Ankieta: Twoje dziecko jest ochrzczone, bo

Strona 14 z 14
Pokaż wyniki od 131 do 139 z 139

Nie ochrzczę dziecka!

Junior Member
    Hyzio

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-27 zobacz kalendarz
    Jestem niewierząca, ale mój mąż zastanawia się nad chrztem. Nie mam nic przeciwko, jest ojcem. Jasno określiłam, że na chrzcie mogę być tylko gościem. Nie przyłożę do tego palca. Minę ma nietęgą i chyba zrezygnuje, bo musiałby wszystko sam załatwiać.

2. dzieckozakupy.pl
    Member
    Welinek

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-10 zobacz kalendarz
    Ja wierzę w Boga, ale jestem przeciwniczką instytucji Kościoła. Ja i Mąż mamy ślub cywilny, do kościoła nie chodzimy, kolendy nie wpuszczamy, a "sprzedaż" sakramentów (bo tak to trzeba nazwać) nas brzydzi. Tak więc nie planujemy chrzcić dziecka tylko przez wzgląd na zabobony i hasła w stylu, że nie ochrzczone pójdzie do piekła. Myślę, że do nieba idzie się za dobre uczynki a nie za to kto ile razy był w kościele, ile dawał na tace i czy sakramenty przyjmował.

Ja mam takie samo podejscie do tego jak Ty.

Każdy ma własne zdanie na ten temat i należy to uszanować. Proste

Junior Member
    ksutk574

O mnie
    Staram się o ciążę
    Cytat Zamieszczone przez Dorot_ka Zobacz posta
    Nie potępiam nikogo za brak chęci ochrzczenia dziecka, ani nie namawiam do chrztu. To każdego indywidualna sprawa, ale wydaję mi się, że po to mamy prawo decydować za nasze dzieci, żeby robić dla nich jak najlepiej. Wiem, że będąc w ciąży czy w ogóle będąc matką o takich rzeczach się nie myśli, ale co jeśli dziecko umrze? Sama jesteś ochrzczona i jeśli istnieje życie po śmierci masz szansę na nie...
    Czy w celu zapewnienia sobie i dziecku szansy na życie wieczne wykonałaś wszystkie możliwe rytuały dające bilet wstępu do najpopularniejszych nieb i rajów świata?

Nie popieram chrztu na siłę! Uważam, że jeżeli rodzice są niewierzący to naprawdę nie widzę sensu przyjmowania tego pięknego i ważnego dla każdego wierzącego, sakramentu. Po co - bo tak trzeba , wypada, bez sensu. Podobnie w przypadku ślubu kościelnego czy pogrzebu katolickiego. Bądźmy konsekwecji w swoim postępowaniu. Przecież oo to chodzi w naszych poglądach

Każdy ma swoje zdanie. Miałam kolege w klasie, który płakał, że nie mógł jak inne dzieci przystąpić do komunii. Będąc dorosłym chodzil na nauki i przyjmował sakramenty, bo chciał ślub kościelny.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Ja np jestem nie wierzącą. Przede wszystkim popieram cię że masz odwagę wyrażać swoje zdanie na temat religii, które jest przeciw ogólnemu "trendowi" wiele ludzi się tego boii.
    Ostatnio edytowane przez moniczka24l ; 17-05-17 o 19:11

Junior Member
    aśka-szwarc

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-03-12 zobacz kalendarz
    Ja uważam, że to jest bardzo osobista decyzja każdego rodzica. Ja moje ochrzciłam w sumie tak z rozpędu, było tyle nerwów przy okazji ciąży, porodu itp że nad tym, czy powinnam chrzcić, czy nie już się nie zastanawiałam. Teraz, z perspektywy czasu chyba żałuję, to powinna być jakaś bardziej przemyślana decyzja a nie tak na odwal się, żeby zadowolić rodzinę. no ale cóż, żyjemy w takim społeczeństwie w jakim żyjemy i decyzja o nieochrzczeniu dziecka jest trudna- bo co z lekcjami religii, komunią itp. A tak nie powinno być, dlatego podziwiam rodziców, którzy świadomie podejmują taką decyzję i w ogóle nie powinno się tego oceniac!

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów