Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 34 z 60
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Senior Member
    wegemama

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-03-25 zobacz kalendarz
    Widziałam naklejki w pociągach Kolei Mazowieckich, ponaklejane na drzwiach przejściowych z wagonu do wagonu.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar KateAte
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-05-14 zobacz kalendarz
    Plakatów nie widziałam, ale słyszałam komunikat - w zeszłym tygodniu w Carrefourze w Łodzi. Niestety kasa pierwszeństwa - jak zwykle w tym sklepie - była zamknięta...

W Łodzi w żadnym innym miejscu nie widziałam plakatów ani nie słyszałam informacji.

black_pearl
    Guest
    black_pearl
    Cytat Zamieszczone przez Nowotka Zobacz posta
    To przykre, może trzeba im zwrócić uwagę?
    haha zwrocic uwage jak podeszlam i kulturalnie zapytalam czy mnie obsluzy po za kolejka to mnie odeslala do kasy nr 9 a na szczescie i ku mojemu zdziwieniu 2 panie ktore mialy teraz miec kasowany towar mowia ze nie ma problemu ze prosze mnie skasowac i jak tak mozna odsylac kobiete w ciazy do kasy nr 9!!! wiec dla nie to jakas akcja na ktora nikt nie zwraca uwagi a w szczegolnosci kasjerki

Senior Member Awatar KarolaK
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą bliźniaków - chłopcy urodzili się 28.03.2012
    Ja ostatnio widziałam przy kasie w Carrefurze w Warszawie
    36+6 tydz. 28.03.2012, CC, Filip 3300g, 51cm i 10p Apgar, Jarek 1980g, ok 47cm i 2p Apgar

https://www.facebook.com/FitTwinsowaMama?ref=hl Fit Twinsowa Mama

Senior Member
    MAGDAiKUBUŚ

Mieszka w
    Rotterdam
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-12 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez MalaMI Zobacz posta
    Popieram te akcje calym sercem. Mieszkam w jednym z krajow skandynawskich i ludzie w ogole nie przejmuja sie kobietami w ciazy. Co gorsza system opieki zdrowotnej jest tutaj fatalny. Caly I trymestr nie ma sie prawa do odwiedzin lekarza, bo twierdza, ze to nie potrzebne. Ciaza zajmuje sie polozna, ktora daje glupie i czesto zle rady. Kiedy bylam na pogotowiu, bo wystraszylam sie z powodu lekkiego plamienia to lekarz nawet nie zawolal ginekologa, musialam czekac prawie godzine, bo jak stwierdzili maja wazniejszych pacjentow. Lekarz poinformowal mnie cytuje´´ jesli by pani poronila, to co my wielce mamy zrobic, to sie zdaza, nie bylaby pani pierwsza nie ostatnia, a latanie po lekarzach z glupim plamieniem w I trymestrze to zawracanie nam glowy, 8tydz ciazy to to nie jest dziecko. ZGROZA! Inni ludzie mimo, ze jestem na polmetku I trymestru, ale moj brzuszek jest juz widoczny troche udaja, ze nie zauwazaja, w sklepach nie raz mi sie zdazylo,ze ludzie mnie potracali, popychali. Niedawno zlapalam grzybice i chcialam zrobaczyc sie z lekarzem, niestety tutaj nie ma publicznego ginekologa, a do prywatnego terminy sa za miesiac albo dluzej. Moja polozna odmowila mi wizyty u lekarza, bo nie uwaza tego za konieczne. Rece mi juz opadaja, bo to moja 1 ciaza, a wiecej dowiaduje sie z ksiazek niz od lekarza, ktorego w ogole jeszcze nie widzialam! Jesli kobiety w Polsce narzekaja na polska sluzbe zdrowia to zapraszam tutaj-jest duzo gorzej!
    W Holandii jest podobnie. Tu się uważa że ciąża zaczyna się dopiero od 11 tygodnia i od tej pory jest sie pod opieka położnej, którze rzeczywiście nie zawsze wszystko więdza, choć jak się wydaje powinno być zupełnie inaczej. Też raz się wybrałam do szpitala bo zaczelam krwawić, lekarze mnie przyjeli po kilku godzinach, ginekolog zrobił usg po 4 h, a na płacz mój reagowali może nie śmiechem, ale ironicznym spokojem.mówili,żebym nie płakała, że moje dziecko nieżyje,ale przecież mogę mieć inne, a przecież nic jeszcze nie wiedzieli, nie zrobili badań ani nic, ale zdążyli stwierdzić, że poroniłam.Dla mnie to byl szok,przerażenie....ale na szczęście nic się poważnego nie stało.

Junior Member
    sprężyna

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-08 zobacz kalendarz
    Popieram tę akcję z całego serca. W ubiegłym tygodniu byłam świadkiem braku życzliwości dla kobiet w ciąży i powiem szczerze, że jestem oburzona tym co zobaczyłam. Niedawno jeszcze sama byłam w ciąży i może dlatego mnie to tak dotknęło!
    Byłam w urzędzie skarbowym złożyć zeznanie podatkowe. Kolejka sięgała drzwi i trzeba było spędzić w niej godzinę żeby załatwić sprawę. Pojawiła się tam kobieta w ciąży już bardzo widocznej ( 8 może 9 miesiąc) i grzecznie zapytała się pani stojącej na przodzie "ogonka" czy ją wpuści, ponieważ nie może tyle stać. Na co ta pani bardzo się oburzyła, że wszyscy stoja i nikt nie będzie miął przywilejów tylko dlatego że jest w ciąży! Oczywiście nie wytrzymałam i wtrąciłam się w tą dyskusje. Powiedziałam, żeby ta ani weszła bez kolejki i nie przejmowała się ludzmi, którzy nie potrafią zrozumieć takich prostych rzeczy i zachować się z kulturą! Zachęcam do wspierania tej akcji, ponieważ niektórym ludziom brakuje kultury i taktu i trzeba im pokazać jak należy się zachować!!!

Senior Member Awatar kasia.s.
    Mieszka w
    gdansk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-07 zobacz kalendarz
    hej ja pracuje w sklepie, nie dawno wróciłam do pracy, już 2 ciężarne z końca kolejki wzięłam do przodu by je skasować.Jedna z nich była z mamą swoją (tego nie wiedziałam bo na chwile kobieta odeszła), za ciężarna ustawiła się kolejka,mama dziewczyny wróciła i podeszła do niej,na to kobieta z tyłu gdzie ta się pcha.Kobieta że jest z córką.
    Baba z kolejki ale pani nie jest uprzywilejowana.

A wczoraj już za późno zauważyłam małżeństwo,Mąż zasłaniał mi widok na swoją żonę.Jak podeszli do mnie się kasować, to delikatnie ich okrzyczałam by na drugi raz do mnie podeszli bez kolejki.
    Mąż tej pani powiedział,że jest mile zaskoczony i pierwszy raz się spotkał z taką reakcją na kobietę w ciąży przy kasie.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar eskarina
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-11-16 zobacz kalendarz
    Popieram akcję!
    Jestem świeżo upieczoną mamą. Niestety przez okres ciąży ani raz nie zdarzyło mi się, aby ktoś dobrowolnie pozwolił mi skorzystać z przywilejów z racji mojego stanu. Wiele razy sama dopominałam się o pierwszeństwo w tzw. kasach pierwszeństwa czy też w innych miejscach publicznych. Odczułam brak życzliwości szczególnie dotkliwie w okresie kiedy moja ciąża wymagała szczególnej troski, przez 3 miesiące prowadziłam bardzo oszczędny tryb życia odpoczywając przez zdecydowaną większość dnia. Wtedy to miał miejsce pewien niemiły incydent. Miałam zaplanowaną wizytę u ginekologa. Aby uniknąć tłoku w upalny dzień postanowiłam być w poczekalni na pół godziny przed otwarciem gabinetu. W kolejce byłam pierwsza, tuż za mną zjawiła się młoda dziewczyna. Po chwili wspólnego czekania rzuciła mimochodem: "U pani ta wizyta to trochę potrwa, to ja sobie szybko wejdę przed panią bo mnie się spieszy". Strasznie mnie to rozjuszyło. Gdyby chociaż poprosiła to mogłabym się zgodzić, natomiast ta dziewczyna po prostu postanowiła co zrobi! Powiedziałam jej, że się nie zgadzam. Jej zdumienie było ogromne. Ile się potem jeszcze nasłuchałam komentarzy, narzekała na mnie nawet recepcjonistce! Nie wdawałam się z nią w dyskusje bo wiedziałam, że do niczego nie zaprowadzą a ja tylko niepotrzebnie bym się denerwowała. Na odchodne powiedziałam jej, że jeśli kiedyś będzie w zagrożonej ciąży, czego jej nie życzę, to zrozumie dlaczego nie zgodziłam się jej przepuszczać.
    Było mi przykro z powodu tej całej sytuacji.

Pragnę jeszcze poddać pomysł na kolejną akcję: Więcej życzliwości dla matek karmiących piersią.
    Na karmienie piersią jest ogromna presja, natomiast mało się robi w tym kierunku żeby to karmienie było możliwe zawsze i wszędzie w warunkach sprzyjających mamie i dziecku.

Senior Member Awatar flinta1
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-09 zobacz kalendarz
    popieram akcje
    było parę miłych sytuacji np w Tesco pani poprosiła mnie z końca kolejki bo miałam pierwszeństwo byłam mile zaskoczona u mnie w ośrodku zdrowia nie było problemu zawsze jak przychodziłam pielęgniarka wychodziła na korytarz i informowała że ta pani bez kolejki wchodzi ale za to w GANT omijam z daleka dość że stanełam w kasie uprzywilejowanej oczywiście nieomieszkałam poinformować innych stojących w kolejce żeby mnie przepuścili i chyba nie mieli wyboru bo widzieli moją minę to jeszcze kasjerka nie była z tego zadowolona i na domiar wszystkiego stała tam jeszcze młoda dziewczyna która oczywiście to skomentowała a ja miałam jej ochotę odpowiedzieć że może ją ta przyjemność bycia w ciąży nie spotka ale się ugryzłam w język tylko jedna starsza pani mnie wtedy poparła , myślę że czasami samę musimy się domagać swoich przywilejów i niezastanawiać się co inni powiedzą

Senior Member Awatar siorbaczek
    Mieszka w
    Szczecinek
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-04-13 zobacz kalendarz
    Wpisów
    7
    Akcja jest super
    kiedyś za mną stanęła kobieta w kolejce z 3 letnią dziewczynka i słyszałam że dziecko mówi że chce jej się siusiu , jak była moja kolejka odwróciłam się do kobiety i przepuściłam ja mówiąc że słyszałam że jest bardzo poważna potrzeba, potem jeśli mi się dobrze wydaje gdy mnie minęła wydawało mi się że widziałam lekki brzuszek.
    Chwila serdeczności dla kogoś nie kosztowała mnie ani pieniędzy , ani bóg wie ile czasu ale sama z sobą poczułam takie ciepło i sympatie że drobne uczynki są mile. I wracają do nas wcześniej czy później.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów