Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 49 z 60
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Junior Member
    zaneta0

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-06-12 zobacz kalendarz
    Dziś siedziałam w autobusie. Nic dziwnego, przecież jestem w ciąży. Zostało mi już tylko kilka tygodni do końca. Pani wysiadała, więc ustąpiłam jej miejsce. Zanim wysiadła, powiedziała do mnie, żebym usiadła na tym wolnym miejscu. Usiadłam, a jakaś pani, która stała, powiedziała: "Starszych to już nie zauważają." Nic nie odpowiedziałam.
    Wiele osób, jak wsiadam do autobusu lub tramwaju, udaje, że mnie nie widzi. Niektóre nawet bezczelnie gapią się na mój brzuch, ale miejsca nie ustąpią, bo przecież jestem młoda, to mogę stać. Jestem młoda, ale nie mogę stać. Wyglądam na młodszą niż jestem w rzeczywistości, ale to nie powód, żeby od razu mówić, że kolejna nastolatka nie uważała.
    Uważam jednak, że ta akcja daje efekty, bo zdarza się czasami, że ludzie ustępują mi miejsca. Na początku ciąży to się nie zdarzało. Myślę, że ta akcja trafia do ludzi, bo nawet bardzo młode osoby ustępują miejsce. Mam nadzieję, że już niedługo nikt nie będzie patrzył na przyszłą matkę i zastanawiał się, ile ma lat, ani mówił, że kolejna nieletnia urodzi dziecko.

2. dzieckozakupy.pl
    może też tak trafiasz, owszem na siebie też powinniśmy zwracać uwagę,i na swoje dzieci, uczyć je dobrych manier, oczywiście miły uśmieszek na pewno nie zaszkodzi;]

Cytat Zamieszczone przez m.m. Zobacz posta
    Czytając pismo i przeglądając wypowiedzi na forum, odnoszę wrażenie, (i tu pewnie posypią się na mnie gromy) że kobiety w ciąży to bardzo roszczeniowa grupa... Tylko narzekanie o braku życzliwości, nieustępowaniu miejsca... A może to trzeba zacząć od siebie? Nie wychodzić z założenia, że wszyscy wiedzą, jak to w ciąży jest (a wiadomo, jest różnie), nie robić min cierpiętnicy (jak przysłowiowe staruszki w autobusach). Może wystarczy uśmiech i spokojne zapytanie, a nie od razu pretensje? W moim przypadku to działa. Idąc na badania, zawsze pytam, czy jest możliwość abym weszła wcześniej, jeśli jest dużo ludzi. I zawsze dostaję tzw przyspieszony numerek. Przy kasie pytam ostatnią osobę przy taśmie, czy mnie przepuści. Zwykle przepuszczają też wszyscy, którzy są z przodu. Polecam do wypróbowania.
    Cieszy natomiast to, że jest coraz więcej sygnałów pozytywnych zachowań, oby tak dalej!

zaneta0 dobrze mówisz, czy ważne jest ile kobieta w ciąży ma lat?moim zdaniem nie, bo może być starsza i super się czuć, a może być młodsza i będzie źle przechodziła ciąże;/,czasem też występuje taki stan u ludzi nie będących w ciązy, ktoś młody może być zwyczajnie chory, a nie musi być tego widać,kiedyś tak miałam; miałam problem że żylakami, nie mogłam praktycznie stać tak mnie nogi bolały, jadąc autobusem przesunełam się troszkę na miejscu,żeby starsza pani mogła obok siąść bo ja też nie mogłam stać, jednak osoby będące z nią skomentowały wspólnie że nawet nie ustąpię,a młoda;/

Member
    syrenkaa

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-05-02 zobacz kalendarz
    Dziewczyny!

Byłam dzisiaj na zakupach w Carrefour i spotkałam się z czymś rewelacyjnym przy każdej kasie wisiał plakat " Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży" SUPER !!! Akcja działa. A co najlepsze w pewnym momencie gdy robiliśmy zakupu mój mąż zwrócił mi uwagę bym posłuchała co mówią przez głośniki. Na chwile przystanęłam i usłyszałam jak leci reklama akcji WIĘCEJ ŻYCZLIWOŚCI DLA KOBIET W CIĄŻY nie no super nawet mój mąż na to zwrócił uwagę i powiedział, że super akcja nie da się nie zauważyć i przejść obojętnie.

no to fajnie wymyślili, jeśli nawet niezainteresowani zauważają to jest plus

Junior Member
    M_kasia

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-07-09 zobacz kalendarz
    Ja też miałam miłą sytuację. Pewnej niedzieli wybraliśmy się z mężem i dzieckiem na nasze ulubione lody. Kolejka była nieziemska. No cóż stanęliśmy grzecznie w ogonku. Po pewnym czasie weszłam z dzieckiem do środka, żeby wybrało sobie smaki lodów. Gdy wychodziłyśmy, żeby znowu stanąć w kolejce, wyszedł młody mężczyzna i powiedział, że on mnie przepuści. Mimo nalegań podziękowałam bo wiedziałam, że mam jeszcze trochę sił żeby swoje odstać. Ale byłam bardzo zadowolona, że ktoś i to w dodatku młody mężczyzna, który może nie wiedzieć jak czuje się kobieta w ciąży, ustąpiłby miejsca.
    Po moich wcześniejszych doświadczeniach mężczyźni górą!!!

Member Awatar jamarta26
    Mieszka w
    wrocław
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-11-11 zobacz kalendarz
    Data
    09.11.2013
    Mieszkam w dużym mieście. Ludzie sami określają się tutaj jako kulturalni i tolerancyjni. w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. odkąd jestem w ciąży regularnie chodzę na badania do przychodni. w sumie byłam już tam 5 razy i tylko raz zdarzyło się, że starsza Pani ustąpiła mi miejsca w kolejce, mimo iż na drzwiach do laboratorium jest taki olbrzymi napis " kobiety w ciąży i matki z małymi dziećmi mają pierwszeństwo". ilekroć jak tam jestem i przychodzą inne Panie w ciąży czasami nawet w bardzo zaawansowanej i pytają o przepuszczenie w kolejce, to w trzy sekundy rozlega się awantura, że ludzie zdrowi na badania nie przychodzą, że trzeba czekać bo oni też czekają. już sie nauczyłam , że czasami lepiej jest siedzieć cicho, bo ci życzliwi i kulturalni zlinczowali by kazdego. a to tylko wierzchołek góry lodowej. Cieszę się, że powstała taka akcja. może inni się czegoś nauczą.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    Karolka10

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-07-29 zobacz kalendarz
    Witajcie drogie mamy i przyszłe mamy. po raz pierwszy na tę akcje natknęłam się jakieś 4 lata temu i ciesze się że nabiera ona coraz o większego pędu i zyskuje coraz bo większe zainteresowanie. Czytając to co piszecie z przykrością także stwierdzam że jest jeszcze wiele osób które za przeproszeniem mają gdzieś kobiety w ciąży. Obecnie jestem w drugiej ciąży i przyznam że rzadko kiedy spotykam się z dobrym sercem ludzi i przepuszczeniem np. w kolejce do kasy, ale miniony tydzień przyniósł odwrotny obrót sprawy. Ostatnie upały dają się we znaki nam wszystkim ale chyba ciężarnym najbardziej, tak więc czekając w kolejce w niewielkim sklepiku bez dopływu jakiegokolwiek powiewu świeżego chłodnego powietrza poczułam się słabo, oparłam się o lodówkę z lodami. Nie było to nic poważnego ale Pani ekspedientka była na tyle miła, przeprosiła pozostałych klientów i obsłużyła mnie w pierwszej kolejności. Nikt nie miał nic przeciwko. Kupiłam wodę podziękowałam i wyszłam. Kolejny raz kurier przywiózł dość spora przesyłkę, kiedy otworzyłam drzwi i on zobaczył że jestem w ciąży zaoferował pomoc we wniesieniu kartonu do pokoju. Bardzo miły gest. Również w miniony czwartek zostałam mile poratowana, wybrałam się do dentysty. Ze względu na widoczną już bardzo dobrze ciąże zostałam przyjęta bez kolejki, panie pielegniarki które tam pracowały i recepcjonistka co chwile pytały czy się dobrze czuję Oby takich sytuacji było więcej. My ciężarne nie wymagamy politowania i litości tylko odrobinę zrozumienia i życzliwości a zwłaszcza w upalne dni.

Member Awatar jamarta26
    Mieszka w
    wrocław
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-11-11 zobacz kalendarz
    Data
    09.11.2013
    ostatnio byłam z moim partnerem na zakupach w Tesco. ludzi do kas tłumy bo teraz zrobili tak , że do wszystkich kas obowiązuje jedna kolejka. a oczywiście kasy zz perwszenstwem w sumie jedna jak zwykle zamknieta, więc o przepuszczeniu w kolejce nie było mowy. na dodatek nad kasami był taki wielki plakat, że jesli kobieta jest w stanie blogosławionym to dla ułatwienia może robić zakupy przez internet. to dodatkowo podburzyło ludzi stojacych przed nami i nikt nawet nie pomyslal, zeby przepuścic kobiete w ciąży. bo jak się jest w ciąży to powinno się siedziec w domu i wogole z niego nie wychodzic

Widziałam te w moim mieście. Świetny pomysł z tą akcją, szkoda tylko że coś ucichło w tym temacie. Chamstwo się nadal szerzy, trzeba działać

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów