Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 55 z 60
Pokaż wyniki od 541 do 550 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Junior Member Awatar bjust
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-07-01 zobacz kalendarz
    Witajcie! Co miesiąc czytam o tej akcji, ale jako że przed ciążą wyprowadziłam się z Warszawy do małej, mazurskiej miejscowości, nie miałam okazji (na szczęście!) testować ludzkiej życzliwości wobec ciężarnych. Moja ciąża przebiega idealnie, bez żadnych problemów czy dolegliwości, dlatego nigdy nie pomyślałabym nawet o tym, by prosić kogoś o przepuszczenie mnie w kolejce czy ustąpienie miejsca - przy czym zaznaczam, że w małej miejscowości problem z kolejką czy brakiem miejsca mam jedynie w.. laboratorium i aptece . Ale z odpowiednim nastawieniem nie denerwuję się tym i po prostu czekam na swoją kolejkę. Bo mogę, a to mnie cieszy.
    Ostatnio spotkała mnie zaskakująca, drobna sytuacja. Jesteśmy z mężem w markecie, duże tygodniowe zakupy, mąż wykłada produkty na taśmę a ja pakuje do reklamówek. W teorii mąż powinien szybko skończyć i przejść na moją stronę, by powkładać wyładowane torby do koszyka. Oczywiście w praktyce wyszło inaczej Mąż musiał lecieć ważyć ogórki i śliwki, o czym wcześniej zapomniał, a mi na stronie "pakowacza" zaczęło brakować miejsca. Gdy nadjechała jeszcze zgrzewka wody wpadłam w małą panikę. "Gdzie ten i owy się podział?!"- myślę, zamierzając sie na pierwszą wielką torbę. I wtedy właśnie zdarzyła się miła niespodzianka Pani kasjerka, widząc moje zmartwienia, wybiegła zza kasy i szybciutko włożyła wszystkie toboły, zgrzewki i kartony do koszyka. Zrobiło mi się tak przyjemnie! Ot, czysta ludzka życzliwość. A potem nadbiegł mąż, cały przepraszający, i tak możliwy kryzysik został zażegnany zanim się zaczął. Super!

2. dzieckozakupy.pl
    To ciekawe, bo mieszkam w Warszawie, codziennie dojeżdżam do pracy z 2 przesiadkami: autobus - metro - znów autobus i jeszcze nie spotkałam się z tą kampanią!!!!!!! W ogóle nie kojarzę hasła, takich naklejek, napisów, czy filmików na ekranie. Chociaż nie, chyba raz widziałam w telewizorku tą sylwetkę kobiety w ciąży na różowo, ale myślałam, że to reklama jakiś leków albo ciuchów albo badań... Fakt, że zawsze stoję w tłoku i ledwo cokolwiek widać, no ale mamy już kwiecień 2014, ile to już trwa? Wydaje mi się bardzo pożyteczna, no i zawsze kobieta w ciąży może z uśmiechem wskazać na napis. Powinna być bardziej widoczna, były w ogóle jakieś spoty w tv?

Kiedyś myślałam, że dobrym pomysłem byłaby kampania informacyjna i opaski na ramiona czy coś innego indywidualnie wydawane przez lekarzy, bo ciąży naprawdę czasem nie widać, a ludziom nie przychodzi do głowy, aby lustrować sylwetkę każdej kobiety w pojeździe. Ja osobiście nie zetknęłam się się z takim problemem, bo akurat nie jeździłam w ciąży miejską - wtedy pracowałam gdzieś indziej, blisko domu.
    Problem na przykład miał mój brat - 29 lat z dyskopatią, właśnie jechał do kręgarza, żeby go "nastawił" (kto ma chorych na to w rodzinie, to rozumie, jaki to ból, jak dysk z kręgosłupa wypadnie, nie można się ruszyć, zero równowagi) i został gładko mówiąc zbesztany przez kobietę w ciąży i staruszki, że nie ustąpił miejsca - nic im nie powiedział, tylko się rozpłakał, bo i tak już go bardzo bolało. Tak sobie myślę, że może jak by mu neurolog albo ortopeda wydał coś, co zakłada się na ubranie wierzchnie, żeby ludzie rozumieli, co to jest i się nie czepiali, to oszczędziłoby problemów. Ale z drugiej strony koszty takiej akcji za duże, a może i gra nie warta świeczki, bo większość nie ma problemu tylko pojedyncze przypadki.

Gdzieś tu też czytałam, że ktoś był świadkiem, jak niewidomą zbesztano, bo nie ustąpiła miejsca w komunikacji miejskiej...

Jestem bardzo szczęśliwa że ruszyła ta kampania a czy coś ona zmieni.Czas pokażę!

Senior Member Awatar Famii
    Mieszka w
    Gdynia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-02-19 zobacz kalendarz
    Bardzo dobra kampania, jednak szkoda, że tak mało widoczna. Sama będąc w 1 ciąży ikonkę akcji widziałam może z dwa razy, natomiast w 2 - pamiętam ją głównie z opakowania witamin które przyjmowałam. Uderzcie głównie w komunikacje miejską i ośrodki zdrowia ( nawet nie komentuje ile nastałam się w kolejce do laboratorium będąc w zaawansowanej ciąży ).
    Pozdrawiam i życzę powodzenia!
    Zagłosuj na swoją położną! Uhonoruj ją i pozwól jej wygrać cenne nagrody! Ty także możesz wygrać.
    Więcej informacji na www.poloznanamedal.pl i na fb Poloznanamedal.pl

Do niedawna myślałam, że ustępowanie ciężarnym kobietom miejsca w tramwajach czy przepuszczanie ich w długich sklepowych kolejkach, jest czymś naturalnym. Żyłam w tym przekonaniu do czasu, gdy koleżanki ze studiów, w ramach zaliczeniowej pracy z antydyskryminacji, postanowiły przeprowadzić test. Na jeden dzień stały się paniami w zaawansowanej ciąży. Chciały sprawdzić na ile empatyczni są ludzie w publicznej przestrzeni. Cóż, wyszło blado. Tramwaj pełen ludzi, młoda dziewczyna z dużym brzuchem wyraźnie zmęczona, nikt jej nie widzi. Nagle tramwajarz wychodzi ze swojej kabiny i przywołuje pasażerów do porządku- "Ta pani jest w ciąży, proszę ustąpić jej miejsca!". W tym momencie zaczynają się tłumaczenia, każdy ma jakąś wymówkę. Dowód na to, że kampanie tego typu są potrzebne...

Witajcie, we Wrocławiu MPK również zorganizowało akcję wspierającą kobiety w ciąży. Na monitorach są wyświetlane krótkie filmiki, które mają na celu uczulenie społeczeństwa na potrzeby kobiet w tym błogosławionym stanie

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member Awatar Daneel
    O mnie
    29 lipiec 2005
    Cytat Zamieszczone przez Ecoregina1653 Zobacz posta
    Do niedawna myślałam, że ustępowanie ciężarnym kobietom miejsca w tramwajach czy przepuszczanie ich w długich sklepowych kolejkach, jest czymś naturalnym. .........
    ja też zawsze tak sądziłam, jedyny obraz jaki mam w pamięci kobiety ciężarnej, która stała, to był tramwaj pełen starych ludzi z siatami (niedaleko targ) i malutkie dzieci, które siedziały. Zazwyczaj ktoś się zrywa, dzisiaj rano w autobusie widziałam jak 3 osoby na raz skoczyły ustąpić, jak tylko ciężarna weszła do środka, nie wiedziała gdzie usiąść

Member Awatar Szamad
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-07-03 zobacz kalendarz
    Ja chciałam zwrócić uwagę na instytucje państwowe - urzędy. Zdarzyło mi się, że w 7 miesiącu ciąży musiałam przerejestrować samochód w Urzędzie Miejskim. Niestety okazało się, że nie ma tam okienka dla uprzywilejowanych ani możliwości pobrania wcześniejszego numerka. Spędziłam tam ponad 2 godziny (przede mną było ponad 70 osób), w budynku było strasznie duszno i gorąco, więc większość czasu spędziłam przed urzędem siedząc na stojakach do przypinania rowerów, gdyż ławki tam nie uświadczymy. Urząd nie stanął na wysokości zadania, inni ludzie czekający w kolejce również nie reagowali. Upomnieć o swoje prawa było trudno w tłumie osób z rożnymi sprawami do różnych okienek.
    Podobnie jest na poczcie. Okienka dla uprzywilejowanych brak, więc pozostaje tylko stać i czekać na swoja kolejkę.
    Może zatem powinniśmy zacząć program życzliwości dla ciężarnych od Państwa, podobno przyjaznemu rodzinie. Na razie hipermarkety i supermarkety są pod tym względem bardziej przyjazne

Junior Member
    Jolcia3101

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-06-17 zobacz kalendarz
    Wpisów
    1
    Wiem jak różnie są traktowane kobiety będące w stanie błogosławionym. Czytając niektóre wypowiedzi aż robi się przykro. Ja sama będąc już w 9tym miesiącu rzadko korzystam z przywilejów jakie rzekomo posiadam. Wczoraj robiąc już ostatnie duże zakupy przed rozwiązaniem musiałam kupić ziemię do kwiatów. W markecie zamachnęłam się na 20l worek i dopiero w trakcie stwierdziłam, że to już nie na moje siły ale dzielnie wtargałam go do koszyka. Idąc do kasy z premedytacją wybrałam taką gdzie przede mną był mężczyzna i gdy tylko podeszłam poprosiłam o pomoc z tym workiem. Pan z uśmiechem wyciągnął go z koszyka a ja zajęłam się wyjmowaniem innych rzeczy. Po chwili, gdy kasjerka już zsuwała z taśmy tą ziemię okazało się, iż nieznajomy-dżentelmen bez pytania włożył worek z powrotem do koszyka. Miałam na pewno bardzo zdziwioną minę, podziękowałam a pan z uśmiechem i chyba zadowoleniem z dobrego uczynku, odszedł. Bardzo mi się zrobiło miło. Do tego stopnia,że na parkingu bez oporów poprosiłam kolejnego mężczyznę o pomoc w przełożeniu worka do bagażnika i również bez problemu o uczynił. Tak więc warto pytać-bo czasem możemy być pozytywnie zaskoczone-wtedy świat wydaje się lepszy.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów