Ankieta: Twoje dziecko jest ochrzczone, bo

Strona 13 z 13
Pokaż wyniki od 121 do 123 z 123

Nie ochrzczę dziecka!

Member
    Historynka

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-20 zobacz kalendarz
    Data
    03.03.2011/20.03.2017
    A ja, jak mam być szczera, zupełnie nie pojmuję podejścia "nie jestem wierząca, ale ochrzczę". Nie rozumiem po prostu rodziców dekalrujących że będą wychowywali dziecko zgodnie z wiarą, jeśli sami w zgodzie z nią nie żyją. Argument że "nie zaszkodzi" i że można "na wszelki wypadek" też do mnie nie trafia, jak ktoś słusznie zauważył- można "profilaktycznie" dopełnić od razu rytuały i sakramenty z innych religii, też "na wszelki wypadek",bo a nuż tamta religia jest lepsza.
    Wierzę w jakiś wyższy byt, natomiast zupełnie nie uznaję rytuałów dążących do oddawania mu czci. Nie chodzę do kościoła poza uroczystościami rodzinnymi na które jestem zapraszana i na których jestem gościem. Nie brałam ślubu kościelnego i do głowy mi nie przyszło chrzczenie dziecka. Jedynie moi rodzice, a raczej mama, są wierzący, ale i ona jedynie wspomniała że chciałaby żeby wnuczek był ochrzczony, nie było żadnych nacisków z jej strony, scen itd. I mama jest dorosła, i ja, akceptujemy nawzajem swoje zdanie.
    Synek nie żyje w jakiejś bańce, oderwany od religii katolickiej. Widzi i poznaje tradycje katolickie, bo nie da się tego w Polsce uniknąć, zresztą to część naszej kultury, ale przy okazji dowiaduje się że są inne odłamy chrześcijaństwa, słucha o żydach i muzułmanach, o starych wierzeniach słowiańskich, skandywawskich, mitach.
    Nie ma problemów z tym że nie chodzi na religię (na razie w przedszkolu), a myślę że w szkole będzie mu to wręcz odpowiadać. A jeśli będzie chciał "liznąć" tematu i zaangażować się w jakieś życie religijne we wspólnocie, to będzie miał do tego prawo, byleby był świadomy swojej decyzji. Był już kilkukrotnie z babcią w kościele, głównie przy okazji świąt.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    otóz to

Junior Member
    Welinek

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-10 zobacz kalendarz
    Ja uważam, że każdy ma prawo sam decydować o tym czy ochrzci swoje dziecko czy nie i presja ze strony otoczenia tłumaczona hasłem: "bo wszyscy tak robią" - to jakiś absurd! Ja już swoje przeżyłam ze strony mojej rodziny, ponieważ wzięliśmy z Mężem ślub cywilny a nie kościelny (a wszyscy w rodzinie biorą kościelny). Rodzina nie pojawiła się na naszym ślubie, ani też nigdy nie przyjechali do nas w odwiedziny. Usłyszałam nawet, że "wiara zabrania im przyjechać na moje urodziny, czy w ogóle bywać w moim domu"! Obydwoje z Mężem nie chodzimy do kościoła, więc uznaliśmy, że uczciwie będzie wziąc ślub cywilny i nie ulegać presji rodziny (bo wstyd, bo co ludzie powiedzą itp.). Rodzina uważa się za osoby bardzo wierzące. Ciekawe tylko, gdzie w tej wierze miejsce dla przykazań miłości bliźniego itp.? Gdzie tu jest miłość rodzicielska, podobno bezwarunkowa? Kochałabym swoje dziecko niezależnie od tego czy chodziłoby do kościoła czy nie, czy było buddystą czy antychrystem. Najwięcej krzywd spotkało mnie w życiu ze strony tzw. praktykujących katolików, najwięcej fałszu i obłudy. Szczerze, nie chce by moje dziecko dołączyło do tego grona. Moim zdaniem ważniejsze od biegania co tydzień na mszę jest to, czy jesteśmy dobrymi ludźmi i jak się odnosimy do innych i za to, za nasze uczynki będziemy oceniani. Nie zgadzam się jakoby nie ochrzczone dziecko z mety trafiało do piekła a Kowalski siedzący w kościele 7 dni w tygodniu, ale obgadujący wszystkich za ich plecami, odmawiający innym pomocy i wywyższający się ponad nich - miał zapisane miejsce w niebie.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów