Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 31 z 60
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Member Awatar Bąbelek87
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-10-21 zobacz kalendarz
    Mnie ostatnio spotkała taka sytuacja że siedziałam sobie w tramwaju (bo uprzejmy starszy pan mi ustąpił) na miejscu oznaczonym dla osób chorych i matek z dzieckiem czyli osób uprzywilejowanych a taką osobą chyba jestem . Wsiadła starsza kobieta a przede mną zwolniło się miejsce. A ta zamiast tam usiąść trąciła mnie ręką żebym się przesiadła na co jej grzecznie odpowiedziałam że chyba widzi że jestem w ciąży (to był bodaj 34ty tydzień) i może usiąść na wolnym miejscu przede mną na co ona że przecież mogę się podnieść i usiąść na tym wolnym krzesełku. Na nieszczęście starszej pani nie tylko ja byłam oburzona jej zachowaniem ale i połowa współpasażerów a nawet pan który mi ustąpił miejsce. Siłą rzeczy musiała usiąść na tamtym krześle a i tak po dwóch przystankach wysiadła. Na szczęście słowem się już nie odezwała... więc aż ciśnie się na usta stwierdzenie że starsi ludzie potrafią na prawdę być bezczelni i myślą że wszystko im się należy... ale miłemu starszemu Panu bardzo dziękuję

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar karolina86
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-11-24 zobacz kalendarz
    Ja dziś też pierwszy raz doświadczyłam "miłego" traktowania. Starałam się do tej pory unikać komunikacji miejskiej. Jednak nie miałam dziś wyjścia. Do autobusu wsiadałam z duuużą grupą nastolatków z gimnazjum. Autobus zatrzymał się tak, że akurat przy mnie drzwiami (stałam 20 min na przystanku, bo ławki były oblegane przez młode dziewczyny w wysokich butach ).. No i jak tylko otworzyły się drzwi zostałam odepchnięta (!!) siłą na bok, bo chłopaki ścigali się, żeby kupić bilet. Więc poczekałam spokojnie na swoją kolej do zakupu biletu u kierowcy i usiadłam na pierwszym wolnym miejscu, po chwili wsiadła pani przy kości, która usiadła obok mnie, kładąc mi na kolanach swoje torby z zakupami i siadając częściowo na moim kolanie, patrząc z pogardą czemu nie schodzę, skoro we dwie się nie mieścimy!! Chrząknęłam, że jestem w 9.miesiącu ciąży, ale na nikim to wrażenia nie zrobiło. hehe

Senior Member Awatar karolina86
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-11-24 zobacz kalendarz
    Ale żeby nie było, że tylko narzekam, to dodam, iż w kasie w Tesco Pani kasjerka zawołała mnie z końca kolejki (co prawda była to kasa pierwszeństwa a przede mną stali "zwykli" ludzie, ale sama pewnie bym się nie upomniała), innym razem w kolejce do pobierania krwi Pani też mnie poprosiła bez kolejki i podczas stania do kasy w TK Maxx też mnie poprosili. Fajnieeee!

Senior Member Awatar queen
    Mieszka w
    Opole
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-11-19 zobacz kalendarz
    Dla mnie kiedyś specjalnie otworzyli kasę w Tesco - byłam zszokowana!!! Ale bardzo to było miłe.

Innym razem stałam w bardzo długiej (prawi jak za komuny) kolejce do stoiska mięsnego w sklepie. Czułam się dobrze, więc stwierdziłam, że nie będę się specjalnie upominać i postoję. Nagle przyszła jakaś Pani, która oznajmiła, że chce zrobić zakupy bez kolejki bo tylko 2 kg kiełbasy potrzebuje. Mimo oburzenia innych ludzi w kolejce Pani zrobiła zakupy i odeszła. Ja stałam tylko po parówki

Junior Member
    justyna_waw

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2009-03-13 zobacz kalendarz
    Wasze historie dziewczyny są straszne. Jak można tak traktować kobiety w ciąży? I to ludzie starsi taki dają przykład? Dobrze, że chociaż znajdą się i tacy, którzy przepuszczą w kolejce, ustąpią miejsca. Ja w ciąży miałam tylko raz taką niemiłą sytuację. Byłam w banku, stałam w długiej kolejce. Po pewnym czasie stwierdziłam jednak, że 15 minut stania mi wystarczy i że ze względu na mój stan chyba ktoś mnie przepuści (byłam w 8 miesiącu). Spytałam głośno czwórkę ludzi, którzy przede mną stali, czy mnie wpuszczą. Wśród nich był starszy pan, który stwierdził: ciąża to nie choroba, stała Pani, to niech postoi Pani jeszcze troszkę. Szok. Kasjerki nie zareagowały, a Pan tak się zaparł, że mnie nie przepuścił. I stałam dalej.

Senior Member Awatar Kasiekowa
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-02-10 zobacz kalendarz
    to jest prawda - ludzie są bardzo nieuprzejmi, zwłaszcza Ci starsi. ja tylko 2 razy spotkałam się z uprzejmym traktowaniem w sklepie; ostatnio w h&m pani kasjerka zawołała mnie bez kolejki do kasy, a drugi raz młoda dziewczyna, która stała przede mną w kolejce w rossmanie powiedziała żebym podeszła do kasy pierwsza. natomiast we wszystkich sklepach, do których wchodzę i muszę stać w kolejce, ludzie generalnie mają gdzieś, że jestem w ciąży (chociaż brzuszek mam naprawdę dobrze widoczny)... smutna rzeczywistość...

Senior Member Awatar kasia.s.
    Mieszka w
    gdansk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-07 zobacz kalendarz
    wiecie zauważyłam,że jak poruszam się busami z wózkiem to często znajdują się chętni by pomóc mi wysiąść z wózeczkiem.Szkoda niestety że takich chętnych nie było zbyt dużo by ustąpić mi miejsca jak byłam w ciąży.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Kaspirowa
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-02 zobacz kalendarz
    A ja z wózkiem mam problemy bo sama muszę prosić ludzi, jeszcze nikt z własnej woli mi nie pomógł

Senior Member Awatar ilona_p
    Mieszka w
    Trójmiasto
    O mnie
    mama studentka
    Data
    11.10.2011
    Ja jeszcze w 9tym miesiącu ciąży chodziłam na uczelnię. Życzliwości ze strony kolegów i koleżanek nie było żadnej. Czego nie mogę powiedzieć o wykładowcach, ci akurat byli w porządku. Ale to oznacza tylko i wyłącznie, że im młodsze pokolenie, tym gorzej.

Jestem w końcówce 8 miesiąca ciąży i przywilejów z tym związanych nie mam żadnych. Nie w tym kraju. Tutaj nikt na to nie zwraca uwagi a już na pewno gimnazjaliści którzy o 8.00 rano oblegają autobusy. Albo namiętnie zajęci są pisaniem sms'ów bądź podziwianiem widoków za oknem (codziennie tych samych). Przez całą ciążę tylko 2 razy ustąpiono mi miejsca w tramwaju (5 - 6 miesiąc) i raz panie w puściły mnie na USG bez kolejki mimo że miałam umówioną godzinę a byłam trochę wcześniej. Kasy pierwszeństwa w naszych marketach to jakaś pomyłka, są dla wszystkich tylko nie dla uprzywilejowanych. Doświadczenia korzystania z takich kas są bardzo żenującym przeżyciem. Raz skorzystałam w Auchan i teraz podchodzę o normalnej kasy. Co tu dużo mówić. Dobrze że ciąża nie trwa pół życia i najbardziej uciążliwy jest ostatni trymestr. Musimy sobie radzić i się przemęczyć. Wszystkim przyszłym mamom życzę wyrozumiałości dla niewyrozumiałych i cierpliwości. Sobie też życzę. Jeszcze tylko miesiąc i będzie lżej

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów