Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 25 z 60
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Senior Member Awatar kasia.s.
    Mieszka w
    gdansk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-07 zobacz kalendarz
    We wtorek szłam do przychodni po odbiór wyników dodam że była to 10 ta godz. ledwo weszłam do poczekalni wszyscy nagle głowy na mnie i brzuch oczywiście już im się nie podobał, no bo pewnie ciężarówka chce się wpychać przed nich ( było ze 20 osób),Spojrzenia z podełba itp jak bym była jakaś trędowata takie podejście ludzi mnie wkurza najbardziej. Ja podeszłam do automatu pobrałam wynik i wyszłam z uśmiechem na ustach.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar maryla26
    Mieszka w
    Śląsk
    O mnie
    Karolek urodził się 09.08.2011,o 1.20:)
    Ślicznie się zachowałaś.....

Senior Member Awatar darmicmac
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-10-24 zobacz kalendarz
    Ja lubię jak patrzą na brzuch bo jestem z niego dumna. Inni mogą tylko pozazdrościć

Member
    SpicyMarmalade

Mieszka w
    Pruszcz Gdański
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-11-03 zobacz kalendarz
    Witam
    Bardzo popieram tę akcję, w Polsce jest ona bardzo potrzebna. Zawsze kiedy widziałam kobietę w ciąży starałam się pomóc jak się da, czy to przepuściłam ją w kolejce w sklepie, ustąpiłam miejsca w autobusie, nawet (ku oburzeniu starszych pacjentów) obsługiwałam w aptece poza kolejnością. Takie rzeczy były dla mnie tak oczywiste, że teraz kiedy sama jestem w ciąży, przeżywam szok. W sklepie nikt mnie nie przepuszcza (nie żeby mi to jakoś okrutnie przeszkadzało, ale kiedy stoisz w mega kolejce do jednej kasy i czekasz w niej 10 min zaczynają puchnąć nogi), w autobusie każdy odwraca głowę kiedy wsiadam, a jeśli już ktoś obsługuje mnie poza kolejnością (co jest niezwykle rzadkie) to ludzie nie kryją oburzenia. A już najgorsze są panie emerytki. Ostatnio byłam na poczcie i Pani w okienku kiedy tylko mnie zobaczyła, od razu zawołała do siebie. Spotkało się to z taką krytyką w kolejce, że aż mi się zrobiło głupio. Za sobą słyszałam tylko głosy: "co za czasy, młode to takie i ustać nie może", "za moich czasów nikt nie ustępował ciężarnej", "tym ciężarówkom to już się w głowach poprzewracało". Kiedy wyszłam z poczty miałam ochotę usiąść i płakać.
    Z czymś zupełnie innym spotkałam się, kiedy byłam z wizytą u mamy w Szwecji. Tam ciężarna traktowana jest jak ktoś wyjątkowy, ktoś szczególny, prawie jak święta W sklepie sami klienci przepuszczali w kolejce, w banku nawet starsi ludzie chcieli ustępować mi miejsca, ale najwięcej życzliwości spotkałam w drodze powrotnej do Polski- na promie. Przede wszystkim nie pozwolono mi samej nieść bagażu, zostałam odprowadzona do samej recepcji na promie przez ochroniarza, następnie Pani z recepcji odprowadziła mnie do kajuty (oczywiście niosąc mój bagaż), po czym pod koniec rejsu przyszła po mnie i odprowadziła do wyjścia "przekazując" mnie Panu z obsługi, który mnie "dostarczył do rąk własnych" mojego męża .
    Szczerze powiedziawszy, ja nie doświadczyłam w naszym kraju życzliwości... To bardzo przykre, bo chociaż taki mały gest jak ustąpienie miejsca, jeśli nawet nie przyniesie ulgi, to chociaż poprawi humor.

Senior Member Awatar maryla26
    Mieszka w
    Śląsk
    O mnie
    Karolek urodził się 09.08.2011,o 1.20:)
    Starszyzna w naszym kraju wiedzie prym , jeśli chodzi o rzucanie głupich komentarzy na temat ciężarnych...... Fakt, nie ma co uogólniać, bo trafi się życzliwy starszy pan, czy wyrozumiała starsza pani, ale w większości potrafią tylko głupio dogryzać, nie zważając na nić.... Przecież do sklepu nie chodzę dlatego, że mam kaprys, tylko dlatego, że muszę coś jeść, do banku nie idę postać w kolejce, tylko idę tam wtedy, jak mam ważną sprawę do załatwienia. Z poczty też nie korzystam codziennie, a jednak czasem trzeba odebrać list, czy go nadać... Ja rozumiem, że kiedyś w polu rodziły, a potem wracały do pracy, ale kiedyś były inne czasy. Ludzie byli zdrowsi, silniejsi, a dziś o prawie połowę, jak nie większość ciąż trzeba się starać latami, a potem walczyć o ich utrzymanie....Miło jest patrzeć na uśmiechnięte buźki w piaskownicy, ale jakoś już na starcie mało komu zależy, żeby ta piaskownica była pełna dzieci.......

Senior Member Awatar eskarina
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-11-16 zobacz kalendarz
    Jestem w szóstym miesiącu ciąży, brzuch jest wyraźnie widoczny. Niestety, jeszcze ani raz nie zdarzyło mi sie, żeby ktoś gdziekolwiek ustąpił mi miejsca, przepuścił... Jestem strasznie zawiedziona postawą Polaków. Może mniej denerwowałabym się tym stanem rzeczy, gdyby nie to, że moja ciąża jest zagrożona i jeśli już gdziekolwiek muszę wyjść; to chcę załatwić sprawy jak najszybciej i wracać do łóżka. Dzisiaj stałam w kolejce w sklepie; nie upominając się o pierwszeństwo. Po chwili otworzono kolejną kasę, miałam do niej najbliżej więc powoli zaczęłam iść w jej stronę. O mało nie zostałam staranowana przez kilka wózków, ludzie zaczęli mnie wyprzedzać jak w wyścigach. Dopchałam się do kasy jako... ostatnia. To karygodne!

Senior Member
    agniesi

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-01 zobacz kalendarz
    Wpisów
    4
    niestety życzliwości u nas niewiele...widzę że nie tylko ja mam niezbyt miłe wspomnienia z autobusu, tramwaju, sklepu czy poczekalni w przychodni... Przykre , że widząc kobietę z brzuchem w środkach transportu publicznego wszyscy nagle odwracają głowy i "muszą" sprawdzić co jest za oknem... a już jak ciężarna usiądzie to bezcenne są komentarze pań stojących (zwłaszcza tych starszych)...
    aczkolwiek zdarzyło mi się 2 razy spotkać z życzliwością..i to jest miłe..nie wszyscy są "źli"

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    kamilcia

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-10-08 zobacz kalendarz
    Data
    8.10.2011
    a ja wczoraj jak byłam super pharmie to pani w kolejce przede mną mnie przepuściła pierwszą do kasy

Junior Member
    AniaNT

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-10-20 zobacz kalendarz

czasami jest miło :)

Żeby nie wyszło, że jest tak strasznie źle, muszę przyznać, że zdarzają się życzliwi ludzie Kilka razy ktoś przepuścił mnie w kolejce, a w piekarni pani zawsze upomina, żeby podchodzić bez kolejki
    Ale poza tym jest w normie: kolejka jaka długa by nie była, to nikt nie widzi, że stoisz ze sporym już brzuszkiem, w autobusie rzadko ktoś wstaje sam (szczególnei młodzież czytająca książkę albo śpiąca ze słuchawkami na uszach....). Ale akurat w tym wypadku należy dla bezpieczeństwa swojego i dziecka kogoś grzecznie poprosić. Jeszcze nikt nie odmówił!
    Także drogie panie, DOPOMINAJMY SIĘ bo przecież nie chodzi tylko o nas!

Senior Member Awatar kasia.s.
    Mieszka w
    gdansk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-07 zobacz kalendarz
    Ja z teściami byłam wczoraj w Tesco, do kasy pierwszeństwa stało bardzo dużo panów w ciąży hhe my staneliśmy obok w innej kasie i tylko się śmiałam

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów