Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 43 z 60
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Dokładnie tak Kadaś, te co bardziej wyszczekane dziewczyny sobie jeszcze jakoś poradzą. Ale są też kobiety bardzo nieśmiałe, które później przepłaczą swoje... Tych mi najbardziej szkoda. Zapomniał wół jak cielęciem był...

Jeszcze apropo tego parkingu dla kobiet w ciąży
    http://www.motokobiety.pl/Parking,dl...rasz,1745.html
    Co o tym wszystkim sądzicie?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez Kadaś Zobacz posta
    gosia_S - szkoda, że wtedy nikt nie stanął w mojej obronie ;/ Jeżeli chodzi o takie wydarzenia, to wyznaję zasadę: "Umiesz liczyć? Licz na siebie"
    No ale kiedy to było jak teraz jesteś w 4 tygodni ciąży?

Senior Member Awatar Kadaś
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-11-11 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Pandora Zobacz posta
    No ale kiedy to było jak teraz jesteś w 4 tygodni ciąży?

Dosłownie niedawno, gdy jechałam do pracy nie wiem czemu zawsze piszę "pewnego razu" nawet wtedy, gdy zdarzenie miało miejsce dzień wcześniej
    Dla Ciebie moje serce bije
    tak jak kiedyś Twoje
    dla mnie bić zaczęło

Junior Member
    chanelle

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-12-09 zobacz kalendarz
    Panowie często ustępowali mi miejsce w komunikacji miejskiej jak byłam w widocznej ciąży. Choc tak naprawde to w pierwszym trymescie bylo najgorzej bo naprawde slabo sie czulam i jak stalam to balam sie ze w kazdej chwili moge zwymiotowac, a mieszkalam wtedy jeszcze w Budapeszcie i po wegiersku byloby mi ciezko wyjasnic co mi dolega :P

Junior Member
    BezaCzySzarlotka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-06-12 zobacz kalendarz
    Pamiętam, że jakieś dziesięć lat temu moja ciężarna kuzynka zastanawiała się, jak to jest, że kiedy wchodzi do autobusu z wielkim brzuchem nikt nie proponuje jej miejsca siedzącego. Powiedziała, że wobec tego sama prosi, żeby jej ustąpić i zawsze spotyka się z życzliwą reakcją, do kogo by się nie zwróciła. Dziesięć lat później jestem w ósmym miesiącu ciąży i wczoraj po raz pierwszy odważyłam się poprosić kogoś w autobusie, żeby mi ustąpił miejsca. Padło na jakąś dwudziestolatkę. Wstała bez słowa, więc usiadłam, a ona do mnie: "ciąża to nie choroba", na co ja: "wiem, ale co by było, gdyby nagle autobus ostro zahamował i bym się przewróciła?", na co ona: "No życie". Trudno to było skomentować...

Cytat Zamieszczone przez asia Zobacz posta
    Załącznik 48663"Miesięcznik „M jak mama” inauguruje trzecią edycję kampanii „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”. Nasza redakcja od lat promuje pozytywne wzorce zachowań wobec kobiet w ciąży. Zwracamy uwagę na sytuację ciężarnych w Polsce, które w przestrzeni publicznej często są niezauważane lub wręcz lekceważone.
    Kiedy w 2010 roku po raz pierwszy na łamach „M jak mama” podjęliśmy temat traktowania kobiet w ciąży w przestrzeni publicznej, do redakcji napłynęło mnóstwo listów. Wyłonił się z nich negatywny obraz polskiego społeczeństwa, które nie szanuje przyszłych matek. Poprzez naszą akcję chcemy zwrócić uwagę na fakt, że kobiety ciężarne potrzebują pomocy i życzliwości otoczenia.
    Partnerami tegorocznej kampanii „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży” są firmy: Carrefour, Koleje Mazowieckie i apteki „Dbam o zdrowie”, które po raz drugi zaangażowały się w program. Sieć spożywcza Carrefour nagłaśnia akcję w marketach za pośrednictwem wewnętrznej telewizji Carrefour TV. W swoich sklepach zamieściła również plakaty.
    Partnerami akcji zostały ponadto firmy: Bebetto, Canpol Babies, Motherhood, Medicover, Skarb matki, NAN Pro2, Dermokosmetyki Palmer’s, Alles.

Jesteśmy ciekawi zdania samych zainteresowanych, dlatego apelujemy do naszych forumowiczek i czytelniczek "M jak mama": napiszcie o swoich doświadczeniach z czasu ciąży. Co trzeba zrobić, żeby ciężarne były traktowane z szacunkiem i życzliwością? A może już ciś się zmienia na lepsze? Czekamy na wasze opinie!

Senior Member Awatar Kadaś
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-11-11 zobacz kalendarz
    BezaCzySzarlotka - masakra... to straszne, że ktoś mógł tak powiedzieć. Ale "nosił wilk razy kilka..."
    Dla Ciebie moje serce bije
    tak jak kiedyś Twoje
    dla mnie bić zaczęło

pożyjemy zobaczymy jak sama będzie w ciąży, może wtedy jej się ta sytuacja przypomni i czkawką odbije

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Niestety z własnego doświadczenia wiem, że kobiety w ciąży są bardzo ignorowane w kolejkach, środkach komunikacji miejskiej, aptekach. A juz najgorzej wspominam kolejki do laboratorium na pobieranie krwi, gdzie trzeba być na czczo, zwykle jest słabo, dokuczają nudności a nikt nie chce przepuścić.I nie wiem ,czy zauważyłyście drogie panie, że najmniej życzliwości kobieta w ciąży okazują właśnie kobiety.

Senior Member Awatar marusia00
    Mieszka w
    olsztyn
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-23 zobacz kalendarz
    Data
    23.07.2013
    Czytam od samego początku Wasze doświadczenia w ciąży i byłam zdumiona taką znieczulicą. Obecnie kończę piąty miesiąc ciąży, mój brzuch jest bardzo widoczny nawet nie dopinam płaszcza, w zasadzie od dwunastego tygodnia już było widać, że jestem ciężarna. Do soboty nie uświadczyłam, żadnych przykrości związku z moim stanem, wręcz przeciwnie miałam wrażenie że ludzie są życzliwsi. Nie przepuszczają mnie co prawda w kolejce do kasy, ale to mi do tej pory nie przeszkadzało. W sobotę jak co dzień rano poszłam do piekarni po pieczywo, zwykle wybieram porę gdzie nie ma już tylu ludzi, w tą sobotę było inaczej ponieważ przed świętami ludzie zawsze szturmują sklepy. Ku mojemu zaskoczeniu pierwszy raz stałam się nie widoczna z wystającym brzuchem. Do piekarni weszła starsza Pani lat ok 60 i bezczelnie wepchnęła się przede mną. Delikatnie zwróciłam jej uwagę, że tak nie wypada na co w odpowiedzi usłyszałam, że pewnie siedzę całymi dniami w domu bo przecież dzisiaj to te małolaty myślą, że ciąża to choroba i jeszcze przywilejów mi się zachciało.
    Najgorsze w tym wszystkim było to, że nikt nie zareagował ze stojących osób. Mam nadzieję, że więcej takich ludzi nie spotkam na swojej drodze.

Co do ośrodków zdrowia i badań laboratoryjnych w moim mieście jest pierwszeństwo dla kobiet w ciąży. Osobami które tego pilnują są Panie na recepcji i nawet w nie widocznej ciąży starają się dopytać by móc od razu skierować na badanie, a nie w kolejkę oczekujących. Dziękuje za to z całego serca, naprawdę jest to nie oceniona pomoc dla nas i naszych dzieci.

Junior Member
    Ola 85

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-06-07 zobacz kalendarz

brak życzliwości dominuje

Witam, właśnie się zastanawiam, co stało się z ludźmi przez ostatnie trzy lata.
    Jestm w drugiej ciąży, w 8 miesiącu, brzuch już mocno widoczny od ok 2 miesięcy, ale jak do tej pory podróżując do pracy środkami komunikacji miejskiej na palcach jednej ręki mogę policzyć, gdy ktoś (NAJCZĘŚCIEJ MĘŻCZYZNA) ustąpił mi miejsca. Przeważnie w momencie, gdy wsiadam do autobusu, mesta, tramwaju staję się niewidoczna. Nie wiem czy to jest spowodowane. Gdy chodziłam w ciąży z synkiem nie zazanłam czegoś takiego, zawsze ktoś mi ustąpił miejsca, nawet mimo moich obiekcji. Teraz- nikt.
    Myślę, że nie umiem walczyć o swoje.
    Coż...w przyszłości życzę tylko takiego samego traktowania tym młodym dziewczynom.
    Pozdrawiam

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów