Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 36 z 60
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Junior Member
    Mama Brayanka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-07-20 zobacz kalendarz
    Wpisów
    1
    Popieram w pełni tą akcje! Jestem w 8 miesiącu ciąży ale tak naprawdę nikt w tym czasie się nie przejmował np.tym,że ja stoje na poczekalni,a dzieciaki se siedzą. Takich przypadków można wymieniać,a wymieniać... Cieszę się,że ktoś się tym zainteresował! Pozdrawiam Wszystkich cieplutko.

2. dzieckozakupy.pl

Unhappy Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży POPIERAM

Witam wszystkie Mamusie

POPIERAM W 100 % to po pierwsze

no moja odpowiedź na ten temat jest taka że nawet w sklepie dla dzieci między nami - mamami z brzuszkami nie ma tej życzliwości zdarzyła mi się taka sytuacja poszłam przeglądać artykuły dla Niunia - i akurat był to sklep dość mały. I słuchajcie przeglądając ubranka dla dzieci zostałam "popchnięta" własnie na nie bo jedna Pani też z brzuszkiem nie mogła się zmieścić w przejściu między półkami No i co Wy na to ? To, że ludzie wobec nas nie są życzliwi ale żeby my sami wobec siebie ? przykre ale prawdziwe.

Sklep dla dzieci
    powinien być najprzyjaźniejszym miejscem dla kobiet w błogosławionym stanie.

Senior Member Awatar maskotka
    Mieszka w
    Łódź
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży
    Data
    28.09.2011 / 11.09.2014 / 17.05.2016
    Strasznie nie lubię reklam w postach... :/ I kont, które są założone tylko po to, żeby coś zareklamować i nabić sobie tym samym kieszeń

Aniołek 7tc 15.06.2013

Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży to super akcja, ale trzeba ją rozpowszechnić !

Uważam,że jest to super pomysł, gdyż życzliwości do kobiet w ciąży w ogóle nie widać! Przydałaby się jakaś kampania reklamowa i rozpropagowanie hasła. Ja sama byłabym zainteresowana przyklejaniem takich naklejek, lub plakatów, zwłaszcza w miejscach, gdzie najczęściej kobiety w ciąży spotykają się z brakiem zrozumienia ze strony innych ludzi.
    A teraz moja historia z dzisiaj: Zrobiłam zakupy w supermarkecie Real we Wrocławiu. Trzymam w rękach 2 4kilogramowe proszki, a pod pachą 2litrowy płyn do płukania tkanin. Brzuch już jest całkiem widoczny. Idąc do kasy pierwszeństwa ze znaczkiem "dla kobiet w ciąży" zauważam,że stoi tam około 15 osobowa kolejka ludzi, którzy z inwalidą, kobietą ciężarną lub matką z dzieckiem nie mają nic wspólnego. Wszyscy udają,że nie widzą,że jestem w ciąży i że jak już stoją w kasie pierwszeństwa, to wypadałoby mnie przepuścić. Nic z tego. Podchodzę więc do kasjerki i pytam, czy przyjmie mnie bez kolejki, bo to przecież kasa dla kobiet w ciąży. A tu jak grom z jasnego nieba odpowiedź kasjerki, że o tej porze, to już tu stoi kto pierwszy i że muszę stanąć w kolejce! Oczywiście nikt z ludzi stojących w tej kolejce nawet nie zaproponował,żeby może mnie przepuścić i wydawali się bardzo usatysfakcjonowani zachowaniem kasjerki. Poszłam więc do innej kasy, ale po dokonaniu zakupów zgłosiłam sprawę w centrum obsługi klienta. Mam nadzieję,że może moja interwencja coś pomoże na przyszłość, bo jeżeli już są takie kasy, to pierwszeństwo powinno być respektowane.

Junior Member
    Agatka92

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-11-10 zobacz kalendarz
    Popieram również tę akcje, ale jej skuteczność jest raczej niemożliwa, ani starszych ani młodych ludzi nie zmienimy. Starszy nie ustąpi bo twierdzi że on jest mimo wszystko starszy i musi siedzieć, młody zaś twierdzi że skoro sama chciała dziecko to niech stoi nie musi ustępować miejsca. Więc raczej nikogo nie przekonamy do takiej akcji. Sama wiem po sobie, ponieważ gdy było już widać brzuch mężczyzna który wszedł do autobusu zobaczył że siedzę podszedł do mnie i powiedział : Zejdź mi stąd bo ja starszy jestem... nie mówię jest to szczyt chamstwa, ale niestety nic na to nie poradzimy, nie ma co liczyć że ludzie zmienią swoje postępowanie co do kobiet w ciąży, tych młodych jak i tych troszkę starszych.

Ustępowanie miejsca kobietą w ciąży jest bardzo ważne i opieram to. A co do historii to mam pewną jak jeszcze nie byłam w ciąży. siedziałam sobie w tramwaju nie było dużego tłoku. wsiadła jakaś para (pan oczywiście z puszką piwa w ręce). tramwaj ruszył i nagle Pan zaczął mnie wyzywać, że nie ustąpię miejsca kobiecie w ciąży, że może sama mam dziecko tylko w torebce chowam, że nie wychowana itd itd tyle, że po tej kobiecie w ogóle nie było widać że w ciąży jest, może po dokładniejszym przyjrzeniu, wyglądała też na dosyć "zachwianą". Przez całą drogę słuchałam nieprzyjemności od obojga.
    I co powiecie na taką historie? Czy kobieta w ciąży z niezbyt widocznym brzuszkiem powinna tak nachalnie domagać się miejsca? Może ktoś ma podobne doświadczenia?

Senior Member
    ewas

Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Stasiek - wyjątkowo punktualny chłopak urodził się 5 marca 2012 :)
    Wpisów
    1
    Cytat Zamieszczone przez Wiktoria25 Zobacz posta
    I co powiecie na taką historie? Czy kobieta w ciąży z niezbyt widocznym brzuszkiem powinna tak nachalnie domagać się miejsca? Może ktoś ma podobne doświadczenia?
    nie no to już przesada skąd człowiek może wiedzieć, że akurat dana kobieta jest w ciąży jeśli jeszcze nic nie widać poza tym uprzejmość za uprzejmość. Ja na jej miejscu, jeśli czułabym się źle, to poprosiłabym o ustąpienie miejsca...

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Nataliana
    Mieszka w
    opolszczyzna
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-10-18 zobacz kalendarz
    Jeśli kobieta czuje się źle, to niewazne czy w ciąży czy nie, może poprosić o ustąpienie miejsca.
    Tylko że w naszym kraju nawet uprzejma prośba traktowana jest jako wymuszanie, mamy tak chamskie społeczeństwo że niektórzy nie potrafią zrozumieć podstawowych zasad dobrego wychowania.
    Ja kiedyś ustąpiłam babce miejsca a okazało się, że w ciązy nie była tylko miała większy brzuch.

Dlatego sa różne sytuacje, uważam, że kobiety w ciąży też zamiast się oburzac na chamstwo innych mogłyby zwyczajnie poprosić o zwolnienie miejsca, czy przepuszczenie w kolejce.
    Nie mówię o kasach pierwszeństwa bo to oczywista oczywistość, w ogóle nie rozumiem ludzi, którzy nie wiedzą, do czego te kasy służą, tam walczyłabym o swoje bez skrupułów. Ale w zwykłej kasie też można poprosić, nie każdy człowiek wie, że ciężarna akurat może się czuć gorzej jak stoi dłużej w jednym miejscu.

Jeśli kobieta ma mały brzuch i jej się źle stoi też powinna poprosić. Często w pierwszych miesiącach ciężarne się czują dużo gorzej, mdłości, zwroty głowy, często ciąże z ryzykiem poronienia...Nie ma co przesadzać, moim zdaniem te z większymi brzuchami często czują się lepiej niż te, u których jeszcze nic nie widać.

Prosić, mówić jak ktoś nie widzi. !

Czasami aż mnie ściska w żołądku kiedy widzę przyszłą Mamę w autobusie i nikt nie zwraca na nią uwagi ani nie ustępuje miejsca. Sama kiedyś pragnę nią zostać dlatego też mam nadzieję, że takie sytuacje już niebawem staną się rzadkością.
    Najlepsza kuchnia włoska pod słońcem!

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez malik Zobacz posta
    (...) Poszłam więc do innej kasy, ale po dokonaniu zakupów zgłosiłam sprawę w centrum obsługi klienta. Mam nadzieję,że może moja interwencja coś pomoże na przyszłość, bo jeżeli już są takie kasy, to pierwszeństwo powinno być respektowane.
    I bardzo słusznie! Takich sytuacji nie można puszczać płazem - jeśli nie będziemy reagować, to nigdy nie poprawimy sytuacji. Ja bym jeszcze napisała list w tej sprawie do lokalnej gazety - niech się szefostwo tłumaczy w prasie z zachowania głupiej kasjerki.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów