Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 53 z 60
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Dla mnie najgorsze jest to, że ludzie nie widzą, kiedy jest się na początku ciąży, a wtedy jest najgorzej. Stoję sobie w kolejce w aptece, kręci mi się w głowie, ledwo stoję, ale stoję, bo przecież nie powiem: "Jestem w ciąży, której jeszcze nie widać, przepuścicie mnie!". Wchodzi mama z dwojgiem dzieci - na oko z 3 i 5 latek. Mamę przepuszcza się na początek kolejki. Wchodzi zakonnica - to samo. A ja sobie stoję ledwo żyjąc, bo przecież nie powiem "Nie, nie zgadzam się na wpuszczenie przede mnie tych ludzi!". Ot, czasem sobie myślę, że kobieta ciężarna powinna mieć jakiś znak na czole...

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member
    Kasica1986

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-04-29 zobacz kalendarz
    Według mnie najpierw należałoby skończyć z górnolotnym hasłem "ciąża to nie choroba" owszem nie choroba ale jak by nie patrzeć to stan odmienny nasz organizm dzieli wszystkie swoje zasoby na 2 niestety ale ludzie tego nie rozumieją. Nie rozumieją, że ciąże bywają zagrożone, możemy mieć gorsze samopoczucie- szczególnie na początku ciąży. Mają za nic specjalnie oznakowane kasy w sklepach, miejsca w komunikacji czy nawet wielkie wywieszki że "kobiety w ciąży obsługiwane są poza kolejką". Upomnienie się o swoje przywileje od razu jest kwitowane że przecież "to nie choroba", albo " tak naprawdę a nie widać" tutaj na twarzy pojawia się zazwyczaj ironiczny uśmieszek i komentarz do osoby obok- tak jak ja bym nagle zniknęła. Najbardziej przykre jest to, że częściej tego typu komentarze padają z ust innych kobiet, które też przecież kiedyś były w ciąży. Myślę, że potrzeba jeszcze wielu lat edukacji naszego społeczeństwa w kwestii traktowania z należytą życzliwością kobiet w ciąży. Pozdrawiam serdecznie wszystkie przyszłe mamy

Senior Member Awatar Nadulina
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-12-02 zobacz kalendarz
    Moim zdaniem bardzo jest to potrzebne w:
    Aptekach,
    Na pocztach,
    W urzędach,
    W przychodniach.

popieram akcje zdecydowanie

W urzędach i aptekach najgorzej! Tam i tak z reguły wszyscy stoją podkurzeni, a co dopiero jak się odezwiesz żeby ktoś przepuścił...

Junior Member
    MartynkaK

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-04-13 zobacz kalendarz
    Super Akcja! popieram w 100% , mam nadzieję że zmieni się choć trochę. choć szczerze pewnie nie będzie to łatwe taka mentalność.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    Marta Justa-Janiszewska

Mieszka w
    Nowy Dwór Gdański, Poland
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-03-28 zobacz kalendarz
    Witam,
    jak na razie nic się nie zmieniło mieszkam w niewielkim mieście i jestem w dziewiątym tygodniu ciąży brzuszek mam dosyć duży lecz nadal jest nie zauważalny dla ludzi. Stojąc w kolejce w sklepie zostałam wypchnięta z kolejki ponieważ jakieś Kobiety musiały sobie kupić alkohol następnie Pan bardzo niegrzecznie powiedział że on ma pierwszeństwo ponieważ jest starszy i kupił też tylko alkohol. Zwróciłam uwagę Pani która obsługiwała kasę że ja powinnam być obsłużona przed tym Panem i Panią ona odpowiedziała krótko,, trzeba było pilnować swojej kolejki''...
    Jestem zszokowana takim zachowaniem ludzi z Nowego Dworu Gdańskiego w moim mieście jest dużo kobiet w ciąży, które nie upominają się o swoje przywileje tylko cierpliwie czekają na swoją kolej, jestem taka sama wolę poczekać niż się denerwować ale niektóre zdarzenia przekraczają granice mojej życzliwości!!!
    Pozdrawiam
    MM

Junior Member
    Juli

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-04-20 zobacz kalendarz
    popieram akcję

