Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 15 z 60
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Senior Member Awatar villemo
    Mieszka w
    Opole
    O mnie
    Moja córeczka Lidusia urodziła się 7 lipca 2011r.
    Wpisów
    6
    To masz szczęście naprawdę. Ja tez będę miała darmową, rodzinną pomoc, ale doskonale rozumiem kobiety, które myslą "chciałabym, ale mnie nie stać". Gdyby nie najbliższa rodzina, w życiu nie zdecydowalibyśmy się z mężem na dziecko. A ponoć dzieci, to nasza wspólna przyszłość. Bzdura. Boli mnie to, że dla większości par dziecko to nieplanowana wpadka, gdyż świadomie, bardzo niewiele osób decyduje się na posiadanie dziecka, głównie ze względów finansowych.
    Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
    Jestem przy Tobie od pierwszego grama.Tyś moje dziecko ... a ja Twoja mama.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar kasia.s.
    Mieszka w
    gdansk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-07 zobacz kalendarz
    Ja muszę się przyznać, że my planowaliśmy dziecko dość szybko po ślubie a od września 2010 jestem szczęśliwą mężatką.
    Tylko zmartwiła mnie początkowa reakcja teściów, o ciąży powiedzieliśmy im przed Bożym Narodzeniem (niebyli szczęśliwi), a teraz z chęcią będą się zajmować małą.
    Na moich rodziców nie mam co liczyć, bo zażądają kasy od nas za opiekę.Tak zrobili z moją młodszą siostrą( dodam że biedna sama wychowuje córkę) tatuś Je zostawił. Więc jak bym nie miała opieki dla małej to już bym wolała zapłacić opiekunce niż własnej Matce. Ja nie wyobrażam sobie jak można żądać kasy za opiekę nad własnym wnukiem.Co wy na to spotkałyście się z czymś takim?

Senior Member Awatar gusinka
    Mieszka w
    śląskie
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-22 zobacz kalendarz
    no to macie te szczęście dziewczyny...
    ja niestety raczej nie będę miała tej pomocy i jeszcze do końca nie wiem jak to będzie potem ale na pewno jakoś damy radę musimy!!!!
    co tego "odmiennego" traktowania to chyba jest tak że faktycznie traktują nas odmiennie ale w drugą stronę ,po pierwsze to mam wrażenie że najpierw jestem zmierzona z góry na dół (w sklepie,markecie,czy gdziekolwiek) jak wygladam w co jestem ubrana czy dobrze czy też gorzej drożej czy taniej, potem stwierdzenie ile mam lat a że jestem niska i raczej szczupła i zawsze wyglądałam młodziej na swój wiek więc co za tym idzie słyszę w 'ich" myślach taka młoda i z brzuchem.....dalej właśnie ciąża to nie choroba nogi ma sprawne wszyscy tu stoimy każdemu się śpieszy , ja mam problemy z krzyżem, ja jestem schorowana i starsza, albo poprostu udam że nie widzę jej brzucha!!! zresztą dobrze wygląda jest usmiechnięta czyli dobrze się czuje może posstać jak my wszyscy!!!!!!!! itp.....takie są moje odczucia
    dobrze że w niektórych sklepach można zauważyć kasy dla kobiet w ciąży aczkolwiek zaznaczone jest w "widocznej ciąży" co za tym idzie kobiety w pierwszym trymestrze które fatalnie się czują nie moga w niej stanąć bo nie mają jeszcze brzucha???!!!!!!! a te w 7 miesiącu z małym brzuszkiem prawie niewidocznym pod ubraniem też nie ???czy też mają się rozberać?? okazać kartę ciąży???? .....
    i myślę sobie że problem jest i w polityce państwa ale i też kwestii wychowania, wyniesienia pewnych wartości z domu, ja takie wartości z mojego wyniosłam SZACUNEK dla starszych, niepełnosprawnych , i kobiet w ciąży również!!!!! mojemu synowi też je na pewno przekażę...

pozdrawiam

Mieszka w
    Opole
    O mnie
    Wpisów
    6
    Kasiu - szczęka mi opadła! Nie wyobrażam sobie, żeby moja mama zażądała ode mnie pieniędzy za pomoc w opiece nad maleństwem! To coś niepojętego dla mnie. Zgadzam się z Tobą całkowicie - wolałabym zapłacić opiekunce, mało tego utrudniłabym kontakt z wnukiem. Nie mieści mi się to w głowie naprawdę :/

Gusinko - ja wyglądam na starszą niż jestem w rzeczywistości, ale z kolei zawsze byłam jak to się mówi "przy kości" więc się na mnie patrzy jak na kogoś bardzo otyłego. Palce mi spuchły więc zdjęłam obrączkę, a to kolejny powód krzywego patrzenia, wzrok pt "pewnie się gdzieś puściła". Ręce opadają.

Senior Member Awatar dziudzia
    Mieszka w
    Małopolska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-04-28 zobacz kalendarz
    Data
    28 kwiecień 2011
    Cytat Zamieszczone przez kasia.s. Zobacz posta
    Ja nie wyobrażam sobie jak można żądać kasy za opiekę nad własnym wnukiem.Co wy na to spotkałyście się z czymś takim?
    Wiesz nie wiem jaką Twoi rodzice mają sytuacje finansową, ale z reguły dziadkowie nie żądają pieniędzy za opiekę nad wnukiem choćby im nie starczało do następnego... Albo się podejmują opieki albo nie, ew. jeśli rodziców stać na to żeby zapłacić za opiekę to jak najbardziej można przecież się dogadać. Jednak z góry czekanie na kasę za opiekę nie pachnie niczym dobrym... Z reguły właśnie powierzamy opiekę nad dziećmi swoim rodzicom czy teściom, bo nie stać na nas na opiekunkę jeśli idziemy do pracy, a jak mam płacić za opiekę to lepiej z dzieckiem samemu siedzieć w domu...
    No ja na dobry początek dnia postałam sobie w busie pełnym młodzieży i w kolejce do laboratorium, bo oczywiście pod polarem nie widać mojego dziewiątego miesiąca!

Mieszka w
    Opole
    O mnie
    Wpisów
    6
    Najgorsze jest to, że gdybyś ubrała się ciasno i brzuszek był bardzo widoczny - większość ludzi i tak udaje, że nie widzi.

Senior Member Awatar meg
    Mieszka w
    Bath, Anglia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-13 zobacz kalendarz
    ja akurat spotkałam się z oczekiwaniem pieniędzy za opiekę nad własną wnuczką i to u mojej mamy... nie ma się czym chwalić ale nic nie poradzę, że moja mama ma charakterek jaki ma.. zawsze twierdziła, że nie jest jeszcze stara i swoje życie ma, więc kiedy moja samotnie wychowująca córkę siostra chciała wrócić do pracy to stwierdziła, że "opiekunka kosztuje" :/ dlatego ja już wolę sama się swoim dzieckiem zając do momentu, aż nie poślę jej do przedszkola niż liczyć na czyjąś łaskę..

ja nienawidzę momentów kiedy idę ulicą z moim D. i każda starsza kobieta, którą mijamy zerka z dezaprobatą na mnie, na niego, a potem na mój brzuch - ten mój nie wygląda na twarzy zbyt poważnie więc już sobie wyobrażam, co w tych zacofanych głowach się roi - dochodzi do tego jeszcze fakt, że brak na mym palcu obrączki bo nie jesteśmy po ślubie.. nasza niunia to nie "wpadka" bo bardzo chcieliśmy mieć dziecko, dlatego tym bardziej mnie takie spojrzenia irytują !
    "Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje!"

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Mieszka w
    Opole
    O mnie
    Wpisów
    6
    Niezależnie od tego czy dzidzia jest upragnionym szczęściem czy nieplanowną wpadką, żadna z nas nie ma obowiązku się nikomu tłumaczyć, mało tego to nie te czasy gdy panna z dzieckiem to było coś nie do pomyślenia, dzisiaj wiele par żyje bez śwstka, bo po prostu nie jest im potrzebny do szczęścia i z tego też nikomu nie musisz się tłumaczyć. Trudno żebym nosiła na szyi tabliczkę ze spowiedzią pt "Moje maleństwo jest planowane i chciane, mam 23 lata, skończone studia i kochającego męża, nie nosze obrączki bo mi palce puchną." To jakiś absurd przecież!

Senior Member Awatar meg
    Mieszka w
    Bath, Anglia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-13 zobacz kalendarz
    każda z nas o tym wie ale problem w tym, że społeczeństwo mamy zacofane :/
    "Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje!"

Senior Member Awatar dziudzia
    Mieszka w
    Małopolska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-04-28 zobacz kalendarz
    Data
    28 kwiecień 2011
    Cytat Zamieszczone przez villemo Zobacz posta
    Najgorsze jest to, że gdybyś ubrała się ciasno i brzuszek był bardzo widoczny - większość ludzi i tak udaje, że nie widzi.
    Tak, wiem, bo w lab zdjęłam sweter to tylko każdy sobie pooglądał z góry na dół moją osobę, a pani w kolejce przede mną tylko mnie uprzedziła żebym pamiętała że stoi w kolejce i poszła gdzieś na moment.... Dobrze że po rejestracji już do pobrań czeka się na siedząco, bo już jest rząd krzeseł, jak nie narzekałam wcześniej to teraz ciężko już wystać choć parę minut nieraz, zaraz mi brzuch twardnieje...

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów