Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

cesarka i podwiązanie jajników

Senior Member Awatar novynkah
    Mieszka w
    jest gdzieś lecz nie wiadomo gdzie...
    Wpisów
    16

Question cesarka i podwiązanie jajników

Być może na dniach zostanę mamą po raz drugi. Póki co dzielnie trwam w postanowieniu donoszenia ciązy do 36tygodnia.
    Pierwszą córkę urodziłam na przełomie 35/36tc po wielu tygodniach walki o utrzymanie ciąży - od 28tc byłam na podtrzymaniu. Oczywiście poród odbył się przez cesarskie cięcie - oficjalnie mam wpisane w karcie, że powodem było przedwczesne odklejenie łożyska. A tak naprawdę brakowało mi ponad 1cm w sprzężnej wewnętrznej, do tego mój lekarz prowadzący wyczuwał w badaniu, że mam źle ustawione kości (jak się w późniejszym czasie okazało odcinek ogonowy kręgosłupa).
    Od początku drugiej ciąży lekarz prowadzący nastawiał mnie na cięcie (zresztą czterech lekarzy powiedziało, że nie dam rady urodzić siłami natury), podczas którego proponował sprawdzenie jajników, jajowodów i jelit pod kątem endometriozy, którą u mnie podejrzewa (chirurg sugeruje, że mogę mieć ognisko endometriozy w jelitach - stąd moje z nimi problemy, czyli zespól jelita drażliwego) a także podwiązanie jajowodów w przypadku komplikacji w przebiegu ciąży.
    Niestety mój lekarz nagle zmarł i muszę chodzić do innego, który jest dobrym fachowcem, niestety cięcia cesarskiego unika jak diabeł wody święconej, jest przeciwny podwiązywaniu jajowodów.A ciąża niestety od 24 tygodnia zagrożona, po pobycie w szpitalu jestem w domu na lekach z nakazem leżenia.
    Niestety podczas pobytu w szpitalu jedna położna powiedziała mi wprost, że nie mam co liczyć na cięcie, że będę rodziła siłami natury.

W związku z tym mam pytanie: czy lekarz bez mojej zgody ma prawo do podjęcia decyzji o porodzie siłami natury (pierwszy poród cc, w karcie ciąży tej w gabinecie wyraźnie zaznaczone "obciążony wywiad połozniczy")? Czy jednak tak jak do tej pory byłam w tym utwierdzana - poród odbędzie się przez cięcie?
    Czy mając "na koncie" dwie ciąże powikłane porodem przedwcześnie zagrażającym, a co za tym idzie fizycznym i psychicznym wycieńczeniem organizmu mam prawo do podwiązania jajowodów na żądanie?

Będę wdzięczna za wyczerpującą i szybką odpowiedź (najlepiej popartą odpowiednimi paragrafami).

Pozdrawiam.

zanim do mnie napiszesz - poradź się mojego lekarza ;p

2. dzieckozakupy.pl
    Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    W Polsce zabiegu podwiązania jajowodów rzeczywiście nie wykonuje się na żądanie czy życzenie. To zabieg trwale likwidujący płodność i jest wykonywany tylko w szczególnych sytuacjach - gdy są wskazania medyczne. A więc decyzja należy do lekarza.
    Myślę, że w Pani sytuacji trzeba zmienić lekarza albo nawet i szpital. Bo skoro - jak Pani pisze - "czterech lekarzy powiedziało, że nie dam rady urodzić siłami natury", to nie powinno być problemu ze znalezieniem lekarza, który będzie miał inne zdanie niż ten obecny.
    Może napisze Pani, skąd Pani jest i spróbujemy znaleźć innego lekarza (jeśli będziemy mieć takie kontakty).
    Pozdrawiam
    Agnieszka Roszkowska, "M jak mama"

Mieszka w
    Wpisów
    16
    w środę mam kolejną wizytę i tym razem chcę by poszedł ze mną na nią mój mąż - tak, abyśmy mogli wspólnie porozmawiać z lekarzem o porodzie i podwiązaniu jajników.

jeśli rozmowa nas rozczaruje - może faktycznie podejmiemy decyzję o rodzeniu w innym szpitalu. niestety - w innym mieście, co będzie dla nas utrudnieniem.

Mieszka w
    Wpisów
    16
    byłam, rozmawiałam i się okaże wszystko przy przyjęciu do porodu.

Mieszka w
    Wpisów
    16
    cztery tygodnie temu urodziłam Łucję.
    kilka dni chodziłam z bólami, ale czekałam na słynne skurcze co 5 minut, które nadejść nie chciały (miewałam co 10, 7,5, 3 minuty, ale ustawały). w końcu niemal siła położna mnie z domu wygnała do szpitala. tam po ktg i badaniu lekarz wypisał mi skierowanie na oddział i cięcie z terminem na ranek dnia następnego. wcześniej nastawiał mnie na poród siłami natury, ale ostatecznie stwierdził że w moim przypadku to za duże ryzyko.
    jeszcze tego samego dnia wieczorem, po kolejnych badaniach (w zasadzie to krążyłam między wc, porodówkę - KTG i zabiegowym - fotelik) lekarka zleciła kroplówki z glukozą. nie doczekałam ich jednak - leżąc właśnie podpięta pod ktg zmuszona byłam podpisać zgodę na natychmiastowe cięcie, ponieważ córka była już zagrożona.
    wszystko odbyło się bardzo szybko, cięcie przeprowadzała młoda, bardzo niesympatyczna lekarka (zainteresowanym mogę na pw napisać kogo należy unikać), która mi jajowodów nie podwiązała. mało tego - tak mi pięknie brzuch załatwiła, że matko uchowaj! w 5 dobie po cc miałam kolejny zabieg, tym razem ewakuacji krwiaka.

mój lekarz już mi powiedział - trzecia ciąża jest dla mnie za dużym ryzykiem. mam przemyśleć sprawę spirali.

Senior Member Awatar Ewamala
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-06-02 zobacz kalendarz
    to ja przy najbliższej wizycie po raz 2 bede rozmawiać z moim lekarzem tez o podwiązaniu.3 cesarki już za mną,teraz czekam na blizniaków ,od razu lekarz mówił o podwiązaniu i mysle ze tak bedzie do konca.

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Prawidłowość jadłospisu u 17 miesięcznej córki

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

prężenie się dziecka