Junior Member
    Juli

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-04-20 zobacz kalendarz
    Nigdy nie zastanawiałam się jak to jest być w ciąży i to jakie są reakcje otoczenia. Wcześniej podobnie jak większość, wychodziłam z założenia że ciąża to nie choroba. Raz miałam z mężem sytuację kiedy to mężczyzna w towarzystwie ciężarnej wepchnął się w kolejkę do kasy. Protesty wszystkich były natychmiastowe choć pewnie tak by nie było gdyby to ciężarna poprosiła o przepuszczenie a nie agresywny młody mężczyzna, który nikogo o nic nie pytał a nawet groził. Chyba wszystkim zrobiło się żal tej kobiety. Ja wtedy pomyślałam, przecież przyszła mama może usiąść na ławeczce a jej mąż sam skasować i zapakować zakupy. Dziś wiem, że bez męża na duże zakupy bym się nie wybrała a szybki powrót jest bezcenny bo baterie szybko się kończą. Pomijając tego niegrzecznego tatusia, nie dziwie się dziś że kobiety nie walczą o swoje, brak świadomości innych o co to znaczy być w ciąży sprawia że ludzie niechętnie ustępują ciężarnym. Można by pomyśleć, że wśród tych osób przecież są byłe ciężarne i w tym przypadku nie powinno być takiego problemu ale jest inaczej. Uważam, że wynika to z tego że jesteśmy mało życzliwym narodem a raczej złośliwym i te byłe ciężarne wychodzą z założenia „skoro ja dałam radę i nikt mi nic nie ułatwiał to dlaczego ja mam robić inaczej”. Przykre ale prawdziwe. Niestety to prawda, sama nie widzę własnych stóp przez brzuch ale nikt inny tego brzucha nie widzi. Nikt mi nie ustąpił nigdy miejsca w autobusie a ja nie pytam aby się nie denerwować. Raz nasłuchałam się jak to jestem młoda i muszę się oszczędzać a pan postoi ( i tak całą podróż bo nie ustąpiłam miejsca), więc po co mi te nerwy i zepsuty dzień. O kampanii „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży” dowiedziałam się jak już byłam w ciąży z miesięcznika „M jak mama” a mieszkam w Poznaniu, nikt z moich znajomych nie słyszał o niej a przecież kampania trwa nie od wczoraj. Myślę, że skoro dotyczy to w dużej mierze komunikacji miejskiej to właśnie tam ta akcja powinna się odbywać. Ja nie znalazłam w autobusie dedykowanego miejsca dla ciężarnej, dla starszych osób i owszem oraz czasami mam z dziećmi ale ciężarne w naszym kraju nie istnieją. Zauważyłam, że jesteśmy wychowywani aby ustępować starszym i to skutecznie bo często widzę jak to właśnie osoba w podeszłym wieku się ustępuje w autobusie a czasem nawet zmusza aby usiadły zamiast stać. Tak też utkwiło starszym o ich pierwszeństwie, że czasami szlak mnie trafia jak się wpychają do lekarza, rejestracji czy laboratorium. Denerwuje mnie to, bo skoro ja mogę czekać to te starsze osoby też. Mi jako ciężarnej ciężko wyczekiwać pod laboratorium na głodniaka ale wiem, że każdemu zależy na czasie i czekam na swoją kolej. Starsi innych nie zauważają, raz jedna babcia wepchała się bez pytania i jak weszłam za nią do laboratorium to pielęgniarka mnie wyprosiła mimo że była to moja kolej, na odchodne usłyszałam że ona nie będzie mi pilnować kolejki. Drugim razem jak nie przepuściła starszego pana (do pracy to on się nie spieszył) to nasłuchałam się jak to jestem niewychowana. Jestem w 8 miesiącu i jest ciężko a wcale dużo nie przybrałam na wadze, kręgosłup boli, hemoroidy, żylaki, dziecko ciągle naciska na pęcherz, w nocy nie wiadomo jaka przybrać pozycje do spania przy tym kilkakrotne wstawanie do toalety, ciężko się oddycha, powoli chodzi, za długo nie da rady stać, siedzieć czy chodzić, po niewielkim wysiłku całkowite wyczerpanie baterii i do tego brak zrozumienia i wyrozumiałości w otoczeniu. Już za 1,5 miesiąca Jaś będzie z nami i to co na pewno będę chciała mu wpajać to, to żeby nie tylko starszym ustępował ale przede wszystkim przyszłym mamą .

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów