Ankieta: Twoje dziecko jest ochrzczone, bo

Strona 10 z 13
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 123

Nie ochrzczę dziecka!

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    moj mąż jest niewierzący, a ja wierze, ale nie chodze do kosciola, troche z lenistwa, troche bo nie uwazam, ze przez to jestem gorsza i ze jest nam to potrzebne. Wiktor jest ochrzczony, troche z powodu nacisku rodziny (przodowala w tym tesciowa, ktora sama kosciol odwiedza jedynie w czasie pogrzebow). Ale wtedy chodzilam do kosciola, dziecko tez zabieralam. Nadszedl czas, ze młody zaczął sie buntowac, nie chcial chodzic. Pamietalam jak mnie rodzice zmuszali, wiec postanowilam nie robic tego dziecku. Czasem chodzilam sama, czasem wcale. Ostatecznie 2 razy w krotkim czasie spotkalam sie z hipokryzja ze strony ksiedza i postanowilam,ze nie musze uczestniczyc w mszach, zeby byc dobrym czlowiekiem. Dodam jeszcze, ze nim zostalam mama, chodzilam tez na nabozenstwa do cerkwi czy kosciolow protestanckich. I jakos nie widzialam roznicy, tam tez mi bylo dobrze, tez bylo to zgodne z moim sumieniem. Teraz nie chodzimy nigdzie, czasem ucztestniczymy w modlitwach u baptystow, ale bardziej z przypadku ( chodzimy do nich na grupy). Nadia nie jest ochrzczona, uwazam, ze byloby to oklamywanie siebie, Boga, innych, a przedwszystkim wprowadzanie maluszka w zaklamanie. Czemu mam przysiegac cos, czego wiem,ze nie dotrzymam? i tak naprawde smieszy, a moze i zlosci mnie to, ze sa ludzie, ktorzy na kosciol wygaduja, do Boga sie nie przyznaja, ale biora sluby koscielne, chrzcza dzieci itp. Wydaje mi sie, ze robia to dla nie wiem-prezentow? imprez? pokazania sie innym? Jesli zapisuje sie do czegos, musze miec przekonanie. Jesli chce od kogos czegos, musze dac cos w zamian, a nie oburzac sie, ze oni mi nie chca ochrzcic dziecka, ale chca,zebym na msze chodzila. taki fałsz nie jest dla mnie. I jeszcze ad. Wiktora-zna wiekszosc modlitw, my sie w domu modlimy, czytamy Pismo Swiete, mimo,ze nie chodzi do kosciola, mysle, ze ma wiecej do powiedzenia w temacie religii niz niejeden jego chodzacy i klepiacy nieswiadomie w koscile formulki. Do komunii nie chce isc, rozmawialismy z nim, poniewaz kilku jego kolegow w tym roku przystepuje. Komunia nie kojarzy mu sie z prezentami, z impreza, a jedynie z oprawa na mszy. Jest jak na swoj wiek oczywiscie, swiadomy, co i jak, czesto rozmawiamy o Bogu. Jesli kiedys mi powie, ze chce przystepowac do sakramentow-nie ma sprawy. Nadia w kosciele, oprocz baptysow, nigdy nie byla, zaczynamy powoli rozmawiac o Jezusie, ale nie bedzie chrzczona. Chyba, ze bedac w bardziej swiadomym wieku, poprosi o to. I nie uwazam, by po śmierci miala poniesc kare za moją decyzję. Predzej ja bede z tego powodu smazyc sie w piekle. ALe za co? za to, ze nie chciałam kłamac Bogu?
    Mam chrzesnice, jest juz pełnoletnia, wtedy swiadomie sie zgodzilam, mialam inne podejscie do zycia, do religii. Kilka lat temu kuzynka mnie zapytala, czy nie zostane chrzestna jej corki-nie zgodzilam sie. Z dwoch powodow-ja nie moge byc chrzestna, majac takie przekonania, a poza tym nie uwazam, ze kuzynka chciala ochrzcic dziecko dla Boga (sama mowi, ze nie wierzy), tylko dla ludzi.

2. dzieckozakupy.pl
    moim zdaniem dziecko powinno być ochrzczone, a niektórym rodzicom wydaje się że dziecko powinno same o tym zadecydować jak będzie duże

to jest indywidualny wybór każdego rodzica. ja na waszym miejscu ochrzciłabym dziecko. a jak podrośnie będzie miało wybór jaką wiarę wybrać.

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez mala_26 Zobacz posta
    moim zdaniem dziecko powinno być ochrzczone, a niektórym rodzicom wydaje się że dziecko powinno same o tym zadecydować jak będzie duże
    a dlaczego powinno? od poczatku uczyc zycia w zaklamaniu? poza tym podobno chrzest zostawia niezatarty slad na duszy, a skoro ono kiedys tego bedzie chcialo? to nie tatuaz, ze da sie usunac.

Moim zdaniem jest to oczywiście wybór dziecka(a dokładniej już w przyszłości). U nas po prostu jest to nietypowe by osoba została ochrzczona w późniejszym wieku więc w tym jest problem. W zasadzie jeśli komuś zależy ochrzcić maluszka to musi się liczyć z tym, że najprawdopodobniej na tym się nie skończy. Później komunia, bierzmowanie itp. czyli tak naprawdę nie daje się mu wyboru. Póki w Polsce będzie dalej trwało przekonanie, że jedyny moment chrztu jest wtedy gdy jest się niemowlakiem to prędko się nic nie zmieni niestety
    Ostatnio edytowane przez Bojerania ; 07-04-16 o 14:36
    windykacja kruk opinie - polecam przeczytać

Ja pomimo wszystko bym dziecko ochrzciła..
    Co jak mu sie coś stanie? Pomimo tego, ze nie wierzysz.. nie mialabys wyrzutow sumienia, ze nie dalas mu szansy na cos lepszego po smierci? Jesli oczywiscie jest zycie po smierci.. Ale albo jest albo nie ma.. wiec oplaca sie je ochrzcic, bo i tak nic nie stracisz...

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez st0na Zobacz posta
    Ja pomimo wszystko bym dziecko ochrzciła..
    Co jak mu sie coś stanie? Pomimo tego, ze nie wierzysz.. nie mialabys wyrzutow sumienia, ze nie dalas mu szansy na cos lepszego po smierci? Jesli oczywiscie jest zycie po smierci.. Ale albo jest albo nie ma.. wiec oplaca sie je ochrzcic, bo i tak nic nie stracisz...
    To żaden argument. To obrzezajmy je jeszcze i zapalmy kadzidełka buddyjskie, bo nic nie stracimy... A nuż to ich bóg jest prawdziwy?
    Moim zdaniem: wierzysz - chrzcisz, nie wierzysz - nie chrzcisz. Po co urządzać cyrk, a potem gadać na Kościół? A jak Pan Bóg zechce obdarzyć dziecko łaska wiary, to odnajdzie je i tak, jak św. Augustyna.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez gonia7777 Zobacz posta
    To żaden argument. To obrzezajmy je jeszcze i zapalmy kadzidełka buddyjskie, bo nic nie stracimy... A nuż to ich bóg jest prawdziwy?
    Moim zdaniem: wierzysz - chrzcisz, nie wierzysz - nie chrzcisz. Po co urządzać cyrk, a potem gadać na Kościół? A jak Pan Bóg zechce obdarzyć dziecko łaska wiary, to odnajdzie je i tak, jak św. Augustyna.
    dokladnie!

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    mam niesmak czytajac, co pan napisal. z jednej storny powazny temat, o dziecku, o uczucach zony, a teraz sie okazje, ze pan po prostu szukal pretekstu do reklamy. to jest nieuczciwe

Member
    Monika Kowalczyk

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-07-11 zobacz kalendarz
    U mnie dużym problem byłaby reakcja rodziców. Nie ukrywam, że moje przekonania schodzą tutaj na dalszy plan... Mnie to nie zaszkodzi, a moim rodzicom, już starszym, zaoszczędzi trosk.
    Sklep z bielizną http://e-sensi.pl

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów