Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 5 z 60
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Senior Member Awatar AniaP
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-11 zobacz kalendarz
    Ja jestem w 30 tc i mam inny problem - pod kurtką widać niewielkie zaokrąglenie jedynie, więc nikt mi nie ustępuje, bo ciąży "nie widać" :) Taką wygodną ciążę dla ludzi mam :) Co do sklepów, to kasy pierwszeństwa rzeczywiście nie działają jak należy. Trochę się wycwaniłam, bo robię zakupy w Tesco, w którym są kasy samoobsługowe, których nie potrafią obsługiwać stare baby. I tam nigdy nie ma kolejek. Ale już samochodu przed sklepem nie zaparkuję przecież na miejscu dla niepełnosprawnych... Tylko w warszawskim CH Targówek spotkałam się z miejscem parkingowym "dla kobiet w ciąży", przed samym wejściem. Powinno być więcej tego typu "akcji"

2. dzieckozakupy.pl
    Member
    MalaMI

Mieszka w
    poza Polska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-05 zobacz kalendarz
    Niutka jest Twoja wypowiedz byla skierowana do mnie to informuje, ze nie mieszkam na Wyspach i nie wszyscy,ktorzy pisze, ze mieszkaja za granica musza od razu byc w UK

Junior Member
    Anusiak

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-08 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Mysia Zobacz posta
    zgodzę się z Tobą, Anusiak. Choćby Supermarket Carrefour wydzielił kasę pierwszeństwa dla kobiet w ciąży, z wózkami bądź dla niepełnosprawnych, ale co z tego jeśli do takiej kasy ustawiają się osoby, które nie są uprawnione do stania przy niej? :| I dobrze niech już stoją jeśli nie ma kobiety w ciąży w kolejce, ale mnie się nie raz zdarzyło stać przy tej kasie, klienci mnie widzieli i nie ustąpili pierwszzeństwa, choć w tej kasie mam je tym bardziej.

Cóż, takie mamy społeczeństwo.
    Ja na razie nie mam się czym martwić; urodziłam córeczkę i staram się nieżyczliwością innych nie przejmować. Teraz mogę stać, ponoć wtedy pracuje więcej mięśni i szybciej spalamy kalorie
    Tak naprawdę nie ludzie, tylko Pani która siedzi na kasie powinna zawołać kobietę w ciąży... Natomiast może Ona nie zauważyć przy dużej ilości ludzi w kolejce, ale Twoim (naszym) prawem w takiej kasie jest nie zwracanie na ludzi "nieuprzywilejowanych", więc za nie ma co się cackać. jeżeli ktoś będzie miał odwagę zwrócić uwagę to spojrzeć się wymownie i powiedzieć, żeby w okulary zainwestował, albo powrócił do szkoły podstawowej i nauczył się czytać. Trzeba korzystać z tego co się nam należy i nie WSTYDZIĆ SIĘ o to "prosić" np: Jak ktoś nam nie ustąpi miejsca w autobusie a mamy ochotę/potrzebę usiąść to są miejsca wyznaczone między innymi dla Nas gdzie można podejść i poprosić o ustąpienie. Nie można liczyć na ludzi, bo Oni widzą to co chcą widzieć, a niektórzy też mogą nie zauważyć. Ludzka rzecz. Co nie oznacza, że uważam iż nie ma ludzi bezczelnych.... OOOOch są Ale to trzeba ich krępować i wprawiać w zakłopotanie. KOBIETKI NAUCZMY SIĘ SAME KORZYSTAĆ ZE SWOICH PRAW, A NIE CZEKAĆ AŻ INNY NAM W TYM "POMOGĄ", ALBO CZEKAĆ NA ICH UPRZEJMOŚĆ! MAMY PRAWA-KORZYSTAJMY Z NICH!

Senior Member Awatar ola0203
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    Szczęśliwa mamusia♡♡♡
    Data
    19.04.11 r. / 11.03.15 r.
    Ja wczoraj w banku stałam chyba ze 40 minut w kolejce i mimo tego, że zapytałam starszej pani, czy mogłaby mnie przepuścić, bo zaraz słabo mi się zrobi, a temperatura była wysoka (brzuszek pod kurtką widać, ale nie jest jakoś wielki), a ja chciałam tylko wpłacić mężowi pieniądze, co zajmuje jedną minutę, a kobieta w ręce miała plik dokumentów i widać, że nie chętnie chodzi do tego typu instytucji, pani starsza odpowiedziała, że to wiek ją uprawnia do obsługi poza kolejką a nie mnie ciąża! Oj zatkało mnie...pan, który stał za mną tylko popatrzył i bąknął pod nosem, że to gderliwa starsza pani i nie trzeba się nią przejmować. Ma rację, ale takie sytuacje są coraz częstsze.

Junior Member Awatar aleksnadra
    Mieszka w
    Chwaszczyno
    Mnie raz przepuścił w kolejce w sklepie starszy pan, było mi bardzo miło. Poza tym jednym przypadkiem wszyscy odwracali wzrok od mojego brzucha byle nie musieć mi pomagać. Pamiętam, że raz jechałam autobusem na badania do przychodni, byłam już w 9 mc i musiałam ścigać się do wolnego miejsca z pewnym mężczyzną. Na szczęście udało się ale nie obyło od wrednego komentarza jak to się brzuchem rozpycham. A najgorsze są starsze panie, które w niczym nie pomogą a jeszcze komentują stan ciężarnej.

Senior Member
    Marajka

Mieszka w
    Łódź
    O mnie
    czekamy na Groszka 20-23-25.07.'15
    U mnie ciąża mało widoczna mimo,że to koniec 29 tygodnia. Dzisiaj byłam w przychodni na badaniach i oczywiście każdy wzrok odwraca, mimo,że tabliczka z informacją,że ciężarne wchodzą bez kolejki wisi. Nawet miejsca nikt nie ustąpi. Specjalnie obcisłe ciuchy ubrałam,żeby było widac ,że mam brzuszek. Pomogła mi pewna mama z małym dzieckiem przepuściłam ją więc przed siebie,żeby Malec się nie stresował.
    O sklepach i kasach pierwszeństwa nawet nie mówię, raz mnie jeden pan przed Świętami przepuścił sam z siebie, było mi bardzo miło. Macie racje co do tych "starszych pań" na cmentarzu w toalecie mimo,że byłam pierwsza w kolejce jedna babcia chciała mi się w nią wcisnąc, powiedziałam grzecznie,że jestem w ciąży i też muszę szybciutko. Moja siostra stojąca za mną powiedziała,że tą panią przepuści ale babcia nie i przede mnie. Siostrzyczka wyjaśniła jej,że tak się nie robi na co reszta babc oczywiście zaczęła komentowac "co za wychowanie" .
    Szczęśliwa mama

Senior Member Awatar milunia28
    Mieszka w
    opolskie
    O mnie
    Lena Anna 11.03.2011
    Dziś przed pracą musiałam wstąpić do mojego księgowego z dokumentami,a,że często pod budynkiem w którym urzęduje,ciężko jest znalezć miejsce parkingowe,stanęłam,obok zaparkowanego przy bramie wjazdowej samochodu(nie tarasując przejazdu osobówkom). Z tej że bramy wylazł pan i zaczął na mnie krzyczeć,że mam natychmiast odjechać(nie ma tam znaku zakazu parkowania),ponieważ,jak podjedzie ciężarowy samochód,to zatarasowałam przejazd!!! Odpowiedziałam,że potrzebuję 3 min,muszę tylko na piętro zanieść teczkę z fakturami...Na nic moje tłumaczenia! W końcu zdenerwowana postanowiłam zignorować całą tę sytuacje,myśląc-mam Cię w nosie! Po czym wysiadłam z samochodu... Facetowi na widok mojego brzucha kopara opadła! Głupio mu się zrobiło... Rzucił hasło:Oooo! Pani jest w ciąży...To ja nie wiedziałem...Jak przyjedzie ten ciężarowy to poproszę,żeby chwilę zaczekał.... Pomyślałam sobie:PALANT!!! !!!! Uśmiechnęłam się tylko ironicznie i pozostawiłam to bez komentarza Dlaczego musi dochodzić do takich sytuacji??? Ludzie-bądzcie bardziej wyrozumiali dla innych!

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Joasia
    Mieszka w
    Masovia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-27 zobacz kalendarz
    Wpisów
    2
    Wiecie, fakt jest też taki. Wiele ciężarnych tych swoich przywilejów nadużywa. Ja rozumiem osoby, które faktycznie- ból kręgosłupa (sama mam niesamowity), opuchnięte nogi, słabo itd. Wtedy się rozumie. Natomiast wiele moich znajomych, które bez żadnych dolegliwości, jeszcze po nich ciąży nie widać, ale pchają się, bo mają takie prawo- ale przecież ciąża to nie choroba?). Mi naprawdę nie robi różnicy czy ta babcia wejdzie przede mnie czy nie. Mam to gdzieś, ale jeśli bym się fatalnie poczuła to bym raczej walczyła o przepuszczenie mnie.

Natomiast sytuacja sprzed miesiąca w kolejce w laboratorium. Przed drzwiami stały dwie osoby, facet po 50-tce i kobieta (w ciąży) za nim- które faktycznie miała nawet wcześniejszy niż on numerek. GRZECZNIE spytała się, czy mógłby ją przepuścić. Słuchajcie, zachowanie faceta... No myślałam, że podejdę i go strzelę- ale wolałam się nie stresować za nadto, poza tym raz dwa- kobieta obok zaczęła po nim jechać. No facet wydarł się na tą ciężarną jak niewiadomo co, że też stoi i że był pierwszy a ona sobie może postać. Babka obok mu tłumaczy, że dziewczyna w ciąży. Pewien biznesmen podszedł i jak nie zareagował: Wie pan co? pan to jest po prostu zwykły cham! tak kobietę traktować... Oczywiście chamstwo ripost nie szczędziło. Nie muszę opisywać reakcji dziewczyny- niesamowicie się zdenerwowała....

I jaki z tego morał? Cham będzie chamem, ale jakiś waleczny rycerz zawsze się znajdzie Oby było takich więcej

Senior Member
    mamaola

O mnie
    .........
    Ja wczoraj dostałam od młodej mamusi "wiązankę", bo stojąc z nią na przystanku nie pomogłam jej wnieść wózka do autobusu. Nawet mi nie pozwoliła dojść do słowa i wytłumaczyć, że jestem w ciąży nie nie bardzo mogę dźwigać jej wózka, w którym oprócz dzidziusia było jeszcze mnóstwo zakupów

Senior Member
    risonia

Mieszka w
    Konstantynów Łódzki
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-04-08 zobacz kalendarz
    Data
    8.05.2011
    Dla mnie najgorsze jest to , że to mężczyźni bardziej na nas uważają , kobiety albo ignorują albo są opryskliwe . Ja jestem dopiero w 24 tygodniu i nie za bardzo widać ciąże pod gróbymi ubraniami. Ostatnio w" biedronce "zrobiło mi się bardzo słabo przy kasie ludzi było kilkoro same panie i pan kasie ,który szybko zareagował co uchroniło mnie przed omdleniem , ale nie obyło się bez niewybrednych komętarzy. U lakarza ogólnego było lepiej bo mimo że nie było widać stanu to pan starszy zauważył kartę ciązy i mnie przepuścił i było nawet miło bo wszyscy byli życzliwi i kazali mi do domu zmykać bo epidemia grypy panuję

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów