Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 38 z 60
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Bardzo fajna akcja, cieszę się, że ktoś o tym pomyślał.
    imprezy plenerowe słonie, a może kukurydza?

2. dzieckozakupy.pl
    Wszystkie się zgadzamy. Może społeczeństwo w końcu się przekona

Junior Member
    braven

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-02-14 zobacz kalendarz
    Niestety i Ja będąc w ciąży doświadczyłam wielu sytuacji gdzie ludzie są okropnie obojętni nie wspominając o braku ludzkich zachowań.
    Sytuacje naprawdę błahe a jednak mocno rażące w oczy:
    - bardzo potrzebowałam toalety, kupując w piekarni pieczywo zauważyłam że jest łazienka, zapytałam PANI ( więc byłam pewna że pozwoli skorzystać) czy mogę skorzystać z łazienki ponieważ jestem w 6 miesiącu ciąży - Niestety otrzymałam odpowiedź że "NIE" więc podziękowałam PANI i wyszłam.
    - kolejka w sklepie ( kasa dla inwalidów, kobiet w ciąży ( po za kolejnością) ) oczywiście przy kasie normalni klienci z zakupami. Niestety nikt nie zwrócił uwagi że jestem w ciąży mimo dużego brzucha nawet Pani ekspedientka miała gdzieś.

Co więcej po upomnieniu się że jestem w ciąży reakcja osób stojących przede mną była tak oszałamiająca że odechciało mi się robić zakupy w tym sklepie. LUDZIE MAJĄ TOTALNIE W DUSZY KOBIETY W CIĄŻY.

Raz trafiłam na panią sprzedawczynię która od razu zauważyła że jestem w ciąży i kazała mi przejść na początek kolejki co było bardzo miłe ale znów krępujące patrząc na miny osób stojących za mną!.

Czasami ludzie potrafią być bezduszni

Brakuje tej zyczliwosci szczegolnie w komunikacji miejskiej !

Member Awatar AliciaYayo
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-03-27 zobacz kalendarz
    Data
    27.03.2013r.
    Nie posiadam auta i często muszę dojeżdżać gdzieś autobusem a że jest zima, pod grubym płaszczem brzuch nie zawsze jest widoczny. Kiedy zajmuję miejsce i nie zrywam się nagle na widok staruszki potrafią mnie spotkać krzywe spojrzenia czy niemiłe komentarze. Nie zawsze mam ochotę się tłumaczyć czy specjalnie rozpinać kurtkę...

Member Awatar kicia992
    O mnie
    jestem mamą Tomasza i Aleksandry
    Data
    17.01.2010/26.02.2015
    plakaty tej akcji powinny wisieć w każdym autobusie czy innych środkach komunikacji. mnie będąc w ciąży pewna Pani w średnim wieku ustąpiła miejsca w autobusie, na co pan nieznajomy siedzący obok niej zaczął głośno wyrażać swoją opinię że przecież jestem młoda i mam stać bo nic mi się nie stanie. Pani zganiła faceta oburzona, bo przecież nie jego miejsce a się odzywa i że z niego facet jak z koziej d... trąba skoro każe stać kobiecie w ciąży w autobusie a sam podziwia drzewa za oknem. podziękowałam z uśmiechem bo jechałam tylko 2 przystanki więc zanim kłótnia się skończyła ja wysiadałam. ale miło było wiedzieć że ktoś się taki znalazł, bo to była jedyna nieznajoma osoba która zaproponowała mi miejsce jak byłam w ciąży, a jeździłam autobusami kilka razy dziennie smutne ale tak jest, często obserwuje takie sytuacje

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    KaeM.

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-05-30 zobacz kalendarz
    Drogie przyszłe mamy my też nie bójmy się odezwać o swoje przywileje. ! Jestem w 23 tyg ciąży, mieszkam w dużym mieście gdzie często poruszam się komunikacją miejską, a nasze tramwaje, autobusy niestety nie są komfortowym środkiem transportu, tłoczno, duszno, strasznie trzęsie a kierowcy często ostro hamują co naraża nas na ryzyko upadku. Oczywiście istnieją miejsca dla nas-kobiet w ciąży lecz często są one zajęte a naszego brzuszka jeszcze nie widać pod zimowymi kurtkami lub są one niewidoczne na pierwszy rzut oka. Apeluje do wszystkich przyszłych mam alby nie bały się poprosić o ustąpienie miejsca. Nie ma czego się wstydzić lub bać, przecież zdrowie naszego dziecka jest w tym momencie dla nas najważniejsze i nie powinniśmy narażać go na żadne ryzyko.

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa

Wznawiamy akcję "Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży"

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plakat-z-numeru-bez-nozyczek.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	60.2 KB
ID:	48663"Miesięcznik „M jak mama” inauguruje trzecią edycję kampanii „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”. Nasza redakcja od lat promuje pozytywne wzorce zachowań wobec kobiet w ciąży. Zwracamy uwagę na sytuację ciężarnych w Polsce, które w przestrzeni publicznej często są niezauważane lub wręcz lekceważone.
    Kiedy w 2010 roku po raz pierwszy na łamach „M jak mama” podjęliśmy temat traktowania kobiet w ciąży w przestrzeni publicznej, do redakcji napłynęło mnóstwo listów. Wyłonił się z nich negatywny obraz polskiego społeczeństwa, które nie szanuje przyszłych matek. Poprzez naszą akcję chcemy zwrócić uwagę na fakt, że kobiety ciężarne potrzebują pomocy i życzliwości otoczenia.
    Partnerami tegorocznej kampanii „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży” są firmy: Carrefour, Koleje Mazowieckie i apteki „Dbam o zdrowie”, które po raz drugi zaangażowały się w program. Sieć spożywcza Carrefour nagłaśnia akcję w marketach za pośrednictwem wewnętrznej telewizji Carrefour TV. W swoich sklepach zamieściła również plakaty.
    Partnerami akcji zostały ponadto firmy: Bebetto, Canpol Babies, Motherhood, Medicover, Skarb matki, NAN Pro2, Dermokosmetyki Palmer’s, Alles.

Jesteśmy ciekawi zdania samych zainteresowanych, dlatego apelujemy do naszych forumowiczek i czytelniczek "M jak mama": napiszcie o swoich doświadczeniach z czasu ciąży. Co trzeba zrobić, żeby ciężarne były traktowane z szacunkiem i życzliwością? A może już ciś się zmienia na lepsze? Czekamy na wasze opinie!

plakat

Senior Member Awatar Dorota89
    Mieszka w
    Lipsko
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-03-04 zobacz kalendarz
    A ja powiem tylko tyle że mi teść wiecznie docinki docina mówi od grubasów :/ a to nie jest zbyt miłe i nie ma szacunku dla kobiety w ciąży :/ więc staram się go unikać.
    Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
    Jestem przy Tobie od pierwszego grama. Tyś mój świat cały, a Ja... Twoja mama.

FILIP ur.10.08.2013r ^3850g^ 60cm w 41tc <3
    __________________________________________________ _________
    FABIAN ur 01.03.2016r ^3350g^ 54cm w 39tc <3
    Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska."

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów