Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 50 z 60
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Member Awatar Magda Własiuk
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-08-31 zobacz kalendarz
    Wpisów
    1
    No to zachowam się niepopularnie i "wetknę kij w mrowisko". Sama jestem w 9-tym miesiącu ciąży i nie do końca lubię takie akcje. Od początku ciąży spotykam się z ogromną dawką życzliwości ze wszystkich stron. I raczej zmęczona jestem tłumaczeniem, ze czuję się świetnie, chętnie postoję itp. Ostatnio w hipermarkecie pomimo, ze nie stałam w kolejce do kasy uprzywilejowanej młodzi ludzie nalegali, żebym została obsłużona poza kolejnością. A co za problem postać. A jak mi słabo to ide usiąść a partner kończy zakupy - i tak nie pozwoli mi nic przenieść i pomóc sobie ...
    Może po prostu trafiam na miłych ludzi, albo widzę tylko jakiś fragment całej układanki … A może kwestia podejścia i nastawienia ...
    To że jestem w ciąży to moja i tylko moja sprawa. Ja zadecydowałam, że będę się rozmnażała, ja zaszłam w ciążę i ja wychowam. Dlaczego mam nagle wymagać od wszystkich wokoło, żeby z tego powodu traktowali mnie inaczej, lepiej, milej … A jeśli tego chcę, to może zacząć od tego, żeby innych traktować lepiej i milej – sprawdzone, odwdzięczą się tym samym.

http://madzikwciazy.blogspot.com/201...iwa-ciaza.html

2. dzieckozakupy.pl
    Member Awatar Magda Własiuk
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-08-31 zobacz kalendarz
    Wpisów
    1
    Cytat Zamieszczone przez m.m. Zobacz posta
    Czytając pismo i przeglądając wypowiedzi na forum, odnoszę wrażenie, (i tu pewnie posypią się na mnie gromy) że kobiety w ciąży to bardzo roszczeniowa grupa... Tylko narzekanie o braku życzliwości, nieustępowaniu miejsca... A może to trzeba zacząć od siebie? Nie wychodzić z założenia, że wszyscy wiedzą, jak to w ciąży jest (a wiadomo, jest różnie), nie robić min cierpiętnicy (jak przysłowiowe staruszki w autobusach). Może wystarczy uśmiech i spokojne zapytanie, a nie od razu pretensje? W moim przypadku to działa. Idąc na badania, zawsze pytam, czy jest możliwość abym weszła wcześniej, jeśli jest dużo ludzi. I zawsze dostaję tzw przyspieszony numerek. Przy kasie pytam ostatnią osobę przy taśmie, czy mnie przepuści. Zwykle przepuszczają też wszyscy, którzy są z przodu. Polecam do wypróbowania.
    Cieszy natomiast to, że jest coraz więcej sygnałów pozytywnych zachowań, oby tak dalej!
    Super!!! Świetny głos rozsądku Dokładnie tak to działa, poztawa roszczeniowa wywołuje wręcz odwrotne skutki od zamierzonych, a miły uśmiech i dobre słowo potrafią zdziałać cuda. Teraz jesteśmy w ciąży i się zżymamy, jak starsi ludzie mają pretensje i nie chcą ustąpić miejsca albo prepuścić. Starość też Nas czeka - i jak czytam wypowiedzi, to większość bedzie prawdopodobnie podobnie zgryźliwo - upierdliwymi i kłótliwymi staruchami, które dla zasady ponarzekają bo przecież świat jest zły a ludzie okropni.

Zasada "Świat kocha ludzi, którzy kochają świat" naprawdę działa !

Wpis syrenkaa dokładnie pokazuje mechanizm, jak przestała się przejmować i zaakceptowała otoczenie, to i otoczenie odpłaciło się tym samym ...

Junior Member Awatar marmolada
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    Akcja „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży” to bardzo dobry pomysł. Osobiście nie lubię prosić o ustąpienie miejsca w autobusie lub przepuszczenie mnie w kolejce. Miałam tylko raz taką potrzebę aby przepuścić mnie w kolejce w jednym z supermarketów. Jeden Pan wpuścił mnie przed siebie i powiedział, że powinnam zostać obsłużona bez kolejki. Nie najlepiej się tego dnia czułam, więc poprosiłam Panią przede mną aby mnie przepuściła. Była oburzona, zapytała czy coś się stanie jeśli poczekam chwilę. W tym momencie kasjerka zaprosiła mnie do kasy. Kobieta nie miło skomentowała sytuację pod nosem. Nie lubię się kłócić, więc zrobiłam zakupy i wyszłam. W każdym sklepie, urzędzie i w komunikacji miejskiej powinny być plakaty tej akcji a kobiety w ciąży może powinny mieć kartę uprawniającą do pierwszeństwa, ponieważ społeczeństwo nie widzi dużego brzucha. Dodam, że nie jestem ponurą osobą. Staram się być życzliwa i miła dla wszystkich a ciąża to taki stan gdzie kobieta promienieje i stara się dzielić ze wszystkimi swoją radością. Na szczęście jest jedna sieć sklepów, bardzo popularna, gdzie kasjerzy wołają do kasy,zaczepiają podczas robienia zakupów i mówią,że mam pierwszeństwo przy kasie , najczęściej gdy podchodzę do kas otwiera się nowa i jestem do niej proszona. Przyszłe Mamy muszą być silne i nie dawać się osobom, które nie rozumieją naszego błogosławionego stanu.

Senior Member Awatar Natalia127
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-02-22 zobacz kalendarz
    Data
    27.03.2014
    Ja jestem na początku ciązy, moja pierwsza ciąża. Jestem w 15 tyg. Problemem jest to, że nie wyglądam na swój wiek. mam 23 lata a ludzie dają ok 18 lat. Brzuch już u mnie widać z czego jestem bardzo dumna. Ale spojrzenia ludzi strasznie mnie denerwują. I to w szczególności starszych kobiet, które większości same kiedyś były w ciąży. Ludzie oceniają po wyglądzie przykre to jest ale postanowilam się cieszyć brzuszkiem

Junior Member
    annaem

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-12-06 zobacz kalendarz
    życzliwość dla ciężarnych to jest to... szkoda ze nie zawsze sie z nią spotykamy...
    na wlasnej skórze przekonałam sie z nią 2x... przez całe 8 mcy.... :/
    raz kiedy w przychodni, trzech Panow zerwało sie na równe nogi zeby ustąpic mi miejsca... (było mi równocześnie miło i ... głupio... nie wiem czemu), drugi raz jak kasjerka w osiedlowym sklepie, poprosiła mnie do kasy... poza kolejką... to było miłe..

Ja tam w swojej mieścinie na szczęście jak na razie zaobserwowałam, ze każdy, każdemu miejsca ustąpi, nawet jeśli osoba ta nie jest ciężarna Aż miło patrzeć na tego typu sytuacje.

Junior Member
    annaem

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-12-06 zobacz kalendarz
    a ja teraz kiedy czekałam na badania zauważyłam, ze ludzie widzieli ciąże (37tc) ale żadne nie zaproponowało, żebym weszła krew oddac przed nimi... siedzieć siedziałam, bo było miejsce, ale udawali ze brzucha nie mam

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    JLMania

O mnie
    Jestem mama, moje dziewczynki urodzily sie 03.06.2013
    Nie wiem... ja tam mieszkam w Anglii i jak bylam w ciazy to jakos nie zauwazylam zeby ludzie na mnie krzywo patrzyli a tym bardziej ze stalam sie niewidzialna. wrecz przeciwnie- moz\e mieszkam w przyjaznym miescie, w kazdym razie ludzie zawszed ustepowali mi miejsca, puszczali w kolejkach, jak bylam w jakims urzedzie toi sie pytali czy chce usiasc, czy wody itp. Z tymi lekarzami to po czesci fakt ze tutaj sl;uzba zdrowia jest fatalna, jednak ja na traktowanie w ciazy absolutnie narzekac nie moge. Moze to ze wzgledu na ciaze blizniacza ale obchodzili sied ze mna jak z jajkiem, badania conajmniej co miesiac, jak cokolwiek mnie niepokoilo to dzwonilam, kazali mi przyjezdzac, badali, po porodzie takze- pomoc 24h na dobe... cokolwiek by sie nie dzialo mialam dzwonic....
    teraz takze zauwazam zyczliwosc ze strony ludzi, kierowcy prawie zawsze mnie przepuszczaja, ludzie w sklepach pomagaja trzymac drzwi zebym mogla wozkiem wjechac, zycza powoidzenia z dziecmi itp .. na brak zyczliwosci na pewno nie narzekam

Senior Member Awatar kolorlove
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-05-29 zobacz kalendarz
    Spotkałam się dziś z życzliwym zachowaniem w laboratorium. Poszłam oddać krew i kolejka na badania była bardzo duża. Jeden starszy Pan zauważył, że jestem w ciąży i od razu zaproponował, abym weszła przed wszystkimi. Było to bardzo miłe, podziękowałam i oczywiście skorzystałam z propozycji. Ucieszyłam się też z tego względu, że nie wiedziałam, że mój brzuszek jest już na tyle widoczny Jedyne co mnie zdziwiło i nieco zesmuciło, to to, że reszta ludzi patrzyła na mnie tak jakbym się specjalnie wepchnęła i nikt nie poparł tego milego Pana, jeden z nich wszedł nawet przede mną, nie zważając na to, co wcześniej powiedział miły Pan. Oby było więcej takich miłych ludzi.

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Ruszyła 4. edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”, której inicjatorem i organizatorem jest miesięcznik „M jak mama”.

Więcej na ten temat:
    http://forum.mjakmama24.pl/threads/7...5%BCy%E2%80%9D

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów