Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 35 z 60
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Junior Member
    ana_silver

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-04-20 zobacz kalendarz
    Popieram akcję. Myślę, że jest ona potrzebna żeby uświadomić ludziom że naprawdę czasem kobietom w ciąży jest ciężko.

Jestem pod koniec pierwszej ciąży. Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się, że będzie aż tak źle jeśli chodzi o komunikację miejską. Dojeżdżając do pracy rzadko kiedy mogłam liczyć na to, że ktoś ustąpi mi miejsca. Co prawda, wydaje mi się że zima i grube puchowe kurtki nie sprzyjają zauważaniu ciężarnych. Poza tym spora część osób rano w autobusie czyta albo przysypia i faktycznie nie widzi, że może komuś przydałoby się miejsce siedzące bardziej niż im. Ale czasem miałam wrażenie że osoby siedzące widzą mnie i odwracają szybko wzrok. Mimo tego, że zazwyczaj czułam się dobrze, po półgodzinnym staniu w zatłoczonym autobusie przychodziłam do pracy już zmęczona.

Jednak zdarzały się przypadki, które przywracały mi wiarę w ludzką życzliwość. Czasem ustępowały mi miejsca starsze panie, w wieku mojej mamy. Raz jak tylko weszłam, zerwał się na mój widok jakiś młody chłopak (a nawet jeszcze kurtki nie zdążyłam rozpiąć). Kilka razy inne osoby stojące obok mnie zwracały się do osób siedzących o ustąpienie miejsca. Niektórzy orientowali się dopiero po jakimś czasie i przepraszali za brak spostrzegawczości.
    Byłam też przepuszczana w kolejkach: do pobrania krwi w przychodni - zarówno przez starszego pana jak i młodego chłopaka (na oko student albo nawet licealista) oraz na poczcie - dziewczyna przede mną mnie zauważyła i puściła przed sobą. Bardzo miło wspominam też managera w aptece-sieciówce, który poprosił mnie do kasy poza kolejką i zwrócił kasjerce uwagę, żeby zawsze kobiety w ciąży obsługiwała poza kolejnością.
    A dzisiaj w coffee heaven miły pan z obsługi sam pofatygował się i przyniósł mi do stolika gorącą kanapkę, na którą czekałam

2. dzieckozakupy.pl
    To że mi nikt nie ustępuje miejsca w autobusie, na początku ciąży tłumaczyłam tym, że przecież brzucha nie widać tak bardzo, więc skąd mają inni wiedzieć że mi słabo, że się źle czuję. Później, gdy brzuch się powiększał była zima, więc znowu tłumaczyłam sobie, że dalej może nie widać, bo mam na sobie zimową kurtkę. W kolejnych miesiącach już nie było mowy o tym że nie widać brzucha, bo brzuch był i to coraz większy ale o miejsce siedzące musiałam ''walczyć'' sama, nikt mi nie ustąpił. Z moich ciążowych obserwacji w komunikacji miejskiej, wynika że:
    - młode kobiety - to te które kiedyś też prawdopodobnie będą w ciąży, one na pewno Wam nie ustąpią miejsca; A jak przypadkiem Wasz wzrok się spotka, to one szybko będą udawać że brzucha nie widzą, że piszą sms-a i wstać to na pewno nie mogą
    - kobiety w średnim wieku - tu bywa różnie, zazwyczaj odwracają wzrok... że niby nie widzą brzucha, albo są też takie które w ten brzuch się bezczelnie gapią i siedzą dalej (bo pewnie jej też nikt nie ustąpił miejsca, więc ona też się nie ruszy)
    - młodzi mężczyźni - zawsze ustępują, przynajmniej ja na takich trafiałam
    - panowie w średnim wieku - jeden taki przeszedł dziś samego siebie: miałam przejechać 3 przystanki, ciasno, miejsc siedzących brak, na pierwszym przystanku zwolniło się miejsce, pan (lat ok. 55) widząc to miejsce tak się do niego pchał, że prawie mnie wypchnął z tramwaju, przed drugim przystankiem pani stojąca obok przepuściła mnie troszeczkę dalej, bo ona już będzie wysiadać, jakież było moje zadowolenie, że przez to trafiłam na miejsce stojące z moim wielkim brzuchem (to już koniec 8 miesiąca!) przy wspomnianym panu, który zadowolony bardzo siedział na upolowanym miejscu; pan co chwilę zerkał i zerkał i widać że mu głupio bardzo, jak zobaczył ten mój brzuch, nagle wstał i powiedział że może jednak usiądę, bo mu głupio bardzo że się tak pchał !!! no ja byłam w szoku!!! ładnie podziękowałam i dodałam że już wysiadam, więc nie będę siadać, pan i tak ''wcisnął'' mnie na swoje miejsce, a jak wychodziłam życzył powodzenia... ta grupa wiekowa jest więc zaskakująca
    - osoby starsze - nie brane przeze mnie pod uwagę, bo one też powinny siedzieć, a poza tym w komunikacji miejskiej, widząc wolne miejsce są jak czołgi - staranują wszystkich, byle dotrzeć do celu...

Junior Member Awatar basienka91
    Mieszka w
    Czudec
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-14 zobacz kalendarz
    Popieram calym sercem!! Mój synek ma już roczek ale kiedy byłam już w widocznym okresie ciąży, wiele razy jeździłam autobusem na moją uczelnię, na której studiuję. I co mnie spotkalo?? Stanie z brzuchem na środku autobusu przez minimum 30 minut bo nikt nie byl laskaw ustąpić ciężarnej kobiecie miejsca...Dla mnie to okropne...

Popieram akcje cąłym sercem! Jako młoda mama wiem co przeszłam w ciąży - ile nastałam się w kolejkach, autobusach ... ludzie udaja że nas cieżarnych nie widzą , koszmar

Junior Member Awatar magda05
    Mieszka w
    Giżycko
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-09-02 zobacz kalendarz
    Popieram tą akcję całym sercem. Jednak wątpię w jej skuteczność. Jestem w 6 miesiącu ciąży i niestety ale jeszcze nikt jak na razie nie ustąpił mi miejsca w autobusie lub kolejce. Ludzie zwyczajnie udają, że nie widzą brzucha. Nawet w kasach niby pierwszeństwa (np. w Carrefourze) stoją długie kolejki osób nie w ciąży i, mimo że perfidnie patrzą na brzuch, odwracają wzrok jak się na nich spojrzy, żeby czasem nie poprosić ich o przepuszczenie w kolejce (bo jak twierdzą kobiety w niej stojące- im też nikt nie ustępował, a panowie mówią, że to nie ich sprawa, bo trzeba było w ciąże nie zachodzić). A Panie kasjerki oczywiście udają, że niczego nie widzą. "Miła" sytuacja spotkała mnie również ze strony Pana, który widząc, że idę w stronę kasy, z niewielką ilością zakupów, z wielkim wózkiem zakupów zapakowanym do pełna, podbiegł do kasy, do której ja szłam i wepchną się w nią o mało mnie nie przewracając, zadowolony z siebie, że udało mu się wepchnąć.
    Wszystko zależy od ludzi i ich wychowania. Skoro nie zauważają dużego brzuszka to wątpię, żeby zwrócili uwagę na tą akcję.
    Życzę wszystkim teraźniejszym i przyszłym mamom więcej życzliwości ze strony innych ludzi.

Member Awatar mloda-mama
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-16 zobacz kalendarz
    Ja niestety też rzadko kiedy widzę, aby ktoś ustąpił miejsce kobiecie w ciaży. Jest przyjęte, że starszym ludziom się należy, nawet jak są niegrzeczni i nawet nie podziękują - za to młoda kobieta z brzuchem może stać i nic jej nie będzie. Mam nadzieję, że takie kampanie uświadamiające coś w końcu zmienią.

Senior Member
    ewas

Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Stasiek - wyjątkowo punktualny chłopak urodził się 5 marca 2012 :)
    Wpisów
    1
    a to ja Wam opowiem coś byliśmy właśnie w carrefurze na zakupach. Stanęliśmy obok kasy pierwszenstwa bo ludzi dużo nie było, więc mimo że byliśmy z młodym to nie chciałam tam miejsca zabierać. No i podchodzi małżeństwo (koło 50 max) do kasy pierwszeństa i facet się pyta czy może tutaj. Kasjerka mu że nie bardzo bo jak przyjdzie ktoś uprzywilejowany to będzie się burzył. No to oni podeszli do tej kasy co my bylismy. A za chwilę tam taka młoda parka podeszła (w ciąży ona na 99%) nie była bo piwko brali i wyglądali "imprezowo" i co? kasjerka obsłużyła ich normalnie...

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member Awatar mloda-mama
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-16 zobacz kalendarz
    jaki morał? lepiej się nie dopytywać za dużo

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez ewas Zobacz posta
    A za chwilę tam taka młoda parka podeszła (w ciąży ona na 99%) nie była bo piwko brali i wyglądali "imprezowo" i co? kasjerka obsłużyła ich normalnie...
    Może kasa dla uprzywilejowanych w tym przypadku obsługuje również klientów ,którzy wydają duże pieniądze na alkohol?

Senior Member Awatar Kath24
    Mieszka w
    Anglia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-08-10 zobacz kalendarz
    Wpisów
    13
    Witajcie. Ja w sklepach raczej nie spotkałam się ze złym traktowaniem, ale mieszkam w Anglii a tu jest zupełnie inaczej. Ale za to ile się musiałam starać w pracy, żeby wyegzekwować swoje prawa, to tylko ja wiem.
    W Polsce w klepach to ja się nawet nie spodziewałam, że ktoś będzie mnie lepiej traktował, ale wiem, że moje znajome miały spory problem. Dlatego popieram akcję zza granicy

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów