Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 3 z 60
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Junior Member Awatar madalenadelamur
    Mieszka w
    Pustniki
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-04-07 zobacz kalendarz
    Data
    7 kwietnia 2011
    Ja jak na razie spotkałam się tylko z życzliwością ze strony ludzi.W sklepie ustępują mi miejsca,autobusami nie jeżdżę więc nie wiem jak tam ma się sprawa.Jeśli mam załatwić jakąś ważną sprawę czekam na męża,który zawsze pomoże.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar ola0203
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    Szczęśliwa mamusia♡♡♡
    Data
    19.04.11 r. / 11.03.15 r.
    Ja za to często jeżdżę autobusami, czy busami. Przed sylwestrem wybrałam się na zakupy do Krakowa z koleżankami i niestety większość drogi stałam, a obok siedział młody człowiek, który odwracał głowę w drugą stronę. Do czasu. Musiałam ściągnąć kurtkę i szalik, bo w tym tłumie zwyczajnie byłam mokrusieńka. Miałam na sobie tunikę z kr. rękawem i takie wdzianko cieniutkie z przodu wiązane. I niestety zmuszona byłam je też ściągnąć, bo już mi się słabo robiło, a mały strasznie dokazywał. Wreszcie kiedy zaczęła, sobie głośniej oddychać, młodzieniec wstał i ustąpił mi miejsca. Podziękowałam, choć szczerze powiem, że męczyłam się 45 minut na stojąco, a 15 minut siedziałam. Wyszłam z busa w kr. rękawku, bo nawet nie było jak tej kurtki ubrać. Busy jeżdżą strasznie przepełnione i ktoś wreszcie powinien się tym zająć.

Member
    MMandAG

Mieszka w
    Grybów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-02-27 zobacz kalendarz
    Życzliwość zależy od wychowania albo od nabytej wrażliwości na drugiego człowieka. W każdym razie na pewno nie od wieku czy płci. Miałam taką nieprzyjemność, że w kościele siedziałam ale musiałam pobiec za moją 2,5 letnia rozrabiaką (chodziła dzielnie na roraty) jak wróciłam miejsce było zajęte przez młodego chłopaka, znajomy nawet!!! Byłam wtedy w 7 miesiącu. Ustąpiła mi miejsca kobieta z takim dzieckiem jak moje, a sama musiała stać, bo ten absolutnie nie domyślał się. Klika razy też ustąpiły mi miejsca Panie po 40. Bardzo to sympatyczne. Rzadko ale czasem muszę odwiedzić pocztę - nienawidzę tego miejsca!!!!-tempo obsługiwania kolejek jest masakrycznie wolne, a nie zdażyło się żeby mnie ktoś przepuścił.
    Wszyscy wiedzą, że przecież ciąża to nie choroba!!! Tylko z tym samopoczuciem to jest bardzo różnie. W pierwszej ciąży w niedziele stałam bez problemu całą godzinę w kościele a w poniedziałek rodziłąm. Czuła się świetnie. Teraz - w drugiej ciąży - od początku czuję sie fatalnie. Stanie dłużej niż 10 minut powodowało, że mdlałam. Jeszcze przed pólmetkiem wylądowałam w szpitalu, byłam bardzo słaba. Mam wrażenie, że ludzie myślą, że my "cudujemy", a dla mnie chwila stania równała się z tym, że za chwilę odlecę.
    Akcja Wasza jest bardzo potrzebna, żeby uświadomić społeczeństwu, że każda z nas inaczej znosi ciąże a do tego jeszcze każda ciąża jest inna, nawet tej samej kobiety. Takie ustąpienie miejsca dla niejednej z Nas może być zbawienne.

Junior Member
    ewelkacha

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-02-10 zobacz kalendarz
    Ja rowniez czesto jezdze autobusami, coz jestem studentka, nie posiadam prawka ani tym bardziej wlasnego auta. Buzami nie jezdze , ale widze ze w nich jest spore przepelnienie. W autobusach sytuacja tez nie zawsze jest ciekawa . Ludzie albo nie widza , albo nie chca Cie zauwazyc . Ja zauwazylam natomiast , ze jezeli juz ktos ustepuje mi miejsca ,to sa to przewaznie kobiety, ktore z pewnoscia maja juz swoje dzieci a moze nawet i wnuki. A dziewczyny w moim wieku ?? W zyciu ... a o chlopakach nie wspomne ;] Z kolei w sklepach, raczej nie mam odwagi pytac czy ktos mnie przepusci bo, mozna uslyszec jedynie ze kazdy czeka itd. Oczywiscie zdazaja sie wyjatki od reguly i bardzo sympatyczni ludzie Oby bylo ich wiecej.

Junior Member Awatar Mysia
    Mieszka w
    Jaworzno
    W pełni popieram tę akcję. Ja osobiście wiele razy spotkałam się z brakiem życzliwości ze strony klientów supermarketu czy nawet pań kasjerek. to przykre. Mam 21 lat i przyznam szczerze, że wyglądam bardzo młodo, ale to nie jest powód, by być ocenianą przez społeczeństwo, a ja tak się czułam. Widziałam na sobie te spojrzenia starszych pań a'la taka młoda, a już w ciąży. Nie raz musiałam stać w nieziemskich kolejkach, wysłuchiwać od osób starszych w autobusie, że gdzieś tam stoi pan o kulach i tym podobne.
    Dlatego mam nadzieje, że ta akcja ułatwi ciężarnym kobietom życie, bo to wcale nie jest przyjemne stać przy kasie gdy puchną nogi i znosić nieprzyjemne spojrzenia.

Junior Member
    mamusiaSynusia

Mieszka w
    cały świat:)
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-08-11 zobacz kalendarz
    Data
    11.08.2010
    Czasem wydaje mi się że bardziej życzliwi są mężczyzni. Kiedy byłam w ciąży nigdy kobieta nie ustąpiła mi miejsca w kolejce czy autobusie.Natomiast zdarzyło się kilka razy że to właśnie Panowie wpuścili mnie przed siebie w kolejke czy ustąpili miejsca.Niestety Polska pod tym względem jest mocno zacofana:/ Popieram w pełni tą akcje.

Member Awatar Filip041010
    Mieszka w
    Elbląg
    O mnie
    Mamy Synka:) 04.10.2010r
    ja też całą ciąże spotykałam sie z nie miłymi sytuacjami. wszyscy zawsze udawali ze nic nie widza i stali dalej w kolejce. w autobusie czy tramwaju mieli to gdzies ze ja stoje. raz nawet kobieta powiedziała mi ze " ciąża to nie choroba" , ja nie mówie ze to choroba ale jest to jednak wysiłek i człowiek jest słabszy niz zwykle. kiedys stałam na poczcie ponad godzine i zapomniałam o jednym liscie i podałam go tylko do okienka to kobieta ktora stała na koncu kolejki stwierdzila ze mam stanąc na koncu i łaskawie czekać jak inni, a ja powiedziałam ze dałam tylko koperte i jestem w ciązy, a ona do mnie odpowiedziała a co to ma do rzeczy że Pani jest w ciąży? SZCZYTY poprostu. Pozdrawiam wszystkie kobiety w ciąży

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member Awatar Młoda_Mama
    Mieszka w
    Konopnica
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2007-12-16 zobacz kalendarz
    Popieram taka akcje. W Polsce nie zwarzaja na kobiety w ciąży. Mieszkałam 3 lata w Irlandii i tam spotykałam się z miłym uznaniem. W sklepie jak zobaczyli, że jestem z brzuszkiem to pierwsza w kolejce w autobusie poszczali siedzieć, pomoc sąsiadów w zakupach. Tu jest obojętność. Każdy ma w nosie ciężarną a nieraz pasowałoby pomóc, póscic pierwszą a nie jak cham skakać na ciężarną, że się wpycha bez kolejki. No ale w Polsce zanim do tego dojdzie to ohhoho

Junior Member
    Anusiak

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-08 zobacz kalendarz
    Ludzie potrafią być okropni... Jestem w 33tygodniu i puki co bardzo dobrze się czuje. Więc jeśli muszę podjechać autobusem gdzieś niedaleko to nawet mnie bawi to jak ludzie nagle przypominają sobie, że mają bardzo fajną książkę w torebce/plecaku, albo nagle ich tak "muli" że muszą się zdrzemnąć ale kiedy muszę jechać gdzieś dalej to bez krępacji idę w wyznaczone "dla Nas" miejsce i proszę o ustąpienie mi miejsca... Takie moje prawo. Czytając niektóre wypowiedzi jestem zdziwiona bo robiąc zakupy w hipermarketach zawsze korzystam z kas "dla kobiet w ciąży" więc stanie w kolejce odpada... A kiedy przed świętami były ogromne kolejki w Empiku, podeszłam do kasy i zapytałam czy jest jakąś wyznaczona kasa dla kobiet w ciąży, kasjer powiedziała że nie ma takiej, ale obsłuży mnie bez kolejki nie okazując żadnego oburzenia. Uważam, że nie można liczyć na ludzką wrażliwość, po prostu trzeba korzystać ze swoich przywilejów.

Drogie przyszłe Mamy nie krępujcie się walczyć o swoje, ja też miałam na początku ten problem
    jeśli ludzie są bezczelni My też możemy być i to nie będzie objawem braku kultury

Senior Member Awatar kasia.s.
    Mieszka w
    gdansk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-07 zobacz kalendarz
    Witam jestem w 12 tyg. ciąży i chciałabym poprzeć akcję. Piszę na forum ponieważ chcę zwrócić uwagę na kobiety ciężarne, to prawda że ciąża nie jest chorobą ale to nie znaczy, że kobiety w ciąży muszą być niewidoczne dla społeczeństwa.Od 3 miesięcy jestem w ciąży a już się spotkałam z brakiem tolerancji oczywiśćie w pojazdach komunikacji miejskiej. Pierwszą sytuacją dość nie kąfortową dla mnie było... jechałam niedawno na badania do lekarza (krew itp) wprawdzie w autobusie był ścisk ale jeszcze w miarę dobrze się czułam oczywiście o miejscu siedzącym mogłam zapomnieć!!! (nie widać mi brzucha) ale nie chodzi o ciążę. W pewnym momencie zrobiło mi się niedobrze praktycznie mdlałam na stojąco. Wokół mnie oczywiście było pełno ludzi i młodych i starszych , jeden chłopak zwrócił uwagę na to co się ze mną dzieje, ale stał w ścisku z daleka ode mnie więc nawet by mnie nie złapał jak bym leciała na ziemię. Pewna młoda dziewczyna siedziała tuż obok mnie, myślicie że choć się mną zainteresowała? a ja po prostu myślałam że zaraz zemdleję. To jedna z sytuacji którą chciałam opisać a teraz druga również związana z autobusem... wsiadłam do autobusu i usiadłam obok kobitki tak ok 50 lat na przystanku niżej wsiadła jej koleżanka, ta koleżanka stanęła obok mnie, zobaczyła mnie i jak gdyby nigdy nic do swojej koleżanki ,że starzy ludzie muszą stać w autobusach a młodzi siedzą ( mowa o mnie) tacy biedni schorowani itp oczywiście na cały autobus było słychać ich rozmowę.Powiem szczerze, że nie żle się wkurzyłam , więc odwruciłam głowę do pani skrzeczącej mi nad uchem i powiedziałam cytuję TA MŁODZIEŻ JEST W CIĄŻY I NA PEWNO NIE USTĄPIĘ MIEJSCA. to była moja riposta na rozmowę tych pań.Ludzie brak tolerancji nadal istnieje Pozdrawiam kasia

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów