Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 59 z 60
Pokaż wyniki od 581 do 590 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Luiza Zobacz posta
    Nie pomogło zwrócenie uwagi, że ja tu też jestem i stałam w kolejce. Normalnie szok, przez całą ciąże miałam dużo przypadków wciskania się przede mnie w kolejkę, ale żeby w dziewiątym miesiącu ciąży być pominięta przez ekspedientki... Brak słów.
    Nie pomogło zwrócenie uwagi?... To znaczy jak - nikt cię nie obsłużył? Zignorowano cie kompletnie? To już naprawdę trudne do wyobrażenia.

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member Awatar Luiza
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-09-15 zobacz kalendarz
    Tak, mimo zwrócenia uwagi, że ja tutaj stoję w kolejce i byłam przed obsługiwanym właśnie klientem, młody chłopak stojący za mną mimo wszystko został obsłużony jako pierwszy. Gdybym się nie upomniała, to może wcale by mnie nie obsłużono... W tym momencie byłam bez córeczki, ale nawet jak pcham wózek z 2,5 letnią dziewczynką i dźwigam swój pokaźny brzuszek a do tego wózek z zakupami, to z zasady nie jestem traktowana w sposób uprzywilejowany. Dużo nie oczekuję, ale w wielu sytuacjach przychylność ludzi bardzo ułatwiłaby mi codzienne obowiązki.

jakby rodzice więcej czasu spędzali z dziećmi to by by miały więcej dobrych wzorców

Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Katarzyna_M Zobacz posta
    jakby rodzice więcej czasu spędzali z dziećmi to by by miały więcej dobrych wzorców
    Tak, pod warunkiem, że ci rodzice rzeczywiście wpajaliby dzieciom te dobre wzorce. A najwyraźniej wychowanie szwankuje - jak widać na przykładach wymienianych w tym wątku. Szkoła nie nauczy, jeśli w domu dzieci nie będą uczone szacunku dla starszych, życzliwości dla potrzebujących pomocy.

Senior Member Awatar Famii
    Mieszka w
    Gdynia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-02-19 zobacz kalendarz
    asia dokładnie tak jak mówisz. Samo spędzanie czasu nic nie da, jeśli nie nauczymy dziecka szacunku i pomocy innym. Ważne też, aby uczyć tego nie tylko wobec rodziny, ale przede wszystkim wobec obcych.
    Tak właśnie odnośnie znieczulicy i "olewania" innych przypomniała mi się sytuacja 2 latki z Chin. Mam tylko nadzieję, że u nas nie zapanuje taka znieczulica...
    Ostatnio edytowane przez Famii ; 26-08-14 o 00:19
    Zagłosuj na swoją położną! Uhonoruj ją i pozwól jej wygrać cenne nagrody! Ty także możesz wygrać.
    Więcej informacji na www.poloznanamedal.pl i na fb Poloznanamedal.pl

Cytat Zamieszczone przez Famii Zobacz posta
    asia dokładnie tak jak mówisz. Samo spędzanie czasu nic nie da, jeśli nie nauczymy dziecka szacunku i pomocy innym. Ważne też, aby uczyć tego nie tylko wobec rodziny, ale przede wszystkim wobec obcych.
    Tak właśnie odnośnie znieczulicy i "olewania" innych przypomniała mi się sytuacja 2 latki z Chin. Mam tylko nadzieję, że u nas nie zapanuje taka znieczulica...
    Teraz rodzice dużo czytają interesują się wiedzą stricte pedagogiczną. Kiedyś wychowywali dzieci intuicyjnie, tak jak sami zostali wychowani. Dziś próbują nowych metod wychowawczych. Co z tego wyjdzie... Zobaczymy

Member
    nunka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-09-05 zobacz kalendarz
    Mnie też spotkało kilka nie miłych sytuacji związanych z podejściem innych ludzi do mojego stanu. Tylko, ze ciąża, to coś przejściowego, a chamstwo i egoizm, to coś co trwa dłużej niż 9 miesięcy.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez nunka Zobacz posta
    Tylko, ze ciąża, to coś przejściowego, a chamstwo i egoizm, to coś co trwa dłużej niż 9 miesięcy.
    Trafione w punkt. Dlatego my, matki, musimy wychowywać nasze dzieci tak, żeby ich rówieśniczki, jak dorosną i będą w ciąży, nie miały tego problemu ze znieczulicą i nieżyczliwością, jaki my mamy dzisiaj. To jest praca na pokolenia.

Member
    nunka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-09-05 zobacz kalendarz
    I to nie tylko nasza.

Zgadzam się całym sercem. Trzeba uczyć nasze dzieci jak powinny się zachowywać

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów