Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 54 z 60
Pokaż wyniki od 531 do 540 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Jestem obecnie w 36 tygodniu ciąży. Popieram w pełni całą akcję. Dzisiaj chciałam zrobić badania w przychodni. Była bardzo duża kolejka, więc zapytałam kto teraz wchodzi do gabinetu laboratoryjnego i powiedziałam, że jako, że jestem w ciąży wejdę pierwsza. No i zaczęło się. Najgorsze, że w kolejce czekała Pani również w ciąży na badanie stężenia glukozy, no i ona naskoczyła na mnie, więc jej powiedziałam, że ma takie prawo wchodzić bez kolejki i powinna z niego korzystać, ale jeśli nie chce to już jej sprawa. Oczywiście powiedziała, że jak mam wejść przed nią, to ona wejdzie też wcześniej. Ale najgorsze jest to, że zaczęły się teksty typu:"na zwolnieniu siedzi i ma czas", "ja do pracy się spieszę". Bardzo mnie to uraziło i zrobiło mi się bardzo smutno. Największy żal mam do tej ciężarnej. KOBIETY JEŚLI NIE CHCECIE KORZYSTAĆ Z PRAW KTÓRE SĄ WAM DANE, NIE RÓBCIE TEGO, ALE NIE GARDŹCIE OSOBAMI, KTÓRE ZNAJĄ SWOJE PRAWA I SIĘ O NIE UPOMINAJĄ. Pozdrawiam wszystkie ciężarne upominające się o swoje prawa i osoby, które popierają tą akcję.

2. dzieckozakupy.pl
    Member Awatar Matka WaRiatka
    Mieszka w
    Gdańsk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-12-12 zobacz kalendarz
    Data
    12-12-2013
    Mnie tak zszokowało podejście do kobiet w ciąży, że aż na blogu swoje przeżycia opisałam (http://omatkowariatko.pl/kwestia-pierwszenstwa/) żeby wyrzucić z siebie żale. Sama przed ciążą nigdy nie zastanawiałam się nad tą kwestią, ale zawsze ciężarnej ustępowałam - widać, że dodatkowe kilogramy ciążą i zmieniają punkt odniesienia do podłoża...

Senior Member
    Paulinka84

O mnie
    Mój Aniolek ;*
    Kobieta powinna walczyc o swoje prawa! Tylko szkoda nerwow na osoby, ktore nie chca szanowac ciezarnych szkoda, ze ktos ich tego nie nauczyl

Junior Member Awatar MarysiaStaskiewicz
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-10-16 zobacz kalendarz
    Dobrze, że taka akcja ma miejsce. Ja na szczęście nie byłam "obiektem" takich zachowań, ale słabo mi się robi jak czytam to o czym piszecie ;/
    Whatever happens, happens...

Junior Member
    aanilevee

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-04-23 zobacz kalendarz
    Witam .
    Myślałam ,że ta kampania jest w ogóle nie potrzebna do czasu kiedy się sama przekonałam o niezwracaniu uwagi na kobiety ciężarne.
    Miałam zagrożenie przedwczesnego porodu i musiałam jechać do szpitala . Wracając z niego jechałam autobusem ,który był strasznie zapełniony. Stałam z torbą przy kierowcy, ponieważ nikt nie pomyślał ,żeby ustąpić mi miejsca. Nie zwracałabym na to aż takiej uwagi ,ale dopiero wyszłam ze szpitala w 35 tygodniu ciąży i lekarz kazał mi cały czas leżeć a tutaj jeszcze 40 minut miałam stać w autobusie . Zatrzymując się na kolejnych przystankach ludzie mieli pretensje ,że nie ma miejsc i muszą stać a do tego przyczepiali się do mnie ,że zajmuję aż tyle miejsca .
    Popieram kampanie i licze na to ,że kiedyś się coś w Polsce zmieni .

Senior Member
    Paulinka84

O mnie
    Mój Aniolek ;*
    Ja przepuszczam ciezarne w kolejkach i szanuje na ulicy, czy w innych sytuacjach, szkoda, ze wielu ludzi tek samo nie potrafi

Junior Member
    dabrowianka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-06-11 zobacz kalendarz
    Witam,
    chciałabym się podzielić tym, co mnie ostatnio spotkało. Mały sklep mięsny, ok. 10 osób w kolejce i nagle młody chłopak przede mną pyta mnie - czy Pani jest w ciąży? Ja kiwam głową, że tak, a On na cały sklep - Proszę Państwa, ta pani jest w ciąży, co Państwo na to, żeby panią przepuścić? Aż mnie zatkało! Popatrzyłam nieśmiało po ludziach a ekspedientka mówi - słucham, co dla pani? Pytała mnie! Podeszłam na początek kolejki, zakupy zajęły mi ok. 2min. Podziękowałam wszystkim i po wyjściu ze sklepu mało się nie popłakałam. Ze wzruszenia. Nigdy wcześniej tak się nie czułam. To moja pierwsza ciąża i choć jestem w szóstym miesiącu, to dopiero niedawno brzuszek zaczął być widoczny. Najbardziej dziwi mnie to, że na tyle osób w sklepie to właśnie młody mężczyzna zareagował, może akurat sam ma w domu ciężarną żonę? Dzięki temu zdarzeniu wierzę, że są wśród nas życzliwi nam ludzie i pewnie jeszcze nie raz zaskoczą swoim, pozytywnym, zachowaniem. Ten dzień zapamiętam jako jeden z najbardziej udanych w czasie ciąży.
    Serdeczne pozdrowienia z Opola

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    dabrowianka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-06-11 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Juli Zobacz posta
    Nigdy nie zastanawiałam się jak to jest być w ciąży i to jakie są reakcje otoczenia. Wcześniej podobnie jak większość, wychodziłam z założenia że ciąża to nie choroba. Raz miałam z mężem sytuację kiedy to mężczyzna w towarzystwie ciężarnej wepchnął się w kolejkę do kasy. Protesty wszystkich były natychmiastowe choć pewnie tak by nie było gdyby to ciężarna poprosiła o przepuszczenie a nie agresywny młody mężczyzna, który nikogo o nic nie pytał a nawet groził. Chyba wszystkim zrobiło się żal tej kobiety. Ja wtedy pomyślałam, przecież przyszła mama może usiąść na ławeczce a jej mąż sam skasować i zapakować zakupy. Dziś wiem, że bez męża na duże zakupy bym się nie wybrała a szybki powrót jest bezcenny bo baterie szybko się kończą. Pomijając tego niegrzecznego tatusia, nie dziwie się dziś że kobiety nie walczą o swoje, brak świadomości innych o co to znaczy być w ciąży sprawia że ludzie niechętnie ustępują ciężarnym. Można by pomyśleć, że wśród tych osób przecież są byłe ciężarne i w tym przypadku nie powinno być takiego problemu ale jest inaczej. Uważam, że wynika to z tego że jesteśmy mało życzliwym narodem a raczej złośliwym i te byłe ciężarne wychodzą z założenia „skoro ja dałam radę i nikt mi nic nie ułatwiał to dlaczego ja mam robić inaczej”. Przykre ale prawdziwe. Niestety to prawda, sama nie widzę własnych stóp przez brzuch ale nikt inny tego brzucha nie widzi. Nikt mi nie ustąpił nigdy miejsca w autobusie a ja nie pytam aby się nie denerwować. Raz nasłuchałam się jak to jestem młoda i muszę się oszczędzać a pan postoi ( i tak całą podróż bo nie ustąpiłam miejsca), więc po co mi te nerwy i zepsuty dzień. O kampanii „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży” dowiedziałam się jak już byłam w ciąży z miesięcznika „M jak mama” a mieszkam w Poznaniu, nikt z moich znajomych nie słyszał o niej a przecież kampania trwa nie od wczoraj. Myślę, że skoro dotyczy to w dużej mierze komunikacji miejskiej to właśnie tam ta akcja powinna się odbywać. Ja nie znalazłam w autobusie dedykowanego miejsca dla ciężarnej, dla starszych osób i owszem oraz czasami mam z dziećmi ale ciężarne w naszym kraju nie istnieją. Zauważyłam, że jesteśmy wychowywani aby ustępować starszym i to skutecznie bo często widzę jak to właśnie osoba w podeszłym wieku się ustępuje w autobusie a czasem nawet zmusza aby usiadły zamiast stać. Tak też utkwiło starszym o ich pierwszeństwie, że czasami szlak mnie trafia jak się wpychają do lekarza, rejestracji czy laboratorium. Denerwuje mnie to, bo skoro ja mogę czekać to te starsze osoby też. Mi jako ciężarnej ciężko wyczekiwać pod laboratorium na głodniaka ale wiem, że każdemu zależy na czasie i czekam na swoją kolej. Starsi innych nie zauważają, raz jedna babcia wepchała się bez pytania i jak weszłam za nią do laboratorium to pielęgniarka mnie wyprosiła mimo że była to moja kolej, na odchodne usłyszałam że ona nie będzie mi pilnować kolejki. Drugim razem jak nie przepuściła starszego pana (do pracy to on się nie spieszył) to nasłuchałam się jak to jestem niewychowana. Jestem w 8 miesiącu i jest ciężko a wcale dużo nie przybrałam na wadze, kręgosłup boli, hemoroidy, żylaki, dziecko ciągle naciska na pęcherz, w nocy nie wiadomo jaka przybrać pozycje do spania przy tym kilkakrotne wstawanie do toalety, ciężko się oddycha, powoli chodzi, za długo nie da rady stać, siedzieć czy chodzić, po niewielkim wysiłku całkowite wyczerpanie baterii i do tego brak zrozumienia i wyrozumiałości w otoczeniu. Już za 1,5 miesiąca Jaś będzie z nami i to co na pewno będę chciała mu wpajać to, to żeby nie tylko starszym ustępował ale przede wszystkim przyszłym mamą .
    Witaj Juli, aż nie mogę uwierzyć, że musiałaś czekać w kolejce do laboratorium! Nie wiem, jak jest w innych miastach, bo wcześniej nie zwracałam na to uwagi, ale odkąd jestem w ciąży cały czas widzę w 'swoim' laboratorium informację na tablicy, że kobiety w widocznej ciąży są obsługiwane poza kolejnością! I tak powinno być wszędzie!

Senior Member
    Paulinka84

O mnie
    Mój Aniolek ;*
    Dabrowianka, super slyszec tak cudowne rzeczy

Junior Member
    MisiaPysia

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-10-09 zobacz kalendarz
    Widziałam to hasło wiele razy - jeszcze jak nie byłam w ciąży. Kobietom w ciąży ustępowałam ZAWSZE (o ile oczywiście było to dla mnie widoczne), również gdyby ciężarna we wczesnych tygodniach ciąży poprosiła mnie, ustąpiłabym bez problemu. Jest to przykre, że większość ludzi niestety hasła nie zauważa, bądź nie chce zauważyć. Teraz widzę to jeszcze wyraźniej. Mimo tego, nie boję się zakomunikować światu, że jestem w ciąży - w kolejce do gabinetu pobrań krwi pokazuję na tabliczkę z napisem "kobiety w ciąży wchodzą bez kolejki", po czym przechodzę na początek; a w komunikacji miejskiej czytam sobie M Jak Mama, tak aby wszyscy widzieli Żadna starsza osoba zazwyczaj nie ustąpi miejsca, natomiast młodzi mężczyźni jak najbardziej - tym bardziej, że brzuszek jest już u mnie widoczny. Dziewczyny apeluję - walczcie o swoje prawa i uświadamiajcie o nich innych ludzi, inaczej w naszym kraju się nie da!

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów