Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 7 z 60
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Senior Member Awatar inga
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    27.04.2011 Iza i 1.12.2014 ;-)
    ja w niedziele byłam w kościele a ze niestety ja długo stac nie moge i to jeszcze tam gdzie jest duzo ludzi jest mi duszno i oczywiscie cały czas jem cukierki bo jak sie ludzie wypryskaja tymi perfumami i to sie wszystko zmiesza to mi niedobrze sie robi wiec jak długo trzeba było stac albo klęczec to ja siedziałam to ludzie tak mnie obserwowali jakbym była niepełnosprawna naprawde az mi głupio było . ja ostatnio jechałąm autobusem i nie wstałam i koniec starsze panie jak chca to niech wczesnej na autobus ida albo jada takimi co sa puste bo ja staram sie jechac w mało zatłoczonych autobusach . jak byłam na pobraniu krwi i jest tam jedna ławka to wszystkie paniusie sobie siadły dzieci na ławkach posadzały a ja jedna stałam jak idiotka . rodzice nie ucza swoich dzieci sami nie sa zyczliwi dla ogólnie innych osób i dlatego rosnie nam chamstwo w polsce .

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar ola0203
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    Szczęśliwa mamusia♡♡♡
    Data
    19.04.11 r. / 11.03.15 r.
    Wiecie co, jakie to nasze społeczeństwo potrafi być chamskie. Poszłam na badania krwi, zresztą jak co miesiąc. Kartka duża sobie wisi a na niej napis: KOBIETY W WIDOCZNEJ CIĄŻY ORAZ OSOBY DO BADANIA KRZYWEJ CUKROWEJ SĄ PRZYJMOWANE POZA KOLEJNOŚCIĄ. Więc się rozebrałam żeby nikt nie miał wątpliwości, że mam przed sobą swój ukochany nadbagaż, przygotowałam skierowanie i kubełek z moczem. Otwierają się drzwi do gabinetu zabiegowego, a tu dwie starsze panie, babusie, spojrzały na mnie dziwnym wzrokiem i rzekły, niby do mnie, niby o mnie: MYŚLI, ŻE JAK DZIECKO SOBIE PRZYROBIŁA, TO JUŻ MA PRZYWILEJE. Zatkało mnie. Nie wiedziałam jak się zachować, bo takiej reakcji po KOBIETACH się nie spodziewałam. Oczywiście weszłam, bo korzystam ze swoich przywilejów, ale pomyślałam sobie, ile to mnie już tych przykrych zachować ludzi spotkało podczas ciąży. Jakie to nasze społeczeństwo jest okrutne dla pewnych sytuacji. Jak człowiek potrafi tak bez jakiegokolwiek wstydu wypowiadać się w te sposób. Przecież ja nie kradnę, czy oszukuję, tylko chcę skorzystać z tego co mi dano. Ileż jest się w środku podczas badania, dwie minuty, nawet nie. Wchodzisz, dajesz skierowanie, siadasz, pobierają krew i wychodzisz. Jeszcze kobiety w ciąży to weteranki, bo musimy się zmagać z badaniami całą ciążę.
    Czasami wstydzę się, że jestem polką, bo wydaje mi się, że mam mało wspólnego z takim traktowaniem ludzi. Zawsze mnie uczono, ustąp miejsca, kłaniaj się pierwsza znajomej osobie, przeproś, podziękuj, uśmiechnij się życzliwie...
    A ciąża spowodowała wzrost tych zachowań u mnie, bo chcę wychować swoje dziecko na porządnego człowieka, który umie się godnie zachować w każdej napotkanej sytuacji.
    Ale się rozpisałam, ale mi ulżyło

Senior Member Awatar Kinga
    Mieszka w
    Livingston, Szkocja
    O mnie
    Moja Kochana Lily-Rose Urodziła sie 4 Lipca
    Cytat Zamieszczone przez niutka Zobacz posta
    dziewczyno co ty za głupoty piszesz,ja rodziłam w Polsce i tutaj i jest kolosalna różnica,z niczym nie miałam problemu,a zdawkowe zdania położnej może były tylko dlatego bo z doświadczenia wiem że najczęściej na porodówkę w Anglii trafiają dziewczyny które w ogóle nie znają angielskiego,ja posiedziałam przed porodem w internecie i pouczyłam się fachowych pojęć jeśli chodzi o poród i nie chcieli mnie położne wypuścić bo byłam tłumaczką dla innych ciemnych nieprzygotowanych dziewczyn,więc zamiast dobrze sprawdzić nie pieprz głupot,bo to nie prawda:mad
    Tak sie składa ze mieszkam równiez w Szkocji ...i too długo juz , wiem co sie tu dzieje, jak obchodzi sie człowiek z człowiekiem, jak jest w szpitalach i reszta!!!Wiesz co mnie zabolało???? Twoja wypowiedz!!!Ciemnych nieprzygotowanych dziewczyn....tak wlasnie jest, Polak dla Polaka tutaj to Swinia I Wrog, byle tylko kłode pod nogi rzucic no nie?nie wiem jak moglas tak napisac...myslisz ze jedyna znasz ang? ze jedyna tam rodzilas? Masakra!

Gdy przyszłaś na ten świat
    Moje życie całkiem rozjaśniało...
    Jesteś moim światełkiem
    tak przecież być musiało!
    Dziękuję Ci że jesteś,
    że śmiejesz się i płaczesz..
    że czasem tak na mnie patrzysz...
    Tak jakoś pięknie.... "inaczej".

Senior Member
    Marajka

Mieszka w
    Łódź
    O mnie
    czekamy na Groszka 20-23-25.07.'15
    Dzisiaj wreszcie jakiś pozytywny akcent jeśli chodzi o życzliwośc. Zadzwoniła do mnie pani ze szkoły językowej, do której chodziłam w tym semestrze,że jeszcze nie wpłaciłam pieniędzy za następny semestr a termin minął. Powiedziałam jej,że jestem w zaawansowanej ciąży, źle się czuję i nie dałam rady przyjsc z pismem o rezygnacji, bo nie znajdę teraz czasu przy studiach i dziecku,żeby kontynuowac naukę w takim trybie. Pani okazała się byc bardzo życzliwa, powiedziała,że zaraz to załatwi za mnie i bez konieczności płacenia kary za brak terminu wypowiedzenia umowy Także, zdarzają się życzliwi ludzie
    Szczęśliwa mama

Senior Member
    ma-mi

Mieszka w
    dolnośląskie/wielkopolskie
    O mnie
    Piotruś- 27.04.2011
    Mam pytanie - czy w miejscowościach, w których mieszkacie spotkałyście się aby np. w APTEKACH była informacja, że KOBIETY W CIĄŻY SĄ OBSŁUGIWANE POZA KOLEJKĄ ? Ja dziś odstałam swoje w dusznej kolejce w aptece pomimo, że brzuch już jest spory i zastanawiałam się czy w którejkolwiek z aptek była taka informacja? - chyba nie

Może plakaty dotyczące życzliwości dla ciężarnych mogły dotrzeć do aptek ??
    PIOTRUŚ urodził się 27 kwietnia Waga 3600, długość 53cm

Senior Member Awatar inga
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    27.04.2011 Iza i 1.12.2014 ;-)
    a z kad ja nigdzie nie spotkałam zadnej informacji dosłownie nigdzie ani w sklepach aptekach czy gdziekolwiek .

Senior Member Awatar dziudzia
    Mieszka w
    Małopolska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-04-28 zobacz kalendarz
    Data
    28 kwiecień 2011
    Ja też się z tym nie spotkałam, żeby były czy to w aptekach czy supermarketach info o tym iż kobiety w ciąży są obsługiwane poza kolejnością...
    Mało po mimo że jestem w stanie wystać po raz pierwszy chciałam sprawdzić jak to jest z tą kulturą u nas; idąc spokojnie do kasy leci rozpędzona kobieta, żeby zdążyć przede mną, nawet nie popatrzyła kto idzie że mnie mało nie potrąciła Nie no szkoda słów i dlatego wolę nie liczyć na niczyją łaskę, choć akurat w tym przypadku chciało mi się po prostu śmiać!

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    Marajka

Mieszka w
    Łódź
    O mnie
    czekamy na Groszka 20-23-25.07.'15
    Ja jak na razie widziałam takie info / plakat z akcji MjM w jednej z łódzkich aptek w centrum,jak będę w okolicy to chyba z ciekawości sprawdzę jak to wygląda w praktyce.
    Szczęśliwa mama

Senior Member Awatar Joasia
    Mieszka w
    Masovia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-27 zobacz kalendarz
    Wpisów
    2
    Dzisiaj byłam u ginekologa. Na chwilkę, po zaświadczenie na studia. Poprosiłam, czy mogłyby mnie panie przepuścić, bo to dosłownie chwilka. 4 kobiety był. Jak mnie najechały... Poezja. I gdybym ja naciskała. Ale ja grzecznie spytałam raz i skończyłam temat. Nie należę do osób, które marudzą i nie będą czekać, bo im się wszystko należy, ale rozumiecie. Chwila! Odeszłam a te komentarze "hmm ja też na chwilę", "ja to jak byłam w ciąży to siedziałam i czekałam na swoją kolej a nie...". Następnie zaczęły jeździć, że u lekarki zawsze takie kolejki (chciałam pyskować i powiedzieć, ze chodzą prywatnie to sobie zmienić mogą)... Normalnie zdołowały mnie, chciało mi się ryczeć (ach te hormony :P). No i generalnie jutro idę na badania. Ciekawe jakie chamstwo się tak trafi...

Senior Member Awatar Leosia
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-05 zobacz kalendarz
    u mnie w przychodni też nie ma żadnego plakatu ;(
    raz jak byłam oddać pojemniczek z moczem kolejka mega więc powiedziałam że mam tylko do odstawienia pojemniczek i czy moge wejść Odp: "NIE, kolejka jest jedna do wszystkiego!!"
    następnym razem byłam też na krew i były nas dwie ciężarne w kolejce naszczeście pani z recepcji jak nas zobaczyła ołosiła, że panie w ciąży wchodzą bez kolejki inaczej nikt by nas nie przepuścił.

Ja popieram tą akcje i rozwieszanie plakatów ale szczerze jest to dziwne i smutne, że taka akcja jest wogóle potrzebna. Dla mnie jeszcze jako dziecka było oczywiste, że kobietom w ciąży się ustępuje i pomaga.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów