Ankieta: Twoje dziecko jest ochrzczone, bo

Strona 5 z 13
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 123

Nie ochrzczę dziecka!

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez JLMania Zobacz posta
    Dla tych ktorzy sa niedoinformowani:

Kościół katolicki zatwierdził choinkę jako symbol religijny, czyli narodziny nowego życia, biblijne drzewo życia jako nawiązanie do narodzin zbawiciela świata w XVIII wieku – jeszcze przed przyjęciem się zwyczaju przystrajania choinki w Polsce.

Te informacje mozna znalezc praktycznie wszedzie, wiec jak widzicie od bardzo dawna choinka to takze symbol religijny w katolicyzmie.

Symbol, który został jak wszystko inne ściągnięty z pogaństwa.
    Niezależnie od tego kiedy, jego początki są w pogaństwie.

U mnie w domu nie ma choinki, są skarpetki mikołajkowe.
    Choinki sa u wierzących babć u których Jaś ubiera.
    No i fajnie, bo dlaczego by nie?

Jeżeli katolicy są tacy wierzący, domagają się by tylko wierzący praktykowali BN w postaci kolacji wigilijnej, to dlaczego kupujecie kartki w bałwankami i reniferami, a nie z Jezuskiem na święta?

Swoją droga, ja nigdy nic nie wyprawiam u siebie w domu.
    Jadę do rodziców, albo do teściów.

W tym roku robię pyszny schab ze śliwką.
    Chcesz przepis?

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member
    ainy

Mieszka w
    Szczecin
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-04-12 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez JLMania Zobacz posta
    Dla tych ktorzy sa niedoinformowani:

Kościół katolicki zatwierdził choinkę jako symbol religijny, czyli narodziny nowego życia, biblijne drzewo życia jako nawiązanie do narodzin zbawiciela świata w XVIII wieku – jeszcze przed przyjęciem się zwyczaju przystrajania choinki w Polsce.

Te informacje mozna znalezc praktycznie wszedzie, wiec jak widzicie od bardzo dawna choinka to takze symbol religijny w katolicyzmie.
    Nie wiem, co się tak tych świąt przyczepiłaś. Gwiazdka to tradycja. Chrzest to sakrament. Uważam, że jako osoba niewierząca okazuję szacunek katolikom, nie przystępując do ich sakramentów "dla świętego spokoju". A czemu zabronić dziecku powieszenia świecidełek na drzewku i wiary, że wesoły czerwony grubasek przyniesie prezenty? Nie trzeba tu dorabiać religijnej otoczki.

Poza tym, co z tego, że kościół zatwierdził? Zwyczaj pogański, bez różnicy czy zatwierdzony czy nie

Senior Member Awatar Annikki
    Mieszka w
    Katowice
    O mnie
    Jestem szczęśliwą mamą :)
    A ja się zastanawiam jak czują się osoby, które wiedzą,że nie są i nie będą religijne i kłamią przed sobą,Bogiem,księdzem i rodziną zobowiązując się wychowywać dziecko w wierze,a potem w ogóle tego nie robią,bo w kościele pojawiają się tylko na ślubach i pogrzebach,a w ich życiu i domu Bóg jest jakby zupełnie nieobecny.

Wolałabym,żeby tacy hipokryci sobie odpuścili,niż zawyżali statystyki. To nie o to chodzi. Sakramenty mają być świadomym przeżyciem duchowym.

A tego co tradycje świąteczne mają mają do sakramentów nie rozumiem. Tradycją jest też to,że 8 marca daje się kwiaty kobietom,a większość tych dzisiejszych kościelnych weszła w miejsce starych pogańskich obrzędów.

Senior Member Awatar olafasola
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-01-08 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez alex123 Zobacz posta
    W Boga wierze, a od dwoch lat na msze w kosciele nie chodze i nie przyjmuje sakramentow.
    Wy macie problem z rozróżnianiem właśnie tego,skoro nie chodzisz do kościoła i nie przyjmujesz sakramentów to jaka wierząca jesteś? Bez urazy ale tak zachowuje się osoba która właśnie jest NIE WIERZĄCA.

Wszystko przyszło do nas walentynki, dzień kobiet itd. choinka i Mikołaj to przyjemna otoczka świąt którą kościół zatwierdził ale związane ze świętami z naszą religią. nie będę się powtarzać. po prostu twierdzicie ze jesteście wierzące a do kościoła nie chodzicie, albo ze jesteście nie wierzące a świeta obchodzicie, nie wiecie chyba w którą stronę pójść szkoda Wam zrezygnować ze świąt i nie chcecie przykrości dzieciom robić.to skoro jesteście nie wierzące to odnajdźcie swoją wiarę i przejmijcie w pełni ich zwyczaje ich święta.

3700 g i 56 cm szczęścia - 08.01.2014

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez olafasola Zobacz posta
    Wy macie problem z rozróżnianiem właśnie tego,skoro nie chodzisz do kościoła i nie przyjmujesz sakramentów to jaka wierząca jesteś? Bez urazy ale tak zachowuje się osoba która właśnie jest NIE WIERZĄCA.
    Kościół to tylko i wyłącznie instytucja. Przypominam, że Jezus ochrzcił się jako dorosła osoba, Maryja nie niosła go w beciku do chrztu. Przypominam również, że w średniowieczu wprowadzono chrzest jako pierwszy sakrament po narodzinach, żeby od razu narzucić w ludziach wiarę.
    Osoba wierząca, to osoba wierząca w Boga.
    W dobie księży pedofilii, księży jeżdżących nowymi mercedesami i przekrętami od wieku wieków w Watykanie, które obecnie chce rozwiązać Franciszek, śmiem twierdzić, że pod tym kątem możemy mówić o legalnej sekcie, a może nawet mafii.

Do kościoła nikt chodzić nie musi, wierzyć ma prawo.

Wszystko przyszło do nas walentynki, dzień kobiet itd. choinka i Mikołaj to przyjemna otoczka świąt którą kościół zatwierdził ale związane ze świętami z naszą religią. nie będę się powtarzać. po prostu twierdzicie ze jesteście wierzące a do kościoła nie chodzicie, albo ze jesteście nie wierzące a świeta obchodzicie, nie wiecie chyba w którą stronę pójść szkoda Wam zrezygnować ze świąt i nie chcecie przykrości dzieciom robić.to skoro jesteście nie wierzące to odnajdźcie swoją wiarę i przejmijcie w pełni ich zwyczaje ich święta.
    Rozumiem więc, że byłaś dziewicą do ślubu?
    Paradoksalne pytanie, ale skoro narzucasz komuś swoją wiarę, to mam nadzieję, że praktykujesz ją szczegółowo?
    Rozumiem również, że moje dziecko nie ma prawa praktykować Waszych świąt?
    Ma prawo.
    A ja ze świąt - tudzież tradycji - nie będę rezygnować.

Senior Member Awatar alex123
    Mieszka w
    Francja, Polska

Nie mam problemow z rozroznieniem niczego, a szczegolnie tego w kogo wierze. Wierze w Boga .
    I nie mam ochoty wyznawac grzechow osobie, ktora niejednokrotnie popelnia wieksze niz ja. Nie mam ochoty wysluchiwac madrosci ksiezy , ktorzy nic nie wiedza o problemach dnia codziennego , nie wiedza nic o wychowaniu dzieci, bezrobociu, czy biedzie.
    Wybrali sobie taki zawod dzieki ktoremu ww problemy ich nie dotycza. Cenniki za udzielenie sakramentow to juz wielka przesada, przeciez to powinno byc za darmo.
    A najbardziej wkurzylo mnie nazwanie mnie rozpustnica, tylko dlatego, ze uzywam srodkow anty.

Wiara w Boga to nie wiara w ksiezy.

Cytat Zamieszczone przez maryskalbn Zobacz posta
    Też nie chrzczę, co prawda waham się czasami bo przecież wszystkie dzieci będą szły do komunii a moje co? Ale z czasem dorośnie, zrozumie i sama wybierze.
    Co do prezentów to nie wierzymy w bozie, mikołaj i zębową wróżkę. Prezenty kupujemy bliskim, bo ich kochamy itp. Wystarczy że wierzy w istnienie świnki peppy, inne twory są jej nie potrzebne
    nie uważasz,że nazwanie Boga "innym tworem"to przesada, w ten sposób obrażasz wierzących ludzi .

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez Andree Zobacz posta
    nie uważasz,że nazwanie Boga "innym tworem"to przesada, w ten sposób obrażasz wierzących ludzi .
    Jakie to prymitywne.
    Jak chrześcijanie obrażają niewierzących to jest dobrze, bo oni bronią swojej religii, ale jak niewierzący napiszą coś, co jest inne od ,,Och ten cudowny i dobry Bóg",to obrażają wierzących.

Wiesz - dla mnie sama idea, akurat chrześcijańskiego Boga jest dość zabawna.
    Dorośli ludzie wierzą w brodatego faceta, który mieszka w chmurkach i który jest dobry i miłosierny (co widać po dzieciach w Afryce chociażby i po Starym Testamencie).

Ale jak komuś to pomaga w życiu to droga wolna.

Junior Member
    ainy

Mieszka w
    Szczecin
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-04-12 zobacz kalendarz
    Nie zapominajcie o jednym, bo tu już spore zamieszanie na tle religijnym wyszło. Każdy katolik jest chrześcijaninem natomiast nie każdy chrześcijanin jest katolikiem Odłamów jest masa, chrzest w rożnych jest w różnym wieku i nie chodzenie do kościoła nie jest sprzeczne z chrześcijaństwem. Za to z wyznaniem rzymsko katolickim już tak

Senior Member
    JLMania

O mnie
    Jestem mama, moje dziewczynki urodzily sie 03.06.2013
    Cytat Zamieszczone przez Pandora Zobacz posta
    Jakie to prymitywne.
    Jak chrześcijanie obrażają niewierzących to jest dobrze, bo oni bronią swojej religii, ale jak niewierzący napiszą coś, co jest inne od ,,Och ten cudowny i dobry Bóg",to obrażają wierzących.

Wiesz - dla mnie sama idea, akurat chrześcijańskiego Boga jest dość zabawna.
    Dorośli ludzie wierzą w brodatego faceta, który mieszka w chmurkach i który jest dobry i miłosierny (co widać po dzieciach w Afryce chociażby i po Starym Testamencie).

Ale jak komuś to pomaga w życiu to droga wolna.
    Tak moze powiedziec tylko ktos kto nigdy Boga w zyciu nie doswiadczyl, nie wierzysz-Twoj wybor, lecz nie obrazaj ludzi, wierzacych. Bo dla Was to wszystko jest zabawne, ale ,mimo ze i tak mi tu zaraz walniesz jakims kolejnym tekstem, niejednym ta wiara uratowala zycie, nie bede sie na ten temat rozpisywac bo to nie miejsce do tego.
    To czy sobie zyjecie w wierze czy nie, przyjmujecie sakramenty, ozdabiacie drzewka by dzieciom bylo wesolo, mnie nie obchodzi, swiadomy wybor kazdego czlowieka. Tylko nie piszcie bzdur o religii o ktorej tak naprawde nie macie zielonego pojecia.
    A prymitywne to jest Twoje myslenie o tym ze my wierzymy w brodatego goscia mieszkajacego w chmurkach- wiekszej bzdury nie slyszalam- dowod tylko na to ze masz wiedze na poziomie dziecka czytajacego bezmyslnie Biblie w obrazkach.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów