Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 39 z 60
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Senior Member Awatar Anncia
    Mieszka w
    Nowa Huta
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-10-14 zobacz kalendarz
    przeczytałam na forum MPK w Krakowie wypowiedź jednego osobnika na temat ustępowania miejsca w ciężarnym i zamurowało mnie. Otóż owa osoba napisała " chciały bachory to niech teraz cierpią. Stanie w tramwaju to i tak nic w porównaniu z porodem więc niech się przyzwyczajają". Masakra! Nie rozumiem jak można nie mieć szacunku do kobiety która nosi w sobie nowe życie!! Ciekawe jakby zareagowała matka tego chama!

"Ciąża- dziewięć miesięcy stwarzania świata..."

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez Dorota89 Zobacz posta
    A ja powiem tylko tyle że mi teść wiecznie docinki docina mówi od grubasów :/ a to nie jest zbyt miłe i nie ma szacunku dla kobiety w ciąży :/ więc staram się go unikać.

No to mu powiedz mu tak:
    - Naprawdę?! To cudownie! Czyli wszyscy widzą, że jestem w ciąży! A ja jestem taka szczęśliwa, że mogłabym całemu światu o tym powiedzieć.

Senior Member Awatar Majka596
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Szczęśliwa mama:)
    Myślę, że społeczeństwo w tym temacie jest podzielone na ludzi z wrodzoną i nabytą życzliwością oraz gro ludzi od których bije znieczulica.. Z moich obserwacji wynika, że to mężczyźni są bardziej skłonni do ustąpienia pierszeństwa. I to bywa zastanawiające, bo kto powinien bardziej zrozumieć kobietę jak nie kobieta...
    Będąc w 8 miesiącu ciąży dotknęło mnie bardzo niemiłe zdarzenie. Robiłam zakupy w supermarkecie i chciałam sięgnąć daną rzecz z najwyższej półki, poprosiłam jak mi się wydawało pracownika tego miejsca o sięgnięcie..."Przepraszam czy mogę prosić o sięgnięcie.." Odpowiedź "NIE" takim tonem, że odechciało mi się czegokolwiek. W ostateczności poszłam do innej osoby, która rzekła, że tamta pani nie jest pracownikiem ich sklepu tylko robiła inwetnturę, więc z czystej życzliwości mogła pani pomóc...Słysząc te słowa, jeszcze bardziej nabrałam przekonania, że to właśnie kobietom brakuje szacunku. Było to przykre, bo tej właśnie osobie zabrakło zwykłej czystej życzliwości,niezależnie od tego kim tam była i co robiła
    Podobny temat dotyczy kobiet z wózkami, im też jak widać często nie należy się pierszeństwo...Ostatnio kobieta weszłaby na wózek, oczekiwała że to ja zrobię jej miejsce...Żenujące.

Junior Member
    Dagmara Czarnecka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-06-09 zobacz kalendarz
    Nie pamiętam gdzie to słyszałam i czy to było z życia wzięte czy anegdota ale brzmiało to mniej więcej tak:
    młoda kobieta w tramwaju bardzo źle się poczuła, poprosiła starszą panią, która siedziała przy oknie, aby ta uchyliła je na chwilę, bo jest jej słabo, na to usłyszała, że nie bo staruszce jest zimno, więc po chwili w odpowiedzi kobieta zwymiotowała prosto na kolana owej staruszki.

Jeszcze się nie spotkałam ze zwykłą ludzką życzliwością. Nie oczekuję, że wszyscy mają nas na rękach nosić, ale czasem wystarczy drobna pomoc i uprzejmość.

Senior Member
    jackleen

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się w 2012 r.
    Z tą uprzejmością to jest niestety różnie. Zwłaszcza w sklepowych kolejkach... i to pomimo widocznych plakatów powyższej akcji... Pod koniec ciąży, stojąc w ogromniastej kolejce do kasy "pierwszeństwa" tuż za młodzieżą "pod wpływem" z apetytem na więcej i po raz kolejny walcząc o swoje prawa śmiałam się w duchu z bezsilności i faktu, że nawet taka widoczna akcja niewiele daje...
    "Kiedyś chciałam zmieniać świat, lecz z czasem uznałam, że więcej pożytecznego zrobię zmieniając pieluchy mojemu Całemu Światu"

agatheliosz
    Guest
    agatheliosz
    Ja jestem dopiero w 4 miesiącu ciąży, a już doświadczyłam złego traktowania. I to gdzie? W ośrodku zdrowia. Od kilku dni gorączkowałam i postanowiłam, że pójdę do lekarza, bo nie mam na co czekać. Więc wsiadłam w samochód, weszłam do ośrodka i proszę panie żeby mnie zarejestrowały do lekarza, bo gorączkuję. Nie przekonały ich nawet argumenty, że jestem w ciąży i naprawdę potrzebuję pomocy. Stwierdziły, że lekarz ma za dużo pacjentów i mam przyjść w następny dzień. Wyszłam stamtąd ze strasznymi nerwami... Polska mentalność nigdy się nie zmieni i zgadzam się z Panią tutaj z forum, że na więcej życzliwości możemy liczyć ze strony mężczyzn, a nie od kobiet...

Member
    kaja2308

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-01-01 zobacz kalendarz
    Ja jak byłam w ciąży i chodziłam do kościoła to nawet tam nikt mi nie ustąpił miejsca. A jak raz szłam do komunii, to pewna pani wepchnęła się przede mnie. Także nawet w kościele można natknąć się na nieuprzejmość. Kto by pomyślał?
    Moja siostra wracając busem do domu z dzieckiem położyła w przejściu złożoną spacerówkę. Jak ktoś chciał przejść to siostra ją podnosiła. A jedna baba to nawet nie zastanawiając się, walnęła kulą ortopedyczną w spacerówkę i nakrzyczała na siostrę że po co tu to leży, że ona nie może przejść. No i popsuła koło.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member
    kaja2308

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-01-01 zobacz kalendarz
    A w przychodni to już nie ma co liczyć na uprzejmość. Wszystkim się śpieszy. Chodziłam co miesiąc na badania i nikt mnie nie przepuścił. Jak robiłam krzywą cukrową i trzeba było wchodzić co godzinę na pomiar to usłyszałam że się pcham, chociaż wcześniej pytałam czy mogę wejść, bo mam pomiar cukru. Ech, szkoda słów.

Senior Member Awatar justysia1608
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-03-01 zobacz kalendarz
    Jestem obecnie w drugiej ciąży. Na razie to 16 tydzień więc jeszcze mój brzuch nie jest bardzo widoczny. Z przykrością muszę przyznać że w pierwszej ciąży nigdzie nie spotkałam się z życzliwością i uprzejmością ludzi. Największym paradoksem jest właśnie służba zdrowia i to zarówno przychodnie jak i laboratoria. Niejednokrotnie robiło mi się słabo w autobusie i naprawdę nie było to trudne do zauważenia bo i robiłam się strasznie blada i mój oddech był i głośniejszy i przyspieszony. Niestety ludzie wydają się być ślepi na to co dzieje się wokół. Jednak najgorzej było kiedy trafiłam już ze skurczami do szpitala i musiałam przejść na inny oddział na badanie usg kiedy to na ławce przeznaczonej dla pacjentek oczekujących na badanie siedziała pani (najprawdopodobniej już po porodzie) ze swoim mężem. Jednak pan nie był skory do ustąpienia mi miejsca.
    Myślę jednak że czasami nie ma co winić ludzi oczekujących w różnych kolejkach że nie ustępują miejsc tylko ludzi którzy mogą nad tą kolejką zapanować. Tak więc panie kasjerki, recepcjonistki w służbach zdrowia czy laborantki powinny same takie ciężarne kobiety wyłapać i poprosić o podejście bez czekania w kolejce.
    Jak na razie z uprzejmym podejściem spotkałam się w banku BZ WBK kiedy pani poprosiła mnie o podejście poza kolejką widząc mnie z małym dzieckiem we wózku. Życzę sobie i innym żeby właśnie takiego traktowania było dużo więcej.

Senior Member
    joaska892

O mnie
    Będę tatą 2013-07-25 zobacz kalendarz
    Przypadek z życia wzięty
    Dziewczyna w 4 miesiacu ciąży , ciążą zagrożona, ale musiała gdzieś dojechać więc wsiadła do tramwaju.. w nim zrobiło jej się słabo, zauważyła to starsza Pani i mówi jej żeby sobie usiadła robiąc jej miejsce...na co na miejsce szybko siada starszy Pan z textem " puściła się to niech stoi"
    SZOK !!!!

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów