Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 4 z 60
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Junior Member Awatar Mysia
    Mieszka w
    Jaworzno
    zgodzę się z Tobą, Anusiak. Choćby Supermarket Carrefour wydzielił kasę pierwszeństwa dla kobiet w ciąży, z wózkami bądź dla niepełnosprawnych, ale co z tego jeśli do takiej kasy ustawiają się osoby, które nie są uprawnione do stania przy niej? :| I dobrze niech już stoją jeśli nie ma kobiety w ciąży w kolejce, ale mnie się nie raz zdarzyło stać przy tej kasie, klienci mnie widzieli i nie ustąpili pierwszzeństwa, choć w tej kasie mam je tym bardziej.

Cóż, takie mamy społeczeństwo.
    Ja na razie nie mam się czym martwić; urodziłam córeczkę i staram się nieżyczliwością innych nie przejmować. Teraz mogę stać, ponoć wtedy pracuje więcej mięśni i szybciej spalamy kalorie

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar ola0203
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    Szczęśliwa mamusia♡♡♡
    Data
    19.04.11 r. / 11.03.15 r.
    Cytat Zamieszczone przez Mysia Zobacz posta
    zgodzę się z Tobą, Anusiak. Choćby Supermarket Carrefour wydzielił kasę pierwszeństwa dla kobiet w ciąży, z wózkami bądź dla niepełnosprawnych, ale co z tego jeśli do takiej kasy ustawiają się osoby, które nie są uprawnione do stania przy niej? :| I dobrze niech już stoją jeśli nie ma kobiety w ciąży w kolejce, ale mnie się nie raz zdarzyło stać przy tej kasie, klienci mnie widzieli i nie ustąpili pierwszzeństwa, choć w tej kasie mam je tym bardziej.
    Ja znając swoją buzię, głośno bym to skomentowała. Czy nikt nie może zrozumieć, że stanie w kolejce w sklepie, gdzie jest dużo ludzi, panuje duchota i każdy jeździ wózkiem jak chce nie patrząc na drugiego, do przyjemnych nie należy? Czemu mamy taką znieczulicę w Polsce?

Senior Member
    aniaa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-05 zobacz kalendarz
    niestety ludzie są okropni!a najgorsze właśnie są kobiety w wieku 40-50 lat...chyba już zapomniały jak to było jak one były w ciąży! Ja ostatnio byłam z córką w szpitalu na ostrym dyżurze i wkońcu po 2,5 godziny na poczekalni podeszłam do pielęgniarki zapytać jak długo to jeszcze potrwa?Pielęgniarka spojrzała na mój brzuch i mówi"Kobieto kochana czemu nie podeszłaś do mnie odrazu?" i zaprosiła mnie z córką do gabinetu po 15 minutach było już po wszystkim ale gdyby nie ta pielęgniarka to chyba byśmy cały dzień spędzili w tej przychodni...Niestety częściej można się spotkać z chamstwem i obojętnością niż życzliwością innych ludzi

Junior Member
    alicja

Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-01-26 zobacz kalendarz
    99% społeczeństwa kobiety w ciąży ignoruje. Jestem w 38 tyg i nawet w mojej grubej zimowej kurtce zapiętej pod szyję WIDAĆ że jestem w ciąży a co dopiero kiedy ją rozepnę. Mój spory brzuszek wzbudza zawsze reakcję przy kasach - wszystkie ZWŁASZCZA PANIE czym prędzej odwracają się do mnie tyłkiem, żeby tylko nie były zmuszone mnie przepuścić..... Kiedy jeszcze jeździłam do pracy czasem się zdarzyło, żeby ktoś ustąpił mi miejsca ale sporadycznie.... Generalnie każdy stara się nie widzieć...
    Wielki plus za to dla marketu Piotr i Paweł: kiedy tylko czy panie obsługujące czy kasjerki zauważą kobietę w ciąży od razu wołają ją na początek kolejki, nie wiem czy to polityka firmy czy tych Pań ale to naprawdę przemiłe :-)

Junior Member Awatar karina_63
    Mieszka w
    Barczewo
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-01-30 zobacz kalendarz
    Problem tkwi nie w samych ludziach. Każdy w dzisiejszych czasach myśli tylko o sobie, niestety.. Tzw.znieczulica jest wszędzie i z tego co obserwuje lepiej wcale nie będzie. Wychowanie młodych osób jest caraz gorsze..

Member
    MalaMI

Mieszka w
    poza Polska
    O mnie
    Ja rowniez jak najbardziej popieram akcje. Powinna ona sie rozniesc rowniez poza granice Polski, bo akurat tutaj, gdzie mieszkam nie jest najlepiej z ta tolerancja. Jestem obecnie w 21tyg i juz troche wczesniej zaczelam odczuwac zmeczenie i bol plecow kiedy za dlugo stoje dodam, ze moj brzuszek jest widoczny. Nie raz mi sie zdazylo w czasie co weekendowych zakupow, ze ludzie mnie potracali (szczegolnie kobiety starsze), a kiedy zwracalam uwage to udawaly, ze nie slysza. Ciesze sie, ze w Polsce macie kasy przeznaczone dla ciezarnych tutaj tego nie ma. Niedawno stalam w dlugiej kolejce i czulam, ze zaczynaja mi dretwiec nogi i robi mi sie slabo. Moj maz podszedl do kasjerki, czy nie moglaby nas obsluzyc poza kolejnoscia (mielismy 3 rzeczy), bo ja jestem w ciazy i slabo sie czuje. Ludzie oczywiscie na to wyrazili oburzenie ( szczegolnie pewna kobieta w srednim wieku glosno oponowala), a kasjerka stwierdzila, ze kazdy czeka na swoja kolej. Final byl tego taki, ze wyszlismy ze sklepu bez zakupow.Srodkami komunikacji miejskiej nie jezdze, ale wiem, ze nie ma tam miejsc dla kobiet z dzieckiem, czy w ciazy. U lekarza ( pierwszego kontaktu-tutaj na pogotowiu, bo nie ma przychodni prywatnych) nie moge liczyc na przyjecie poza kolejnoscia. Mialam ostatnio zapalenie pecherza i po zarejestrowaniu sie na pogotowiu pielegniarka kazala czekac. Bylo oprocz mnie jeszcze pare osob, a za mna przyszly 2 kobiety w wieku moze 60lat i matka z ok 6latkiem. Ja jako, ze czulam bol nie potrafilam wysiedziec. Myslicie,ze kogos to obchodzilo? Tutaj jest tak, ze kobiety z dzieckiem wchodza jako pierwsze, a za nimi osoby starsze. Ja czekalam na swoja kolej 1.5godz i mimo, ze interweniowalam u pielegniarki ona stwierdzila, ze mam czekac jak wszyscy. Takze nie tylko w Polsce jest tak nieprzyjemnie, a kto wie moze i tutaj sytuacja jest gorsza.

Member
    MalaMI

Mieszka w
    poza Polska
    O mnie
    Ojej namieszalam: mialo byc: nie ma przychodni panstwowych-jesli cos nas boli jedziemy na pogotowie

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    rotka

Mieszka w
    gdańsk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2009-05-01 zobacz kalendarz
    Ja tylko napiszę: dziewczyny w ciąży - pchajcie się do kas pierwszeństwa! Nie ustawiajcie się w nich w kolejkach, tylko mijacie wszystkich, albo przepychacie sie z wózkiem i jesteście pierwsze! Ja tak nie robiłam i żałuję. W kolejnej ciązy, na pewno będe tak robić. W kasach tych ustawiają sie tez inni ludzie, bo to normalna kasa, ale osoby uprzywilejowane mają po prostu pierwszeństwo , więc wykorzystujcie to ile sie da!

Junior Member
    niutka

Mieszka w
    Szkocja
    dziewczyno co ty za głupoty piszesz,ja rodziłam w Polsce i tutaj i jest kolosalna różnica,z niczym nie miałam problemu,a zdawkowe zdania położnej może były tylko dlatego bo z doświadczenia wiem że najczęściej na porodówkę w Anglii trafiają dziewczyny które w ogóle nie znają angielskiego,ja posiedziałam przed porodem w internecie i pouczyłam się fachowych pojęć jeśli chodzi o poród i nie chcieli mnie położne wypuścić bo byłam tłumaczką dla innych ciemnych nieprzygotowanych dziewczyn,więc zamiast dobrze sprawdzić nie pieprz głupot,bo to nie prawda:mad

Senior Member Awatar polina84
    Mieszka w
    Legionowo
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-27 zobacz kalendarz
    Ja dziś byłam świadkiem "zabawnej" sytuacji. Poranny szczyt, wsiadam do autobusu (oczywiście miejsc siedzących brak) stanęłam sobie grzecznie obok kasownika (można tam tyłek oprzeć ) zaraz obok dwóch pań (siedzących) - średnia wieku ok. 45 lat. To że nikt w autobusie mi miejsca nie ustąpi to normalka choć brzuszek w 22 tc mam pokaźny, ale ja nie marudzę dopóki dobrze się czuje . Na kolejnym przystanku wsiada dziewczyna chyba tuż przed rozwiązaniem, brzuszek jak najbardziej widoczny. Oczywiście nie ma chętnych żeby ustąpić miejsca (spanie, książka, ciekawe widoki za oknem ...skąd ja to znam ). Sytuacja dobrze znana. "Starsze" siedzące panie zauważyły dziewczynę i jedna do drugiej mówi ..."zobacz ciężarna z dużym brzuchem a nikt jej miejsca nie ustąpi" ........ normalnie najpierw mnie zatkało potem się wkurzyłam,. Na szczęście chłopak ustąpił jej miejsca.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów