Ankieta: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

Strona 12 z 60
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 596

Ogólnopolska kampania społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”

Senior Member Awatar maryla26
    Mieszka w
    Śląsk
    O mnie
    Karolek urodził się 09.08.2011,o 1.20:)
    A na przychodnie i laboratorium też są sposoby, zawsze idźcie do osób tam pracujących, bez pytania, bez proszenia, w końcu nam się to należy, a kto nam to da, jeśli same o to nie będziemy walczyć???

2. dzieckozakupy.pl
    Member Awatar auto_maniaczka
    Mieszka w
    Piaseczno
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-08-20 zobacz kalendarz
    Data
    2011-08-20
    Niestety nie ma do końca sposobu na ludzi. Co jak co ale mnie denerwują tzw "mochery" i niestety przekonałam się nie raz co to za ludzie m.in. w kolejce na pobranie krwi. Aż mnie dziwi że tacy starsi ludzie widząc ciężarną normalnie zachowują się jakbym była jaka trędowata czy co że gdzie idę, gdzie się wpycham, szczerze dobrze że mąż ze mną chodzi na takie badania i walczy ludzie traktują ciężarną jakby nie wiem gdzie się wpychała bądź odwracają głowę.. ehh co za społeczność

Senior Member Awatar dziudzia
    Mieszka w
    Małopolska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-04-28 zobacz kalendarz
    Data
    28 kwiecień 2011
    Ja nawet jak mam prawo gdzieś oczywiste to raczej się nie wychylam żeby się gromy nie posypały na moją głowę, zwłaszcza jak dobrze się czuję, prędzej bym się zdenerwowała jakby ktoś ryknął na mnie że się wpycham, mniejszymi sprawami już potrafiłam się zdenerwować na cały dzień, gdyby to chodziło tylko o mnie to jakoś bym to przełknęła ale nie chcę żeby dziecko się denerwowało....
    Tak apropos kasy pierwszeństwa to w kauflandzie jest tylko kasa dla matek z dziećmi czy raczej z wózkami?? nie wiem jak to jest i inwalidów to mówię siostrze bo ostatnio była z wózkiem że ma pierwszeństwo to absolutnie nie chciała z niego skorzystać, bo się bała że będzie awantura i pewnie miała rację, ja wiem też że na pewno z tego prawa nie skorzystam wolę się w skrócie nie denerwować, bo się to nie opłaca....

Senior Member Awatar novynkah
    Mieszka w
    jest gdzieś lecz nie wiadomo gdzie...
    Wpisów
    16
    przyznam szczerze, że ogólnie nie narzekam.
    w listopadzie i grudniu co się bardzo zdenerwowałam, kiedy padał snieg - mąż był wówczas w delegacji, musiałam więc sama odśnieżać sobie dojście do garażu, podjazd i auto. mało tego - aby wyjechać autem spod garażu musiałam odśnieżać kawałek drogi dojazdowej do bloku będący jednocześnie szlakiem do kontenera na śmieci.
    myślicie, że ktoś pomógł? nie. pomimo, że odśnieżałam część drogi wspólnej nikt nie pomógł - a stali sąsiedzi z łopatami i rozmawiali, śmiali się jeszcze, ze tak żwawo mi idzie. jeden był na tyle bezczelny, że najechał mi nawet na łopatę od śniegu - w ogóle nie interesowało go czy ktoś idzie drogą, czy coś na niej robi. nieważne - byle mógł odjechać.

obecnie spotykam się z ogromną życzliwością ze strony sąsiadów - ciąża już widoczna (ósmy miesiąc, a brzuszek jak na piąty), kiedy byłam w szpitalu wszyscy pytali męża co się dzieje. jest więc teraz zainteresowanie moją osobą, każdy zapyta jak się czuję, czy może w czymś pomóc.
    i tylko sąsiadka mieszkająca drzwi w drzwi jest złośliwa, zresztą jak cała jej rodzina - potrafią mi zatrzasnąć drzwi od klatki schodowej tuż przed nosem, przepychać na schodach i jeszcze głupio skomentować, ze się wlekę jak kaczka no cóż - są ludzie i ludziska i teraz widać, że dzieci nie mają bo na nie nie zasługują.

zanim do mnie napiszesz - poradź się mojego lekarza ;p

Senior Member Awatar Joasia
    Mieszka w
    Masovia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-27 zobacz kalendarz
    Wpisów
    2
    Cytat Zamieszczone przez auto_maniaczka Zobacz posta
    Niestety nie ma do końca sposobu na ludzi. Co jak co ale mnie denerwują tzw "mochery" i niestety przekonałam się nie raz co to za ludzie m.in. w kolejce na pobranie krwi. Aż mnie dziwi że tacy starsi ludzie widząc ciężarną normalnie zachowują się jakbym była jaka trędowata czy co że gdzie idę, gdzie się wpycham, szczerze dobrze że mąż ze mną chodzi na takie badania i walczy ludzie traktują ciężarną jakby nie wiem gdzie się wpychała bądź odwracają głowę.. ehh co za społeczność
    Ja mam wrażenie, że co niektórzy po prostu boją się zarazić ciążą...

Mieszka w
    Masovia
    O mnie
    Wpisów
    2
    Cytat Zamieszczone przez Patrycja21 Zobacz posta
    Witam do tej pory nie spotkałam się z ( brzydkim traktowaniem ) jako kobieta w ciąży ale ostatnio byłam z moją mamuśką w sklepie wielkości mini marketu. była czynna tylko jedna kasa kiedy pani siadła za drugą kasą Panie Starsze za mną mało by mnie nie staranowały, żeby dostać się jako pierwsze do kasy. Gdybym była sama powiedziałabym kilka słów ale nie chciałam się kłócić bo 5 minut dłużej mnie nie zbawiło. Ale denerwuje mnie zachowanie właśnie takich Pań w podeszłym wieku same kiedyś chodziły w ciąży a teraz nie potrafią uszanować młodszej kobiety w ciąży. Następnym razem znowu Pani za kasą przy dwóch innych Paniach starszych przede mną powiedziała, żebym zawsze przychodziła na początek kolejki, żebym nie musiała tyle stać to myślałam, że wzrokiem zostanę powalona przez te Panie. Panowie są bardziej życzliwsi
    To ja Ci już wyjaśniam Kiedyś udałam się do gina tylko po zaświadczenie, i czekałam półtorej godziny, bo nikt nie chciał mnie wcześniej przepuścić. I wtedy też usłyszałam czemu. Rozwiązała się dyskusja, że, tak w skrócie, nie będą przepuszczać, bo ich nie przepuszczali. Trójkę czy więcej dzieci urodziły i nigdy nie prosiły o przywileje, nikt nie dawał i jeszcze stać musiały! I to nie takie babuleńki tylko babki 40-50 lat. Tylko niestety, ja teraz zaczynam już narzekać, na bóle nóg i kręgosłupa i prawdopodobnie gdyby nie było trzeba to bym nie prosiła. Ale cóż, nie to nie Kiedyś im się zwróci ten "dobry uczynek". Ode mnie pewnie nie, bo nie chcę być chamska, ale znajdzie się ktoś, kto im dokopie...

Mieszka w
    Masovia
    O mnie
    Wpisów
    2
    Cytat Zamieszczone przez maryla26 Zobacz posta
    A na przychodnie i laboratorium też są sposoby, zawsze idźcie do osób tam pracujących, bez pytania, bez proszenia, w końcu nam się to należy, a kto nam to da, jeśli same o to nie będziemy walczyć???
    Tak walczą starsze babcie- podchodzą bez kolejki, nic nie mówią i dopiero kiedy skończą jedną osobę i następna ma podejść, to one nawet nie pytają, a oznajmiają: ja wejdę teraz, bo mam chore nogi. Gorzej, że jak ostatnio się tak zdarzyło, to ta babcia stanęła przed inną babcią. Też taką, która miała chore nogi i masę innych schorzeń- i zaczęły się wykłócać. A za nimi, dwie kobiety w zaawansowanej ciąży... I koniec, zero dyskusji. Na szczęście w moim laboratorium wzdłuż kolejki są krzesła, nie będę się przeciskać z babciami- niech sobie robią co chcą

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar maryla26
    Mieszka w
    Śląsk
    O mnie
    Karolek urodził się 09.08.2011,o 1.20:)
    u mnie w laboratorium nie mam na co narzekać, tak jak pisałam wyżej idę do pań w rejestracji i nie czekam. Mówię, że nic nie jadłam bo badania na czczo, a że tam jest tak ciepło, że można orła wywinąć, to nie muszę stać w kolejce. Jak widać nie wszędzie można się spotkać z taką życzliwością.....

Senior Member Awatar meg
    Mieszka w
    Bath, Anglia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-13 zobacz kalendarz
    ja też tam się prosić i wykłócać nie mam siły.. wchodzę do przychodni, pytam kto ostatni, siadam i czekam.. ostatnio się uśmiałam po wyjściu ze sklepu - stanęłam sobie z butelką mineralnej do kasy pierwszeństwa (która jednocześnie mieści się przy stoisku z alkoholem) przede mną młoda dziewczyna, dwóch chłopaków i starsza kobitka więc w sumie osób nie dużo. nagle kasjerka odzywa się "poproszę panią tutaj" i zauważyłam, że do mnie mówi - ja patrze, a ta starsza przede mną zerwała się i leci na początek kolejki ale w ostatniej chwili odwróciła się i zorientowała, że to nie było do niej wzrokiem mnie mało nie zabiła
    "Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje!"

Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-07 zobacz kalendarz
    Bo to nie kasa pierwszeństwa dla moherów
    Dzisiaj miałam akcję w Realu. 2 kasy pierwszeństwa. Podeszłyśmy z koleżanką do jednej a tam przed nami banda moherów z pełnymi koszykami, my kilka produktów. Koleżanka mówi, żebym przeprosiła państwa bo mi przysługuje pierwszeństwo przecież, stwierdziłam, że nie chce mi się wysłuchiwać komentarzy na swój temat bo zobaczyłam szyderczy uśmiech na twarzy mohera przede mną. Poszłyśmy do drugiej kasy. Przed nami 3 osoby, w tym przede mną kobieta z dzieckiem w wózku. Uznałam więc, że poczekam. Za nami ustawiła się jakaś babka, a za nią kobieta z dwójką dzieci. Zrobiło się za nami miejsce na taśmie, babka zaczyna wyjmować swoje zakupy i kobitka z dzieciakami mówi, że chciałaby skorzystać z przysługującego jej prawa pierwszeństwa i skasować się za mną. Na to babka, że przecież ona ma tylko kilka rzeczy a ta kobita z dziećmi ma pełny koszyk. Nie wytrzymałam i poinformowałam panią, że nie ważne ile tamta pani ma zakupów to ma pierwszeństwo w tej kasie. Oburzona pani powiedziała, że takiej informacji nie widzi, na co usłyszała ode mnie, żeby spojrzała się czasami w górę na informację nad kasą, przeczytałam jej też komu przysługuje obsługa poza kolejnością. Pani strzeliła focha, że ktoś śmie jej zwracać uwagę i mając wszystkich w dupie wyłożyła swoje zakupy. Bo ona przecież się szybciej skasuje. Już mi tak ciśnienie podniosła, że powiedziałam jej, żeby następnym razem patrzyła też powyżej głowy i wybrała inną kasę jeśli nie chce ustąpić osobie uprawnionej do skasowania poza kolejnością
    W sobotę miałam podobną sytuację w Tesco, młody gościu spojrzał tylko na mój niemały już brzuch, walnął szyderczy uśmiech i zaczął się wypakowywać dalej. Za nami podeszli państwo z pełnymi koszykami, bo przecież w tej kasie jest mała kolejka to stać nie będą musieli. Ręce opadają po prostu

Dodam, że dziś przy kasie było bardzo duszno i o mało orła nie wywinęłam bo mi się słabo zrobiło. Następnym razem mam zamiar domagać się w sklepie swoich praw bez względu na to co ludzie powiedzą na mój temat, należy mi się i już

Używanie znaków interpunkcyjnych nie gryzie, a ułatwia czytanie innym forumowiczom :P

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów