Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 51 z 60
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Senior Member Awatar Babajaga20
    Mieszka w
    Szczecin
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-02-09 zobacz kalendarz

Ruszyła ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Bardzo się cieszę, że kampania znów ruszyła. Jestem jak najbardziej za i uważam, że jest jak najbardziej potrzebna! Obecnie w Polsce panuje straszna znieczulica pod tym względem (a może tylko w moim mieście); w każdym razie ani razu nie spotkałam się z oznaką życzliwości w czasie ciąży, a nie da się ukryć, że jestem w niej już osiem miesięcy.
    Przez ten cały czas jestem dość aktywna - z braku własnego auta muszę korzystać z komunikacji miejskiej. Święta idą, to i na zakupach jestem dość często. Ani razu jeszcze nikt nie ustąpił mi miejsca, nikt nie zapytał czy nie chcę być pierwsza w kolejce (choćbym stała tylko z mlekiem, a wszyscy przede mną z dość sporymi zakupami). Nie, są tylko zerknięcia na brzuch i szybkie odwracanie wzroku, by w razie czego udać, że się nie zauważyło. Nie chodzę i nie sapię ludziom nad głowami by mnie przepuścili lub ustąpili, ale miło byłoby gdyby w kasie z pierwszeństwem dla ciężarnych jednak nie odwracali się szybko plecami widząc, że idę. To samo, kiedy byłam w laboratorium na pobraniu krwi - siedziałam już od godziny, w poczekalni gorąco jak w piecu, młode osoby wchodzą, a ja już się wachluję, bo nie mogę wytrzymać. I tak, brzuch był baaaardzo dobrze widoczny, a nawet jakaś Pani w innej kolejce tłumaczyła swojej córeczce, że w środku jest dzidzi. No nie dało się nie zauważyć lub nie usłyszeć. A nie jestem osobą, która lubi się prosić. Po prostu denerwuje mnie wszechobecna znieczulica.
    Odkąd pamiętam zawsze ustępowałam miejsca osobom, które tego potrzebowały, lub nawet zwykle ludziom, którzy byli za mną w kasie a mieli jedną, dwie rzeczy do kupienia podczas gdy ja cały koszyk.
    I korona ani razu mi z głowy nie spadła, a nawet poczułam się lepiej, kiedy słyszałam ''dziękuję''.
    Aleksander - 3840g, 58cm miłości

2. dzieckozakupy.pl
    Administrator Awatar Nowotka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PLAKAT.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	84.1 KB
ID:	6632710 grudnia 2013 roku ruszyla 4. edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”, której inicjatorem i organizatorem jest miesięcznik „M jak mama” . W tym roku współorganizatorem kampanii są Tramwaje Warszawskie.
    Konferencja prasowa inaugurująca kampanię „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży” odbyła się we wtorek, 10 grudnia, o godzinie 11.00 w Teatrze Kamienica, przy Al. Solidarności 93.
    Podczas konferencji odbyła się debata na temat: „Dlaczego kobiety w ciąży potrzebują szczególnego traktowania w przestrzeni publicznej?” Udział w niej wzięli: Marta Radzik-Maj, red. nacz. Miesięcznika „M jak mama”, Marek Michalak - rzecznik praw dziecka, Anna Andrzejewska – pełnomocnik ministra sprawiedliwości ds. konstytucyjnych praw rodziny, Karolina Malczyk - pełnomocnik prezydent m.st. Warszawy ds. równego traktowania i zastępca dyrektora Centrum Komunikacji Społecznej, dr n. med. Tomasz Maciejewski - dyrektor Instytutu Matki i Dziecka, dr n. med. Wojciech Puzyna - prezes Centrum Medycznego „Żelazna” Sp. z o.o., prof. dr hab. n. med. Bogdan Chazan - dyrektor Szpitala im. Świętej Rodziny, Sylwia Chutnik - prezeska Fundacji MaMa.
    Równolegle z konferencją odbyły się bezpłatne konsultacje medyczne dla ciężarnych.
    Dziękujemy partnerom strategicznym kampanii:
    Mead Johnson, producent mleka modyfikowanego Enfamil, Merck Sp. z.o.o, producent suplementu dla ciężarnych Femibion,
    a także innym partnerom:
    fundacja Wcześniak, Teatr Kamienica, Szpital im. Świętej Rodziny, Centrum Medyczne „Żelazna”, Miejskie Zakłady Autobusowe, Alantan Plus, Beko, Bellamy, Agugu, Olivo Cap, Tutek, Robico, Hevea, OsmozaCare, Happymum, Bemowskie Centrum Kultury, Carrefour, Diagnostyka Bank Komórek Macierzystych

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	54.8 KB
ID:	66282

Nazwa:	16.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	40.4 KB
ID:	66283

http://www.brpd.gov.pl/detail.php?recid=2692

Jesteśmy ciekawi, czy Waszym zdaniem kampania jest nadal potrzebna? Czy zauważycie jakieś zmiany w traktowaniu kobiet w ciąży? Napiszcie, co o tym myślicie.
    Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	znaczek.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	74.6 KB
ID:	66208  

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator

Notatka prasowa

Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży – notatka prasowa

10 grudnia 2013 rok
    u startuje 4. edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”, której inicjatorem i organizatorem jest miesięcznik „M jak mama” (Wydawnictwo Murator SA). W tym roku współorganizatorem kampanii są Tramwaje Warszawskie.
    Konferencja prasowa inaugurująca kampanię „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży” odbędzie się we wtorek, 10 grudnia, o godzinie 11.00 w Teatrze Kamienica, przy Al. Solidarności 93.
    Podczas konferencji odbędzie się debata na temat: „Dlaczego kobiety w ciąży potrzebują szczególnego traktowania w przestrzeni publicznej?” Zaproszenie przyjęli: Marek Michalak - rzecznik praw dziecka, Anna Andrzejewska – pełnomocnik ministra sprawiedliwości ds. konstytucyjnych praw rodziny, Adam Struzik - marszałek województwa mazowieckiego, Karolina Malczyk - pełnomocnik prezydent m.st. Warszawy ds. równego traktowania i zastępca dyrektora Centrum Komunikacji Społecznej, dr n. med. Tomasz Maciejewski - dyrektor Instytutu Matki i Dziecka, dr n. med. Wojciech Puzyna - prezes Centrum Medycznego „Żelazna” Sp. z o.o., prof. dr hab. n. med. Bogdan Chazan - dyrektor Szpitala im. Świętej Rodziny, Sylwia Chutnik - prezeska Fundacji MaMa oraz aktorka Paulina Holtz.

Równolegle z konferencją odbędą się bezpłatne konsultacje medyczne dla ciężarnych, a 12 grudnia, w godz. 10.00 – 13.30 na tory wyjedzie Warszawski Tramwaj Promocyjny, który w tym czasie stanie się mobilną strefą życzliwości dla kobiet w ciąży.
    W tramwaju na przyszłe mamy będą czekali specjaliści, którzy udzielą bezpłatnych porad z zakresu: psychologii (Fundacja MaMa), stomatologii (Fundacja Wiewiórki Julii), położnictwa (Enfamil), a także lekarze specjaliści z Instytutu Matki i Dziecka, Centrum Medycznego Żelazna oraz Szpitala im. Świętej Rodziny.
    Warszawski Tramwaj Promocyjny odjeżdża:z placu Narutowicza o pełnych godzinach 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i pojedzie trasą: pl. Narutowicza – pl. Zawiszy – Dworzec Centralny – Al. Jerozolimskie – Muzeum Narodowe – most Poniatowskiego – al. Zieleniecka (Stadion Narodowy),z al. Zielenieckiej wystartuje o godzinach: 10.30, 11.30, 12.30, 13:00 i pojedzie trasą:al. Zieleniecka – most Poniatowskiego – Muzeum Narodowe – Al. Jerozolimskie – Dworzec Centralny – pl. Zawiszy – pl. Narutowicza.

Działania kampanii przewidują eventy i akcje skierowane do kobiet w ciąży: bezpłatne badania i konsultacje lekarskie, które odbędą się w galeriach handlowych sieci Carrefour oraz szpitalach.

Aktualizowany na bieżąco harmonogram powyższych działań dostępny będzie na forum internetowym www.mjakmama24.pl.

Kampanię uwieńczy Piknik na warszawskim Bemowie w maju 2014 roku.

Patronat honorowy nad kampanią objęli: rzecznik praw dziecka, pełnomocnik ministra sprawiedliwości ds. konstytucyjnych praw rodziny, marszałek województwa mazowieckiego, prezydent m.st. Warszawy, Instytut Matki i Dziecka.
    Patronat społeczny – Fundacja MaMa. Partnerzy strategiczni kampanii: Mead Johnson, producent mleka modyfikowanego Enfamil, oraz Merck Sp. z.o.o, producent suplementu dla ciężarnych Femibion.
    Do grona partnerów dołączyli: Fundacja Wcześniak, Teatr Kamienica, Szpital im. Świętej Rodziny, Centrum Medyczne „Żelazna”, Miejskie Zakłady Autobusowe, Alantan Plus, Beko, Bellamy, Agugu, Olivo Cap, Tutek, Robico, Hevea, OsmozaCare, Happymum, Bemowskie Centrum Kultury, Carrefour, Diagnostyka Bank Komórek Macierzystych.
    Patroni medialni: Radio Wawa, Zdrowie, Super Express, TVP Info, Bemowo FM.
    „Z przeprowadzonego w maju 2013 r. ogólnopolskiego badania dotyczącego traktowania kobiet ciężarnych i z małymi dziećmi w Polsce wynika, że troska naszego społeczeństwa o przyszłe matki wciąż jest niewystarczająca.Jej celem jest uwrażliwienie warszawiaków na przestrzeganie przywilejów dla kobiet w ciąży oraz matek z małymi dziećmi, takich jak np. ustąpienie miejsca w komunikacji miejskiej, w kolejce.”
    Źródło: Polski Program Jakość Obsługi (www.jakoscobslugi.pl).

Nazwa:	PLAKAT.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	84.1 KB
ID:	66300

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator

12 grudnia, Warszawa - zapraszamy ciężarne na bezpłatne porady!

12 grudnia, w ramach kampanii społecznej "Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży" w godz. 10.00 – 13.30 na tory wyjedzie Warszawski Tramwaj Promocyjny, który w tym czasie stanie się mobilną strefą życzliwości dla kobiet w ciąży.
    W tramwaju na przyszłe mamy będą czekali specjaliści, którzy udzielą bezpłatnych porad z zakresu: psychologii (Fundacja MaMa), stomatologii (Fundacja Wiewiórki Julii), położnictwa (Enfamil), a także lekarze specjaliści z Instytutu Matki i Dziecka, Centrum Medycznego Żelazna oraz Szpitala im. Świętej Rodziny.
    Warszawski Tramwaj Promocyjny odjeżdża:z placu Narutowicza o pełnych godzinach 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i pojedzie trasą: pl. Narutowicza – pl. Zawiszy – Dworzec Centralny – Al. Jerozolimskie – Muzeum Narodowe – most Poniatowskiego – al. Zieleniecka (Stadion Narodowy),z al. Zielenieckiej wystartuje o godzinach: 10.30, 11.30, 12.30, 13:00 i pojedzie trasą:al. Zieleniecka – most Poniatowskiego – Muzeum Narodowe – Al. Jerozolimskie – Dworzec Centralny – pl. Zawiszy – pl. Narutowicza.
    Zapraszamy!

Senior Member Awatar Anna Halinka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Mama Zosi 30.04.2014
    Witam serdecznie.. my z mężem przeprowadziliśmy się do górskiej miejscowości ze stolicy jest to mała społeczność, gdzie każdy się zna ... ma to oczywiście zarówno swoje uroki, jak i minusy... ale wracając do tematu... moja ciąża jest z malutkimi problemami.Ogromnie muszę na Nas uważać... kiedy np idę do sklepu i nie mogę dosięgnąć pewnych produktów, zwyczajnie proszę o to osobę która akurat jest obok... miło się uśmiechnę i proszę o pomoc,którą zawsze uzyskałam ... ale z drugiej strony przed ciążą również to mi się zdarzało, ponieważ jestem osobą niską i nie wszystkie produkty dosięgnę...
    zauważyłam niestety,że niektóre kobiety w ciązy mają postawę bardzo roszczeniową... uważają,że każdy widzi w jakim stanie jesteśmy i biegnie z pomocną dłonią... w dzisiejszym świecie ludzie są bardzo zabiegani, zamyśleni... może czasami nie trzeba czekać aż ktoś się domyśli, tylko zwyczajnie poprosić... a gdy ktoś odmówi nie stresować się ponieważ to świadczy w sumie o jego kulturze osobistej . Mnie raz również zdarzyła się negatywna odpowiedź gdy poprosiłam o ustąpienie miejsca w banku , Pani odpowiedziała ,że Ona była pierwsza hihi ... wtedy uśmiechnęłam się do niej jeszcze serdeczniej i życzyłam miłego dnia, oraz tego żeby ktoś kiedyś był dla niej podobnie życzliwy... mina Pani bezcenna... a ja i tak sobie usiadłam, ponieważ miły Pan wstał i ustąpił mi miejsca )
    Pozdrawiam wszystkie Panie w ciąży... mniej stresów, więcej uśmiechów a świat będzie piękniejszy )
    ,,Ty i Ja to jak dwa różne dźwięki,które łączą się w jedną melodię.Choc każdy ma swój ton,stanowią one doskonałą harmonię''

Senior Member Awatar Niunia198617
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-05-19 zobacz kalendarz
    Wydaje mi się, że potrzebna a z drugiej strony, że to walka z wiatrakami.... Niestety Polska znieczulica.

Senior Member
    magda.

Mieszka w
    Grecja
    O mnie
    Jestem mamą.
    Wczoraj wybrałam sie do dziekanatu mojego uniwersytetu, który wznowil dzialania po 16 tygodniach strajków. Dodam, ze jestem w 19 tygodniu, ale moja ciaza nie jest widoczna, szczególnie pod zimowym kamuflażem Wchodząc grzecznie poczekalam, aż pani skonczy pic kawkę (matko kochana! Z ta kawa to chyba na calym świecie tak sie dzieje) i wyjasnilam jej, ze potrzebuje odnowic moje ubezpieczenie, które skonczylo sie jak tylko dowiedzialam sie o ciąży i w zwiazku ze starajkami za wszystko musialam placic z wlasnej kieszeni. Wyjasnilam jej, ze jestem w ciąży i placenie 300 euro za badanie, na które idę w piątek to sporo, a z ubezpieczeniem kosztuje to tylko 50. Pani sie grzecznie uśmiechnęła i powiedziala, ze maja teraz wazniejsze sprawy i mam zadzwonić za przed świętami. Dodam, ze jedyne, co mialaby zrobić to postawic pieczątkę z data swoim podpisem. Wyszlam stamtąd za lzami w oczach, bylam tak zla, szczególnie, ze trafilam na kobiete, ktora powinna mnie zrozumieć. Dzis rano stwierdzilam, ze zadzwonię i poprosze jeszcze raz, moze akurat trafie na kogoś innego. Dzwonie, odbiera telefon ta sama kobieta, nie zdazylam podać nazwiska i slysze: "tak,tak, oczywiscie, ze wszystko jest gotowe. W pani sytuacji nie mozna czekac, ja mam troje dzieci, wiec wiem co to znaczy biegać po lekarzach. O której tylko pani będzie mogla proszę przyjsc odebrać książeczkę."
    Bardzo sie zdziwilam.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar olafasola
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-01-08 zobacz kalendarz
    Odnoszę wrażenie że dla ludzi ciężarna kobieta to kobieta jak każda inna. Chyba na określenie ciąży jako stan błogosławiony niestety minęła już "moda". Ludzie nie myślą o tym że jest nam słabo, puchną nam nogi które często bolą, że bolą nas kręgosłupy, a stanie w kolejce jest dość męczące. Każdy supermarket posiada kasę pierwszeństwa m.in. dla kobiet w ciąży, zdarzyło mi się parę razy że kasjerka od razu zawołała mnie do kasy poza kolejnością ale więcej razy musiałam się prosić lub po prostu czekać jak wszyscy inni. Nie należę do kobiet które będąc w ciąży krzyczą całemu światu "patrzcie jestem w ciąży, mam duży brzuch jest mi ciężko, mam przywileje więc musicie mi ustępować!" Wolę odczekać swoje w kolejce, niż się niepotrzebnie denerwować czy kłócić z innymi. Nie oczekuję, że obcy ludzie będą dla mnie mili, każdy ma swoje życie, na coś narzeka, jest zabiegany praca dom i nie zwraca uwagi na innych ludzi, takie czasy... Dla mnie życzliwość dla ciężarnej to normalny odruch, nigdy nie udawałam że nie widzę brzucha, nie odwracałam głowy w pociągu czy tramwaju, przepuszczałam w kolejce mimo że nie wiedziałam jak ta kobieta się czuje co ona przeżywa jak to jest poruszać się czy długo stać z brzuszkiem, to moja pierwsza ciąża i dopiero teraz przekonałam się jak to jest.
    Takie akcje są jak najbardziej potrzebne, w pociągach od dawna widzę naklejki M jak Mama o życzliwości dla ciężarnej ale niestety nie wszyscy je widzą. Myślę że to zależy od człowieka nie można mówić że w Polsce panuje znieczulica, że ludzie nie są życzliwi. Każdy ma inny charakter, inne podejście do życia. Wszystko zależy od tego na kogo trafimy. Jednego dnia trafię na masę miłych ludzi, którzy przepuszczą mnie w kolejce w sklepie, w przychodni również, ustąpią miejsca lub po prostu powiedzą coś miłego. Innego dnia nikt nie widzi mojego brzuszka,który jest widoczny mimo zimowego stroju.

3700 g i 56 cm szczęścia - 08.01.2014

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator

Witamy! Jesteśmy studentkami 3-go roku psychologii Uniwersytetu Opolskiego. W ramach jednego z przedmiotów prowadzimy badania dotyczącą kobiet w ciąży, wsparcia, jakie spostrzegają w swoim otoczeniu i ich aktywności fizycznej. Ankieta jest bardzo krótka i w pełni anonimowa, dlatego prosimy o udzielanie szczerych odpowiedzi. Na prawdę bardzo nam pomożecie nie tylko w zaliczeniu przedmiotu ale i udowodnienia ciekawych tez, które będą wstępem do dalszych psychologicznych badań, które mogą zmienić podejście społeczeństwa do kobiet w ciąży.

http://www.ebadania.pl/0d481a28a582b09e

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów