Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 29 z 60
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Senior Member
    ewas

Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Stasiek - wyjątkowo punktualny chłopak urodził się 5 marca 2012 :)
    Wpisów
    1
    mycha-t ja bym w takiej sytuacji (gdyby ta ciężarna była gdzieś dalej) zawołała ją i przepuściła w kolejce. No chyba że sama bym już nie dawała rady stać dłużej to wtedy zwróciłabym się do osoby za mną, żeby przepuściła tamtą osobę. Taka "solidarność jajników", bo kto jak kto, akurat my będziemy wiedziały jak ona się czuje

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar mycha-t
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-12-16 zobacz kalendarz
    dokładnie ewas my teraz zauważamy a jak widać inni niekoniecznie i jest to rozwiązanie.. choć powiem szczerze, że gdybym ja już siły nie miała żeby stać to co by sobie nie myśleli podeszłabym do kasy i poprosiła o obsłużenie, ale zwykle jestem już teraz na zakupach z mężem więc mogę się wesprzeć na nim albo po prostu pójść do samochodu...

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Dobra. Powiedzmy ,że przepuszczamy ciężarną ,która stoi kilka miejsc ZA nami. Ale co z ludźmi ,którzy stoją między Wami a tą drugą ciężarną? Bo tak naprawdę w tym momencie wypadałoby aby i oni wyrazili na to zgodę, by nie było żadnych nieprzyjemnych wypowiedzi w Waszą stronę.

Ogólnie ja akcję popieram - ale też wiem (po tym drugim temacie) ,że i ciężarne potrafią się wykazywać brakiem kultury i brakiem szacunku do drugiego człowieka.

O mnie
    wiesz Pandora wisiałyby mi chyba te komentarze, podobnie jak wtedy gdy ja sama źle bym się czuła i poprosiłabym o obsłużenie, a poza tym w końcu nie robiłybyśmy nic złego przepuszczając ciężarną a niektórym dałoby to może do myślenia, ale tak jak mówisz grzecznie byłoby spytać tych ludzi czy nie mają nic przeciwko..

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    mycha-t - Właśnie o to tutaj chodzi. Tobie te komentarze wiszą - a innym nie. Byłam kiedyś w sytuacji ,że stałam w kolejce i pewna Pani wcisnęła przede mną ciężarną. Piękny gest ,ale ja np. w jednej ręce trzymałam 10kilogramowe dziecko ,a w drugiej koszyk i też mi było ciężko. Nikt nie pytał nas - innych - o zdanie na ten temat. A wypadałoby. Albo ,żeby chociaż ta Pani zamieniła się z tą ciężarną miejscami ...
    Nie we wszystkich sklepach są kasy dla uprzywilejowanych - to chyba jest ten błąd systemu - zwłaszcza w większych sklepach - albo po prostu nie ma kto tych kas obsługiwać,bo ,,się nie opłaca".
    Ja jestem zdania ,że ciężarne powinno się przepuszczać - tak przynajmniej nakazują podstawy kultury osobistej.
    I wiem ,że są jeszcze życzliwi ludzie. W ciąży nikt mi mnie nie przepuszczał ,bo nie miałam okazji uczestniczyć w zaawansowanej ciąży wśród mniej lub bardziej życzliwego społeczeństwa - ale ostatnio na zakupach pewna Pani widziała jak mój 2latek broił w sklepie i wpuściła mnie ,żebym zapłaciła przed nią - akurat nikogo poza nami nie było w kolejce.

Senior Member
    ewas

Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Wpisów
    1
    Pandora masz rację. Trzeba się wykazać kulturą i czasami grzecznie zwrócić uwagę, a wtedy pewnie popatrzą na nas łaskawszym wzrokiem. Podobnie jeśli starsza osoba nas prosi o ustąpienie miejsca - wystarczy grzecznie powiedzieć, dlaczego akurat siedzimy i że zwyczajnie nie zawsze mamy siłę ustąpić. Odburkiwanie tylko pogarsza sprawę i wywołuje masę niepotrzebnych komentarzy...

Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-07 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez ewas Zobacz posta
    Podobnie jeśli starsza osoba nas prosi o ustąpienie miejsca - wystarczy grzecznie powiedzieć, dlaczego akurat siedzimy i że zwyczajnie nie zawsze mamy siłę ustąpić. Odburkiwanie tylko pogarsza sprawę i wywołuje masę niepotrzebnych komentarzy...
    A później gadają, że młodzież niekulturalna i te młode matki też Jeśli oczekujemy kultury wobec nas to sami najpierw się nią wykazać musimy

Używanie znaków interpunkcyjnych nie gryzie, a ułatwia czytanie innym forumowiczom :P

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    O mnie
    masz rację Pandora powinniśmy spytać tego wymaga kultura i pewnie w większości nikt by nam nic złego nie powiedział.. swoją drogą mama z dzieckiem na ręku dla mnie też powinna być osobą w jakimś stopniu uprzywilejowaną i ją na pewno spytałabym czy nie ma nic przeciwko, a zdarzało mi się również takie panie przepuszczać kiedy w ciąży nie byłam, bo aż żal było patrzeć jak często męczą się z zapłakanym dzieckiem i koszem zakupów .. i pisząc, że komentarze by mi wisiały nie chodziło mi o to, że nie obchodzą mnie inni ludzie tylko w naprawdę trudnej sytuacji kiedy nie dałabym rady już stać poprosiłabym o obsłużenie bez kolejki, gdyby jednak to był problem wolałabym wyjść niż udawać "twardziela" albo kłócić się z ludźmi bo nie o to chodzi tylko o nasze i dziecka zdrowie.. generalnie bez odrobiny kultury osobistej nie ujedzie się w żadną stronę..

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Ewas - o tym właśnie dość szczegółowo się rozpisałam w temacie poniżej ,w którym jedna z ciężarnych zamiast grzecznie powiedzieć ,że nie ustąpi miejsca, bo jest w ciąży nałożyła słuchawki na uszy i ignorowała starszą Panią.
    Ja jestem zdania ,że cała ta akcja powinna iść i w jedną i drugą stronę : my jesteśmy życzliwi, inni są życzliwi dla nas.
    No i też uważam ,że ta akcja nie ma na celu sprawić,by kobiety zaraz jak zobaczą dwie kreski ciążowym biegały do autobusu i siadały na miejscu z myślą ,,bo mi się należy".

kasiek - otóż to. Jednakże w każdym przedziale wiekowym znajdziemy bardziej lub mniej życzliwych ludzi.

mycha-t - mój Jaś raczej nie płacze, on po prostu w sklepie strasznie rozrabia. Lata po całym sklepie, zwala różne rzeczy z półek sklepowym i muszę co chwilę go czymś zajmować. W jednym sklepie wszystkie już go znają. Jest tam bardzo lubiany - zawsze się uśmiechają do niego Panie i zagadują - niezależnie od zmiany ...
    Ale wiecie co? Jestem pozytywnie zaskoczona, bo kiedy ja już nie mam siły tłumaczyć ,że nie kupimy 2 lizaka ,czy drugiej paczki chrupek kukurydzianych to ludzie w większym kolejkach zagadują mojego synka ,dają mu ,,cześć" - jakiś Pan ostatnio przybił mu ,,żółwika" - ale też się spotkałam kiedyś z opinią ,,no ja już bym klapsa dała!" :]
    Więc są różni ludzie. Ja tutaj już piszę na podstawie posiadaczki zbuntowanego 2latka - i myślę ,że z tymi ciężarnymi jest dokładnie to samo.

Senior Member
    ewas

Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Wpisów
    1
    Pandora wątek znam i zakupy z 2latkiem też :P przez rok byłam nianią chłopczyka. Jak zaczynałam miał 20miesięcy. I zdarzało mi się robić z nim zakupy. Oj trzeba się czasami nagimnastykować żeby wyjść spokojnie ze sklepu bez tony zabawek i słodyczy

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów