Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 32 z 60
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Senior Member Awatar Vella
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moja córka Matylda urodziła się 9 lutego 2012
    Wpisów
    1
    ojej, Olsi, chyba żyjemy w zupełnie innych krajach. Mnie się jeszcze nie zdarzyło stać w autobusie czy tramwaju, nawet nie muszę prosić o ustąpienie miejsca.
    Do kas pierwszeństwa idę od dziewiątego tygodnia ciąży, nigdy nikt nie zaprotestował. W zwykłych kolejkach czasem jestem przepuszczana, a czasem nie, tutaj nikt obowiązku nie ma, więc nie mam oczekiwań - tym przyjemniejsze, kiedy ktoś mi ustąpi.
    Ogólnie ludzie uśmiechają się do mnie (do brzucha ;-) ), są mili i życzliwi, doprawdy nie wiem na co narzekacie. Jestem w ósmym miesiącu i nigdy nie usłyszałam "gdzie się pani pcha" czy "w ciąży to powinna w domu siedzieć". Jeśli przysiądę na chwilę na jakimś murku zaraz ktoś podejdzie pytając czy dobrze się czuję, czy nie potrzebuję pomocy.

Sama też rozpromieniam się w porozumiewawczym uśmiechu, kiedy widzę inną ciężarówkę, ale przyznam, że tu rzadziej spotykam się z odzewem. Widać trafiam na panie zbyt zmęczone, by okazać życzliwość... standardem jest raczej nadęta mina i urażone spojrzenie. Na szczęście są wyjątki

Może to kwestia nastawienia? Od lat kobiety w ciąży traktowałam zawsze ze szczególną estymą, nie wyobrażałam sobie by nie ustąpić miejsca w autobusie, nie przepuścić w kolejce... Kiedy więc sama spodziewam się dziecka takie zachowanie innych ludzi traktuję jak coś oczywistego i rzeczywiście, ludzie zachowują się właśnie tak, jak tego po nich oczekuję.
    X ma prześladowcę. Namolna dziewucha śledzi jego posty i wykorzystuje jego dane osobowe. Co powinien zrobić X?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar malgorzatkar
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-03-09 zobacz kalendarz
    Wpisów
    3
    Vella, ja też spotykam się z podobnym traktowaniem jak Ty, w autobusie czasami zdarza się stać, szczególnie jak jest szczyt i tłok, ale często jest tak, że ktoś w końcu zauważa i woła przepraszając, że dopiero teraz ustępuje mi miejsce. mało tego, raz, chyba w jakimś 13tc pani w metrze na mnie nakrzyczała prawie, że nie chcę usiąść. niedawno w tramwaju miałam fajną sytuację: tłok, piątek po południu. staję sobie grzecznie, obok mnie takie około 50-cio letnie 18stki z odzysku, wiecie, takie paniusie, co to nie one, fochnięte na cały świat, na siedzeniu obok siedzi taki łysy dresik, wiek koło 17-18 lat góra, popatrzył, zerwał się i mówi, że JA mam usiąść i do kolegi, że czasami to trzeba być kulturalnym i że to właśnie ten czas, bo u mnie to "grubsza" sprawa i ja nie mogę stać miny babek bezcenne

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Dziewczyny, a jak wam się robiło zakupy przed świętami? Bo ja widywałam w marketach sceny, które świadczą o tym, że w ludziach zamiast przedświatecznej dobrej woli i miłości bliźniego budzą się najgorsze instynkty. Byle prędzej do kasy!!
    Ale może ja po prostu jestem czarnowidzem... Sama staram się zawsze pomóc i ustąpić, kiedy widzę kobietkę z brzuszkiem, mam też w pracy sporo takich koleżanek, więc to już prawie odruch - więc wydaje mi się az nieprawdopodobne, żeby żadna z Was nie miała pozytywnych doświadczen. Przecież musi byc więcej takich osób, które z zasady są życzliwe dla ciężarnych - Wy same takie jesteście!

Junior Member Awatar malaga87
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-03-11 zobacz kalendarz
    Niestety ja rzadko spotykałam się z życzliwością ludzi wobec mnie. Jestem w 30 tg ciąży i od początku moja ciąża jest zagrożona. W I trym wylądowałam w szpitalu i nie mogłam bronić mojej pracy mgr w odpowiednim czasie. Mój promotor jak i w dziekanacie mówili mi, że miałam już swój czas < czyli ten, który spędziłam w szpitalu> Dzięki dyrektorowi instytutu po przedłużali mi terminy i niedawno się obroniłam < na obronie już skakali koło mnie bo dopiero zobaczyli jak duży mam brzuszek i chyba dopiero uwierzyli w moją ciąże> Kiedyś byłam w sklepie, w kolejce dla ciężarnych < gdzie nie było ani jednej ciężarnej prócz mnie, a kolejka była wypchana>, mając już widoczny brzuszek. Kolejka była długa, więc ominęłam ludzi i pokazałam brzuszek. Pani robiąca zakupy nawrzeszczała na mnie, " młodo zaciążyłaś teraz się pchasz" < mam 24 lata więc mam idealny wiek na ciążę>, dużo tekstów mi powiedziała, że nie szanuję ludzi itd, a nawet nie zdawała sobie sprawy że jestem w ciąży zagrożonej...Oczywiście pokłóciłam się z nią, nerwy mi naszarpała. I tak, stojąc na stacji benzynowej chciałam skorzystać z ubikacji nikt nie zwrócił uwagi, że jestem ciężarną a wiadomo, że ciężarna częściej korzysta z WC szczególnie jak Maluch kopie w pęcherz Przyzwyczaiłam się do takich sytuacji. Jeżeli ktoś był dla mnie życzliwy, to mężczyźni- oni zwracali uwagę na mój stan i z dwa razy przepuścili mnie przed siebie w kolejce.

Senior Member Awatar ola-jagoda
    O mnie
    Julek urodził się 20 lutego 2012 roku
    Akcję jak najbardziej popieram! Tylko dla pewnego wieku na naukę kultury jest już za późno. Jadą autobusem przysiadłam sie do Pani , która miała obok siebie miejsce wolne. Widziałam i czułam jej wzrok pełen niezadowolenia. Na następnym przystanku wsiadła tej Pani koleżanka i powiedziała : "zajęłam Tobie miejsce, ale ktoś tu się wepchnął". Nic nie powiedziałam rozpięłam dodatkowo kurtkę, aby pokazać, że jestem w ciąży i uwidocznić brzuszek. Pani siedząca obok oczywiście, że zauważyła mój stan. Mimo to bez ogródek powiedziała koleżance, że kobieta w ciąży powinna się liczyć z tym, że o tej porze w autobusie jest zawsze tłoczno i patrząc na mnie dodała : " i tak to jest jak dzieci rodzą dzieci...." Kończąc studia magisterskie mając 24 lata będac w związku małżeńskim -to jest nieodpowiedni wiek na zakładanie rodziny?

Junior Member Awatar Morellka
    Mieszka w
    Pomorze
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-01-22 zobacz kalendarz
    Data
    22.01.2012
    Jak czytam wasze wszystkie historie to robi się naprawde żal, bo ludzie nie mają za grosz szacunku i to właśnie do Nas - kobiet w ciąży.
    Ja jestem teraz już w 37 tygodniu, ale ani razu nie spotkałam się z życzliwością w miejscach publicznych. Gdy stoje w sklepie w kolejce to ludzie udają, że mnie nie widzą mimo, że Mojego brzuszka nie da się już ukryć - ochroniarz albo kasjerka tylko kątem oka zerkną na Mnie i zaraz odwracają wzrok, żebym tylko nie pomyśłała, że mogłabym się wepchnąć.;D Tak samo jest z bankami, nie ma co liczyc na uprzejmość. Mnie akurat najbardziej drażni to, że idąc chodnikiem ludzie juz z dalekiej odległości widzą, że jestem w ciąży, bo widzę, że się gapia i potrafia isc i cały czas sie na ten brzuch patrzec ( niektórzy nawet sie potrafia obrócic, żeby sie chyba upewnić ;D ) a jak sie juz jest w sklepie to wtedy nikt Mojego brzucha momentalnie nie widzi.
    .pozdrawiam

Junior Member Awatar Pumowka
    Mieszka w
    Sopot
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-02-04 zobacz kalendarz
    Data
    04.02.2012
    zgadzam się,że powinno być więcej życzliwości dla mamusiek na mnie tzn na mój brzuszek, a jestem już na ostatniej prostej bo kończę 36tydzień to wszyscy się gapią,coś tam mówią pod nosem,szczególnie starsi ludzie. ale żeby ktoś mi miejsca ustąpił w środkach komunikacji miejskiej..... marzenie!!!! raz jak jechałam z mężem tramwajem to stałam nad dwoma młodymi chłopakami,to patrzyli tępo w komórki lub okna,aż w końcu pani po 40 wstała i wręcz kazała mi usiąść. u lekarza natomiast w publicznym zakładzie,to z 10 osób było w kolejce i żadna się nie pofatygowała, aby mi ustąpić pierwszeństwa. w prywatnej przychodni są tabliczki z informacją, że kobiety w ciąży do recepcji i na badania laboratoryjne mają pierwszeństwo i bez stania w kolejce mają wchodzić.... mimo to ze dwa-trzy razy musiałam się tłumaczyć,że wchodzę pierwsza.... ale ogólnie zawsze z uśmiechem podchodzę na spojrzenia i komentarze.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Administrator
    admin

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator

Plakaty, naklejki akcji Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Dziewczyny, czy widziałyście gdzieś plakaty czy naklejki naszej akcji ? Dajcie znać gdzie, a może któraś przyśle nam zdjęcie?
    Plakaty są żółte, z kobietą z brzuszkiem w środku , takie jak na stronie głównej forum
    pozdrawiam

Junior Member Awatar Luiza
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-09-15 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Dziewczyny, czy widziałyście gdzieś plakaty czy naklejki naszej akcji ? Dajcie znać gdzie, a może któraś przyśle nam zdjęcie?
    Plakaty są żółte, z kobietą z brzuszkiem w środku , takie jak na stronie głównej forum
    pozdrawiam
    Ja widziałam taki plakat na dworcu Kraków Płaszów. Wisiał przy nieczynnej kasie. Trochę mało widoczne miejsce, ale był :-).

Senior Member Awatar maskotka
    Mieszka w
    Łódź
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży
    Data
    28.09.2011 / 11.09.2014 / 17.05.2016
    Ja niestety jeszcze się nie spotkałam z plakatem, ale za to dzisiaj usłyszałam ogłoszenie w radiu wawa

Aniołek 7tc 15.06.2013

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów