Ankieta: Twoje dziecko jest ochrzczone, bo

Strona 12 z 13
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 123

Nie ochrzczę dziecka!

Dość kontrowersyjny temat. Niestety jeżeli ktoś nie chce to nie ochrzci dziecka, chociażby go brali prośbą czy groźbą. Ale dla mnie to jest troszkę nie poważne. Chociaż każdy ma wolna wolę

2. dzieckozakupy.pl
    Cytat Zamieszczone przez Pandora Zobacz posta

Ciekawostka dla Ciebie - 25 grudnia to Dzień Boga Słońca (pogański!) przekształcony przez kościół na Boże Narodzenie.
    Podobno sie Pani interesuje teologią. Powinna Pani wiedzieć, że dzień 25 grudnia prawdopodobnie został wybrany przez pierwszych chrześcijan na to święto jako dzień przesilenia zimowego, by obchodzonemu w tym dniu w Rzymie pogańskiemu świętu narodzin boga Słońca przeciwstawić narodzenie Boga-Człowieka, Jezusa Chrystusa, nazywanego "Słońcem sprawiedliwości", "Światłością świata", "Światłem na oświecenie pogan".

Ciekawostka dla Ciebie - Katolicy nie czczą Dnia Boga Słońca, a czczą narodziny Pana Jezusa, Boga-Człowieka.

Cytat Zamieszczone przez Pandora Zobacz posta

I podobnie jak uważam, że to dorośli powinni się chrzcić tak jak Jezus.
    Jednak słabo z tą teologią.

Chrzest Janowy (który przyjął Jezus) różni się od chrztu według formuły trynitarnej "W imię Ojca i Syna i Ducha Św." jak to nakazał czcić Pan Jezus. Mt. 28, 19.

Nowy Testament podaje, że Apostołowie chrzcili „cały dom” (Dz 11:14, 16:15, 16:33, 18:8, 1Kor 1:16), więc znajdowały się tam pewnie dzieci.

Czy Jezus zakazywałby chrztu niemowląt, jak sądzie wielu dzisiejszych chrześcijan? Wręcz przeciwnie, nigdzie nie zakazywał tego. Powiedział On o malutkich dzieciach, które do niego „przynoszono”, następująco: „Wtedy przyniesiono Mu dzieci, aby włożył na nie ręce i pomodlił się za nie; a uczniowie szorstko zabraniali im tego. Lecz Jezus rzekł: "Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie". Włożył na nie ręce...” (Mt 19:13-15). Te malutkie dzieci niewiele rozumiały z tego co czynił Jezus, ale ważna była wiara ich rodziców, tak jak w przypadku chrzczonych niemowląt.

Potrzeba chrztu niemowląt, które nie wszystkie dożywają do wieku dorosłego, wynika ze słów: „jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego” J 3:5. Dzieci ochrzczone wchodzą do Królestwa: „Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego” Łk 18:17. Nad dziećmi również ciąży grzech Adama (Rz 5:18, 12, 3:23), który gładzi dopiero chrzest (Dz 2:38)

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Cytat Zamieszczone przez AnnaP23 Zobacz posta
    Przykre, że Kościół zawsze postrzega się przez pryzmat obłudy i pazerności. To prawda, jest tego niemało w tej instytucji, ale i tam znajdują się prawdziwi Księża, którzy są po prostu "w porządku". Największa sztuka to trafić na takiego, bo nie jest ich wielu, ale warto szukać a nie zrażać się od razu.
    Pewnie postrzega się go tak nie bez powodu, niestety ... wiele osób zrażonych do Kościoła przez księży nie szuka innych, bo nie chce, nie ma możliwości, nie wierzy, że znajdzie. To się pewnie przekłada jakoś na ilość chrzczonych dzieci i na stosunek do chrztu jako takiego.

po prostu nie widzę w tym sensu. niezrozumiały przestarzały rytuał nic wspólnego nie mający z wiarą

Junior Member
    Migotka_85

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2009-11-20 zobacz kalendarz
    ja uważam że to zależy od przekonań i wiary, masz rację nie powinno się robić nic wbrew swojej woli!

Junior Member
    Patrycja32

O mnie
    jestem mamą
    Hmm, dziecko można ochrzcić, potem może samo zdecydować, czy chce żyć w wierze, czy nie. Prawie na pewno jak jest nieochrzczone dziecko, to potem może mieć problem przy kościelnym ślubie.
    Amedu - Pieluchy wielorazowe dla dzieci i niemowląt

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Patrycja32 Zobacz posta
    Hmm, dziecko można ochrzcić, potem może samo zdecydować, czy chce żyć w wierze, czy nie. Prawie na pewno jak jest nieochrzczone dziecko, to potem może mieć problem przy kościelnym ślubie.
    a jak z sumieniem? ochrzcilam cie, choc sama nie widze w tym sensu? albo ochrzcilam cie, a ty rob z tym, co chcesz? tak uczyc dziecka klamstwa?

Senior Member Awatar Mal
    O mnie
    Staram się o ciążę
    Cytat Zamieszczone przez ainy Zobacz posta
    Wychodzi na to, że rodzice zaniedbali w takim razie kwestię tolerancji. I dlatego wypada powiedzieć dziecku o innych religiach
    To nie o zaniedbanie chodzi, a o podejście genralnie Świadków Jehowy do innych religii, bo oni swoją uważają za "jedyną prawdziwą religię" i dzieci wychowują w przekonaniu, że każdy kto wierzy inaczej jest kłamcą, i trzeba go traktować z politowaniem, bo nie zna "prawdy". Straszne to jest... I nigdy nie zrozumiem tego jak można dziecko nastawiać do wszystkich w taki sposób,żeby inni ludzie nie chcieli mieć z nim nic wspólnego..

Uważam, że to jest indywidualna sprawa i nikt nie powinien potępiać drugiej osoby.
    .................................................
    http://www.homecritic.pl/

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów