Ankieta: Twoje dziecko jest ochrzczone, bo

Strona 6 z 13
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 123

Nie ochrzczę dziecka!

Senior Member Awatar olafasola
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-01-08 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez alex123 Zobacz posta
    Wiara w Boga to nie wiara w ksiezy.
    Owszem zgadzam się z Toba, ale my rozmawiamy o religii o wierze w Boga w nie w księży. Ksiądz to inny temat i to temat rzeka. Ostatnio głośno jest o pedofili wśród księży i ja takiego bym skazała nie na 5 czy 8 lat a na dożywocie albo utratę tego czym wyrządzał krzywdę, księżą są alkoholikami, uprawiają hazard, mają dzieci na boku bo tak naprawdę część księży traktuje to jako pracę jako zwód dobrze płatny a nie jako powołanie. Ale znam księży którzy są z powołania i którzy nie przedstawiają cennika jeśli chce się przyjąć sakrament. Do takiego to aż miło iść do spowiedzi bo to rozmowa a nie formułka odbębniona.

3700 g i 56 cm szczęścia - 08.01.2014

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar olafasola
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-01-08 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez JLMania Zobacz posta
    Tak moze powiedziec tylko ktos kto nigdy Boga w zyciu nie doswiadczyl, nie wierzysz-Twoj wybor, lecz nie obrazaj ludzi, wierzacych. Bo dla Was to wszystko jest zabawne, ale ,mimo ze i tak mi tu zaraz walniesz jakims kolejnym tekstem, niejednym ta wiara uratowala zycie, nie bede sie na ten temat rozpisywac bo to nie miejsce do tego.
    To czy sobie zyjecie w wierze czy nie, przyjmujecie sakramenty, ozdabiacie drzewka by dzieciom bylo wesolo, mnie nie obchodzi, swiadomy wybor kazdego czlowieka. Tylko nie piszcie bzdur o religii o ktorej tak naprawde nie macie zielonego pojecia.
    A prymitywne to jest Twoje myslenie o tym ze my wierzymy w brodatego goscia mieszkajacego w chmurkach- wiekszej bzdury nie slyszalam- dowod tylko na to ze masz wiedze na poziomie dziecka czytajacego bezmyslnie Biblie w obrazkach.
    Brawo!!! Zgadzam się w 100%!!! Pandora po Twoich wypowiedziach można wywnioskować że uważasz się za osobę dorosłą i świadomą swego wyboru a tak naprawdę JLMania ma rację, masz podejście do tego jak dziecko które przegląda Biblię w wersji obrazkowej dla dzieci.

3700 g i 56 cm szczęścia - 08.01.2014

Senior Member Awatar alex123
    Mieszka w
    Francja, Polska
    Cytat Zamieszczone przez olafasola Zobacz posta
    Owszem zgadzam się z Toba, ale my rozmawiamy o religii o wierze w Boga w nie w księży. Ksiądz to inny temat i to temat rzeka. Ostatnio głośno jest o pedofili wśród księży i ja takiego bym skazała nie na 5 czy 8 lat a na dożywocie albo utratę tego czym wyrządzał krzywdę, księżą są alkoholikami, uprawiają hazard, mają dzieci na boku bo tak naprawdę część księży traktuje to jako pracę jako zwód dobrze płatny a nie jako powołanie. Ale znam księży którzy są z powołania i którzy nie przedstawiają cennika jeśli chce się przyjąć sakrament. Do takiego to aż miło iść do spowiedzi bo to rozmowa a nie formułka odbębniona.
    Dwa lata temu nie dostalam rozgrzeszenia z przyczyny ktora juz podalam. I oczywiscie komuni nie moge przyjac , bo jestem tylko prostytutka oplacana przez meza i sa to slowa ksiedza.
    Mam 4 ksiezy w rodzini i tylko jeden jest z powolania, 3 to bracia , ktorym rodzice wybrali zyciowe powolanie. Mieli jeszcze dwoch synow, ale jeden uciekl za granice a drugi wystapil z seminarium po smierci matki. I kazdy z tych ksiezy prawi mi kazania na temat mojego malzenstwa i wychowania dzieci o czym nie maja zielonego pojecia.
    Wiara jest dla mnie wazna, moj 5 letni syn codziennie chce sie modlic i jest na etapie poznawania Boga.

Cytat Zamieszczone przez Pandora Zobacz posta
    Jakie to prymitywne.
    Jak chrześcijanie obrażają niewierzących to jest dobrze, bo oni bronią swojej religii, ale jak niewierzący napiszą coś, co jest inne od ,,Och ten cudowny i dobry Bóg",to obrażają wierzących.

Wiesz - dla mnie sama idea, akurat chrześcijańskiego Boga jest dość zabawna.
    Dorośli ludzie wierzą w brodatego faceta, który mieszka w chmurkach i który jest dobry i miłosierny (co widać po dzieciach w Afryce chociażby i po Starym Testamencie).

Ale jak komuś to pomaga w życiu to droga wolna.
    a czy ja obraziłem tu kogoś niewierzącego? nie wrzucaj mnie to paczki z innymi ludźmi, mam szacunek do innych ludzi, nie osądzam ich i nie nazywam także "Ich Boga jakimś tworem" niech każdy wierzy w co chce, dobry wątek poruszyła któraś dziewczyna, co w przypadku śmierci dziecka ???, na bank będzie chciały by dziecko było pochowane na katolickim cmentarzu i co wtedy ???

Cytat Zamieszczone przez alex123 Zobacz posta
    Dwa lata temu nie dostalam rozgrzeszenia z przyczyny ktora juz podalam. I oczywiscie komuni nie moge przyjac , bo jestem tylko prostytutka oplacana przez meza i sa to slowa ksiedza.
    Mam 4 ksiezy w rodzini i tylko jeden jest z powolania, 3 to bracia , ktorym rodzice wybrali zyciowe powolanie. Mieli jeszcze dwoch synow, ale jeden uciekl za granice a drugi wystapil z seminarium po smierci matki. I kazdy z tych ksiezy prawi mi kazania na temat mojego malzenstwa i wychowania dzieci o czym nie maja zielonego pojecia.
    Wiara jest dla mnie wazna, moj 5 letni syn codziennie chce sie modlic i jest na etapie poznawania Boga.
    w życiu spotyka się lekarzy z powołania i nie, dobrych i złych nauczycieli, a także dobrych i złych księży , niestety żyjemy w świecie gdzie jest dobro i zło, jedni wierzą w Boga inni nie. Ale ja jakbym nie wierzył w Boga to byłbym konsekwentny i nie brał bym udziału w tradycjach, bo co chodzenie do kościoła i postępowanie według przykazań bożych jest pee, a prezenty i mikołaj są fajni ???

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez JLMania Zobacz posta
    Tak moze powiedziec tylko ktos kto nigdy Boga w zyciu nie doswiadczyl, nie wierzysz-Twoj wybor, lecz nie obrazaj ludzi, wierzacych. Bo dla Was to wszystko jest zabawne, ale ,mimo ze i tak mi tu zaraz walniesz jakims kolejnym tekstem, niejednym ta wiara uratowala zycie, nie bede sie na ten temat rozpisywac bo to nie miejsce do tego.
    To czy sobie zyjecie w wierze czy nie, przyjmujecie sakramenty, ozdabiacie drzewka by dzieciom bylo wesolo, mnie nie obchodzi, swiadomy wybor kazdego czlowieka. Tylko nie piszcie bzdur o religii o ktorej tak naprawde nie macie zielonego pojecia.
    A prymitywne to jest Twoje myslenie o tym ze my wierzymy w brodatego goscia mieszkajacego w chmurkach- wiekszej bzdury nie slyszalam- dowod tylko na to ze masz wiedze na poziomie dziecka czytajacego bezmyslnie Biblie w obrazkach.
    Tak się składa, że interesuję się teologią, więc o waszej religii (co widać po wcześniejszej dyskusji) mam większą wiedzą niż Wy same.
    Odpowiedziałam prymitywem na prymityw i sprowadzamy się właśnie do tego samego poziomu.
    Wam wolno obrażać innych, niewierzących.
    Niewierzący nie mają jednak prawa wyrazić własnego zdania bo uważacie to za obrazę.

Jakkolwiek by nie brać tego pod uwagę wierzcie sobie i nawet w garbate aniołki - nic mi do tego.
    Ale nie narzucajcie swojej religii innym, tym bardziej bez wcześniejszego zapoznania się czym właściwie charakteryzuje się Wasza religia i skąd czerpała swoje ,,źródło wiary".

Cytat Zamieszczone przez olafasola Zobacz posta
    Brawo!!! Zgadzam się w 100%!!! Pandora po Twoich wypowiedziach można wywnioskować że uważasz się za osobę dorosłą i świadomą swego wyboru a tak naprawdę JLMania ma rację, masz podejście do tego jak dziecko które przegląda Biblię w wersji obrazkowej dla dzieci.
    Właściwie co masz na ten temat do napisania nie bardzo mnie interesuje.
    Sama naskoczyłaś na niewierzących, zarzuciłaś im nielogiczne myślenie i kilka innych rzeczy, a sama oczekujesz by inni mieli do Waszej religii poważne podejście.

Błaaagam.

Z tego co zauważyłem to nikt z wierzących nie obraził wiary innych forumowiczek, natomiast niewierzący obrazili katolików różnymi sformułowaniami.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    JLMania

O mnie
    Jestem mama, moje dziewczynki urodzily sie 03.06.2013
    Szkoda sobie strzepic jezyka... mozesz sobie dalej mnie obrazac, to jest wlasnie poziom ktory reprezentujesz- byle komus dowalic nawet jesli kompletnie nie masz racji...
    wiesz, normalnie zaczne zaraz szukac w googlach skad wywodzi sie moja religia bo nie mam pojecia a i jeszcze sprawdze czy na pustyni naprawde z nieba leciala kaszka manna:P

Senior Member Awatar alex123
    Mieszka w
    Francja, Polska
    Cytat Zamieszczone przez Andree Zobacz posta
    w życiu spotyka się lekarzy z powołania i nie, dobrych i złych nauczycieli, a także dobrych i złych księży , niestety żyjemy w świecie gdzie jest dobro i zło, jedni wierzą w Boga inni nie. Ale ja jakbym nie wierzył w Boga to byłbym konsekwentny i nie brał bym udziału w tradycjach, bo co chodzenie do kościoła i postępowanie według przykazań bożych jest pee, a prezenty i mikołaj są fajni ???
    A ja kolejny raz pisze, ze wierze w Boga. I jestem w tym konsekwentna, dla mnie wiara w Boga to jedno, a kosciol i ksieza to drugie. Nie wmawiajcie mi , ze jak nie przyjmuje komuni, jak nie dostalam rozgrzeszenia to znaczy, ze nie wierze w Boga.
    Ostatnio edytowane przez alex123 ; 06-12-13 o 22:34

A ja myślę ,że za dużo odwlekliśmy temat od pierwszego postu, chodziło o chrzest a nie o konkretnie wyznawaną wiarę, każdy pewnie ma swoje racje i nikt tu nie wygra. Szanujmy swoje wzajemne wyznania i bądźmy tolerancyjni, dla mnie osobiście Bóg jest najważniejszy w życiu, a ubieranie choinki i tym podobne rzeczy to tylko miłe odnośniki naszej wiary. A z garbatych aniołków się nieźle uśmiałem

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów