Ankieta: Twoje dziecko jest ochrzczone, bo

Strona 11 z 13
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 123

Nie ochrzczę dziecka!

Uważam, że wiara to kwestia prywatna i indywidualna i decyzję podejmują wyłącznie rodzice i nie warto się przejmować naciskami. W pokoleniu naszych dziadków rozwody się prawie nie zdarzały. W pokoleniu rodziców było ich mało. A teraz już się im nikt nie dziwi. Pewnie nie rozwód to nie jest powód do radości, ale już raczej większość osób uznaje, że są sytuacje, gdzie jest on konieczny. I równiez to starsze pokolenie chcąc nie chcąc to zaakceptowało. Tak samo zaakceptują brak chrzcin. Z pewnością takich sytuacji będzie coraz więcej.

Dodam, że ja synka chrzciłam, ale miałam i nadal mam co do tego wątpliwości. Nie wiem czy poślemy go do komunii. A czemu chrzciłam, bo trochę wierzę, ale prawda jest taka, że jest to bardzo słaba wiara.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    ja wlasnie teraz obserwuje szał u znajomych, ktorzy dwa razy do roku zajrza do kosciola-w swieta, ale teraz wielkie komunie wyprawiaja. sale, ciuchy, narzekania, ze ksiadz postanowil, ze dzieci pojda w albach, radzenie sie ad prezentow, przeciez to jest uczenie dziecka obludy. albo pretensje, ze musza jakies modlitwy itp zaliczyc. skoro czegos oczekuja-czyli wielkiej imprezy (bo skarament to juz chyba na ostatni plan zszedl), to niech tez cos dadza od siebie, skoro to niby jest komunia, to kosciol ma prawo oczekiwac, ze dziecko cos wie. Dobrze, ze moj syn jest madry i rozumie,ze nie o to w tym chodzi. Na pewno bym sie nie zgodzila na komunie tylko dlatego,ze jego koledzy poszli, albo ktos dostal super prezent. Całe szczescie, ze sporo naszych znajomych ma podobne podejscie do naszego, obejdzie sie bez porownan.

dziecko powinno mieć prawo wyboru, głupotą są chrzciny, gdy dziecko jest nieświadome

Junior Member Awatar katsi99
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-11-12 zobacz kalendarz
    Bo to tradycja taka. Ja jakąś przesadnie wielką katoliczka nie jestem, ale chrzest uważam za podstawę naszej wiary. Jak syn będzie miał 18 lat, będzie mógł skorzystać z apostazji

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez katsi99 Zobacz posta
    Bo to tradycja taka. Ja jakąś przesadnie wielką katoliczka nie jestem, ale chrzest uważam za podstawę naszej wiary. Jak syn będzie miał 18 lat, będzie mógł skorzystać z apostazji
    skoro jestes wierzaca, powinnas wiedziec, ze chrzest wywiera niezatarty slad na duszy czlowieka Apostazja to wystapienie z kosciola, ale nie wymazanie chrztu.

Cytat Zamieszczone przez anian1 Zobacz posta
    dziecko powinno mieć prawo wyboru, głupotą są chrzciny, gdy dziecko jest nieświadome
    Całkowicie się zgadzam. Jak dziecko będzie chciało, nawet w wieku przedszkolnym jak powie, że chce chodzić na religie, to będzie ochrzczone, ale na pewno nie wcześniej.

Senior Member Awatar eWoWe
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-06-21 zobacz kalendarz
    dokładnie
    Bezpieczne i kreatywne gry oraz zabawy dla przedszkolaków i młodych szkolniaków
    http://bajkowa.tv/

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar LaUla
    O mnie
    szczęśliwa mama :)
    Cytat Zamieszczone przez st0na Zobacz posta
    Ja pomimo wszystko bym dziecko ochrzciła..
    Co jak mu sie coś stanie? Pomimo tego, ze nie wierzysz.. nie mialabys wyrzutow sumienia, ze nie dalas mu szansy na cos lepszego po smierci? Jesli oczywiscie jest zycie po smierci.. Ale albo jest albo nie ma.. wiec oplaca sie je ochrzcic, bo i tak nic nie stracisz...
    Co jak mu się coś stanie? Pójdzie do piekła..?? Wybacz, ale w boga, który karze niewinne dzieci za błędy rodziców, tym bardziej nie chcę wierzyć..
    I ten bóg jest niby "sędzią sprawiedliwym".. ciekawe.. religia jest pełna sprzeczności.. ja również ludzie ją wyznający. chyba dlatego już dawno odpuściłam..

Senior Member Awatar Famirabelka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-16 zobacz kalendarz
    Zastanawiam się nad tą dyskusją. Ja osobiście wierzę, że jest anioł stróż... i że każdy go ma, często się do niego modlę. Uwaga - nie chodzę do kościoła, na śluby czasem, na pogrzeby również. Nie znoszę kościoła w formie księdza, obłudy i kłamstwa, po prostu nie znoszę tego ich zbierania na tacę, co łaska przy ślubach - ale nie mniej niż 1500. Zastanawiam się co jest jeśli ktoś wierzy, ale po cichu stara się jak tylko może omijać tą całą materialną szopkę. Kiedyś mówiono, że jak nie ochrzci się dziecka po urodzeniu to będzie chorowite i pójdzie do piekła. Więc mamy wielkie chrzty huczne i imprezy dla gości. A co z maleństwami które rodzą się chore i muszą być ochrzczone natychmiast przez księdza, w szpitalu w ciągu kilku minut? To co taki chrzest jest inny niż ten który robi się później? Czy za ten na sali w szpitalnej również się płaci co łaska ale nie mniej niż 1500? Dokładnie jak napisała poprzedniczka - dzieci mają ponosić karę za błędy rodziców? Strasznie dużo tu sprzeczności jest.

Przykre, że Kościół zawsze postrzega się przez pryzmat obłudy i pazerności. To prawda, jest tego niemało w tej instytucji, ale i tam znajdują się prawdziwi Księża, którzy są po prostu "w porządku". Największa sztuka to trafić na takiego, bo nie jest ich wielu, ale warto szukać a nie zrażać się od razu.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów