Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 56 z 60
Pokaż wyniki od 551 do 560 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Senior Member Awatar natasze87
    Mieszka w
    Wisznia Mała
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-07-14 zobacz kalendarz
    Data
    14-07-2014
    Wpisów
    11
    Mi się zdarzyło tylko raz, że chciano mi ustąpić miejsca. Byłam w niedzielę na Komunii u kuzynki. Jakiś gościu zobaczył że stoję pod ścianą, podszedł i mówi żebym usiadła.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar poziomkowa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-10-31 zobacz kalendarz
    Rozpoczyna się bardzo ciepły sezon, więc i nasze brzuszki sa bardziej widoczne. Jadąc od lekarza, usiadłam więc na miejscu dla "zwykłego" pasażera, tuż przy drzwiach. Wokół mnie stało sporo osób, starsi pasażerowie siedzieli, ale były jeszcze wolne miejsca. Do tramwaju weszła starsza Pani o kuli. Od razu zobaczyła mnie i zaczęła krzyczeć: "Młoda i siedzi! Niech mi Pani ustąpi miejsca, bo ja jestem chora i nie mogę chodzić, wstawaj!". Odpowiedziałam starszej Pani, że tuż obok niej są dwa wolne miejsca z których może skorzystać. Na to krzykliwa pasażerka zaczęła bardzo się na mnie denerwować. Komentowała do wszystkich wokoło, że jestem niewychowana, że Bóg powinien mnie ukarać, a ona jest bardzo chora, chodzić nie może i ma grupę inwalidzką. Jej opowieściom nie było końca. Ja też niestety choruję przewlekle. Pomyślałam, że moich dolegliwości nie widać, ale ciążę-jak najbardziej! Ku mojemu zaskoczeniu, kobieta w średnim wieku stanęła po mojej stronie. Powiedziała starszej Pani, czy nie widzi, że ta Pani jest w ciąży? i, czy nie zauważyła, że ma dwa wolne miejsca koło siebie do wyboru? Tuż za jej głosem, inni włączyli się w dyskusję. Było mi bardzo miło, że tak wiele osób stanęło po mojej stronie.

Senior Member
    Paulinka84

O mnie
    Mój Aniolek ;*
    W niedzielę robiłam zakupy z narzeczonym w dużym markecie. Było gorąco i ciężko się chodziło, a kolejki długie, ludzi pełno. Stojąc w kolejce zauważyłam, że podchodzi do nas młoda dziewczyna w zaawansowanej ciąży pchając jeszcze wózek z może dwuletnim dzieckiem. Widać, że było jej ciężko. Przepuściłam ją w kolejce i pomoglam wypakować zakupy. Mój Tomek zagadywał do małego tej pani. I tak sobie stoimy i patrzę, że ludzie przed tą panią ani myślą przepuścić ją w kolejce. Wtedy podeszłam do nich i mówię: wiecie co? Nie jest wam wstyd? Jesteście młodzi, zdrowi i ciężko wam wpuścić ciężarna? To aż taki wysiłek? Ich zatkalo, zrobił się szum, poleciały uwagi ludzi na moje zachowanie. Kasjerka udała, że nie słyszy. Jedna para ta panią przepuściła i to z wielką łaską. Taki mamy kraj :-/ wstyd!

Podczas ciąży czułam się jakbym żyła w czasach prehistorycznych: ja wielka jak dinozaur a niektórzy ludzie niewychowani jak jacyś neandertalczycy.

Niestety różnie z tą życzliwością - sama się o tym w ostatnich dniach na pogotowiu przekonałam
    czeka mnie dzisiaj regeneracja denso

Wchodzę ostatnio do tramwaju. Siedzi młody chłopak. Za nim stoi kobita w zaawansowanej ciąży. Wolnych miejsc w tramwaju brak. Tak mnie to ruszyło, że podszedłem do niego i mu prosto w twarz powiedziałem, że ma ustąpić miejsca ciężarnej i zapytałem czy chciałby być na jej miejscu. Grobowa cisza, wszystkie wzroki w tramwau na mnie... Ukorzył się i zszedł. Chyba mu się wstyd zrobiło, bo wysiadł na następnym przystanku.

Junior Member
    NowoczesnaMama88

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-04-04 zobacz kalendarz
    Trzeba upominać! Trzeba umoralniać! Może wtedy ludzie otworzą oczy i przestaną widzieć tylko to co w zasięgu ich nosa!

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar kin89nia
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-07-22 zobacz kalendarz
    Data
    22.07.2014
    Zauwżyłam, że kobieta z brzuchem wywołuje u większości ludzi pozytywne emocje. Patrząc sie na mnie życzliwie sie uśmiechają, czasem oferują pomoc. Nie mniej jednak z ta cała życzliwość zależna jest od tego gdzie sie znajduje i czy jestem sama czy z z kimś.
    Kiedy jestem na zakupach z partnerem nikt nie proponuje mi że przepuści mnie w kolejce, lub kiedy jadę tramwajem z koleżanką ludzie niechętnie ustępują miejsca, gdy jestem sama nie muszę sie nawet upominać. W mniejszych miejscowościach kobieta z brzuchem w ogóle nie jest postrzegana jako ta która potrzebuje pomocy. Jeszcze dużo pracy przed naszym narodem.

No właśnie różnie ludzie reagują. Moja żona jest już w zaawansowanej ciąży i ostatnio wsiadaliśmy do autobusu i jedynie facet koło 50 ustąpił jej miejsca. Obok siedziały i kobiety w wieku 30-40 lat i młodzież szkolna, ale udali że tego nie widzą. To już kolejny raz kiedy tylko facet koło 50 jej miejsca ustępuje. Reszta ślepa - a brzuch ma pokaźny, bo spodziewamy się bliźniaków.

Senior Member Awatar Nadulina
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-12-02 zobacz kalendarz
    O kurcze :/ To już chamstwo po prostu...

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów