Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 37 z 60
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Junior Member
    gabusia8x

O mnie
    Jestem w ciąży
    Popieram tę akcję jak najbardziej. Jestem mamą 13miesięcznej Oleńki i w 27 tyg ciąży. Brzuszek jest dość spory, Oleńka wcale nie pomaga hehe... bardzo ruchliwe dziecko. Ostatnio byłam na zakupach niestety sama- tak poprostu wyszło. Z dzieckiem w wózku i z brzuszkiem stanęłam pod kasą pierwszeństwa. Niestety ludzie jak zobaczyli odwrócili głowy. Wiem mój błąd powinnam zapytać kasjerkę o przepuszczenie do kasy, ale wierzcie. Wzrok ludzi jakoś do tego nie zachęcał. Czasem ciężko wydusić z siebie cokolwiek do obcej osoby, więc apel do kasjerek. Jeśli widzicie ciężarną osobę w kolejce- pomóżcie jej!

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member
    Basieka

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-09-25 zobacz kalendarz
    Witajcie,
    ja jestem w 38 tygodniu ciąży jak do tej pory dobrze wszystko znosiłam i nigdy nie oczekiwałam jakiegoś szczególnego traktowania ale nie czarujmy się sama przekonałam się że pod koniec ciąży jest już ciężko w sobote byłam na zakupach w carrefour w Olsztynie no i oczywiście że jest tam kasa pierszeństwa ale niestety nikt nie zauważył mojego brzucha...
    Gdy zapytałam czy moge podejść pierwsza do kasy usłyszałam wiele przykrych słów, że to nie komuna,że kiedyś kobiety w ciąży miały pierszeństwo a poza tym to oni mają mało zakupów a ja tak wiele i mnie nie przepuszczą....
    Tak więc moje kochane ciężarówki musimy zacząć walczyć o swoje prawa,może nie my ale juz następne będą miały lżej w ciąży.

Junior Member Awatar pamela123.1991
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-09-11 zobacz kalendarz
    A ja się zgadzam, więcej życzliwościbo to coś wyjątkowego!
    Budujesz dom? dźwig gdańsk to może być Twoje rozwiązanie.

Równiez popieram akcję . Lekarze i pielęgniarki powinny być bardziej serdeczne dla kobiet w ciąży .

Junior Member
    kachna-pusia

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-03-14 zobacz kalendarz
    witajcie, mieszkając w trójmiescie, nie spotkałam się aby podróżując tramwajem lub autobusem z brzuszkiem ktoś ustąpił mi miejsca, jednak robiąc zakupy w Tesco lub Auchan a Gdańsku nie raz stojąc do "kasy pierwszeństwa" osoby starsze ode mnie przepusciły mnie w kolejce. Tak samo czekając w kolejce w Akademii Medycznej do laboratorium nikt nie protestował, gdy ustawiłam się na początku kolejki. Miło jest byc tak traktowaną, w szczególności że ciąża to różne nastroje i różne samopoczucia.

Senior Member
    petitek88

O mnie
    31marca
    Witam , popieram akcje w 100% . Wiele osób uważa że ciąża to nie choroba , sama spotkałam się z wieloma przykrymi sytuacjami. Pracowałam do 7 msc ciąży i wciąż słyszałam ze ciąża to nie choroba. Ale nikt nie zastanowił się , że jest mi ciężko bo przez cała ciąże przytyłam 45 kg , że miałam mdłości całe 9 msc i wymiotowałam co drugi dzień , że ciężko mi wchodzić po schodach , a ciąża stała się bardziej koszmarem jak czasem błogosławionym. W niektórych momentach starałam się nie wystawiać brzucha na pokaz bo ludzie patrzyli na mnie jak na dziwoląga . O miejscu w kolejkach czy autobusie nie wspomne bo nie przypominam sobie żeby ktoś życzliwy ustąpił mi miejsca czy wpuścił w kolejke , mimo że czułam jak gotuje się od środka a pomieszczenie w jakim przebywałam z minuty na minute było coraz ciaśniejsze i nie było czym oddychać. Po urodzeniu dziecka stojąc z wózkiem w kolejce ludzie wpychali się przede mnie bo nie wiedzieli że ja tu stoję , ale to juz inny temat który uważam powinien w jakiś sposób również zostac poruszony , że kobiety z dziecmi tez są ludzmi .

Senior Member
    Kinga Bućko

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-12-23 zobacz kalendarz
    Witam.

Jestem obecnie w 8 miesiącu ciąży, więc brzuszek mam już dość pokaźny i dochodzę do wniosku, że im większy mam brzuch tym, bardziej staję się niewidoczna. Jak byłam w 6 czy 7 miesiącu, to ludzie ustępowali mi miejsca w sklepie czy autobusie, a teraz... jak tylko wchodzę do autobusu, to od razu wszystkich interesuje widok za oknem. Ostatnio stałam w sklepie w kolejce do kasy pierwszeństwa, przede mną 4 osoby, w tym facet i 2 młode, szczupłe dziewczyny, i nikt nawet słowem się nie odezwał, żebym szła pierwsza.
    Rozumiem, że ciąża to nie choroba i owszem mogę postać sobie w kolejce czy 30 minut w autobusie, gdyby tylko tak bardzo nie drętwiały mi nogi, nie uciskał pęcherz, nie bolał kręgosłup. Gdyby dzidzia nie kopała z całej siły i nie rozpychała się łokciami.

Więcej życzliwości... to nic nie kosztuje, a można zyskać sympatię i zostać obdarowanym najpiękniejszym uśmiechem młodej przyszłej mamy i wdzięcznością jej i jej dzieciątka.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    Paatusiia89

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-05-21 zobacz kalendarz
    ja tez popieram to w 100%. Mimo, że jestem w 1 ciąży i na tyle młodej, że nic nie widać to jednak widzę tą obojętność na innych kobietach w ciąży, którym brzuch już widać. Mimo, że w hipermarketach są kasy uprzywilejowane to albo są zamknięte, albo nikt na to nie zwraca uwagi. A w autobusie to już w ogóle porażka.

Co niektóre osoby w polskiej służbie zdrowia powinny usłyszeć o tej akcji

Senior Member
    _marta_

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2009-01-17 zobacz kalendarz
    Ja pamiętam, że zawsze do zabiegowego byłam wpuszczana bez kolejki, ale na wyraźne "zaproszenie" pielęgniarki, która wychodziła z gabinetu na korytarz. Bo zwykle starsi ludzie okupowali drzwi i twierdzili, że np. już muszą oddać krew, bo ileś tam czasu przyjowali glukozę itp. itd. Miałam swoją sprawdzoną przychodnię i tam było mi łatwo.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów