niezłe. Szara, polska rzeczywistość...

Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Już pisałam komentarz na fb na stronie demotywatorów jak to wygląda w Szczecinie. Stoisz na przystanku tramwajowym. Tłum ludzi czeka aż podjedzie tramwaj. Stoją babcie o lasce, ręce się trzęsą, laska się trzęsie. Ogólnie ledwo się trzymają. Podjeżdża tramwaj, otwierają się drzwi. Pasażerowie nie zdążą wysiąść a babcia laskę pod pachę i dzida do tramwaju. Nagle mocy przybywa i biegiem do wolnego miejsca. Ktoś stwierdził, że one chyba jakiś radar wyszukujący wolne miejsca mają Po drodze tratują wszystkich, nie patrzą na nikogo, przepychają się byle tylko usiąść. W Szczecinie niestety takich babć jest dosyć sporo. A nie daj Boże przed nią zdąży inna babcia/dziadek lub kobieta z dzieckiem bądź w zaawansowanej ciąży to awanturę potrafi zrobić i zwyzywać. Kiedy pracowałam w samym centrum to nie raz się takich obrazków naoglądałam

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar inga
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    27.04.2011 Iza i 1.12.2014 ;-)
    ja pamiętam jak raz w telewizji zrobili eksperyment i kobieta w ciąży bywała w różnych miejscach raz na dworcu z walizka w autobusie w kolecje w sklepie idt i myslicie ze tak łaskawie sie z nią ludzie obeszli większosc udawała ze jej poprostu nie widzi . miejsca w autobusie ustapili starsi panowie a młodzież chamstwo .!!!

Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    U nas częściej młode osoby ustąpią niż te w średnim wieku, bądź starsze. Jeżdżąc często komunikacją miejską widzę w jakiej kondycji jest wiele starszych osób nawet po 60 i po ich zachowaniu nie można powiedzieć, że mają kłopoty ze zdrowiem. Ale np. taka pani jedna z drugą muszą sobie usiąść co by przez drogę poplotkować. Mój mąż przestał ustępować miejsca starszym osobom, które wyraźnie tego nie potrzebują. A wszystko po jednej sytuacji jaką miał jadąc autobusem do pracy. Chciał ustąpić jakiemuś dziadkowi miejsca, na co ten odpowiedział, że nie potrzebuje. Po czym odwrócił się i zaczął gadać na męża, że młodzi to są bezczelni, w dupie mają starszych itp. Gdy mąż zareagował, że przecież proponował miejsce to usłyszał "spier***** czerwona raso, nazisto i komuchu". Nie dziwię mu się wcale, że teraz ustępuje głównie osobom niepełnosprawnym i kobietom w ciąży

Senior Member Awatar inga
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    27.04.2011 Iza i 1.12.2014 ;-)
    a mnie raz dziadek poprostu zaczął bić laska po nogach a zawsze starszym ustepowałam teraz siedze i mam to w dupie .

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów