Ankieta: Twoje dziecko jest ochrzczone, bo

Strona 2 z 13
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 123

Nie ochrzczę dziecka!

Senior Member Awatar maryskalbn
    Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Za każdym fajnym dzieckiem, stoi fajna mama!!!
    Cytat Zamieszczone przez JLMania Zobacz posta
    A jak dziecko sie zapyta dlaczego wiesza sie gwiazde na choince albo czemu inne dzieci chodza po domach i spiewaja koledy to co jej powiesz? teraz jest mala, ale mysle ze dop taich swiat i obrzedow jakim jest swiecienie jajek czy ubieranie choinki nie da sie nie wplesc religii... A jesli w szkole dzieci beda przygotowywac jaselka to co powiesz jej ze to zmyslona bajeczka o Jezusie ktory przyszedl na swiat?
    O Jasełkach tak, to już bez wątpliwości. Może jakoś mało zawile, ale wytłumaczę że są ludzie którzy uważają że był jezus i są tacy którzy uważają że go nie było. My mamy takie zdanie, a ona jeśli zechce może brać udział w jasełkach czy pytać o tą historię, wyjaśnię jak będę umiała zaznaczając że ja nie uznaję tego za prawdę.
    Zarówno gwiazdkę jak i kolędowanie można uznać po prostu za tradycję i chyba w tej wersji zechcę to przedstawić.
    "Los dał im piękne dni i zarwane noce
    Skazani na wolność, wyrok dożywocie"

http://gadzinkapowiedziala.blogspot.com/ <---- teksty Gadzinka - Lusinka

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    JLMania

O mnie
    Jestem mama, moje dziewczynki urodzily sie 03.06.2013
    Kazdy ma prawo do swoich pprzekonan tylko trzeba pamietac aby w tym wszystkim nie zapominac o dobru dziecka. Polska to kraj katolicki wiec na pewno nie bedzie Ci latwo odpowiadac jej na pewne pytania podczas gdy reszta dzieci bedzie przekonana ze bylo tak czy tak, ze nalezy byc dobrym, bo... itp a Twoja corka bedzie twierdzic ze jest inaczej, moze to spowodowac zamet w jej glowie a co gorsza prowadzic do roznych klotni z rowiesnikami, wiesz jakie potrafia byc dzieci. Wierze ze dasz rade.

Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Kazdy ma prawo do swoich pprzekonan tylko trzeba pamietac aby w tym wszystkim nie zapominac o dobru dziecka. Polska to kraj katolicki wiec na pewno nie bedzie Ci latwo odpowiadac jej na pewne pytania podczas gdy reszta dzieci bedzie przekonana ze bylo tak czy tak, ze nalezy byc dobrym, bo... itp a Twoja corka bedzie twierdzic ze jest inaczej, moze to spowodowac zamet w jej glowie a co gorsza prowadzic do roznych klotni z rowiesnikami, wiesz jakie potrafia byc dzieci. Wierze ze dasz rade.
    Należy być dobrym, należy szanować ludzi, pomagać, tego myślę da się nauczyć dziecko bez strachu przed piekłem. Ogólnie jak podrośnie to na pewno będziemy rozmawiać o religii, bo jakby nie było to ogromnie ważna rzecz w historii naszego kraju, ale będziemy to przedstawiać jako coś w co nie wierzymy, ale szanujemy przekonania innych i tradycje.

Senior Member
    JLMania

O mnie
    w naszej religii nie straszy sie pieklem.... wierzy sie w jego istnienie ale nasze nasze przekonania o czynieniu dobra nie wynikaja ze strachu tylko wiary w dobrego Boga i z milosci do niego. ja absolutnie nie zamerzam swoim corkom wmawiac ze jak beda niegrzeczne to pojda do piekla bo to byloby skrzywienie naszej religii. Wiara wiara, jednak najwazniejsze jest to jak napisalas zeby mimo swoich wlasnych pogladow nauczyc dzieci szanowac ludzi ktorzy mysla i wierza inaczej. Pamietam jak u mnie w klasie byla dziewczynka ktorej rodzice byli swiadkami jehowy iwszyscy bylismy ciekawi czemu ona nie chodzi na religie... rodzice dwoili sie i troili by nam to jakos wytlumaczyc, sprytnie wymigiwali sie od odpowiedzi, ona sama zas pewnego razu powiedziala ze nasza pani katechetka klamie i wszyscy co nam mowia te bzdury o Maryi itp tez. i mamusia i tatus tez tak mowia, skutek byl taki ze wybuchla awantura a potem beidna niestety byla w klasie osamotniona... bo ani jej rodzice ani nasi nie potrafili wytlumaczyc roznicy w pogladach niektorych ludzi.

Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    I to jest głupie podejście. Bo jeżeli się obraża to w co ktoś wierzy i w tej formie przekazuje dziecku, to logiczne że ona też będzie obrażać i będzie wyobcowane, ale rodzice pewnie też zrobili to nieświadomie.
    Uświadomiłaś mi że będziemy mieli twardy orzech do zgryzienia, no ale jakoś musi sobie poradzić, bo poglądów tak z dnia na dzień nie zmienimy przecież.

Junior Member
    ainy

Mieszka w
    Szczecin
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-04-12 zobacz kalendarz
    A to żeby być dobrym trzeba być wierzącym? Polska jest krajem pseudokatolickim, bo właśnie przez takie "ochrzczone dla spokoju rodziny" dzieci mamy błędne statystyki. Na palcach jednej ręki mogę policzyć osoby wśród znajomych i rodziny, które chodzą co niedziele na mszę.

I tak, my już dawno ustaliliśmy, że nasze dzieci poznają biblijne historie tak samo, jak mitologię grecką czy egipską.

Nie chcę tu dyskutować o kwestiach wiary, bo to sprawa indywidualna i nie uważam, że należy ochrzcić dziecko żeby zapewnić mu życie wieczne. Temat jest o właśnie o osobach, które chrzczą bo im wygodniej, bo co ludzie powiedzą, bo "inne dzieci będą dokuczać" (bzdura największa na świecie, jak często sześciolatki dyskutują o kwestiach wiary niby?). Jeśli ktoś chrzci bo jest wierzący i tak ma zamiar wychowywać dziecko, wtedy to jest prawidłowe. I tylko wtedy

Junior Member
    ainy

Mieszka w
    Szczecin
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-04-12 zobacz kalendarz
    Pamietam jak u mnie w klasie byla dziewczynka ktorej rodzice byli swiadkami jehowy iwszyscy bylismy ciekawi czemu ona nie chodzi na religie... rodzice dwoili sie i troili by nam to jakos wytlumaczyc, sprytnie wymigiwali sie od odpowiedzi, ona sama zas pewnego razu powiedziala ze nasza pani katechetka klamie i wszyscy co nam mowia te bzdury o Maryi itp tez. i mamusia i tatus tez tak mowia, skutek byl taki ze wybuchla awantura a potem beidna niestety byla w klasie osamotniona... bo ani jej rodzice ani nasi nie potrafili wytlumaczyc roznicy w pogladach niektorych ludzi.
    Wychodzi na to, że rodzice zaniedbali w takim razie kwestię tolerancji. I dlatego wypada powiedzieć dziecku o innych religiach

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez ainy Zobacz posta
    A to żeby być dobrym trzeba być wierzącym? Polska jest krajem pseudokatolickim, bo właśnie przez takie "ochrzczone dla spokoju rodziny" dzieci mamy błędne statystyki. Na palcach jednej ręki mogę policzyć osoby wśród znajomych i rodziny, które chodzą co niedziele na mszę.

I tak, my już dawno ustaliliśmy, że nasze dzieci poznają biblijne historie tak samo, jak mitologię grecką czy egipską.

Nie chcę tu dyskutować o kwestiach wiary, bo to sprawa indywidualna i nie uważam, że należy ochrzcić dziecko żeby zapewnić mu życie wieczne. Temat jest o właśnie o osobach, które chrzczą bo im wygodniej, bo co ludzie powiedzą, bo "inne dzieci będą dokuczać" (bzdura największa na świecie, jak często sześciolatki dyskutują o kwestiach wiary niby?). Jeśli ktoś chrzci bo jest wierzący i tak ma zamiar wychowywać dziecko, wtedy to jest prawidłowe. I tylko wtedy
    Zgadzam się. Ani 6 latki o tym nie dyskutują, ani nie trzeba wierzyć żeby być dobrym.
    Tylko kurczę ludzie wierzący też nie śmigają co niedziela do kościoła. To są dewotki po 70 co nie mają co robić, przynajmniej ja tak uważam. Znam ludzi wierzacych, którzy się modlą itp, a do kościoła maks raz w miesiącu.

Senior Member
    JLMania

O mnie
    Absolutnie nie kwestionuje tego ze bez wiary mozna byc dobrym, i nie twierdze ze 6 latki dyskutuja o religii tylko ze kiedy wsrod nich zdarza sie ktos kto robi i zachowuje sie inaczej niz wszyscy budzi to ich ciekawosc i serie pytan a dlaeczego? itp... a o tym ze Polska to kraj pseudokatolicki to mowia wszyscy ktorzy od kosciola sie odrwocili, narzekaja na ksiezy itp. Ja mieszkam w malym miescie w Uk, jest tu polski kosciol, co niedziela sa 3 msze, conajmn iej jedna kjazdego dnia w tygodniu, i kiedykowliek nie pojde, kosciol wypelniony po brzegi Polakami. Wiadomo, ze coraz wiecej ludzi odchodzi od wiary z roznych wzgledow ale nie mozna mowic ze wiekszosc katolikow to stare dewoty czy cos. Sa tu tez szkoly katolickie, szkolki niedzielne i na brak zainteresowania narzekac nie moga, w kraju gdzie bycie nie-katolikiem nie robi zadnego problemu, a w niektorych miejscach jest nawet popierane. Codzien obcuje z ludzmi o roznych pogladach, anglikanami, katolikami, muzalmanami ateistami itp. nie jest latwo tu wychowac dzieci tak aby wiedzialy co jest dobre i jak nalezy postepowac bo w kazdej religii postrzega sie wszystko inaczej, muzulmanie od przedszkola maja wmaiwane, ze dla dorba wiary mozna popelniac samobojstwa itp, w imie allaha, nie wyobrazam sobie zeby moje corki nie wierzac w nic zupelnie moglyby ulec takim przekonaniom.

Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    JLmania nie miałam na myśli że większość katolików to stare dewody, tylko że ludzie nie koniecznie muszą biegać co niedziela do kościoła żeby naprawdę wierzyć. Zresztą odbiegamy od tematu

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów