Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 47 z 60
Pokaż wyniki od 461 do 470 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Taka uprzejmość jest bardzo ważna! Szkoda, że tak mało osób zwraca na to uwagę i o tym pamięta. Ale prawda jest taka, że im więcej nas będzie zaangażowanych w okazywanie wsparcia kobietom w ciąży, tym lepiej będzie to wyglądało w przyszłości Dla mnie najbardziej przerażające jest to, że często takiego wsparcia nie dają sobie same kobiety w ciąży. Ostatnio dyskutowałyśmy o tym na blogu (http://mamanakaruzeli.blogspot.com/2...iezarnych.html). Wydawałoby się, że to właśnie kobiety, które same były, albo będą w ciąży powinny wiedzieć jak ważna jest ta życzliwość. A tymczasem często same sobie dogryzamy i nie szanujemy się. To smutne.
    Zapraszam na mojego bloga: http://mamanakaruzeli.blogspot.com/

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar marusia00
    Mieszka w
    olsztyn
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-23 zobacz kalendarz
    Data
    23.07.2013
    Apeluję do wszystkich mam w ciąży i do tych, które po raz pierwszy spodziewają się dzieci. Uczmy nasze dzieciaki już od pierwszych chwil zachowania szacunku do obcych kobiet w ciąży, osób starszych i niepełnosprawnych. Te młode pokolenie, które rośnie instynktownie przekaże taką wiedzę dalej. Po prostu czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąca.

Dokładnie tak, przede wszystkim uczmy swoje dzieci szacunku do innych. Jest wiele 'mamuś' które same ustępują swoim dużym już dzieciom, nie widzących problemu w braku ustępowania miejsca;/ a później same by chciały żeby im ustępowano czy jak są w ciąży, czy jak są starsze. To chyba wielka pomyłka, wymagają a same nic w tym kierunku nie robią, Ciekawe czy same ustępują miejsca, ehhh

Cytat Zamieszczone przez jusbaltyna Zobacz posta
    Taka uprzejmość jest bardzo ważna! Szkoda, że tak mało osób zwraca na to uwagę i o tym pamięta. Ale prawda jest taka, że im więcej nas będzie zaangażowanych w okazywanie wsparcia kobietom w ciąży, tym lepiej będzie to wyglądało w przyszłości Dla mnie najbardziej przerażające jest to, że często takiego wsparcia nie dają sobie same kobiety w ciąży. Ostatnio dyskutowałyśmy o tym na blogu (http://mamanakaruzeli.blogspot.com/2...iezarnych.html). Wydawałoby się, że to właśnie kobiety, które same były, albo będą w ciąży powinny wiedzieć jak ważna jest ta życzliwość. A tymczasem często same sobie dogryzamy i nie szanujemy się. To smutne.

na prawdę super, że miałaś taka sytuację-dokładniej trafiłaś na taką osobę, może ona wie co to być w ciąży;]niektórzy nie wiedzą/zapominają

Cytat Zamieszczone przez Karolina Kochan Zobacz posta
    Ostatnio stałam w kolejce u rzeźnika. Stania było gdzieś na 40 minut, jestem w widocznej ciąży, było duszno a ludzie udawali, że tego nie widzą. W pewnym momencie ekspedientka zaprosiła mnie do kasy prawie z końca kolejki. Bardzo dobrze, że są tacy ludzi, dzięki nim jest nam łatwiej! Życzę wszystkim ciężarówkom właśnie takich miłych ludzi, nie tych, którzy odwracają głowę.

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez marusia00 Zobacz posta
    Apeluję do wszystkich mam w ciąży i do tych, które po raz pierwszy spodziewają się dzieci. Uczmy nasze dzieciaki już od pierwszych chwil zachowania szacunku do obcych kobiet w ciąży, osób starszych i niepełnosprawnych. Te młode pokolenie, które rośnie instynktownie przekaże taką wiedzę dalej. Po prostu czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąca.
    Święta racja. Bardzo często widzę, jak w autobusie mama każe swojemu dziecku usiąść, a sama stoi. Potem oczywiście takie dziecko, już mocno wyrośnięte, myśli, że ma prawo usiąść, kiedy starsi stoją. A przecież malucha można wziąć na kolana, a starsze - takie już ośmio-dziesięcioletnie, może przecież stanąć koło mamy, gdy ona usiądzie.

Dokładnie o to mi chodziło, ale ja widziałam lepszą sytuację, bo 'dziecko' było już w gimnazjum lub liceum, bo chłopak większy od matki;/ i ona mówi żeby sobie usiadł a ona stała

Member
    syrenkaa

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-05-02 zobacz kalendarz
    Witam wszystkich,

Jestem w 29 tygodniu ciąży i jak najbardziej popieram akcję „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”. W "M jak mama" znalazłam plakat do wycięcia i powieszenia w miejscach publicznych bardzo fajny pomysł ale pomyślcie również o dołączeniu do miesięcznika naklejek które będzie łatwiej nakleić w miejscu publicznym. Przy tej okazji opowiem Wam o sytuacji która mnie spotkała w ciąży. Było ich kilka np. nie przepuszczenie w kolejce sklepu gdy się źle czułam mężczyzna przede mną chciał być dowcipny i zapytał czy mam zaświadczenie lekarskie byłam wtedy w 6 miesiącu fakt była zima więc może pod kurtką tego nie było widać ale było mi przykro. Trzymając zakupy zapytałam pana czy pierw mam sie rozebrać czy wyjąć zaświadczenie i poszłam do kasy obok. Zrobiło mi się przykro więc wolałam już na niego nie patrzeć. Takich sytuacji było dużo ale zaczęłam się już do tego przyzwyczajać. Raz mnie spotkała jedna bardzo przykra sytuacja gdy próbowaliśmy z mężem zaparkować pod jedną z galerii handlowych lecz by wykonać manewr parkowania trzeba było przepuścić wszystkich jadących z naprzeciwka. Z włączonym migaczem czekaliśmy aż będzie droga wolna do skrętu na miejsce postojowe gdy nagle jeden z samochodów z naprzeciwka wjechał nam na to miejsce. Wysiadłam i podeszłam do kierowcy z tamtego samochodu i zapytałam czy nie widział, że chcemy skręcić i tu zaparkować? odpowiedział: "I co z tego". Ja mu na to, że kultura osobista tego wymaga by nas puściła a sam znalazł inne miejsce bo my byliśmy pierwsi. Mężczyzna nie odezwał się do mnie kompletnie mnie zignorował i udawał, że mnie już nie widzi. Po chwili powiedziałam mu że jestem w ciąży jak by tego nie zauważył i chociaż z tego powodu powinien się inaczej zachować. A on do mnie, że "MIEJSCE DLA INWALIDÓW JEST TAM " i wskazał palcem. Uwierzcie mi odebrało mi kompletnie mowę i miałam świeczki w oczach. Serce zaczęło mi szybciej bić i bardzo się zdenerwowałam . Byłam tak zaskoczona taką odpowiedzią, że wróciłam do męża do samochodu i nawet mu o tym nie powiedziałam bo wiedziałam, że by się bardzo zdenerwował i jeszcze by mógł coś złego zrobić temu facetowi. Powiedziałam mu to dopiero później i miałam rację zdenerwował się. Po tej sytuacji postanowiłam już nigdy nie liczyć na to, że ktoś wobec kobiet w okaże życzliwość. To, że nie przepuszczają w kolejkach nie ustępują miejsca jestem w stanie przeżyć ale PORÓWNAĆ KOBIETĘ W CIĄŻY DO INWALIDY brak słów.... Może gdybym miała taką małą naklejkę w samochodzie z napisem „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży” na pewno nakleiła bym mu ją na przednią albo na maskę samochodu jak by musiał potem długo zdrapywać klej po naklejce to może dało by mu to coś do myślenia. Pomyślcie o takich naklejkach zawsze można taka małą naklejkę poprosić w sklepie w sąsiedztwie by przykleili przy kasach myślę, że tego nikt nie odmówi. Chyba, że znowu się mylę i zbytnio liczę na życzliwość ludzką. Dziewczyny pozdrawiam Was serdecznie i doceniajmy to, że chociaż nasi najbliżsi dbają o nas w czasie tych 9 pięknych miesięcy.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member
    syrenkaa

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-05-02 zobacz kalendarz
    Witam wszystkich,

Jestem w 29 tygodniu ciąży i jak najbardziej popieram akcję „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”. W "M jak mama" znalazłam plakat do wycięcia i powieszenia w miejscach publicznych bardzo fajny pomysł ale pomyślcie również o dołączeniu do miesięcznika naklejek które będzie łatwiej nakleić w miejscu publicznym. Przy tej okazji opowiem Wam o sytuacji która mnie spotkała w ciąży. Było ich kilka np. nie przepuszczenie w kolejce sklepu gdy się źle czułam mężczyzna przede mną chciał być dowcipny i zapytał czy mam zaświadczenie lekarskie byłam wtedy w 6 miesiącu fakt była zima więc może pod kurtką tego nie było widać ale było mi przykro. Trzymając zakupy zapytałam pana czy pierw mam sie rozebrać czy wyjąć zaświadczenie i poszłam do kasy obok. Zrobiło mi się przykro więc wolałam już na niego nie patrzeć. Takich sytuacji było dużo ale zaczęłam się już do tego przyzwyczajać. Raz mnie spotkała jedna bardzo przykra sytuacja gdy próbowaliśmy z mężem zaparkować pod jedną z galerii handlowych lecz by wykonać manewr parkowania trzeba było przepuścić wszystkich jadących z naprzeciwka. Z włączonym migaczem czekaliśmy aż będzie droga wolna do skrętu na miejsce postojowe gdy nagle jeden z samochodów z naprzeciwka wjechał nam na to miejsce. Wysiadłam i podeszłam do kierowcy z tamtego samochodu i zapytałam czy nie widział, że chcemy skręcić i tu zaparkować? odpowiedział: "I co z tego". Ja mu na to, że kultura osobista tego wymaga by nas puściła a sam znalazł inne miejsce bo my byliśmy pierwsi. Mężczyzna nie odezwał się do mnie kompletnie mnie zignorował i udawał, że mnie już nie widzi. Po chwili powiedziałam mu że jestem w ciąży jak by tego nie zauważył i chociaż z tego powodu powinien się inaczej zachować. A on do mnie, że "MIEJSCE DLA INWALIDÓW JEST TAM " i wskazał palcem. Uwierzcie mi odebrało mi kompletnie mowę i miałam świeczki w oczach. Serce zaczęło mi szybciej bić i bardzo się zdenerwowałam . Byłam tak zaskoczona taką odpowiedzią, że wróciłam do męża do samochodu i nawet mu o tym nie powiedziałam bo wiedziałam, że by się bardzo zdenerwował i jeszcze by mógł coś złego zrobić temu facetowi. Powiedziałam mu to dopiero później i miałam rację zdenerwował się. Po tej sytuacji postanowiłam już nigdy nie liczyć na to, że ktoś wobec kobiet w okaże życzliwość. To, że nie przepuszczają w kolejkach nie ustępują miejsca jestem w stanie przeżyć ale PORÓWNAĆ KOBIETĘ W CIĄŻY DO INWALIDY brak słów.... Może gdybym miała taką małą naklejkę w samochodzie z napisem „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży” na pewno nakleiła bym mu ją na przednią albo na maskę samochodu jak by musiał potem długo zdrapywać klej po naklejce to może dało by mu to coś do myślenia. Pomyślcie o takich naklejkach zawsze można taka małą naklejkę poprosić w sklepie w sąsiedztwie by przykleili przy kasach myślę, że tego nikt nie odmówi. Chyba, że znowu się mylę i zbytnio liczę na życzliwość ludzką. Dziewczyny pozdrawiam Was serdecznie i doceniajmy to, że chociaż nasi najbliżsi dbają o nas w czasie tych 9 pięknych miesięcy.

Senior Member Awatar Crissy
    O mnie
    Nasz synek urodził się 16.01.2010, Córcia 01.01.2014 :)
    Syrenkaa to smutne co cię spotyka w ciąży ale niestety tak jest. Ludzie są okropni. Lepiej im zamknąć oczy niż okazać trochę życzliwości wobec ciężarnej.
    Z tymi naklejkami to super pomysł! Naklejki i plakaty w miejscach publicznych i może ludziom było by głupio zachować się chamsko wobec kobiet w ciąży.
    U nas w jednym z dużych sklepów sieciowych na stoisku mięsnym ekspedientki wystawiły kartkę napisana markerem że kobiety w ciąży mają bezwzględne pierwszeństwo. Oby więcej takich! Pozdrawiam

agatheliosz
    Guest
    agatheliosz
    Ja też dziś miałam 2 nieprzyjemne sytuacje.. Jedna w aptece, gdzie prosiłam, aby mnie przepuszczono w kolejce, bo czułam, że zemdleję. Nikt nie zareagował ani nie przepuścił... A druga sytuacja w sklepie w przymierzalni. Kobieta bezczelnie zapytała i pukała mocno w drzwi, długo tam jeszcze będę siedzieć i się grzebać. Mierzyłam sukienkę, która miała zamek z tyłu, miałam trochę z tym problem. Ale ten chamski ton przeszedł moje oczekiwania. Więcej uprzejmości jest ze strony mężczyzn niż ze strony kobiet. Musiałam wyjść z przymierzalni, przeszłam bez słowa obok tej kobiety. Pani ekspedientka zwróciła jej uwagę, że kobiety w ciąży mają pierwszeństwo, a poza tym trochę szacunku nie zaszkodzi. A o kierowcach się nie wypowiadam. Ręce opadają niestety. Akcja Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży to strzał w 10.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów