Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 6 z 60
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Member
    MMandAG

Mieszka w
    Grybów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-02-27 zobacz kalendarz
    Myślę, że mają rację te osoby które piszą, iż trzeba o swoje prawa walczyć. Od dziś tak będę robić mimo tego, że tak głupio uczyć osoby starsze od nas. Myślę, że trzeba mówić o tym, zwłaszcza jak czujemy się źle. Pewno nam obecnym ciężarnym nie będzie lepiej ale za parę lat dzięki takim akcjom jak Wasza nasze córki będą miały prościej.
    Piszecie, iż trzeba stać w kolejce bo nikt nie przepuści, a ja byłam jedna w sklepie, wszedł Pan ok 50-tki i został obsłużony przedemną. "Kopara mi opadła"-nie mogę inaczej napisać. Wiem, że durna jestem bo się nie odezwałam nic, ale od dziś koniec.
    Pozdrawiam Wszystkie Walczące!!!

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Joasia
    Mieszka w
    Masovia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-27 zobacz kalendarz
    Wpisów
    2
    To ja dzisiaj myślałam, że te baby w autobusie zgniotę swoim brzuchem ze złości... Pchają się, aby tylko być pierwszymi przy kasowniku... I oczywiście zawsze, niosąc te 20 toreb z zakupami, siadają obok mnie zamiast na wolnych siedzeniach... Gniotąc mi przy tym brzuch...

Junior Member
    niunia89

Mieszka w
    ruda śląska
    Niestety niema zbyt kolorowo, ja tylko pare razy spotkałam się z życzliwoscią ludzi dodam starszych ludzi i chodzi mi głównie o miejsce w autobusie- niestety młodzież ma to w nosie. Na początku było mi głupio wpychac się w kolejki i domagać sie swoich praw( nieukrywam że ciąże przechodzę źle) ale teraz walcze o swoje wpycham się w kolejki do kasy ale tylko przeznaczonych do tych cieżarnych a jak ktoś cos komentuje to zwarcam mu uwagę że nie jest w ciazy a to kasa przeznaczona dla cieżarnych i wtedy się zamykają, jeżeli chodzi o kolejki w bankach na poczcie to masakra niebęde się wypowiadac na ten temat bo szkoda się rozpisywać, mam ogromna nadzieje że ta akcja cos wskura. pozdrawiam wszystkie ciezarne i zyczę cierpliwości.

Senior Member
    rilla

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-12 zobacz kalendarz
    Wczoraj byłam na poczcie i stałam ponad pół godziny w kolejce. Nawet nie liczyłam na to, że komuś przyjdzie do głowy żeby mnie przepuścić, mimo widocznego już spod płaszcza brzuszka. Kasjerki udawały, że nie widzą. Nie oczekuję specjalnych względów bo to byłyby oczekiwania na wyrost, ale miło by było z ich strony gdybym nie musiała chociaż raz czekać.

Member Awatar niweczka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-01 zobacz kalendarz
    Niestety z tą życzliwością to się spotkałam dwa może 3 razy, w markecie raz, w tramwaju raz i na poczcie-bo mnie kobieta z dzieckiem zauważyła..
    a tak... niestety.. ludzie udają, że nie widzą...
    szkoda... w 9 miesiącu już trochę jest mi ciężko stać w kolejce.. wcześniej było mi wszystko jedno...

Member
    kamis17

Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-11-09 zobacz kalendarz
    Data
    27 marzec 2011 i 19marzec 2013
    Wpisów
    1
    zgadzam sie z wami laski

Senior Member Awatar inga
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    27.04.2011 Iza i 1.12.2014 ;-)
    ja już pisałam przedtem na innym poście też uważam ze to skandal . i dopiero ja zrozumiałam jak to jest być w ciąży i być olewanym . teraz napewno mam inne podejscie i inny szacunek . ale wiecie co jak bede w 9 msc to poprostu bede sie pchac i tyle a nie jak raz na poczcie kilometrowa kolejka a tak sobie pogadanki urzadzaja o zyciu prywatnym a ja o mało nie upadłam. jedynie co to kolejki u lekarza tak kazda w ciazy musi swoje odstac to rozumiem ale to własnie jest nasza polska . teraz ogólnie ludzie udaja ze cie nie widza a co dopiero w ciazy . ja jechałam ostatnio autobusem i jada starsze panie cały autobus ludzi ledwo człowiek oddycha i patrza sie jakbym im cos zrobiła i tylko jedna do drugiej cos szepcze . a młodzież to lepiej sie nie wypowiadac . szkoda nawet pisac . ja mam na tydzien przed terminem porodu zgłosic sie na bezrobocie i tam napewno wejde bez kolejki .

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    Marajka

Mieszka w
    Łódź
    O mnie
    czekamy na Groszka 20-23-25.07.'15
    Ja właśnie wracam z poczty, wyszłam bo już stac nie mogłam a nikt nawet nie pomyślał,żeby mnie przepuścic Niestety dopóki nie ma wielkiej tablicy "ciężarne bez kolejki" nie ma szans na chocby odrobinę życzliwości
    Szczęśliwa mama

Member Awatar nowa
    Mieszka w
    Anglia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-02-12 zobacz kalendarz
    Nie martw się.Jak ja byłam w Polsce to poszłam do Tesco i tam była jedna kasa z napisem "Kobiety w ciąży i niepełnosprawni" i facet za mną (grubas) tak mnie obserwował i ciężko wzdychał i w końcu powiedział "A Pani to chyba kolejki pomyliła",więc odpowiedziałam "Ale Pan chyba nie,bo z tego co widze jest Pan w 20letniej ciąży" i się zamknął.Tak samo starsze osoby domagają się,zeby ciężarne ustępowały im miejsca w autobusie lub pociągu.Niestety noszenie tylko kg przed sobą łatwe nie jest.Szczególnie jeśli jedynie brzuch urósł.

Senior Member Awatar dziudzia
    Mieszka w
    Małopolska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-04-28 zobacz kalendarz
    Data
    28 kwiecień 2011
    Szczerze mówiąc to nawet bym o całej akcji nie wiedziała gdybym nie czytała miesięcznika i forum... Ja znam też tą drugą stronę medalu, bo pracuję w handlu już przeszło 10 lat i wiem że klienci ogólnie rzecz biorąc są wredni, zwłaszcza starsze panie, którym się wydaje że mnóstwo w życiu przeszły więc teraz wymagają szacunku wyłącznie dla siebie, bo przecież one w ciąży były i nikt na nie uwagi nie zwracał jeszcze trzeba było do pola iść! No z takimi osobami to naprawdę szkoda gardła zdzierać, bo racja w ich mniemaniu zawsze będzie po ich stronie, a to my młodzi będziemy bezszczelni i nie kulturalni... To pierwsza rzecz, druga to taka, że wiem jak praca na kasie wygląda i naprawdę kasjerka musi zwracać uwagę na to co robi, a nie rozglądać się po kolejce, owszem sama pewnie jakbym zauważyła w kolejce zawołałabym ciężarną, natomiast głupio by mi było pchać się przed ludzi, bo wiem że kosztowało by mnie to więcej stresu i nerwów niż stanie grzecznie czekanie na swoją kolej.. Mąż mi kiedyś mówił że dzwonili ludzie do radia jak to jest z tą życzliwością i jak dziewczyna się skarżyła, że pani kasjerka nie spakowała jej zakupów, bo ona w ciąży no to ręce mi opadły!! Jeśli chodzi o busy to tak są o nie których porach mocno przeładowane, a ja w kurtce z zakupami raczej nie wyglądam na ciężarną tylko przy sobie i ta przepychanka z tą torbą do wyjścia (a na czole sobie tego pisać nie będę) no bo fakt nikt nie jest jasnowidzem, a młodzież, której pełno w busie nie będzie kobiecie przed trzydziestką ustępować miejsca...
    Ogólnie nie mam powodów do narzekań , bo też nie chodzę na pocztę czy do banków, a zakupy na co dzień robię w osiedlowym sklepie gdzie kolejki są rzadkością i to tylko przy sobocie się zdarzy Do supermarketu jadę od czasu do czasu z mężem po większe zakupy, wolę się nie stresować i unikać sytuacji w których bym miała korzystać ze swoich tzw. dla innych praw!

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów