Ankieta: Twoje dziecko jest ochrzczone, bo

Strona 3 z 13
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 123

Nie ochrzczę dziecka!

Junior Member
    ainy

Mieszka w
    Szczecin
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-04-12 zobacz kalendarz
    Nie "odwróciłam się od kościoła" ani nie narzekam na kler. Wystarczy spojrzeć na statystyki, a na to, co dzieje się w kościele i posłuchać ludzi, żeby mieć pełen obraz pseudokatolicyzmu u nas. Zresztą, żeby wierzyć w Boga nie trzeba być katolikiem, jednak jeśli ktoś się jako taki deklaruje, to powinien zachowywać się zgodnie ze swoją wiarą i do tego kościoła co niedzielę chodzić.

Odbiegamy od tematu jak już mówiłam. Nie chcę tu rozmawiać o religii w Polsce, tylko o presji i "parciu na chrzest" ze strony rodzint

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    JLMania

O mnie
    Jestem mama, moje dziewczynki urodzily sie 03.06.2013
    ja tez wcale nie uwazam ze wiara to chodzenie do kosciola, i tez nie zawsze zgadzam sie z tym co mowi kosciol, ale wierze i ta wiare mam zamiar przekazac swoim dzieciom, a co one pozniej z tym zrobia- ich wybor. I na tym zakonczymy bo masz racje, odbiegamy od tematu

Senior Member Awatar maryskalbn
    Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Za każdym fajnym dzieckiem, stoi fajna mama!!!
    Cytat Zamieszczone przez JLMania Zobacz posta
    ja tez wcale nie uwazam ze wiara to chodzenie do kosciola, i tez nie zawsze zgadzam sie z tym co mowi kosciol, ale wierze i ta wiare mam zamiar przekazac swoim dzieciom, a co one pozniej z tym zrobia- ich wybor. I na tym zakonczymy bo masz racje, odbiegamy od tematu
    Zgadzam się w całości. Kościół i sprawy polityczne w nim to zupełnie inna sprawa niż wiara w Boga.
    A dzieciom każdy przekaże to co uważa za słuszne
    "Los dał im piękne dni i zarwane noce
    Skazani na wolność, wyrok dożywocie"

http://gadzinkapowiedziala.blogspot.com/ <---- teksty Gadzinka - Lusinka

Senior Member
    JLMania

O mnie
    Jestem mama, moje dziewczynki urodzily sie 03.06.2013
    a rodziny w Polsce zawsze beda naciskac, no bo oni tak robili, bo tak sie robi od zawsze i nikt sobie nie wyobraza ze mogloby byc inaczej. Trzeba przyznac ze nasz kraj jest wciaz zasciankowy i nietolerancyjny. Mysle ze nie nalezy sie przejmowac takim gadaniem tylko robic tak jak sami uwazamy za sluszne. Chrzest dziecka naklada na rodzicow pewna odpowiedzilanosc za wychowanie ich w wierze a to raczej niemozliwe w rodzienie niewierzacych, wiec nie ma sensu. Na nas nikt nie naciskal, moje male ochrzcilismy po 5 miesiacach, choc baby na wsi( skad pochodze z Polski) stwierdzily ze to za pozno, i ze nieochrzczone dziecko nie moze wychodzic na dwor bo cos tam... wiekszej bzdury nie slyszalam, jakis wiejski zabonon, zrobilismy jak uwazalismy i tyle. i oczywiscie nie kisilismy dzieci przez 5 miesiecy w domu

Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez JLMania Zobacz posta
    a rodziny w Polsce zawsze beda naciskac, no bo oni tak robili, bo tak sie robi od zawsze i nikt sobie nie wyobraza ze mogloby byc inaczej. Trzeba przyznac ze nasz kraj jest wciaz zasciankowy i nietolerancyjny. Mysle ze nie nalezy sie przejmowac takim gadaniem tylko robic tak jak sami uwazamy za sluszne. Chrzest dziecka naklada na rodzicow pewna odpowiedzilanosc za wychowanie ich w wierze a to raczej niemozliwe w rodzienie niewierzacych, wiec nie ma sensu. Na nas nikt nie naciskal, moje male ochrzcilismy po 5 miesiacach, choc baby na wsi( skad pochodze z Polski) stwierdzily ze to za pozno, i ze nieochrzczone dziecko nie moze wychodzic na dwor bo cos tam... wiekszej bzdury nie slyszalam, jakis wiejski zabonon, zrobilismy jak uwazalismy i tyle. i oczywiscie nie kisilismy dzieci przez 5 miesiecy w domu
    Też słyszałam że bez chrztu nie można na spacer i nikt nie powinien przyjeżdżać dziecka oglądać...

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Prawdę pisząc wali mnie to kto co ze swoim życiem robi, czy chrzci czy nie.
    Ale zawsze proszę o to by nie wpierniczać mi się do mojego życia.
    Bezskutecznie.

Usłyszałam już, że moje dziecko jest niegrzeczny, bo jest nieochrzczone.
    Jedna z prababć przywiozła nam wodę z Lichenia i kazała w niej wykąpać Jasia.
    I były też inne cuda na kiju. Godzinami mogłabym opowiadać jakimi złymi i wyrodnymi rodzicami jesteśmy.

Świeta normalnie obchodzimy, Jaś nawet kolędy śpiewa - nauka babć. Nie zrezygnujemy z obyczajów.
    Nie robimy wtedy nic religijnego, przynajmniej my- rodzice.
    A jak moje dziecko będzie chciało w jasełkach zagrać, to polecę w tę pędy z moim nowym aparatem nagrać jaki z niego ideał aktorski.

Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Pandora Zobacz posta
    Prawdę pisząc wali mnie to kto co ze swoim życiem robi, czy chrzci czy nie.
    Ale zawsze proszę o to by nie wpierniczać mi się do mojego życia.
    Bezskutecznie.

Jedna z prababć przywiozła nam wodę z Lichenia i kazała w niej wykąpać Jasia.
    I były też inne cuda na kiju. Godzinami mogłabym opowiadać jakimi złymi i wyrodnymi rodzicami jesteśmy.

Świeta normalnie obchodzimy, Jaś nawet kolędy śpiewa - nauka babć. Nie zrezygnujemy z obyczajów.
    Nie robimy wtedy nic religijnego, przynajmniej my- rodzice.
    A jak moje dziecko będzie chciało w jasełkach zagrać, to polecę w tę pędy z moim nowym aparatem nagrać jaki z niego ideał aktorski.
    I za to Cię lubię krótko na temat i całkiem tak jak myślę.

A z tą wodą z Lichenia to ciekawy motyw

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar bąbelek
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą Patryka urodzonego 1.11.11
    Wpisów
    9
    Cytat Zamieszczone przez mavrolaczek Zobacz posta
    A teraz do komunii nie będą szły jeszcze młodsze dzieci, 7 letnie? No bo ma wejść/wchodzi ta dziwna reforma z posyłaniem 5 latków do szkół i tym samym chyba komunia będzie o rok szybciej.

A co do chrztu bądź jego braku: to powinna być prywatna decyzja rodziców dziecka i nikomu nic do tego. Dziadkowie naszych pociech mieli szansę wykazać się jako rodzice - niech sobie przypomną, jak ich złościło gdy ktoś kazał im postępować tak a nie inaczej wobec własnego dziecka. Każdy z nas wychowuje dziecko tak, jak uważa to za słuszne i właściwe i tyle.

Burzliwy temat się pojawił, ja jestem katoliczką , dziecko oczywiście ochrzciłam, w gronie najbliższych osób nie mam nikogo niewierzącego. Ale nie my mamy osądzać tych, którzy mają inną wiarę lub w nic nie wierzą, każdy najlepiej wie co jest dobre dla jego dziecka i wg tego postępuje. Ainy z ciekawości zapytam skoro nie jesteś katoliczką to czy w ogóle wyznajesz jakoś inną wiarę, czy wierzenie w cokolwiek innego to dla Ciebie absurd?

Senior Member Awatar mavrolaczek
    O mnie
    Jestem mamą, będę mamą.
    Cytat Zamieszczone przez Pandora Zobacz posta
    Też to słyszałam - Młoda akurat miała wtedy jakieś 2 miesiące i przeżywała kolki, więc darła się niekiedy strasznie. Według jej prababki to diabeł z niej wyłaził i powinniśmy jak najszybciej dziecko ochrzcić - to jest taki sztandarowy przykład starej dewoty.
    Młodą faktycznie w końcu ochrzciliśmy - ale dopiero jak miała 6 miesięcy i tylko dlatego, że mój mąż tego chciał. On jest człowiekiem wierzący, ja to akceptuję i rozumiem jego potrzebę przekazania pewnych wartości dziecku. Nie będę mu w tym z całą pewnością przeszkadzać ani deprecjonować jego nauk. Postaram się natomiast nauczyć nasze dziecko tolerancji i akceptacji dla odmienności innych ludzi (z czym niestety kościół ma problemy) i myślę, że jakoś sobie poradzimy

I nadal uważam, że chrzest lub jego brak to indywidualna sprawa rodziców.

Cytat Zamieszczone przez maryskalbn Zobacz posta
    Z tego co wiem to znajomej syn będzie miał w 3 klasie, że teraz rok bez komunii i potem od trzeciej.
    A widzisz, czyli tak to chcą rozwiązać... no jakiś to pomysł

Junior Member
    ainy

Mieszka w
    Szczecin
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-04-12 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez bąbelek Zobacz posta
    Burzliwy temat się pojawił, ja jestem katoliczką , dziecko oczywiście ochrzciłam, w gronie najbliższych osób nie mam nikogo niewierzącego. Ale nie my mamy osądzać tych, którzy mają inną wiarę lub w nic nie wierzą, każdy najlepiej wie co jest dobre dla jego dziecka i wg tego postępuje. Ainy z ciekawości zapytam skoro nie jesteś katoliczką to czy w ogóle wyznajesz jakoś inną wiarę, czy wierzenie w cokolwiek innego to dla Ciebie absurd?
    bezwyznaniowi jesteśmy, ale duchów się boję

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów