Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 58 z 60
Pokaż wyniki od 571 do 580 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Senior Member Awatar gelaaa
    Mieszka w
    Tarnów
    O mnie
    Jestem mamą Emilka urodzonego 01.09.14
    Witam. Jestem młoda i niestety często spotykam się z brakiem wyrozumiałości i życzliwości. Starsze Panie przyglądają mi się zawsze z dziwnym grymasem na twarzy. Raz wsiadając do autobusu jedna ze starszych Pań po prostu wepchała się przede mnie i zajęła miejsce, na którym miałam zamiar usiąść. Jestem w 30 tygodniu ciąży i niestety mam trochę problemów zdrowotnych. Oprócz tego, że choruję na astmę i przebywanie w zatłoczonych autobusach jest dla mnie męczarnią, dodatkowo mam problemy z nerkami. Niestety rzadko zdarza się, żeby ktoś ustąpił mi miejsca. Spotkałam się również z dziwną sytuacją w ośrodku zdrowia. Pojechałam, jak zawsze na rutynowe badania TSH (gdyż z tarczycą również mam problemy). Nie był to ośrodek, do którego zawsze uczęszczam, jednak z tego co się orientuje kobiety w ciąży mają pierwszeństwo jeśli chodzi o badania. Zapytałam, więc kto następny wchodzi i czy mogłabym wejść wcześniej (nigdy nie było z tym problemu, wiele razy spotkałam się również z taką sytuacją, że osoby czekające same proponowały mi wejście do gabinetu przed nimi). Reakcja starszych Pań mnie zaszokowała. Zaczęły się na mnie wydzierać, że one też czekają, to ja też mogę sobie poczekać. Czekałam, więc w kolejce opierając się o ścianę, gdyż żadna z osób nie ustąpiła mi miejsca. To przykre, że takie sytuacje mają miejsce.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Witjan Zobacz posta
    Mi się ostatnio ciśnienie podniosło, bo moja żona jest w ciąży i jestem wyczulony. Duszno i gorąco jest teraz, samo południe, zatłoczony tramwaj, wsiada pani z brzuchem pod przysłowiowym nosem a tu nic :O Poprosiłem więc grzecznie bardzo zmęczoną wypindrzoną pannę w wieku lat 17 aby łaskawie się podniosła, bo inaczej nikt by się nie ruszył...
    ________
    szybkie zakładanie spółek
    Brawo!
    Ale powiedz, Witjan, czy zareagowałbyś tak samo, gdyby Twoja żona nie była w ciąży i nie byłbyś "wyczulony"?
    Przypuszczam, że tak - ale tak z ręką na sercu?...
    Problem u nas polega na tym, że brakuje empatii. Jak ktoś sam (albo ktoś z jego bliskich) nie miał podobnego problemu, to nie potrafi się wczuć w sytuację drugiej osoby. A to przecież takie proste. Każdemu może się zrobić słabo, każdy może mieć rozmaite dolegliwości - nie tylko kobieta w ciąży. Dlaczego więc tak trudno o życzliwość i pomoc?

Maniery wynosimy z domu sami, internet nas nauczy co najwyżej netykiety i spaczy nam resztę zdrowego rozsądku. Rodzice powinni sami jak najwięcej uczyć dzieci, spędzać czas, zabierać w różne miejsca edukacyjne, dopiero wtedy nabiorą manier. Parę wieków temu ktoś kto był obieżyświatem miał najwięcej erudycji

Cytat Zamieszczone przez Bowinka Zobacz posta
    Maniery wynosimy z domu sami, internet nas nauczy co najwyżej netykiety i spaczy nam resztę zdrowego rozsądku. Rodzice powinni sami jak najwięcej uczyć dzieci, spędzać czas, zabierać w różne miejsca edukacyjne, dopiero wtedy nabiorą manier. Parę wieków temu ktoś kto był obieżyświatem miał najwięcej erudycji
    Nauka przez doświadczanie to stara, życiowa prawda!

myślę, że jest to przede wszystkim kwestia empatii, a nie wychowania

Ja byłam 2 razy w ciązy i zawsze byłam dobrze traktowana zarówno w rodzinie jak i wśród znajomych i nieznajomych. Nie zdarzyło mi się nigdy nic nieprzyjemnego.

Junior Member
    Rozz

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-09-27 zobacz kalendarz
    Data
    27 wrzesień 2014
    Strasznie drażnią mnie te starsze panie. Jestem w 34 tygodniu ciąży, upały 30 stopni, słońce, duchota, a te baby musza zająć dwa miejsca w autobusie bo jedzie z nimi piesek albo torba z zakupami. Ugh. Ja rozumiem, kiedyś były inne czasy, kobiety w polu rodzily, ale nie żyjemy wtedy, bo gdyby tak było to te same panie obrazone na cały świat zasuwalyby rowerami, objuczone zakupami po 10km. i co? Musiałyby i koniec. Ale mamy łatwiej, sa autobusy, tramwaje, wiec skoro ulatwiamy sobie życie to ułatwiajmy je sobie nawzajem - nastolatek ustąpi staruszcze, pan ustapi pani, a obrazona paniusia i jej torba ustapia ciezarnej.
    Jestem osiem miesiecy w ciąży a tylko raz doswiadczylam ustapienia w kolejce - w banku gdzie wisiala wielka tablica informujaca, że najpierw obslugiwane sa osoby niewidome, niepełnosprawne i ciężarne.
    Wiecej szacunku ludzie. My ciężarne sprowadzamy na świat ludzi, ktorzy będą pracować na Wasze emerytury wiec ułatwcie nam zadanie i pozwolcie usiąść czy ustąpcie w kolejce.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    mamarun, nie tylko empatii. Byłam świadkiem sytuacji, w której kobieta w wieku około 45 lat poproszona o ustąpienie miejsca ( Pani wysoko w ciąży, argumentowała prośbę, tym, że się źle czuje ) usłyszała: "Jak ja byłam w ciąży to mi nikt miejsca nie ustępował!" i odwróciła się w stronę okna... To też zależy trochę od naszej mentalności: skoro ja mam/miałam źle to czemu ktoś ma mieć lepiej?

Junior Member Awatar Luiza
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-09-15 zobacz kalendarz
    Ja już przestaje mieć nadzieje, że takie kampanie coś zmienią. Dziś w piekarni Pan w średnim wieku mnie uprzejmie przepuścił, ja skorzystałam i ładnie podziękowałam, ale w ostatnim miesiącu miałam dwie sytuacje, gdzie czekałam w długiej kolejce na równi ze wszystkimi, a gdy przyszła moja kolej to mnie pominięto!!! Jakbym była duchem :/ i zostały obsłużone kolejne osoby za mną. Nie pomogło zwrócenie uwagi, że ja tu też jestem i stałam w kolejce. Normalnie szok, przez całą ciąże miałam dużo przypadków wciskania się przede mnie w kolejkę, ale żeby w dziewiątym miesiącu ciąży być pominięta przez ekspedientki... Brak słów.

Senior Member Awatar Nadulina
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-12-02 zobacz kalendarz
    No niestety... U mnie jeszcze brzuszka nie widac,ale z pierwszym synkiem stoję w kolejce, i itak nikt nas nie przepuści. nie łudzę się,że z dzieckiem i brzuszkiem więcej zdziałam

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów