Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 44 z 60
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Cytat Zamieszczone przez karuszka Zobacz posta
    Niestety z własnego doświadczenia wiem, że kobiety w ciąży są bardzo ignorowane w kolejkach, środkach komunikacji miejskiej, aptekach. A juz najgorzej wspominam kolejki do laboratorium na pobieranie krwi, gdzie trzeba być na czczo, zwykle jest słabo, dokuczają nudności a nikt nie chce przepuścić.I nie wiem ,czy zauważyłyście drogie panie, że najmniej życzliwości kobieta w ciąży okazują właśnie kobiety.
    Dzięki Bogu, że w naszym laboratorium wisi sporej wielkości plakat informujący o pierwszeństwie kobiet w ciąży. Kiedy ktoś zaczyna się burzyć panie z recepcji wykonują jeden ruch ręką i koniec tematu.

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member Awatar Anna Świtalska
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-06-12 zobacz kalendarz

wózki

Cytat Zamieszczone przez Majka596 Zobacz posta
    Myślę, że społeczeństwo w tym temacie jest podzielone na ludzi z wrodzoną i nabytą życzliwością oraz gro ludzi od których bije znieczulica.. Z moich obserwacji wynika, że to mężczyźni są bardziej skłonni do ustąpienia pierszeństwa. I to bywa zastanawiające, bo kto powinien bardziej zrozumieć kobietę jak nie kobieta...
    Będąc w 8 miesiącu ciąży dotknęło mnie bardzo niemiłe zdarzenie. Robiłam zakupy w supermarkecie i chciałam sięgnąć daną rzecz z najwyższej półki, poprosiłam jak mi się wydawało pracownika tego miejsca o sięgnięcie..."Przepraszam czy mogę prosić o sięgnięcie.." Odpowiedź "NIE" takim tonem, że odechciało mi się czegokolwiek. W ostateczności poszłam do innej osoby, która rzekła, że tamta pani nie jest pracownikiem ich sklepu tylko robiła inwetnturę, więc z czystej życzliwości mogła pani pomóc...Słysząc te słowa, jeszcze bardziej nabrałam przekonania, że to właśnie kobietom brakuje szacunku. Było to przykre, bo tej właśnie osobie zabrakło zwykłej czystej życzliwości,niezależnie od tego kim tam była i co robiła
    Podobny temat dotyczy kobiet z wózkami, im też jak widać często nie należy się pierszeństwo...Ostatnio kobieta weszłaby na wózek, oczekiwała że to ja zrobię jej miejsce...Żenujące.
    Uważam że życzliwość nie powinna być związana wyłącznie z naszym stanem czy płcią to domena dobrego wychowania jednak poruszyła mnie sytuacja z wózkiem. Jestem w 32 tc a ostatnio kobieta z wózkiem prawie na mnie wjechała szłyśmy naprzeciw siebie chodniki oblodzone trudno po tym iść szczególnie z dodatkowym mimo że słodkim ciężarem i wydaje mi się że mogła na chwilę się zatrzymać. sytuacja nr 2 z przed ponad roku dwie młode mamy na wąskim chodniku z wózkami wyszły na spacer czy po zakupy a ja spieszyłam się do pracy nie było opcji żeby wyminąć powiedziałam przepraszam a one tylko się obruszyły i dalej szły w jeszcze bardziej ślimaczym tempie, powtórzyłam przepraszam głośniej i wyraźniej (z jednej strony miałam budynek z drugiej barierki i samochody) w końcu jedna się zatrzymała a druga stanęła z przodu miejsce się zrobiło powiedziałam dziękuje ale bez przekonania po czym ta z przodu coś odburknęła ale opierniczyła ją kobitka za mną. Więc proszę żądajmy życzliwości ale też ją okazujmy nie jesteśmy mimo wszystko pępkami świata

Senior Member
    Klaudia26

O mnie
    Jestem mama, moje skarby urodziły się 25.09.2010, 4.06.2013 i 6.08.2015
    Ja niestety nie mam zbyt dobrych doświadczeń. W pierwszej ciąży jeździłam dużo autobusami i rzadko się zdarzało, żeby ktoś ustąpił mi miejsca. Nawet raz starsza pani siadając obok mnie, powiedziała, że jestem niewychowana i bezczelna, ponieważ odmówiłam ustąpienia miejsca dla jej psa, którego chciała posadzić obok siebie (byłam wtedy w 8 miesiącu ciąży). Teraz na szczęście nie muszę jeździć komunikacją miejską. Ale ostatnio, będąc w aptece czekałam w kolejce 40 minut. Naprawdę ciężko było mi tam stać, co z pewnością było widać, ale nikt mnie nie przepuścił i panie pracujące tam również w żaden sposób nie zareagowały. W dodatku pan stojący przede mną w trakcie kupowania dzwonił jeszcze do kogoś, żeby się zapytać, które z zaproponowanych mu przez farmaceutkę leków ma kupić. Poza tym od wielu ludzi słyszałam niemiłe komentarze ze względu na młody wiek. Nie dosyć, że tak wielu ludzi jest nieuprzejmych i nieżyczliwych, to w dodatku niektórzy są wręcz chamscy.

Junior Member
    rudakarola

Mieszka w
    Szczecin
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-11-15 zobacz kalendarz
    Witam. Nie często jeżdżę środkami komunikacji miejskiej ale jak już mi się zdarza to wychodzę z autobusu wściekła jak osa. Nie mam pojęcia co się z tymi ludźmi podziało...!!! Widzą że wchodzę do autobusu z dzieckiem to dopóki sama nie zwrócę uwagi komuś żeby mi nie ustąpił miejsca to mogłabym stać z dwuletnim dzieckiem i odbijać się od okien do drzwi. A o kierujących autobusami też mogłabym rozmawiać godzinami... Jeżdżą jakby wieźli kartofle... Nie zwracają uwagi na ograniczenia prędkości, skręcają ostro na ostatnią chwile... A przecież pasów w autobusach nie ma...

ale jemu to nie przeszkadza, on sobie siedzi i jest panem i władcą...co go obchodzi co się dzieje "na pace"

Ja będąc ostatnio na zakupach w jednym z marketów który bierze udział w akcji ,,WIĘCEJ ŻYCZLIWOŚCI DLA KOBIET W CIĄŻY " zostałam potraktowana jak powietrze... Czekając w kolejce do informacji ze względu na wyjaśnienie źle nabitej ceny na paragonie, w której stałam tak jak każdy, nie chodziło mi o to żebym była pierwsza, ale skoro przyszła moja kolej chciałam być obsłużona, niestety gdy się okazało ze Pan z informacji musi iść sprawdzić cenę na market zaczął obsługiwać klientów stojących w kolejce za mną, a mi powiedział ze chwilę.....Stałam cierpliwie,chwilę aż nie wytrzymałam.Zapytałam po co wisi ten plakat Więcej Życzliwości dla Kobiet w Ciąży... skoro klienci którzy byli za mną są obsługiwani w pierwszej kolejności niż kobieta w widocznej ciąży....a ja stoję i czekam.... po dłuższej chcieli zostałam łaskawie obsłużona jako ostania z kilku osób...

Junior Member
    GosiaW

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-05-25 zobacz kalendarz
    Ostatnio zauważyłam, że w kilku sklepach, które oferowały możliwość skorzystania z przywileju przejścia na początek kolejki zniknęły komunikaty na ten temat...Nie wiem, co jest powodem... Rozumiem, że nie każdemu na rękę przepuszczać kobiety w ciąży na początek kolejki, dlatego moim zdaniem to pracodawcy powinni szkolić personel, który widząc kobietę w ciąży powinien proponować obsłużenie jej w pierwszej kolejności. Może wszystkim nam byłoby łatwiej?

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    Eowina

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-13 zobacz kalendarz
    Ja kończę 6 miesiąc ciąży - brzuch bardzo widoczny, nie da rady zapiąć płaszcza. Z reguły ludzie są życzliwi i nie mam żadnych problemów. Czekanie w długaśnej kolejce czasami jest męczące ale póki co do wytrzymania. Gorzej jest gdy jadę busem - dojeżdżam z innej miejscowości - nigdy się nie pchałam a teraz tym bardziej bo miejsc jest wystarczająco dla wszystkich. Nigdy nie potrafiłam zrozumieć dlaczego ludzie przepychają się jak dzikusy skoro jest dużo miejsc bo wsiadamy na krańcówce. W każdym razie ludzie zwykle zerkają na mój brzuch i udają, że go nie ma po czym włażą przede mnie ( zachowuję tzw. bezpieczną odległość co by mnie nikt nie szturchał w brzuszek). Jest jedna Pani ( której serdecznie dziękuję) która wpuszcza mnie na miejsce z przodu "żeby mną nie trzęsło" Któregoś razu w środku zimy wsiadła dziewczyna w ciąży, bus zapchany po sufit, rozmawia z koleżanką i mówi, że za 2 tygodnie rodzi a musi jechać busem bo nie ma kto jej zawieźć do gina, nikt się nawet nie ruszył! Dopiero po ok 5 min jakaś Pani ją zawalała na swoje miejsce głośno komentując niekulturalne zachowanie pasażerów będących obok ciężarnej.

Myślę, że ta znieczulica i brak wychowania nie dotyka tylko kobiet w ciąży ale również osoby z malutkimi dziećmi, osób starszych czy niepełnosprawnych. Pasażerowie w środkach komunikacji miejskiej udają, że nie widzą innych, patrzą w okno, "śpią", zaczytują się itp. To samo gdy komuś dzieje się krzywda na ulicy, ktoś kogoś bije, okrada a ludzie wokół nagle ślepną i głuchną. Myślę, że ta obojętność jest przyczyną wielu przykrych sytuacji. A wystarczyło by po prostu otworzyć oczy i wykazać trochę zrozumienia i empatii zamiast zamykać się w domu przed TV i widzieć jedynie czubek własnego nosa.

Senior Member Awatar ...szyszka...
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-11-25 zobacz kalendarz
    Data
    25.11.2014
    Cytat Zamieszczone przez braven Zobacz posta
    Niestety i Ja będąc w ciąży doświadczyłam wielu sytuacji gdzie ludzie są okropnie obojętni nie wspominając o braku ludzkich zachowań.
    Sytuacje naprawdę błahe a jednak mocno rażące w oczy:
    - bardzo potrzebowałam toalety, kupując w piekarni pieczywo zauważyłam że jest łazienka, zapytałam PANI ( więc byłam pewna że pozwoli skorzystać) czy mogę skorzystać z łazienki ponieważ jestem w 6 miesiącu ciąży - Niestety otrzymałam odpowiedź że "NIE" więc podziękowałam PANI i wyszłam.
    - kolejka w sklepie ( kasa dla inwalidów, kobiet w ciąży ( po za kolejnością) ) oczywiście przy kasie normalni klienci z zakupami. Niestety nikt nie zwrócił uwagi że jestem w ciąży mimo dużego brzucha nawet Pani ekspedientka miała gdzieś.

Co więcej po upomnieniu się że jestem w ciąży reakcja osób stojących przede mną była tak oszałamiająca że odechciało mi się robić zakupy w tym sklepie. LUDZIE MAJĄ TOTALNIE W DUSZY KOBIETY W CIĄŻY.

Raz trafiłam na panią sprzedawczynię która od razu zauważyła że jestem w ciąży i kazała mi przejść na początek kolejki co było bardzo miłe ale znów krępujące patrząc na miny osób stojących za mną!.
    jeśli chodzi o te kasy z pierszeństwem to one to mnie dopiero denerwowały jak byłam w ciąży albo były zamkniete albo w kolejce stali ludzie nie w ciąży jak jeszcze byłam w poczatkowej ciąży to cierpliwie stałam w kolejkach ale jak byłam już tak 7 , 8 , 9 miesiąc to przechodziłam na początek kolejki i mówiłam ,,przepraszam ale to jest kasa dla kobiet w ciąży ,, ale nikt mi nic nigdy nie powiedział raz miałam tylko nieprzyjemną sytuacje , robie zakupy w carefourze patrze wreszcie jakaś pani na kasie dla uprzywilejowanych więc podążam z wodą mineralną do kasy przy ktorej rozpakowywał cały wózek zakupów mężczyzna ok.40 lat miał bardzo dużo artykułów więc nie chciało mi sie czekać aż by zostal skasowany więc poszłam przed niego i kłade wode na taśmie nie zdązyłam go nawet przeprosić i poinformować że chyba pomylił kasy ale on do mnie ,, wydaje mi się że ja tu byłem pierszy,, a ja na to ,,potrafi Pan czytać bo mi sie wydaje że nie jest Pan w ciąży no chyba że jest Pan inwalidą no to bardzo przepraszam,, facet nic nie odpowiedział .

Junior Member Awatar emilianah
    Mieszka w
    Bytom
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-08-30 zobacz kalendarz
    Data
    30.08.2013
    Witam.
    Jestem w pierwszej ciąży i brzuch mam już widoczny, ale w wielu miejscach gdzie trzeba "troszkę" postać ludzie zaczynali odwracać głowę. Jestem dumna z tego ze jestem w ciąży ale czasem mam wrażenie ze dla innych jest to krepujące.
    Smuci mnie to że życzliwości trzeba uczyć, myślałam ze jest to część naszego człowieczeństwa.
    Brakuje także w wielu miejscach okienek dla osób uprzywilejowanych, ostatnio doświadczyłam tego w Urzędzie Skarbowym.
    Mimo wszystko bycie kobietą ciężarną jest cudowne.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów