Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 42 z 60
Pokaż wyniki od 411 do 420 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Junior Member
    chanelle

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-12-09 zobacz kalendarz
    Ja juz jestem po ciazy i jak zbieram teraz wszystkie doswiadczenia to wiecej zyczliwosci spotkalo mnie ze strony mezczyzn niz kobiet... niestety panie duzo starsze ode mnie równiez wpychaly sie przede mnie w kolejce u ginekologa nawet jak juz bylam w 9 miesiacu... ale jak kiedys stalam w kolejce do koedukacyjnej toalet to wlasnie mlody chlopak mnie przepuscil, albo jak stalam w bardzo dlugiej kolejce w krakowskim h&m to pan kasjer krzyknal prosze przepuscic pania w ciazy

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member
    agataz

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-06-12 zobacz kalendarz
    niestety ale prawda jest bardzo brutalna. predzej mozna spodziwac sie ze pomoze ci facet niz kobieta. u mnie w pracy kierowniczka skwitowala moje zajscie w ciaze ze jak to jest mozliwe ze ja sobie na cos takiego pozwolilam i ze ciaza to nie choroba a dziwganie ciezkich transpoterow z piwem w ciazy to nie patologia dlatego bylam zmuszona isc na l4 bo pewnie juz bym tej ciazy nie miala a ta kierowniczka sama jest matka tylko pytanie jaka skoro tak tarktuje pracownice w ciazy....porazka i zenada

No niestety/stety też to zauważyłam...
    Ostatnio będąc pod urzędem w Elblągu zauważyłam ciekawe zjawisko, parking dla kobiet w ciąży

Junior Member
    Elżbieta Kubiak

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-07-05 zobacz kalendarz
    Wspaniale, akcja do doskonały pomysł.
    Faktem jest, że sporadycznie zdarza mi się, że ktoś nie ustąpi miejsca w komunikacji. Najgorzej jest w Kolejach Mazowieckich...
    Jestem pewna, że uprzejmość innych wynagradza mi dotychczasowe zachowanie :-)
    Zawsze ustępowałam miejsca w środkach komunikacji, 2 czy 3 razy w kolejce na poczcie mówiłam ciężarnym, by nie stały w kolejce i bardzo głośno dodawałam z uśmiechem "na pewno nikt się nie sprzeciwi". Zadowolenia nie zauważyłam, ale nikt też nie odmówił.
    Teraz jestem w 6 miesiącu, i wiem, że może być ciężko stać już od pierwszego dnia...
    Kilka razy poprosiłam osoby siedzące obok, o miejsce dla ciężarnej, zazwyczaj z uwagą, że bardziej o bezpieczeństwo naszych dzieci a nie wygodę chodzi. Ja się bardzo boję, że w tłoku ktoś niechcący uderzy, czy przygniecie i zagrozi maluszkowi. Natomiast Raz zdarzyła mi się przykra sytuacja, poprosiłam chłopaka, żeby ustąpił miejsca kobietce w 8 na oko miesiącu. Chłopak wstał, grzecznie przeprosił, że nie zauważył, babka siadła nawet nie spojrzawszy na nas, ani uśmiechu, ani dziękuję.... nie zdziwię się, jeśli po takim potraktowaniu młody człowiek zapadnie na znieczulicę. Wiele zależy naszego zachowania i uśmiechu, który nic nie kosztuje

Junior Member
    martita2

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-02 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez chanelle Zobacz posta
    Ja juz jestem po ciazy i jak zbieram teraz wszystkie doswiadczenia to wiecej zyczliwosci spotkalo mnie ze strony mezczyzn niz kobiet... niestety panie duzo starsze ode mnie równiez wpychaly sie przede mnie w kolejce u ginekologa nawet jak juz bylam w 9 miesiacu... ale jak kiedys stalam w kolejce do koedukacyjnej toalet to wlasnie mlody chlopak mnie przepuscil, albo jak stalam w bardzo dlugiej kolejce w krakowskim h&m to pan kasjer krzyknal prosze przepuscic pania w ciazy
    Zgodzę się z Tobą, jak sobie przypomnę swój okres, kiedy byłam w ciąży, to faktycznie, mężczyźni byli bardziej wyrozumiali. A kobiety, to czasami wręcz szkoda gadać.
    Niestety rzeczywistość jest okrutna i w dzisiejszych czasach ciężko jest o szacunek dla nas. Nie wspominając o ustąpieniu miejsca w komunikacji miejskiej. A czasem kierowcy lub maszyniści jeżdżą tak gwałtownie, że aż trudno jest utrzymać się na nogach. Za każdym razem jak jechałam tramwajem, a musiałam stać, to obawiałam się, żeby tylko maszynista jechał w miarę normalnie, żebym o nic nie uderzyła, żeby małej nie stała się krzywda.
    Masz problem zadzwoń do radca prawny grudziądz

Jestem obecnie w 8 miesiącu ciąży i raczej nie "nadużywam" tego faktu. Czekam cierpliwie w kolejkach w sklepie, do lekarz czy na badania. Ostatnio byłam złożyć pit, dwa okienka, do jednego kolejka kilometrowa, do drugiego 3 osoby ( oprócz nieżyczliwości w społeczeństwie, to jeszcze nieumiejętność czytania) Przy okienku z 3 osobami kartka z napisem "tu można złożyć deklarację podatkową" Stanęłam więc w krótszej kolejce z zachowaniem bezpiecznego odstępu, bo nie lubię kiedy ktoś się na mnie w kolejce pcha i sama też na kogoś nie wchodzę. Na co podszedł pan z kolejki obok i wszedł przede mnie. Zrobiłam krok mijając go i stanęłam przed nim. Pan się zapowietrzył i chyba chciał już coś do mnie powiedzieć, zmierzył mnie i chyba zauważył brzuszek. Po chwili zaczął komentować do siebie, że byłby już dawno załatwiony, ale nie wiedział, że w tym okienku też pity można składać, że "ta Pani dopiero przyszła i w krótkiej kolejce stanęła" Liczył na to, że ustąpię mu, bo on wcześniej przyszedł do urzędu?

Widziałam wczoraj w Carrefourze plakat z akcją

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Kadaś
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-11-11 zobacz kalendarz
    Mimo, że jest to dopiero początek naszej drogi do szczęśliwego rozwiązania, to często mam mdłości (nie tylko rano), bądź ciężko mi ustać dłużej niż 15 min - robi mi się duszno, zbiera mi się na wymioty. Prawie zawsze zajmuję miejsce siedzące czy to w autobusie czy w tramwaju. Niestety bardzo często stają nade mną starsze osoby i wzdychają ciężko albo cmoktają. Gorzej jak takie gaduły dobiorą się w pary. Wtedy mają używanie! Niestety albo stety nie wyglądam wcale na swój wiek. Wiele osób daje mi nie 27 a kilka lat mniej.

Pewnego razu, gdy jechałam tramwajem stanęły nade mną dwie takie starsze panie i pchając mi na kolana (!!!) swoje siatki zaczęły opowiadać jaka ta dzisiejsza młodzież jest niekulturalna. Mój wzrok natychmiast powędrował to na jedną to na drugą i uprzejmie odparłam, że jest mi po prostu słabo, gdyż jestem w pierwszych tygodniach ciąży i dodatkowo szczerze powiedziawszy nie chcę dostać w brzuch od przeciskających się współpasażerów tramwaju. Jak bardzo się przeliczyłam uważając, że mnie zrozumieją! Odparły, że tak to jest, gdy takie gówniary nie potrafią się zabezpieczać i jest to tylko i wyłącznie moja wina, że teraz tak się czuję. Zatkało mnie. W tym momencie założyłam słuchawki na uszy i odwróciłam głowę w stronę szyby.
    Naprawdę niektóre kobiety są straszne...
    Dla Ciebie moje serce bije
    tak jak kiedyś Twoje
    dla mnie bić zaczęło

Kadaś - byłam w podobnej sytuacji a wtedy...zareagował starszy pan siedzący za mną. Zrugał jawnie obrażającą mnie starszą panią tak, że wysiadła na najbliższym przystanku

Senior Member Awatar Kadaś
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-11-11 zobacz kalendarz
    gosia_S - szkoda, że wtedy nikt nie stanął w mojej obronie ;/ Jeżeli chodzi o takie wydarzenia, to wyznaję zasadę: "Umiesz liczyć? Licz na siebie"
    Dla Ciebie moje serce bije
    tak jak kiedyś Twoje
    dla mnie bić zaczęło

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów