Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 57 z 60
Pokaż wyniki od 561 do 570 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Junior Member
    Montain

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-10-10 zobacz kalendarz
    Byłam dwa razy w ciąży i tylko raz doznałam nieżyczliwości i to od kobiety. przykre,

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    Veroni

Mieszka w
    Okolice Katowic
    O mnie
    mama cudnej parki ;)
    Witam!
    Bardzo popieram tą akcję. W Polsce na pewno się przyda ponieważ z tą życzliwością to u nas różnie bywa.
    Starsi zazwyczaj są wyrozumiali, przepuszczają w kolejce czy to na badania czy na poczcie. Piszę zazwyczaj gdyż nie każdy ,, widzi'' bo znajdują się wciąż osoby które gdy widzą ciężarną to nagle ogarnia je ślepota. Powiem szczerze, że zaobserwowałam, że bardziej życzliwi są panowie. Częściej ustępują miejsca, otwierają drzwi... i dziwi mnie w tym miejscu postawa kobiet gdyż każda była, jest albo będzie kiedyś na naszym miejscu. Nie wiem z czego to wynika.... Może z tego - ja miałam źle mi nikt nie ustępował to dlaczego mam to teraz robić?? Takich akcji nie było wcześniej a teraz często można spotkać oznaczenia np w poradni- ciężarne mają pierwszeństwo, czasem obsługa przychodni o tym informuje a np. w centrach handlowych Auchan są kasy pierwszeństwa dla kobiet w ciąży. Bardzo fajnie że ktoś pomyślał i jest taka akcja. Trzeba społeczeństwo uczyć wyrozumiałości i życzliwości. Prawda ciąża to nie choroba ale czasem może być bardzo ciężko, szczególnie latem.
    Ja już przeszłam 2 ciąże. Dzieci obecnie mają 3 latka i 5 miesięcy i wiem jak się zmieniło na plus chociażby w tak krótkim czasie. Natomiast teraz to są już inne problemy typu wizyta z maluszkiem w wózku w przychodni albo próba dostania się do autobusu. Z tym jest o wiele gorzej niestety....
    Pamiętamy o niepełnosprawnych, coraz lepiej w sytuacji ciężarnych ale jakby jeszcze było coś w stylu Mama z dzieckiem to byłoby no może nawet idealnie

powinno się wynosić z domu życzliwość dla kobiet w ciąży

_______

Olśniewająceimplanty warszawa

Wszystkie wzorce kształtują się w dziecku do 10 roku życia, potem już ciężko jest dziecku wpoić co jest dobre, a co złe.

Member
    obeznana.mama

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-11-22 zobacz kalendarz

Kształtowanie wartości

[QUOTE=tom_dan_1;2339163]Wszystkie wzorce kształtują się w dziecku do 10 roku życia, potem już ciężko jest dziecku wpoić co jest dobre, a co złe.[/QUT
    Teraz coraz czesciej dochodzi do tego że to TV wpaja wzorce młodym. rodzice nie maja czasu na wychowanie, włączają dzieciom TV a te oglądają seriale... Wzorcem są Meksyk, Kolumbia, Wenezuela, Brazylia. My po prostu małpujemy w polskich serialach tamtą totalną bzdurę.

O to chodzi! Gdzie te dzieci mają się uczyć szacunku do starszych, kobiet w ciąży czy nawet rodziny jak nie od samych rodziców?

Junior Member
    NowoczesnaMama88

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-04-04 zobacz kalendarz
    Rodzice teraz niestety zabiegani, zalatani... Z braku czasu (czasem nieświadomie) włączają TV i pchają do głów dzieci te wszystkie dysfunkcyjne modele rodziny.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    No niestety zgadzam się z tym że nasza społeczność nie potrafi "iść do przodu" i podejście co gorsza starszych osób do kobiet w ciąży jest okropne. Z jednej strony czasami kobiety nowoczesne swoim zachowaniem "psują"ludzi i jeśli ktoś chce ustąpić miejsca czy przepuścić taką kobietę w kolejce to nie korzystają, wręcz czują się obrażone za propozycje A ja uważam, że trzeba korzystać, oczywiście na początku ciąży kiedy brzuch jest mały to nie ma problemu,ale nikt mi nie powie,że 8 czy 9 miesiąc i stanie w kolejce to super sprawa Ja w ciąży doznałam nielicznych dowodów życzliwości,ale po niej wiem,że każdą ciężarną przepuszczam, bo pamiętam jak było mi momentami źle i ciężko, co jest na plus w tym temacie to w niektórych marketach zrobili fantastyczną rzecz ,a mianowicie kasy dla cieżarnych !!!!!rewelacja i szacunek dla nich!

Junior Member Awatar Luiza
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-09-15 zobacz kalendarz
    W poprzedniej ciąży wiedziałam o tej akcji, widziałam nawet jeden plakat na dworcu PKP, ale szczególnych efektów raczej było mało. Były sytuacje, gdy ktoś uprzejmie ustąpił mi miejsca, ale to były raczej sporadyczne przypadki w komunikacji miejskiej. Nigdy nikt mnie nie przepuścił w kolejce, nawet przy kasie oznakowanej jako kasa z pierwszeństwem dla Pań w ciąży. W obecnej ciąży jest podobnie, jedynie gdzie spotykam się z ludzką życzliwością to komunikacja miejska, w innych miejscach jakich jak apteka, sklepy, przychodnie, urzędy jestem traktowana jak każdy inny. Do tej pory nie przeszkadzało mi to szczególnie, bo nie czułam potrzeby korzystania z przywilejów, ale ostatnie upały które przypadły u mnie na 8 miesiąc ciąży bardzo dają mi się we znaki. Ciężko je znoszę i mam zamiar zdecydowanie ubiegać się o swoje przywileje, nawet jeśli skończy się to kłótnią w kolejce.

Junior Member
    Witjan

O mnie
    Będę tatą 2014-08-31 zobacz kalendarz
    Mi się ostatnio ciśnienie podniosło, bo moja żona jest w ciąży i jestem wyczulony. Duszno i gorąco jest teraz, samo południe, zatłoczony tramwaj, wsiada pani z brzuchem pod przysłowiowym nosem a tu nic :O Poprosiłem więc grzecznie bardzo zmęczoną wypindrzoną pannę w wieku lat 17 aby łaskawie się podniosła, bo inaczej nikt by się nie ruszył...
    ________
    szybkie zakładanie spółek

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów