Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 40 z 60
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez kaja2308 Zobacz posta
    Ja jak byłam w ciąży i chodziłam do kościoła to nawet tam nikt mi nie ustąpił miejsca. A jak raz szłam do komunii, to pewna pani wepchnęła się przede mnie. Także nawet w kościele można natknąć się na nieuprzejmość. Kto by pomyślał?
    .
    A Ty ustępujesz starszym paniom/panom miejsca?

Dziewczyny - czy nie będąc w ciąży ustepowałyscie miejsca kobietom w ciąży, starszym ludziom, kobietom z dziećmi?
    Bo ja zauważyłam, że czasami ciężarna się zachowuje jak święta krowa nie zważając na potrzeby innych.
    Jestem jak najbardziej zwolenniczką akcji.
    Jak najbardziej jestem zwolenniczką życzliwości, bo rożnie się kobieta w ciąży czuje - ale jestem daleka od zaakceptowania, że idzie się gdzieś i oczekuje się tylko tego, że ktoś ustąpi, ktoś przepuści.

Ja też stoję w kolejkach, choć mam poważne problemy z kręgosłupem i dłużej niż 10 minut nie jestem w stanie bezczynnie ustać.
    A po mnie tego nie widać, bo nie mam na czole napisane: ,,Chory kręgosłup".

Bo to, że ktoś Wam nie ustąpił miejsca, nie oznacza, że jest nieuprzejmy ...

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    joaska892

O mnie
    Będę tatą 2013-07-25 zobacz kalendarz
    Pandora dokladnie...

Senior Member Awatar Majka596
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Szczęśliwa mama:)
    Ale gdy brzuszek kobiety wygląda na większy od ogromnej dyni to na czole pisać już nie trzeba i wystarczy tylko życzliwość z drugiej strony.
    A nie czułam się dobrze, gdy tym razem pan, któremu zabrakło kultury pierwszy wszedł do przedszkola i pierwszy usiadł zajmując jedyne wolne miejsce...
    Nie na miejscu jest jednak, gdy oczekuje się przywilejów a samemu się do tego nie stosuje...
    I słuszna uwaga czy same potrafiłyśmy być życzliwe dla osób, które były wcześniej w podobnych przypadkach lub czy będziemy mając już doświadczenie w tym temacie na własnej skórze. Oby tak było

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez Majka596 Zobacz posta
    Ale gdy brzuszek kobiety wygląda na większy od ogromnj dyni to na czole pisać już nie trzeba i wystarczy tylko życzliwość z drugiej strony.
    A nie czułam się dobrze, gdy tym razem pan, któremu zabrakło kultury pierwszy wszedł do przedszkola i pierwszy usiadł zajmując jedyne wolne miejsce...
    Nie na miejscu jest jednak, gdy oczekuje się przywilejów a samemu się do tego nie stosuje...
    I słuszna uwaga czy same potrafiłyśmy być życzliwe dla osób, które były wcześniej w podobnych przypadkach lub czy będziemy mając już doświadczenie w tym temacie na własnej skórze. Oby tak było
    Akurat Twój przypadek i przypadki anegdotek opisanych w tym temacie to czyste chamstwo, a nie brak życzliwości ...
    Co do sięgania różnych rzeczy z półek, to ja też o to proszę, ponieważ jestem niska (156 cm).

Senior Member Awatar Janja
    O mnie
    Jestem Mamą dwukrotnie 3 cie Maleństwo przywitamy 12-08-2013
    Dobry...Podam Wam miłe Panie swój przykład z nie dalej jak wczoraj - duży ośrodek medyczny - uniwersytecki w mieście stołecznym - kolejka do hipertensjologa....
    Lekarka przyjmuje od 8.00 jestem 8.10 po zdjęciu holtera z wynikami w łapie, widoczna 16 tyg. ciąża, pytam który numerek ostatni, i siadam grzecznie przed gabinetem, wyciągam gazetę do poczytania ( M jak Mama więc zdjęcie ciężarnej na okładce). Pani z "5-tym" zerka na mnie i rozsiada się w krzesełku. Ktoś dochodzi z pytaniem, "który numerek, bo ja drugi..." Odpowiedź z tłumu pada, że są ciężarne więc wchodzimy na zakładkę, tymczasem Pani słusznej postury i rozmiarów odpowiada "ja się zapisywałam 3 mies temu i przepuszczać nie będę...", swoje sobie pomyślałam, ale że artykuł ciekawy zaczytałam się dalej czekając na swoją kolej.
    Podchodzi następna osoba: "Który numerek, bo ja 3ci..." Pytam - jak 3-ci skoro 3-ci w gabinecie a wszedł młody 21 letni człowiek ( ja mam 41 na karku więc mnie lekko "zcieło", że kobiety nie przepuścił a tym bardziej w ciązy ???!!!!!)...."Ja ma kartkę" i pokazuje mi Pan kartkę z wczorajszą datą, ale numerek 3-ci. Pomału zaczynam mieć tego dość i posyłam gościa w cholerę, a niech idzie ....Przede mną dwie osoby Pan z "drugim" 3-cim numerkiem i Pani z numerkiem 5-tym...myślę sobie no to już zaraz....Pani z piątym się wepchała przed Pana, "BO JA WCZEŚNIEJ BYŁAM"....i przyszło mi czekać kolejną godzinę....zrobiła się z 8.10 prawie 11-ta...Głodna jestem jak diabli, pić mi się chce, mylę sobie - pójdę do "szafy" i coś kupię, bo tu uświerknę...wracam a tu w międzyczasie Pan z "drugim" 3-cim wszedł a Pani z 5-tym poszła na EKG i zdążyła zrobić badanie - "JA TYLKO WEJDĘ NA CHWILĘ...Z WYNIKIEM..." - Krew mnie zalała wstałam z brzuchem nad nią i zapytałam czy, może poród odbierze bo mnie się spieszy....Przestraszona odpowiedziała, że "Ooona nawet nie zauważyła, bo się nie przygląda".....Nie wytrzymałam i po chamsku odburknęłam, że radzę następnym razem większe denka na nos założyć....
    W rezultacie o 12.00 weszłam do gabinetu.....efekt ciśnienie w kosmos pomiary do D..... i zwolnienie na kolejne 3 tygodnie....

Member
    kaja2308

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-01-01 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Pandora Zobacz posta
    A Ty ustępujesz starszym paniom/panom miejsca?

Dziewczyny - czy nie będąc w ciąży ustepowałyscie miejsca kobietom w ciąży, starszym ludziom, kobietom z dziećmi?
    Bo ja zauważyłam, że czasami ciężarna się zachowuje jak święta krowa nie zważając na potrzeby innych.
    Jestem jak najbardziej zwolenniczką akcji.
    Jak najbardziej jestem zwolenniczką życzliwości, bo rożnie się kobieta w ciąży czuje - ale jestem daleka od zaakceptowania, że idzie się gdzieś i oczekuje się tylko tego, że ktoś ustąpi, ktoś przepuści

Bo to, że ktoś Wam nie ustąpił miejsca, nie oznacza, że jest nieuprzejmy ...
    Wyobraź sobie że ustępowałam miejsca w kościele, w busie, kobietom w ciąży w kolejkach.
    A jak byłam w ciąży to nie zachowywałam się jak święta krowa i jak gdzieś szłam to nie oczekiwałam że ktoś mi miejsca ustąpi. Nigdy nie było tak że wepchnęłąm się komuś przed nos argumentując tym że ja w ciąży to mogę. Jedyna sytuacja była taka jak opisałam wcześniej, że musiałam wejść na pomiar cukru. I to nie było tak że weszłam na chama, tylko zapytałam czy ktoś mnie przepuści. Stojąc w kolejkach zawsze czekałam na życzliwość i uprzejmość innych. Nigdy nie pomyślałam że ten kto siedzi a ja stoję z brzuchem to jakiś gbur. Bo tak jak mówisz ktoś może mieć mieć chory kręgosłup, żylaki na nogach, ktoś jest po prostu zmęczony, a takich schorzeń nie widać.

masz moją pomoc :*
    najlepsze imprezy wrocław, tylko i wyłącznie

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    Emilia M

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-05-03 zobacz kalendarz
    "Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży", akcję popieram całym sercem. Początek moje ciąży wiązał się z bardzo trudnym dla mnie okresem. Nie miałam mdłości, ale przytrafiały mi się omdlenia. W I trymestrze ciąży pozostawałam aktywna zawodowo i chciałam jak najdłużej pracować, wszak wiadomo "ciąża to nie choroba". Poranne osłabienie, podróż do pracy zatłoczoną komunikacją miejską i brak zrozumienia ze strony pasażerów, szybko zweryfikowały mój pogląd o wyjątkowym traktowaniu kobiet w ciąży. Pamiętam sytuację jak poprosiłam młodą dziewczynę o ustąpienie miejsca, gdyż jestem w ciąży i bardzo źle się czuję. Byłam już blada i ciężko było złapać mi oddech, czułam, że za chwilę przewrócę się na podłogę. Ona jedynie spojrzała na mnie i powiedziała, że też źle się czuje. Czy rzeczywiście? Na szczęście ktoś inny ustąpił mi miejsce i po kilku przystankach doszłam do siebie, ale nikt nawet nie zapytał czy może mi jakoś pomóc. A ta dziewczyna jedynie na mnie zerkała i chyba zrozumiała, że ja nie próbowałam jej oszukać i przebiegle zająć jej miejsce.
    W I trymestrze trudno dostrzec, że ktoś jest w ciąży i trudno jest tu liczyć na zrozumienie. Szkoda, że ta akcja trafia głównie do obecnych i przyszłych mam, niestety w społeczeństwie niewiele to zmieni. A może pójść o krok dalej i stworzyć cały plan działania na rzecz ulepszenia sytuacji kobiet w ciąży. Po tych wszystkich nieprzyjemnościach w komunikacji miejskiej, przychodniach i aptekach postanowiłam zaprojektować znaczek-broszkę, który mówi o tym, że jestem w ciąży. Mam nadzieję, że uda mi się dołączyć zdjęcie i zobaczycie jak to wygląda. Może same nosiłybyście takie i wtedy łatwiej będzie walczyć o rozwój kampanii. Myślę, że plakaty akcji powinny znaleźć się w każdy miejscu do którego chodzą przyszłe mamy. Jeśli zaangażować czytelniczki, przyszłe mamy lub obecne, by zostały ambasadorkami projektu i porozmawiały z kierownikami przychodni, aptek, sklepów czy przedstawicieli MPK o zwrócenie uwagi na przyszłe mamy, na możliwość powieszenia plakatu w danej instytucji, jeśli tylko chcą wesprzeć działanie. Znaczki-broszki mogą stać się cechą rozpoznawczą, elementem wyróżniającym póki jeszcze nie widać brzuszka, a zimą łatwo jest go ukryć pod grubą kurtką.
    Myślę, że nie ma co narzekać tylko trzeba działać, a sprawy wziąć w swoje ręce, bo nikt za nas tego nie zrobi.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC3593.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	31.8 KB
ID:	48995 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC3611.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	23.6 KB
ID:	48996
    Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC3593.JPG
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	42.8 KB
ID:	48993  

Senior Member
    Jolandyna

Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Data
    28.09.2012
    Jeśli chodzi o moje doświadczenia z czasu ciąży to są one bardzo "mieszane"Moim zdaniem wszystko zależy od empatii i wyobraźni zarówno ze strony Pań jak i Panów. Będąc w Przychodni i czekając na swoją kolej u Ginekologa a byłam już w zaawansowanej ciąży panie siedzące i też czekające bez brzuszka nie ustąpiły mi , (nie wiem może były tak schorowane,że nie mogły stać) Kiedy zwolniło się miejsce dziewczyna czekająca przede mną powiedziała żebym sobie usiadła i powiedziała: "Co za znieczulica" nie ustąpią ciężarnej . Tak się wzruszyłam tym wolnym miejscem ,że omal się nie popłakałam ,że są jeszcze tak dobre kobietki. W autobusie niektóre staruszki pchały się przede mną , a niektóre przepuszczały .Natomiast chcę muszę wrócić tu jeszcze raz do tego co napisałam kiedyś j "Uwrażliwijmy naszych Panów" Z moich obserwacji zauważyłam ,że Panowie często towarzyszą swoim Partnerką w wizytach u Ginekologa gdzie czasem trzeba poczekać . Nie powinno być tak ,że Kobieta ciężarna siedzi a obok niej siedzi jej facet na stołku i zajmuje miejsce innej ciężarnej . Owszem są miejsca wolne niech sobie siedzi , nie ma ,powinien ustąpić innej ciężarnej, chociażby żeby kiedyś nie było odwrotnej sytuacji,że jego żona czy tam partnerka nieważne będzie stała , bo inny Pan zajmie jej miejsce. Jak Pan jest niedomyślny i sam na to nie potrafi wpaść to jego Kobieta powinna mu zwrócić uwagę . Oczywiście nie chcę tu uogólniać i wkładać wszystkich Panów do jednego worka , bo Panowie dżentelmeni co ustąpią miejsca też się zdarzają.Co do moich odczuć odnośnie zmian na lepsze to nie wydaje mi się żeby one nastąpiły . Nie wiem gdzie podziały się kartki na poczcie , czy w banku z napisami kobiety w ciąży obsługiwane są poza kolejnością . Kiedyś takie kartki wisiały. W realach są też kasy dla uprzywilejowanych i dla kobiet w ciąży czy z wózkami ale tam często stoją "cwaniaczki" co chcą być szybciutko obsłużeni . Jeden przepuści , drugi nie. Pani w kasie czasem zauważy i powie żeby podejść różnie z tym .Tak jak napisałam wcześniej wszystko zależy od empatii i wyobraźni .Nie ma nic gorszego niż człowiek jej pozbawiony . A co do Akcji i edukacji to owszem powinno być to nagłośnione ,żeby dzieci uczyły się już od najmłodszych lat ,że nie tylko starszym w autobusach ale i kobietom w ciąży powinno się ustąpić ,że kobieta w ciąży może mieć zawroty , może być jej duszno itd.Kiedyś myślałam,że kobieta ,która sama urodziła to prędzej zrozumie drugą ciężarną ale z tym też może być różnie . Myślę ,że empatia, empatia i jeszcze raz empatia do tego odrobinka wyobraźni i kobiety ciężarne będą traktowane z życzliwością i szacunkiem.

Senior Member
    Jolandyna

Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Data
    28.09.2012
    Przeczytałam Wasze wcześniejsze komentarze . U mnie też do szóstego miesiąca nie było brzuszka widocznego- później wyskoczył więc jak tu mieć pretensje ,że Ktoś mi nie ustąpił w miejsca w autobusie , skąd mógł wiedzieć . Poza tym jest dużo kobitek ,które nie będąc w ciąży wyglądają niestety jakby były . Niestety otyłych osób w naszym społeczeństwie nie brakuje , dlatego z tym ustąpieniem miejsca to też trzeba być delikatnym , bo jak Ktoś ustąpi miejsca kobiecie ,która nie jest w ciąży to może sprawić jej przykrość i tak źle i tak niedobrze. Może taki pomysł Emilki z broszką nie jest głupi , tylko z drugiej strony czy każda będzie chciała paradować z broszką i czy to coś da może w niektórych przypadkach może ale z tego co słychać to kobietą w zaawansowanej ciąży też nie są często zwalniane miejsca . Jak któraś jest śmiała może się upomnieć . Zawsze warto mieć na uwadze ,że to tylko 9 miesięcy 9 wspaniałych i tak szybko miną ,że nie trzeba się brakiem życzliwości przejmować a z życzliwości cieszyć . Bo ludzie są różni i reakcje też mogą być różne.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów