Strona 1 z 22
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 216

Kiedy rozszerzać dietę?

Senior Member Awatar justi
    O mnie
    9.12.2010

Kiedy rozszerzać dietę?

Nie wiem czy ten temat jest gdzieś poruszony? Moja córka ma w tej chwili 3 miesiące i 3 tygodnie, za tydzień przypadałoby rozszerzenie diety. Czy mogę jej podać już teraz wieczorem trochę kaszki lub kleiku. Wszędzie czytam, że nie wcześniej niż od piątego miesiąca. Ostatnie tygodnie spała ładnie do godz 5, ale ostatnie dni budzi się częściej w nocy. No i co najbardziej mnie martwi, to przestała przybierać na wadze. A może udać się do lekarza? A czy w M jak mama był ostatnio poruszany temat rozszerzania diety u malucha?

2. dzieckozakupy.pl
    Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Witaj Justi
    Często piszemy o rozszerzaniu diety . Domyslam się, że karmisz mieszanką, bo dzieciom karmionym piersią dietę rozszerza się - zgodnie z zaleceniami WHO - po 6 miesiącu życia. Istnieje oczywiscie cos takiego, jak kalendarz rozszerzania diety niemowląt, jednak należy go traktowac jako pomoc, a nie jako sztywne zalecenie. Radziłabym Ci skonsultować się z pediatrą, czy już nadszedł czas na wprowadzanie nowych pokarmów. Maluchy sygnalizują "gotowość" do spróbowania czegoś innego niż mleko - takie sygnały to większa liczba karmień, zainteresowanie jedzeniem spożywanym przez innych członków rodziny,zdolność do brania jedzenia w ręce i wkładania do buzi i wreszcie umiejętność siedzenia. Pediatra oceni, czy sygnaly dawane przez Twoje dziecko są na tyle wyrazne, ze juz pora Za wczesne wprowadzenie do diety nowych pokarmów może być bowiem przyczyną kłopotów żołądkowych (spowodowanych niedojrzałością przewodu pokarmowego i brakiem odpowiednich enzymów, koniecznych w procesie trawienia), podobno może mieć to również związek z występowaniem alergii pokarmowych.

Senior Member Awatar justi
    O mnie
    9.12.2010
    Dziękuję za odpowiedź. Przejrzę numery M jak mama, może coś znajdę na ten temat? Chyba jednak będę musiała udać się w poniedziałek do lekarza.

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    Rozszerzać dietę po 4 miesiącu można również dziecku karmionemu piersią. WHO może sobie zalecać, ale co mają zrobić mamy, które po macierzyńskim wracają do pracy (a w pracy nie ma warunków na odciąganie mleka)? Mój Szymonek już drugi miesiąc szamie przeciery warzywne, w 7 miesiącu będę mu wprowadzać mięsko i rybcie. Od niedawna rano je kaszkę. Na początku 5 miesiąca zaczęłam mu dawać wieczorem kaszkę (bo też się często budził na amciu), ale mu nie służyła, więc na razie poprzestaliśmy na mleku. Najważniejsze, żeby jak już będę w pracy, to w tych godzinach jadł inne pokarmy, bo nie chcę go dokarmiać sztucznym mlekiem.

Senior Member Awatar Kaha
    Mieszka w
    Cypr
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-01-08 zobacz kalendarz
    Data
    08.01.2011
    Koniczynka13 - od którego miesiąca dajesz swojemu maluchowi warzywa? A próbowałaś kleiku ryżowego?, bo podobno takim kleikiem można już zagęszczać mleko po 3 miesiącu, a jest lekkostrawny.

Senior Member
    marza

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    trojacza mama
    jesli nie jestes pewna najlepiej idz do lekarza bo kazde dziecko jest indywidualista i to powiem nawet ja majaca 3 dzieci w tym samym wieku... kazde lubi co onnego nie mniej jednak jedza jedenposilek bo nie dogadzam ze gotuje 5 obiadow tlyko jeden.... tlyko ze gotuje na zmiane to co lubia... ja nie bylam pewna i moja pediatra mi bardzo doradzila..( moi marchwi nie lubia do dzis) i wtedy popytalam ja i mowila o dyni... niby masz na sloikach kaszkach ze po 4 miesiacu zyli tak jak piszesz juz za chwile ale lekarka lepiej stwierdzi czy to juz.... bo pozniej wystepuja zaparcia i mamy sie zastanawiaja ze one jedza nibvy ok a dziecko brzuch boli a nie pomysla ze to rozszerzanie diety jest powodem...

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    Kaha, próbowałam kleiku ryżowego dodawać do swojego odciągniętego mleka na noc, jak również dodawałam go do zupek, ale miał zaparcia (niewielkie, bo kupka codziennie była, ale taka "plastelinowa"). Teraz przeszłam na kukurydziany i jest lepiej. Tzn. jakiś czas dodawałam go do do swojego mleka, a teraz jakąś godzinkę przed kąpielą robię mu 60ml kleiku z jabłuszkiem, a potem tylko cycusie
    A warzywka Szymon je, jak tylko skończył 4 miesiące. Najpierw marchewka, potem marchewka z ziemniaczkiem, potem dodawałam pietruszkę, seler, ostatnio szpinak z ziemniaczkami. Próbowałam mu też dać dynię z ziemniakiem tą ze słoiczka, ale wcale się nie dziwię, że nie chciał tego jeść - już sam zapach odrzucał. Moim zdaniem to bardziej zalatywało niedojrzałym melonem, niż dynią...
    A do zupek dorzucam jeszcze ok. 2g kaszki manny w ramach ekspozycji na gluten.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar asiawaw
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-18 zobacz kalendarz
    Dobbra, to ja mam ten sam problem co Justi. Mój pediatra kazał mi głodzić moje dziecko jak go spytałam dlaczego mała od pewnego czasu dopomina si e o jednego cycusia w nocy więcej. Pediatra uznała, że Iza jest za gruba i ma nie jeść w nocy w ogóle. Pielęgniarki źle ją zmierzyły (58 cm - 3 ponad 3 miesiące!) ale do tego o ile źle doszłam kilka dni po wizycie. Generalnie mała chodzi w ubrankach 68/74. Mi wyszło że ma około 65 cm co przy wadze 6700 klasyfikuje ją na drugiej krzywej od góry w siatkach centylowych. jest po prostu dorodnym bobasem. Zaczęłąm się więc poważnie zastanawiać czy to dodatkowe budzenie nie jest sugestią do wzbogacenia menu? jedzeniem patrzy od pewnego czasu. wczoraj dałam jej polizać otwarte winogronko - natychmiast usiłowała je zjeść. Czy to już czas na jakieś dodatkowe jedzonko?

Senior Member
    marza

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    trojacza mama
    koniczynko musze powiedziec ze bardzo dziwnie i odwaznie robisz przyspieszajac diete na sile... ja rozumiem praca i ze do niej wracasz ale gluten podaje sie po 6 miesiacu dopieru dzieciom karmiomych cycem.... I dziwisz sie ze kupki plastelinowe... ja nie... bo twoje dziecko nie jest w stanie przetrawic tego... moi maja poltora roku i robia kupki zotle i przy mleku modyf i nie maja zatwardzen... nigdy nie spieszylam sie z jedzeniem i wiem ze moje dzieci maja zdrowe brzuchy...najlepiej jest skonsultowac sie z lekarzem...ja tez chcialam na poczatku szybko szybko ale moja lekarka mnie przyhamowala i w sumie to dobrze... w szpitalu tez mi synka chcieli szybko nauczyc jesc i zwiekszali porcje szybko i pozniej co inkubator kroplowki i masa antybiotykow bo jelita nie byly w stanie trawic mleka samego nawet....

asiawaw co do Twojej wypowiedzi lekarka ma racje dzieci powyzej 3 miesiaca nie powiny juz jesc w nocy bo pozniej prochnica gwarantowana... mi lekarka mowila jak bedzie 4 kg i 3 miesiace to spokojnie mmozna oduczac jedzenia w nocy...to nie chodzi o rozszerzanie diety tylko mala juz nie z glodu tlyko z przyzwyczajenia ssie piers....by sie przytulic a nie najesc...

Senior Member Awatar asiawaw
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-18 zobacz kalendarz
    a jak to zrobić jak bobas płacze? próbowałam wodę dawać ale to nic nie pomagało. Efekt był taki, że obie nie spałyśmy od 1 w nocy.

Newsletter Mjakmama24.pl